dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 15 z 15
  1. #1
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Radiowiec

    Zarejestrowany
    Dec 2008
    Skąd
    Bydgoszcz
    Kod pocztowy
    86-031
    Dzielnica
    Osielsko
    Posty
    208
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie Jak to forum uratowało mi tyłek w kwestii tynku

    Witajcie! Od rana wczesnego wertuje forum w temacie tynków zewnętrznych i kilka minut temu wstrzymałem zamówienie na tynk akrylowy. Ekipa właśnie ociepla nam chałupę wełną Fasrock 10cm. Zamówiliśmy z żoną na to tynk akrylowy Kabe, ale forumowicze jednoznacznie odradzają takie połączenie. Dzwoniłem do hurtowni i pan zaprosił nas na wybranie nowego tynku - mówił, że Kabe ma w ofercie również tynki paroprzepuszczalne. Pewnie zdecydujemy się na silikatowy - zaboli troche, ale skoro juz ładujemy kasę w wełnę, to chyba trzeba się trzymać najlepszych rozwiązań do końca. Dzięki forumowicze!
    Blog o praktycznym budownictwie energooszczędnym www.budujcieplej.pl

  2. #2
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA OD ENERGOOSZCZĘDZANIAFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar coulignon
    Zarejestrowany
    Sep 2007
    Posty
    6.267
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    26

    Domyślnie Re: Jak to forum uratowało mi tyłek w kwestii tynku

    Cytat Napisał Radiowiec
    Witajcie! Od rana wczesnego wertuje forum w temacie tynków zewnętrznych i kilka minut temu wstrzymałem zamówienie na tynk akrylowy. Ekipa właśnie ociepla nam chałupę wełną Fasrock 10cm. Zamówiliśmy z żoną na to tynk akrylowy Kabe, ale forumowicze jednoznacznie odradzają takie połączenie. Dzwoniłem do hurtowni i pan zaprosił nas na wybranie nowego tynku - mówił, że Kabe ma w ofercie również tynki paroprzepuszczalne. Pewnie zdecydujemy się na silikatowy - zaboli troche, ale skoro juz ładujemy kasę w wełnę, to chyba trzeba się trzymać najlepszych rozwiązań do końca. Dzięki forumowicze!
    Jeśli moge doradzic to nie silikat....
    Mineralny pomalowany farbą silikonową
    Tynk silikonowy...
    Nasz Dziennik

    "Z logiką jest tak, że gdy ktoś jej nie rozumie, to zwykle też nie rozumie że jej nie rozumie"

  3. #3

    Domyślnie Re: Jak to forum uratowało mi tyłek w kwestii tynku

    Cytat Napisał coulignon
    ...Mineralny pomalowany farbą silikonową...
    mój faworyt


    Pozdrawiam

  4. #4
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA OD ENERGOOSZCZĘDZANIA Avatar j-j
    Zarejestrowany
    Dec 2006
    Skąd
    Zawada
    Posty
    3.747

    Domyślnie Re: Jak to forum uratowało mi tyłek w kwestii tynku

    Cytat Napisał coulignon

    Jeśli moge doradzic to nie silikat....
    Mineralny pomalowany farbą silikonową
    Mówisz że to dobre rozwiązanie (?) bo właśnie się zastanawiam nad nim ale nikt nie ma tak ze znajomych i mam dylemat a kosztowo jest to mocno korzystne.

    pzdr
    5 sezonów grzewczych za mną, wybudowałem dom pasywny a nawet 0,3 litrowy wg często stosowanej nadinterpretacji:
    http://forum.muratordom.pl/moj-dom-p...je,t171818.htm

    "...bo wszystko co ekonomicznie zasadne już dawno zostało wcielone w życie, dla współczesnych marketingowców pozostały tylko mało ekonomiczne wynalazki które potrzebują żeby się sprzedać sztucznie wytworzonej ideologii ekologicznej"

    (c) mpoplaw

  5. #5
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA OD ENERGOOSZCZĘDZANIAFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar coulignon
    Zarejestrowany
    Sep 2007
    Posty
    6.267
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    26

    Domyślnie Re: Jak to forum uratowało mi tyłek w kwestii tynku

    Cytat Napisał j-j
    Cytat Napisał coulignon

    Jeśli moge doradzic to nie silikat....
    Mineralny pomalowany farbą silikonową
    Mówisz że to dobre rozwiązanie (?) bo właśnie się zastanawiam nad nim ale nikt nie ma tak ze znajomych i mam dylemat a kosztowo jest to mocno korzystne.

    pzdr
    To już masz znajomych. Ja tak mam i się znamy
    Nasz Dziennik

    "Z logiką jest tak, że gdy ktoś jej nie rozumie, to zwykle też nie rozumie że jej nie rozumie"

  6. #6

    Domyślnie

    Czy macie jakieś zdanie na temat tynku silikatowo-silikonowego Webera? Czy warto w taki inwestować czy nie? Pozdrawiam

  7. #7

    Domyślnie

    weber na scianie sąsiada trzyma się dobrze i wyglada dobrze. Ale przetrwal dopiero nieco ponad rok
    A co do mineralnego malowanego farbą silikonową to w urlop chlastałem ściany farbą. Zatem dołączam do klubu
    http://forum.muratordom.pl/zjazd-do-...-z,t167838.htm

    Miłość to czuwanie
    nad cudzą samotnością...

  8. #8

    Domyślnie

    Ale czy warto inwestować w silikatowo-silikonowy, czy wystarczy np. akrylowo-silikonowy? Mineralny raczej u mnie odpada bo mam dom na stoku i z jednej strony wysoka elewacja - bez rusztowań późniejsze malowanie raczej nierealne.

  9. #9
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar fighter1983
    Zarejestrowany
    Apr 2009
    Skąd
    Poznań
    Kod pocztowy
    60-167
    Posty
    6.901
    Elewacje - forumowy dostawca i wykonawca Od wielu lat forumowiczom dostarczamy materiały na terenie całej Polski i wykonujemy również docieplenia/elewacje budynków (głównie mazowieckie) 661071502 sprzedaz(at)med-bud.pl med-bud.pl Poznań, Warszawa, Cała Polska

    Domyślnie

    coulignon udalo sie 2x zgodzic.... mineralny malowany to świetne rozwiazanie, farba silikatowa lub silikonowa.
    nie dosc ze najtanszy material to jeszcze nie ma opcji na przebarwienia (lub sa zminimalizowane prawie do 0) tyle ze wiecej roboty...
    Co do mieszanek silikatowo-jakies i akrylowo-jakies plus nanotechnologie itp cudaki, bylbym raczej ostrozny, za swieze na rynku i niesprawdzone w naszych warunkach zarowno klimatycznych jak i wykonawczych a powstanie tego typu "odmian" chyba bardziej ma na celu zwabienie klientow
    forumowicze w okolicach 2020 roku praktycznie opuscilem to forum.
    Pomimo braku aktywnosci czesc z Was w sprawach elewacji się odzywa do mnie.

    pisanie PW nie ma sensu - zagladam raz na rok. Jestem na FB a jesli moj platny profil jeszcze dziala (nie odnawiam go) to numer tel znajdziecie wlasnie w nim.

    Dzialam dzialam caly czas w tych moich kochanych elewacjach tylko ze nie tutaj

  10. #10
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA OD ENERGOOSZCZĘDZANIAFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar coulignon
    Zarejestrowany
    Sep 2007
    Posty
    6.267
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    26

    Domyślnie

    U Panie Fighter.... No to znowu na ubitą ziemię:
    Tynk silikatowy w rzeczywistości powinien się nazywać silikatowo - akrylowo - silikonowy. Bo te wszystkie rzeczy tam są.
    Tynk silikonowy powinien nazywać się akrylowo - silikonowy z powodu jak powyżej.

    Tak więc nie nazywałbym tych wyrobów cudakami. Są to zwykłe "silikaty" i "silikony" którym ktoś dał pełniejszą nazwę... Bo jest legalistą... Bo zwykły "silikat" już mu się nie sprzedawał... itd. Markieting Panie... Markieting.
    Nasz Dziennik

    "Z logiką jest tak, że gdy ktoś jej nie rozumie, to zwykle też nie rozumie że jej nie rozumie"

  11. #11
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA OD ENERGOOSZCZĘDZANIAFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar coulignon
    Zarejestrowany
    Sep 2007
    Posty
    6.267
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    26

    Domyślnie

    przy czym, moim zdaniem, farba/tynk silikonowy jest lepszym rozwiązaniem niz silikat który jest dziurawy jak sito i ciągnie wodę jak gąbka. A jeśli na elewacji styropian to raczej zwykły akryl.
    Nasz Dziennik

    "Z logiką jest tak, że gdy ktoś jej nie rozumie, to zwykle też nie rozumie że jej nie rozumie"

  12. #12
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar fighter1983
    Zarejestrowany
    Apr 2009
    Skąd
    Poznań
    Kod pocztowy
    60-167
    Posty
    6.901
    Elewacje - forumowy dostawca i wykonawca Od wielu lat forumowiczom dostarczamy materiały na terenie całej Polski i wykonujemy również docieplenia/elewacje budynków (głównie mazowieckie) 661071502 sprzedaz(at)med-bud.pl med-bud.pl Poznań, Warszawa, Cała Polska

    Domyślnie

    A no marketing, zgadza sie, to ze w farbach "lateksowych" jest 0,00iles procenta latexu tak i w tynkach mamy zmieszanie chemii wszelakiej plus tego co akurat sie nawinelo pod reke, ale ... PH producentow tych nazwanych jako silikatowo-silikonowe twierdza ze to jest 50% na 50% i stad nazwa...(przy czym w tynku nie ma 100% tynku, wiec juz to jest mylne twierdzenie) w kazdym badz razie podobno poprawiono to co bylo dobre - jaki tego bedzie rezultat: czas pokaze (moze nic na tym nie wyrosnie, jak post wyzej), nie mniej jednak zmieniono podobno coś w składzie.
    A co Pan Panie coulignon sadzi o nanotechnologiach w tego typu produktach?
    forumowicze w okolicach 2020 roku praktycznie opuscilem to forum.
    Pomimo braku aktywnosci czesc z Was w sprawach elewacji się odzywa do mnie.

    pisanie PW nie ma sensu - zagladam raz na rok. Jestem na FB a jesli moj platny profil jeszcze dziala (nie odnawiam go) to numer tel znajdziecie wlasnie w nim.

    Dzialam dzialam caly czas w tych moich kochanych elewacjach tylko ze nie tutaj

  13. #13
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA OD ENERGOOSZCZĘDZANIA Avatar j-j
    Zarejestrowany
    Dec 2006
    Skąd
    Zawada
    Posty
    3.747

    Domyślnie Re: Jak to forum uratowało mi tyłek w kwestii tynku

    Cytat Napisał coulignon
    Cytat Napisał j-j
    Cytat Napisał coulignon

    Jeśli moge doradzic to nie silikat....
    Mineralny pomalowany farbą silikonową
    Mówisz że to dobre rozwiązanie (?) bo właśnie się zastanawiam nad nim ale nikt nie ma tak ze znajomych i mam dylemat a kosztowo jest to mocno korzystne.

    pzdr



    To już masz znajomych. Ja tak mam i się znamy

    dzięki czyli jaki tynk już wiem

    pzdr
    5 sezonów grzewczych za mną, wybudowałem dom pasywny a nawet 0,3 litrowy wg często stosowanej nadinterpretacji:
    http://forum.muratordom.pl/moj-dom-p...je,t171818.htm

    "...bo wszystko co ekonomicznie zasadne już dawno zostało wcielone w życie, dla współczesnych marketingowców pozostały tylko mało ekonomiczne wynalazki które potrzebują żeby się sprzedać sztucznie wytworzonej ideologii ekologicznej"

    (c) mpoplaw

  14. #14
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA OD ENERGOOSZCZĘDZANIAFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar coulignon
    Zarejestrowany
    Sep 2007
    Posty
    6.267
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    26

    Domyślnie

    Cytat Napisał fighter1983
    A co Pan Panie coulignon sadzi o nanotechnologiach w tego typu produktach?
    Raczej marketing.
    Nanotechnologia to generalnie technologia małych cząstek. Tak poniżej 0,1 mikrometra. Jedyna zaleta tak małych cząstek to zdolnośc penetracji i wiązania. Ma to sens przy specjalnych preparatach (gruntach) do wzmacniania podłoza. W tynkach - w praktyce sie nie spotkałem i nie za bardzo widzę sens stosowania.

    Natomiast, z punktu widzenia marketingowego, słowo nanotechnologia brzmi świetnie i pisałbym je na każdym pudełku. Czegokolwiek.
    Nasz Dziennik

    "Z logiką jest tak, że gdy ktoś jej nie rozumie, to zwykle też nie rozumie że jej nie rozumie"

  15. #15
    Lider FORUM (min. 2800) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar tutli_putli
    Zarejestrowany
    Apr 2008
    Skąd
    łódzkie
    Posty
    3.175
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    225

    Domyślnie Re: Jak to forum uratowało mi tyłek w kwestii tynku

    Cytat Napisał coulignon
    Jeśli moge doradzic to nie silikat....
    Mineralny pomalowany farbą silikonową
    Tynk silikonowy...
    Panie coulignon pozwoli Pan, że sobię poradę wkleję do dziennika ku pamięci. Idealnie mi to rozwiązanie pasuje do mojego hausa

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony