Witam wszystkich
Proszę o pomoc w następującej sprawie.
W moim mieście w centrum znalazłem trochę wolnego terenu (którego właścicielem jest gmina -to już ustaliłem) przed moim blokiem . Okoliczni mieszkańcy z tego trawnika zrobili sobie parking i jest odwieczna walka o miejsce parkingowe na tym terenie, a jak to w Naszym kochanym Kraju bywa jeden zaparkuje tak że zmieści się kilkanaście aut, a inny tak że ...... Pomyślałem sobie że może było by warto wydzierżawić tą ziemie (lub coś podobnego byle by było mało z tym załatwiania) od gminy i usystematyzować parkowanie na tym terenie poprzez postawienia tam kilku garaży blaszanych.

Trawnik na którym parkują auta bezpośrednio z trzech stron graniczy z budynkami z czwartej strony jest droga, chodnik, pas zielenie i kolejny blok.

Chcę zapytać szanownych grupowiczów co muszę zrobić żeby dowiedzieć się czy jest możliwość w ogóle postawienia takich garaży w tym miejscu ( jaki wydział w UM odwiedzić) a jeśli dowiem się że można to jakie czynności następnie muszę wykonać, chyba że ktoś z Was już wie że nie ma szans na budowę takich garaży?

Czy jest możliwość postawienia takiego garaży bliżej niż 0,5m od granicy działki, ale w granicy z 3 stroną stoją budynki z tym że nie mają okien na stronę gdzie by miały stać garaże blaszane?

Czy wykupując teren pod taki garaż wykupuję tylko teren o powierzchni garaży czy przed garażem też musi być jakiś skrawek wykupionego terenu?

Czy ktoś orientuje się jakie są koszty (papierologi) z taką inwestycją.

Z góry dziękuję za odpowiedzi.