dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 8 z 8
  1. #1

    Domyślnie ściana bez glazury w łazience - połączenie z podłogą

    Witam,


    Prawdopodobnie zostawię jedną ścianę bez kafelek w łazience.
    Na projekcie wygląda to ładnie.

    Chociaż mam pewne dylematy bo w projekcie płytki podłogowe dochodzą do ściany i tyle. Ładnie to wygląda.. w projekcie..

    Ma może ktoś podobne rozwiązanie?? Może fotkę wstawi??

    Czy praktyczniej jest jakiś cokół zrobić??

  2. #2

    Domyślnie

    daj cokolik - co do ładności się nie wypowiadam ale w łazience raczej niepraktyczne. Na projekcie to różne rozwiązania ładnie wyglądają, one wyglądają też ładnie nawet od razu po wykonaniu, niestety po paru miesiącach już niekoniecznie...

    To tak jak z drewnem na elewacji. Rewelacyjnie to wygląda ale co zobaczę takie rozwiązanie gdzieś po kilku latach od położenia to mi przechodzi...

  3. #3

    Domyślnie

    a właśnie że takie rozwiązanie jest jak najbardziej praktyczne - należy tylko użyć specjalnej farby do łazienek i masz ściany przygotowane pod zawilgocenia. Niektóre farby potrafią nawet zastąpić kafle przy wannie (np: Flugger, Beckers).

    Jeśli chodzi o wykończenie na połączeniu z podłogą - najładniej dać listwy podłogowe w kolorze ściany (albo białe i je pomalować na kolor ściany). Listwy wedle uznania - ale ja dałbym kształt płaski, niezbyt odstający

  4. #4
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar q-bis
    Zarejestrowany
    Feb 2008
    Skąd
    Dobra
    Kod pocztowy
    72-003
    Posty
    1.951

    Domyślnie Re: ściana bez glazury w łazience - połączenie z podłogą

    Cytat Napisał role
    Witam,


    Prawdopodobnie zostawię jedną ścianę bez kafelek w łazience.
    Na projekcie wygląda to ładnie.

    Chociaż mam pewne dylematy bo w projekcie płytki podłogowe dochodzą do ściany i tyle. Ładnie to wygląda.. w projekcie..

    Ma może ktoś podobne rozwiązanie?? Może fotkę wstawi??

    Czy praktyczniej jest jakiś cokół zrobić??
    Też tak mam, bo w 20m2 łazience wszystko w płytkach byłoby zbyt przytłaczające...jak dla mnie...
    Mam listwę z terakoty czyli cokolik.
    Udaj się do działu forum "Wnętrza" tam jest sporo o łazienkach.
    WARTO? WARTO!

  5. #5

    Domyślnie

    Ok, dzięki.

    Poszperam tam, może znajdę interesujące zdjęcie.

  6. #6
    ELITA FORUM (min. 1000)
    mario1976

    Zarejestrowany
    Nov 2006
    Posty
    1.694
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    19

    Domyślnie Re: ściana bez glazury w łazience - połączenie z podłogą

    Cytat Napisał role

    Czy praktyczniej jest jakiś cokół zrobić??
    Mamy dośc dużą łazienkę na górze i niewielką na dole. W każdej znajduje się jakaś ściane bez płytek lub z bardzo małą ich ilością. Wszędzie mamy jednak cokoły. My robiliśmy zwykłe czyli płytka naklejana na ścianę. U kumpla widziałem cokoły wkute w ścianę. Czyli cokół z płytki licuje ze ścianą. Bardzo fajnie to wygląda.

    W łazience bez cokołu każde przejechanie mopem, ścierą wiąże się z możliwoscią polizania ściany. Po jakimś czasie wygląda to pewnie nędznie.
    pozdrawiam,
    M

  7. #7

    Domyślnie Re: ściana bez glazury w łazience - połączenie z podłogą

    Mam cokół zlicowany ze ścianą. I estetyczne i wygodne w użytkowaniu. Wykonanie nie nastręczało glazurnikowi problemów.

  8. #8
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Monika $ Seba
    Zarejestrowany
    Mar 2005
    Posty
    1.499
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    127

    Domyślnie

    w dolnej łazience mam ścianę bez płytek. Nie chciałam cokołu z płytek bo takie rozwiązanie mi się zwyczajnie nie podoba. W zasadzie nie martwiłam się też o ścianę bo pomalowana tikurillą i świetnie się ją ściera, ale jak mi stolarz dociął (żeby pokazać efekt) drewnianą listwę (blat i półki mam właśnie drewniane) to od razu wołałam że tak ma zostać. Oczywiście z cokolika trzeba ścierać kurz, ale gimnastyka raz w tygodniu tylko wychodzi mi na zdrowie

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony