dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 9 z 9
  1. #1

    Domyślnie balkonowe dylematy

    Zamierzam położyć płytki gresowe na balkonie, na początku myślałem o wersji praktyczno-oszczędnościowej ,na płytę balkonową wylewaną wraz ze stropem miała iść folia w płynie ( Atlas Woder ) i na to bezposrednio klej+ gres.Jednak w czasie przygotowań do układania płytek okazało się .że płyta balkonowa nie ma w ogóle spadku , mimo że zalewający strop mieli go wykonać. Co robić ? Próbować uzyskać minimalny spadek za pomocą większej ilości kleju czy może za pomocą jakiejś zaprawy wyrównującej. Na klasyczną wylewkę 7 cm ze spadkiem nie mam miejsca . Co radzicie?

  2. #2
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    beton44

    Zarejestrowany
    Sep 2005
    Posty
    4.848

    Domyślnie

    zaprawa wyrównująca /np Atlas/

    jak użyć zazwyczaj pisze na worze /podkład, grubość warstw, zastosowanie
    na wewnątrz czy zewnątrz itp.../

  3. #3
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Zbigniew100
    Zarejestrowany
    Jun 2009
    Posty
    5.440
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    6

    Domyślnie

    Wyrobić spadek zaprawą wyrównującą.

    Może warto jeszcze przemyśleć i jednak dać docieplenie balkonu ?

  4. #4

    Domyślnie

    Mam ocieplony od dołu , przez dwa lata mieszkania nie stwierdziłem zauwazalnego wychłodzenia podłogi przy oknie balkonowym przy minusowych temperaturach , więc nie wiem czy warto , tym bardziej ,że jak pisałem nie mam miejsca , przy 5 cm styro + 7 cm wylewki woda wpłynie mi do pokoju

  5. #5

    Domyślnie

    to może oprócz warstwy spadkowej pomyśl o lepszej (niż folia w płynie, które w większości przeznaczone są do wewnątrz) hydroizolacji, jakąś masą trwale elastyczną (mapei mapelastic, kreisel aquaszczel 820, sika bodajże t9 itp) razem z uszczelnieniem narożnika taśmą?

  6. #6

    Domyślnie

    Cytat Napisał edde
    to może oprócz warstwy spadkowej pomyśl o lepszej (niż folia w płynie, które w większości przeznaczone są do wewnątrz) hydroizolacji, jakąś masą trwale elastyczną (mapei mapelastic, kreisel aquaszczel 820, sika bodajże t9 itp) razem z uszczelnieniem narożnika taśmą?
    Pomysł wart rozwazenia,chociaż pewnie bardzo drogi... a jesli tak to gdzie umieścić obróbkę blacharską - pod czy nad tą hydroizolacyjną warstwą spadkową ?

  7. #7
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Zbigniew100
    Zarejestrowany
    Jun 2009
    Posty
    5.440
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    6

    Domyślnie

    Pasowałoby pod hydroizolacją. Może żeby nie było dużych odkształceń termicznych, dać blacha powinna być wąska i w metrowych odcinkach .
    Ja jestem zwolennikiem fugi epoksydowej.

  8. #8

    Domyślnie

    Cytat Napisał Zbigniew100
    Wyrobić spadek zaprawą wyrównującą.

    Może warto jeszcze przemyśleć i jednak dać docieplenie balkonu ?
    Jakiego producenta zaprawa była by najlepsza ( przy zachowaniu dobrej ceny), mam prawie 15 m2 powierzchi na dwóch balkonach ...

  9. #9
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Zbigniew100
    Zarejestrowany
    Jun 2009
    Posty
    5.440
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    6

    Domyślnie

    Cytat Napisał beton44
    zaprawa wyrównująca /np Atlas/

    jak użyć zazwyczaj pisze na worze /podkład, grubość warstw, zastosowanie
    na wewnątrz czy zewnątrz itp.../
    Może być j. w.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony