dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 2 z 2
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 30
  1. #21

    Domyślnie

    Niewątpliwą zaletą rur alupeks w stosunku do plastiku jest to, że można namierzyć je wykrywaczem metalu, jeśli ktoś nie zrobi dokumentacji, zgubi ją, zapomni.

  2. #22

    Domyślnie

    Cytat Napisał monika.KIELCE
    Jeżeli chodzi o miedź, to mi ostatnio instalator wybił to z głowy. Podawał kilka przykładów z okolicy, gdzie ktoś zamontował rurki miedziane do cwu. Problem w tym, że lutowane połączenia miedzi po pierwsze wypłukują się z czasem, po drugie przy tak dużej ilości cykli gorące-zimne bardzo często tracą szczelność. A jakie są konsekwencje takich przecieków, chyba nie trzeba wyjaśniać.
    ten instalator to jakiś ..... , 10 lat temu ze szwagrem robiliśmy podłogówkę w miedzi , zasilanie z pieca elektrycznego , w zimie grzeją ostro na 26 stopni w pomieszczeniu i jeszcze się rury nie rozszczelniły

  3. #23
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    zbigmor

    Zarejestrowany
    Jun 2006
    Posty
    5.543

    Domyślnie

    "Z czego robiliście wodę u Siebie? "
    Od 6 lat użytkuję instalację stalową z rur ocynkowanych, poprzednie 5 lat użytkowałem taką samą, ale z rur czarnych. Obie sam robiłem i z obu byłem w 100% zadowolony.

  4. #24
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Mały
    Zarejestrowany
    May 2003
    Skąd
    Gościcino
    Posty
    7.643

    Domyślnie

    "Mpoplaw" powalasz argumentami .
    Jakby sprzedawali fi 40 to tez byłoby ok? Bo tylko taką mieli zgrzewarkę.
    A zakupy trzeba robić tylko u hydraulika...
    Więc ci dziekuję losie choćby tylko za to,
    że nie musiałem się urodzić pod wulkanem.
    Że średni u nas klimat i przeciętne lato,
    ale dzieciaki są przeważnie roześmiane...

  5. #25
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Jarek.P
    Zarejestrowany
    Aug 2004
    Skąd
    pod Warszawą
    Posty
    7.502
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    442

    Domyślnie

    Cytat Napisał zbigmor
    "Z czego robiliście wodę u Siebie? "
    Od 6 lat użytkuję instalację stalową z rur ocynkowanych, poprzednie 5 lat użytkowałem taką samą, ale z rur czarnych. Obie sam robiłem i z obu byłem w 100% zadowolony.
    Wodę zrobiłeś z rur czarnych? Czy mogę delikatnie spytać, dlaczego po tych 5 latach przestałeś ją używać?

    J.
    Dom w Lesie - Dziennik Budowy
    Nie tylko Dom w Lesie - moja strona

    Zasadzić dom, spłodzić drzewo i wybudować syna... czy jakoś tak...

  6. #26
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    zbigmor

    Zarejestrowany
    Jun 2006
    Posty
    5.543

    Domyślnie

    Cytat Napisał Jarek.P
    Cytat Napisał zbigmor
    "Z czego robiliście wodę u Siebie? "
    Od 6 lat użytkuję instalację stalową z rur ocynkowanych, poprzednie 5 lat użytkowałem taką samą, ale z rur czarnych. Obie sam robiłem i z obu byłem w 100% zadowolony.
    Wodę zrobiłeś z rur czarnych? Czy mogę delikatnie spytać, dlaczego po tych 5 latach przestałeś ją używać?

    J.
    Oczywiście, że możesz Przestałem używać bo zmieniłem lokum. Nowy właściciel nadal ich używa. Rury czarne nie są niczym niezwykłym przy takiej instalacji i używane są od dziesiątków lat bezproblemowo.

  7. #27
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Jarek.P
    Zarejestrowany
    Aug 2004
    Skąd
    pod Warszawą
    Posty
    7.502
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    442

    Domyślnie

    Cytat Napisał zbigmor

    Oczywiście, że możesz Przestałem używać bo zmieniłem lokum. Nowy właściciel nadal ich używa. Rury czarne nie są niczym niezwykłym przy takiej instalacji i używane są od dziesiątków lat bezproblemowo.
    Skoro bezproblemowo, to czemu zaczęto je cynkować?

    Ja tam wiem jedno: jak znajoma wykańczała mieszkanie, hydraulik przesuwając jej podejście do umywalki wstawił przedłużki z czarnej rury, bo ta nie znając się takie mu kupiła w Castoramie. Za moją poradą były wymieniane na cynkowane kilka miesięcy później przy okazji kafelkowania tejże łazienki, w tych kilka miesięcy zwłaszcza rura od ciepłej wody zdążyła skorodować w stopniu straszliwym.

    J.
    Dom w Lesie - Dziennik Budowy
    Nie tylko Dom w Lesie - moja strona

    Zasadzić dom, spłodzić drzewo i wybudować syna... czy jakoś tak...

  8. #28
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    zbigmor

    Zarejestrowany
    Jun 2006
    Posty
    5.543

    Domyślnie

    Cytat Napisał Jarek.P
    Cytat Napisał zbigmor

    Oczywiście, że możesz Przestałem używać bo zmieniłem lokum. Nowy właściciel nadal ich używa. Rury czarne nie są niczym niezwykłym przy takiej instalacji i używane są od dziesiątków lat bezproblemowo.
    Skoro bezproblemowo, to czemu zaczęto je cynkować?

    Ja tam wiem jedno: jak znajoma wykańczała mieszkanie, hydraulik przesuwając jej podejście do umywalki wstawił przedłużki z czarnej rury, bo ta nie znając się takie mu kupiła w Castoramie. Za moją poradą były wymieniane na cynkowane kilka miesięcy później przy okazji kafelkowania tejże łazienki, w tych kilka miesięcy zwłaszcza rura od ciepłej wody zdążyła skorodować w stopniu straszliwym.

    J.


    Przypadki mogą być różne dlatego lepiej bazować na doświadczeniu innych. Ja nikogo nie namawiam do naśladownictwa. Faktem jest jednak, że instalacja z rur stalowych czarnych wytrzymuje dziesiątki lat bo takie były głównie instalowane w blokach z lat siedemdziesiątych i do dzisiaj nie były wymieniane (przynajmniej w znacznej większości). O plastikach nie można jeszcze tego powiedzieć co nie oznacza, że są one mniej trwałe, ale twierdzenie, że wytrzymają równie długo to wróżenie z fusów.
    Należy sobie jednak zdawać sprawę, że trwałość instalacji stalowej, ocynkowanej bardzo zależy od jakości wody i ma też inne wady.
    Poczytać o tym można tutaj http://www.instalator.pl/_TekstyPosz...abroniony.html

  9. #29
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Jarek.P
    Zarejestrowany
    Aug 2004
    Skąd
    pod Warszawą
    Posty
    7.502
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    442

    Domyślnie

    Cytat Napisał "zbigmor
    rur stalowych czarnych wytrzymuje dziesiątki lat bo takie były głównie instalowane w blokach z lat siedemdziesiątych i do dzisiaj nie były wymieniane (przynajmniej w znacznej większości). O plastikach nie można jeszcze tego powiedzieć co nie oznacza, że są one mniej trwałe, ale twierdzenie, że wytrzymają równie długo to wróżenie z fusów.
    Wychowałem się w bloku z lat 70tych, wynajmowałem mieszkania w trzech innych, wszędzie były ocynki, wszędzie też zostały one wymienione na plastiki.
    W sumie czarnych rur w hydraulice jeszcze nie spotkałem, obawiam się też, że w znacznej większości, to one raczej jednak wymieniane są, jakie by nie były, w starych blokach to w ostatnich latach obok instalownaia liczników główne zajęcie dla remontowców jest

    A co do plastików i ich wytrzymałości liczonej w latach - jestem tym żywotnie zainteresowany, w swoim domu chcę instalację z plastików robić. W sumie jestem dobej myśli, kamień się na tym nie odłoży, degenerować się nie degeneruje, właściwie jedyne, czego się można obawiać to jakichś mechanicznych uszkodzeń, może rozwarstwień pod wpływem "pracy" przy zmianach temperatury.

    J.
    Dom w Lesie - Dziennik Budowy
    Nie tylko Dom w Lesie - moja strona

    Zasadzić dom, spłodzić drzewo i wybudować syna... czy jakoś tak...

  10. #30
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    zbigmor

    Zarejestrowany
    Jun 2006
    Posty
    5.543

    Domyślnie

    A co do plastików i ich wytrzymałości liczonej w latach - jestem tym żywotnie zainteresowany, w swoim domu chcę instalację z plastików robić. W sumie jestem dobej myśli, kamień się na tym nie odłoży, degenerować się nie degeneruje, właściwie jedyne, czego się można obawiać to jakichś mechanicznych uszkodzeń, może rozwarstwień pod wpływem "pracy" przy zmianach temperatury.

    J.[/quote]



    Jest coś takiego jak starzenie się tworzyw sztucznych. Można o tym poczytać np. http://www.invertebrata.yoyo.pl/biod...sztucznych.htm
    Co do dobrze wykonanych tworzyw byłbym spokojny. Problemem mogą być tworzywa wyprodukowane w oszczędniejszych wersjach. To przemysł chemiczny, a w nim ważną rolę odgrywa know-how jak i dokładność i jakość produkcji.

Strona 2 z 2

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony