dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 15 z 15
  1. #1

    Domyślnie ściana i dach - ten sam materiał (blacha czy struktonit?)

    Jestem na etapie projektu i jednym z dylematów jest wybór materiału, którym zostanie pokryty dach i elewacja tylnej ściany. Architekt proponuje blachę lub struktonit.

    Jakie macie doświadczenia z tymi materiałami w takim zastosowaniu?

    Jak wygląda kwestia kosztów?

    A może macie inne pomysły na materiał nadający się zarówno na dach, jak i elewację.


  2. #2
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    beton44

    Zarejestrowany
    Sep 2005
    Posty
    4.848

    Domyślnie

    mamy:




    tak w ogóle - to projekt jest odlotowy

  3. #3
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA OD ENERGOOSZCZĘDZANIAFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar coulignon
    Zarejestrowany
    Sep 2007
    Posty
    6.267
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    26

    Domyślnie

    Fajny!
    Moim zdaniem blacha na rąbek stojacy byłaby fajna. Strukonitu jakos tam nie widzę - dom byłby trochę "w ciapki" No ale co sie komu podoba.
    O inne materiały zapytaj w tym wątku: http://forum.muratordom.pl/dach-w-do...t73297-840.htm
    Nasz Dziennik

    "Z logiką jest tak, że gdy ktoś jej nie rozumie, to zwykle też nie rozumie że jej nie rozumie"

  4. #4

    Domyślnie

    beton44 - Super, ale raczej mnie nie stać...

    coulignon - dzięki, odwiedzę wskazany wątek; wizualizacja ze struktonitem prezentuje się tak:
    Z pozdrowieniami,
    Bartek z Wrocławia

  5. #5

    Domyślnie

    witam

    mam projekt podobny do twojego z tym że elewacja nie schodzi do końca ale do lini okien. Zdecydowałem się na struktonit.
    Powiem tylko że struktonit jest wymagający jeżeli chodzi o podłoże, musi być bardzo równe - w zalezności od formatu płytek dopuszczalne jest układanie na łatach.
    Przykręcanie płytek jest dość upierdliwe - każdą płytkę trzeba nawiercić i przykręcić - to może słono kosztować. Mi się tez bardzo podobała blacha ale trochę odstraszyła mnie cena - VM Zinc antracyt kosztuje dość słono - u mnie prawie 2 x więcej w prównaniu do struktonitu.

    kto robił projekt ?


    michalsiak
    Coraz bliżej końca....

  6. #6
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Andrzej Wilhelmi
    Zarejestrowany
    Jan 2006
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    94-313
    Dzielnica
    Polesie
    Posty
    14.207

    Domyślnie

    Podstawowe materiały są w podobnej cenie blacha PLX firmy Lindab, Płytki włóknocementowe np. Struktonit firmy Euronit lub Izopol czy łupek to koszt 1 m2 około 80,-. Oczywiście najdroższa będzie robocizna przy pokryciu łupkiem lub płytką. Otworów nie trzeba wiercić Pod blachę konieczna specjalna folia 1 m2 to około 25,-. Pozdrawiam.
    miłego dnia
    mój nowy adres e-mail: [email protected]

  7. #7

    Domyślnie

    U mnie podobnie - blacha na dachu i na ścianie. Wybór padł na blachę aluminiową z Prefy - wygląda jak tytan-cynk, również łączona na rąbek stojący, jednak jest mniej wymagająca technologicznie (nie wymaga podkładowej folii itp...). W każdym razie koszty takiego rozwiązania są lekko odstraszające, jednak efekt powinien być świetny.... mam nadzieję (u mnie w połowie września dekarze wchodzą). Pamiętaj, że koszt robocizny takiego dachu to okolice 100-150 zł za m2. Bywają dekarze, którzy za obłożenie ściany żądają stawki x2...
    Najtwardsi udowodnili, że trzeci dom buduje się dla siebie. Większość inwestorów popełnia samobójstwo w trakcie budowy pierwszego.

  8. #8

    Domyślnie

    Otworów nie trzeba wiercić Pod blachę konieczna specjalna folia 1 m2 to około 25
    moje płytki nie miały otworów trzeba było nawiercać - format 30 x 60 .
    Na pełnym deskowaniu mam rónież położoną specjalną membranę, papa nie dała rady - za bardzo pofałdowana.

    U mnie nie kładli na łatach

    michalsiak
    Coraz bliżej końca....

  9. #9

    Domyślnie

    michalsiak - projekt robił, a właściwie robi Marek Woźniczka (http://marek.wozniczka.com/)

    Andrzej Wilhelmi - czyli biorąc pod uwagę materiał podstawowy + robocizna + dodatki typu filia cena jest zbliżona? czy pod względem trwałości materiały też są podobne?

    Whitemag - tanio nie jest... chętnie zobaczyłbym twój projekt, jeżeli jest to możliwe

    Nie boicie się Panowie nagrzewania blachy latem? Czy według Was materiał krycia nie ma tak istotnego znaczenia pod tym kontem?
    Z pozdrowieniami,
    Bartek z Wrocławia

  10. #10

    Domyślnie

    Nagrzewanie się blachy nie jest problemem - tu należy zabezpieczyć się porządną izolacją dachu. No i im grubsza warstwa wełny, tym mniejsza uciążliwość akustyczna.

    Pozdrawiam
    Najtwardsi udowodnili, że trzeci dom buduje się dla siebie. Większość inwestorów popełnia samobójstwo w trakcie budowy pierwszego.

  11. #11
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Andrzej Wilhelmi
    Zarejestrowany
    Jan 2006
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    94-313
    Dzielnica
    Polesie
    Posty
    14.207

    Domyślnie

    Pod względem trwałości wygląda to mniej więcej tak: łupek do 300 lat, blacha aluminiowa ~80 lat, płytki włóknocementowe 60~80 lat, blacha stalowa ocynkowana, malowana w dobrym gatunku ~30~40 lat.
    Temperatura nie jest zagrożeniem specjalne hawtry do mocowania blachy umożliwiają jej pracę termiczną. Pozdrawiam.
    miłego dnia
    mój nowy adres e-mail: [email protected]

  12. #12
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Andrzej Wilhelmi
    Zarejestrowany
    Jan 2006
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    94-313
    Dzielnica
    Polesie
    Posty
    14.207

    Domyślnie

    Cytat Napisał michalsiak
    ...moje płytki nie miały otworów ...
    No bo te nie mają ale do obróbki płytek służą specjalne nożyce z dziurkaczem! Docinanie płytek i dziurkowanie odbywa się błyskawicznie i bezpyłowo. Pozdrawiam.
    miłego dnia
    mój nowy adres e-mail: [email protected]

  13. #13

    Domyślnie

    Podsumowując: jaki jest orientacyjny koszt krycia dachu dwuspadowego i elewacji balchą, a jaki struktonitem?
    Z pozdrowieniami,
    Bartek z Wrocławia

  14. #14

    Domyślnie

    blacha cynk-tytan 0,7 w taśmie - 75zł/m2
    membrana pod blachę (ktoś pisał) - 25zł/m2
    robocizna to może być drugie tyle (lekko licząc), dodając obróbki, rynny to tak ze 250 zł/m2 tanio nie jest
    Pozdrawiam,
    _________________________________________
    Już się buduje - nowocześnie i ekologicznie!

  15. #15
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Andrzej Wilhelmi
    Zarejestrowany
    Jan 2006
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    94-313
    Dzielnica
    Polesie
    Posty
    14.207

    Domyślnie

    Struktonit z robocizną podobnie a łupek z robocizną ~300,-.
    Charakter elewacji choć podobny to znacząco inny. Blacha na rąbek to elewacja ostra, chłodna. Płytki czy łupek w połączeniu z drewnem to elewacja wyrazista ale miła i ciepła. Oczywiście jest to moja subiektywna opinia. Pozdrawiam.
    miłego dnia
    mój nowy adres e-mail: [email protected]

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony