dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 52 z 110
Pokaż wyniki od 1.021 do 1.040 z 2193
  1. #1021
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    Maro_PL

    Zarejestrowany
    Feb 2011
    Skąd
    Jawor
    Kod pocztowy
    59-400
    Posty
    446

    Domyślnie


    A Tesciowa w poblizu to minus czy plus?

  2. #1022
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar BrunoBanani
    Zarejestrowany
    Apr 2010
    Skąd
    Okolice Szczecina
    Posty
    303

    Domyślnie

    Cytat Napisał Maro_PL Zobacz post

    A Tesciowa w poblizu to minus czy plus?
    A mamusia przez gardło nie przejdzie

  3. #1023
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Mimorak

    Zarejestrowany
    Oct 2009
    Skąd
    zachodniopomorskie
    Posty
    170

    Domyślnie

    Też miałem mamusię w pobliżu...Syntex Error 404. I znowu mam zwidy nocne,ale nie przez mamusię.Wczoraj wyczytałem,że średnia pensja na Kubie to 11 dolarów. Jeśli bym kazał sobie przelewać np.emeryturę na konto w banku jakimś kubańskim,to przez 3-4 miesiące bym się z Fidelem przez płot wybudował.I jeszcze centralne odpada.Mamusia daleko...Same plusy.

  4. #1024
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    Maro_PL

    Zarejestrowany
    Feb 2011
    Skąd
    Jawor
    Kod pocztowy
    59-400
    Posty
    446

    Domyślnie

    Mamusia jest spoko
    Mam nadzieje ze ksywka cichy_men to tylko przypadkowa zbieznosc i obecnosc tesciowej w poblizu nie ma z ta ksywka nic wspólnego



    (Zartowalem oczywiscie)

  5. #1025
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar Liquee
    Zarejestrowany
    Oct 2010
    Skąd
    Głogów
    Kod pocztowy
    67-200
    Posty
    61

    Domyślnie

    @Maro_PL:
    A no KGHM to mój pracodawca właśnie siedzę w biurze i w wolnej chwili tu zaglądnąłem.
    A przez Jawor to dość często sobie przejeżdżam jadąc do Karpacza, czy Szklarskiej, zwłaszcza w sezonie zimowym
    A propos podróży, to wiem o czym mówisz, bo ja z Londynu autem wracałem, tyle co na promie się przespałem, tylko ja płynąłem z Dover do Dunkerque tak około 2 godzinki. Szwagier polecił, żebym za funty nie tankował tylko za euro we Francji, bo taniej, a zaraz za promem miała być stacja. Więc miałem paliwa na styk. We francji mi GPS siadł, nie chciał złapać sygnału, oczywiście się zgubiłem na tych pieprzonych rondach i w ciemno wybrałem kierunek Hiszpania. 80km zrobiłem na rezerwie i to w złym kierunku. Jechałem nocą zupełnie w ciemno, bez paliwa, wokół wysokie drzewa. Modłiłem się, żeby tylko do stacji dojechać, mówię - mogę nawet do Portugali dojechać, byle mieć paliwo w baku. A wtedy we Francji ter rozruby były. Na szczęście znalazłem stację jakąś bezobsługową, na takiej górce, więc GPS się nagle odezwał ludzkim głosem "Za 500m zawróć" Zatankowałem i już spokojnie do Polski pojechałem (bez odpoczynku = 3 redudbulle pod drodze). Jechałem jakieś 24h.

    PS
    Moja "mamusia" ma duży dom i proponuje abyśmy u niej zamieszkali, to dało by jakieś 2500zł oszczędności miesięcznie, które można zainwestować w budowę. Ale zaraz po ślubie musiałem chwilę z mamusią pomieszkać. Więc wolę wywalić 2500zł miesięcznie i być zdrowszy

  6. #1026
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    Maro_PL

    Zarejestrowany
    Feb 2011
    Skąd
    Jawor
    Kod pocztowy
    59-400
    Posty
    446

    Domyślnie


    No to sie napewno zomal spotkamy przy brovarku jak juz na stale w polsce osiade. No ja mam trzy opcje jazdy do Polski autem. Podobnie jak ty z Dover promem do Dunkierki lub Calais ale najpierw musze dostac sie do Angli. Czyli jade do Dublina potem prom z Dublina do Holyhead w Angli, jakies 6 godzin jazdy przez Angle (Super autostrady) i jestem w Dover a z tamtad jak juz wczesnie pisalem Dunkierka lub Calais. We Francji autostrady tez dobre tylko platne. Ale bardzo czesto nie pcham sie do Angli tylko plyne promem bezposrednim z Irlendii do Francji (Prom z Rosslare w Irlendi do Cherbourga we Francji. ten prom plynie 18 godzin ale jest spoko bo masz kabine i knajp pelno, tylko ze potem musze gonic kupe kilometrów z pólnocno-zachodniej Francji az do Polski nonstop, ale fure mam spoko. Jak bedziesz jeszcze jechal z Angli do polski to spróbuj pojechac nie do Dover tylko troche bardziej na wschód Angli do portu Harwich tam jest prom do Roterdamu, czyli wyjedziesz juz w Hollandi, prom plynie 7 godzin i masz kabine z wyrkiem, bardzo polecam te trase, zwlaszcza jak nie masz zmiennika za kierownica. Ja najczescie jezdze wlasnie promem bezposrednim z Irlandi d Francji bo moje hobby to historia a zwlaszcza druga wojna swiatowa i zwiedzenie Normandii to dla mnie nie lada atrakcja. Bylem na plazach Yutah, Omaha, Juno, Sword i Gold wogule cala Normandie zwiedzilem wiele razy bo zawsze prom rezerwuje o jeden dzien puzniej i caly dzien spedzm w Normadii, a jest tam co ogladac (jak kogos interesuje ta tematyka a mnie bardzo) wogule sa tam muzea i mnustwo turystów bo i cmentarzy zolniezów Amerykanskich, Brytyjskich i Kanadyjskich jest pelno. Duzo oryginalnego sprzetu wojskowego z D-DAY io pamiatek z tamtych czasów. Ja czuje sie tam jak dziecko wpiaskownicy

  7. #1027
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar sofia_li
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Tarnów
    Kod pocztowy
    33-100
    Posty
    16

    Domyślnie

    Witam. Właśnie dostałam wycenę od jednej z firm wykonujących Z 71 wersja GL. Co o tym sądzicie ?
    Wykonanie stóp, ław i ścian fundamentowych (pustak szalunkowy, zalewowy 25).
    Wykonanie izolacji przeciwwilgociowych fundamentów – dysperbit 2 warstwy oraz docieplenie (styropian 8 cm).
    Rozprowadzenie kanalizacji pod powierzchnią ślepej wylewki (rura o przekroju 110 mm).
    Zagęszczenie i wykonanie wylewki ślepej.
    Wybudowanie ścian zewnętrznych – termopor25.
    Wybudowanie ścian wewnętrznych + słupy, nadproża i komin z cegły pełnej.
    Wykonanie stropu, schodów oraz wieńców.
    Wykonanie więźby dachowej + pokrycie i obróbki.
    CENA 96 TYS

  8. #1028
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar sofia_li
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Tarnów
    Kod pocztowy
    33-100
    Posty
    16

    Domyślnie

    Wykonawca zapewnia:
    Prace ziemne (koparko-ładowarka)
    stemple oraz szalunki.
    Materiał

  9. #1029
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    Maro_PL

    Zarejestrowany
    Feb 2011
    Skąd
    Jawor
    Kod pocztowy
    59-400
    Posty
    446

    Domyślnie


    Jak za SSO z garazem to cena jest bardzo dobra

  10. #1030
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar Liquee
    Zarejestrowany
    Oct 2010
    Skąd
    Głogów
    Kod pocztowy
    67-200
    Posty
    61

    Domyślnie

    @sofia_li jesteś z Tarnowa, czyli sławne Podkarpacie - Mimorak Tobie więcej powie o cenach w tamtym rejonie.

    Więc jeśli masz taką cene z materiałami, to w woj. donośląskim byłaby dobra cena, z tym, że:
    -przy takim rozwiązaniu firma chce zarobić jak najwięcej, a żeby zarobić jak najwięcej może przycinać na materiałach, trzeba dopilnować,
    -w umowie zawrzyj jak najwięcej szczegółów co wchodzi w skład ceny i określ z jakich materiałów ma to być zrobione, żeby się nie okazało, że są jakieś niedomówienia, że zamiast dachówki ceramicznej dadzą najtańszą blachodachówkę. No i żeby uniknąć sytuacji w stylu "My nie wiedzieliśmy, że Pan/Pani chciała strop lany - to trzeba 5000 dopłacić".
    -Najlepiej umówić się na samą robociznę, a Ty dostarczasz materiały. W takiej sytuacji możesz ustalić warunki cenowe z hurtownikami (wykonawcy na tym w ogóle nie zależy) masz większą kontrolę nad materiałami jakie stosujesz.

    Pozdrawiam,
    PS
    @Maro_PL, a czemu już nie KGHM?
    Ostatnio edytowane przez Liquee ; 30-05-2012 o 19:10 Powód: Doczytałem, że z materiałem:)

  11. #1031
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    Maro_PL

    Zarejestrowany
    Feb 2011
    Skąd
    Jawor
    Kod pocztowy
    59-400
    Posty
    446

    Domyślnie

    A ta cena to Netto czy Brutto??
    Liquee moze to zabrzmi malo wiarygodnie ale pewnego majowego dnia 2007 przylecieli do Polski Irlanczycy z firmy ROADSTONE (Ta firma ma kilkanascie kopalni odkrywkowychi i betoniarni w Irlandii)i wyszukiwali na dolnym slasku operatorów ladowarek i koparek. Z posród 50 chetnych wybrali 5 osób a wsród nich mnie. Od kilkunastu lat jestem operatorem ladowarki i od ukonczenia szkoly pracuje w tym zawodzie. Postawilem im tylko jeden warynek ze wyjade ale z rodzina (zona+dwoje dzieci) a oni sie natychmiast zgodzili. I tak tu jestem. Mój byly kierownik jednak caly czas namawia mnie do powrotu do firmy, zreszta nie martwie sie o robote w Polsce bo jak wiesz w mojej okolicy jest pelno kopalni chociazby tych odkrywkowych (bazalt, granit itp) ale po powrocie do polski planuje wlasny interes, jest okazja kasa i pomysl to czeba spróbowac, zawsze mam alternatywe powrotu na kopalnie.
    Nie bedzie mnie kilka dni na forum bo jutro rano lece na moja budowe

  12. #1032
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Mimorak

    Zarejestrowany
    Oct 2009
    Skąd
    zachodniopomorskie
    Posty
    170

    Domyślnie

    Sofia,podaj nazwę wykonawcy,bo w tych stronach za wielu ich nie ma.I materiały kupuj sama,tak jak mówi Liquee,wykonawcy nie zależy,czy pustak kosztuje 3 czy 3,50zł.No i przede wszystkim zapytaj szefa firmy,gdzie i kiedy coś wybudował.Jeśli w miarę blisko,to przejedź się i zobacz.W miarę możliwości pogadaj z inwestorami.Nie wiem,jak się dogadałaś,czy na koniec firma wystawi ci zbiorczą fakturę,czy będziesz miała faktury oddzielnie na każdy materiał.To drugie jest lepsze,bo potem ze skarbówki jest trochę zwrotu.W każdym bądź razie w okolicy Tarnowa i Rzeszowa za postawienie domu w takim stanie o jakim mówisz firmy biorą 30-35 tys.za samą robociznę.Czyli ok.60 tys.materiał. Jak na te strony,to drogą ekipę znalazłaś.
    Ostatnio edytowane przez Mimorak ; 31-05-2012 o 06:38

  13. #1033
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar Liquee
    Zarejestrowany
    Oct 2010
    Skąd
    Głogów
    Kod pocztowy
    67-200
    Posty
    61

    Domyślnie

    Jak wiadomo, wszystko przez ten otwór w stropie Przesyłam obiecane fotki:
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	01062012923.jpg
Wyświetleń:	380
Rozmiar:	91,7 KB
ID:	118532Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	01062012915.jpg
Wyświetleń:	362
Rozmiar:	91,4 KB
ID:	118533Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	01062012920.jpg
Wyświetleń:	338
Rozmiar:	77,0 KB
ID:	118534Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	01062012922.jpg
Wyświetleń:	346
Rozmiar:	91,8 KB
ID:	118535Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	01062012921.jpg
Wyświetleń:	308
Rozmiar:	88,9 KB
ID:	118536

  14. #1034
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar Liquee
    Zarejestrowany
    Oct 2010
    Skąd
    Głogów
    Kod pocztowy
    67-200
    Posty
    61

    Domyślnie

    PS
    A tak póki co wygląda moja "Zetóweczka"
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	01062012918.jpg
Wyświetleń:	360
Rozmiar:	94,2 KB
ID:	118537Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	01062012919.jpg
Wyświetleń:	351
Rozmiar:	94,4 KB
ID:	118538

  15. #1035
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar BrunoBanani
    Zarejestrowany
    Apr 2010
    Skąd
    Okolice Szczecina
    Posty
    303

    Domyślnie

    Jeszcze chwila i mnie przegonisz

  16. #1036
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar Liquee
    Zarejestrowany
    Oct 2010
    Skąd
    Głogów
    Kod pocztowy
    67-200
    Posty
    61

    Domyślnie

    Oj Bruno, daleko mi do Ciebie W przyszłym tygodniu dach będzie skończony, i już okna+drzwi potwierdzę, a jak tylko zamontują zabieram się za ocieplenie poddasz, elektrykę i wtedy będę na podobnym etapie, a Ty do tego czasu mnie przeskoczysz 3x

    Oglądając Twoje zdjęcia to widzę całkiem spory stryszek można wygospodarować, nawet zmieściłeś okno wyłazowe. W firmie, w której kupowałem dach polecali mi okno wyłazowe, bo tańsze od stopni dachowych. Ale ja stwierdziłem, że nie ma gdzie zamontować i mam stopnie.
    Ale w każdym razie stryszek i tak wygospodaruje, zawsze jakieś graty można tam wrzucić. Może głupie pytanie, ale jakie płyty OSB zamontowałeś i czy jakoś specjalnie je się montuje, zostawia się dylatacje jakieś, czy jedna do drugiej się kładzie i tyle?

  17. #1037
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar BrunoBanani
    Zarejestrowany
    Apr 2010
    Skąd
    Okolice Szczecina
    Posty
    303

    Domyślnie

    Faktycznie dość spora graciarnia tam wychodzi - nawet we dwoje z zona się tam jednocześnie zmieściliśmy Ja dałem podwójnie jętki (poziome belki spinające dach) na nich tez zamontowałem płytę osb 2,5 cm. Przykręcasz ją normalnie do tych jętek zachowując łączenie płyty zawsze na belce, tak żeby każda płyta miała oparcie. Warto też rozważyć zamontowanie schodków rozkładanych- wyłaz strychowy, co byś miał łatwy dostęp do graciarni.
    Nie wiem czy kolejność prac będziesz miał taką jak napisałeś wyżej , ale z ociepleniem poddasza polecam poczekać aż zrobisz sobie posadzki i tynki- niech sobie te hektolitry wody najpierw odparują , konstrukcja dachu z lekka przeschnie- to zdążysz zrobić zawsze, nawet przy samym końcu

  18. #1038
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar cichy_men
    Zarejestrowany
    Dec 2011
    Skąd
    okolice Bielska-Białej
    Posty
    69

    Domyślnie

    Kiedyś pamiętam że więźbę na dach kupowało się dużo dużo wcześniej nawet przy fundamentach. Chyba chodziło o to że świeże drzewo było tańsze i leżało sobie i schło. Praktykuje się jeszcze coś takiego? A jeśli tak to ile musi "poleżeć" taka więźba? Bruno to pytanie właściwie do Ciebie bo jesteś tu specjalistą

  19. #1039
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar BrunoBanani
    Zarejestrowany
    Apr 2010
    Skąd
    Okolice Szczecina
    Posty
    303

    Domyślnie

    Specjalista Uwaga będę wydawał opinię Więc tak , najlepszym drewnem jest to cięte z leżakowanych bali - i faktycznie czasem wykonywałem więźby z tarcicy która ktoś kupował najpierw w postaci bali z lasu- takie bale leżały sobie rok i więcej a potem trak obwoźny wycinał konstrukcję. Dzis w tartakach nie kupisz raczej drewna robionego w ten sposób- wszystko schodzi na pniu- czasem się śmiejemy w pracy, bo na drzewie wczoraj wiewiórki jeszcze biegały a dziś się dach z nich stawia. Ma to duży wpływ na to jak się potem zachowuje konstrukcja. Można w tartakach kupić drewno podsuszane , ale kosztuje tez odpowiednio więcej i mało kto , jeśli w ogóle na dach takie drewno kupuje. Sam jako "specjalista" od dachów planowałem więźbę mieć z klejonki, ale przerosło to moje zdolności finansowe- zapłacić 800 zł. a 2500 zł. za m3 to jednak duża różnica. Osobiście więc wybrałem opcje tradycyjnej konstrukcji z zaprzyjaźnionego tartaku- czterostronnie heblowana - dąłem tez jej spokojnie w sposób naturalny dojść do siebie

  20. #1040
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar sofia_li
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Tarnów
    Kod pocztowy
    33-100
    Posty
    16

    Domyślnie

    Co do poprzedniego tematu, to ja buduję w okolicach Tarnowa. Firma nie wystawia żadnych faktur, płacę a oni robią wszystko, wiec sami biora pieniądze z rozliczenia. Ta cena podana poprzenio to oczywiśce brutto. Wycena nie obejmuje materiałów:
    Dachówki lub blachy.
    Rynny i rury spustowe.
    Okna połaciowe.
    Obróbka dekarska.
    Akcesoria dekarskie.
    Stolarka zewnętrzna.
    Balkony
    Schody + tarasy zewnętrzne
    Ziemi do zasypania fundamentów
    Elewacji
    Cegła klinkierowa na kominy nad poziomem dachu

Strona 52 z 110

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony