dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 11 z 11
  1. #1
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    ANDYM21

    Zarejestrowany
    Aug 2009
    Posty
    4

    Domyślnie Elewacja bez styropianu

    Witam!
    Mam prośbę proszę o konstruktywną i fachową odpowiedź:
    Chcę zrobić elewację domu dobrze ale nie pchać się w niepotrzebne koszty.
    Mieszkam w domu od 8 lat, dom ciepły w środku styropian, od środka cegła czerwona, częściowo pustak szary ( gazo czy jakoś tam), a od zewnątrz biały pustak.

    Czy: siatka wtopiona w klej do styropianu (bez styropianu - ograniczenie kosztów i obawia przed "puszką", nie każde pomieszczenie ma wentylację) będzie dobrym podkładem do nałozenia putzu ( tynku mineralnego czy akrylowego sam nie wiem jakiego?)
    Proszę o podpowiedzi.
    Pozdrawiam: Andrzej

  2. #2
    Lider FORUM (min. 2800) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Rezi
    Zarejestrowany
    Aug 2004
    Skąd
    Poznań
    Posty
    4.238

    Domyślnie

    tak
    Pozdrawiam
    Rezi
    ----------------------------------------------------------------------------------------
    Historia kołem się toczy

  3. #3

    Domyślnie

    Z doświadczenia wiem, że jedną z ważniejszych rzeczy w domu jest wentylacja. Bez tego w przyszłości będą problemy. Minusy to zdrowie i grzyby na ścianie - dodatkowe koszty. Nie znam projektu Twojego domu, ale spróbuj pokombinować z wentylacją. Weź jakiś specjalistów ze swojego miasta, niech Ci doradzą.

  4. #4
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Jarek.P
    Zarejestrowany
    Aug 2004
    Skąd
    pod Warszawą
    Posty
    7.502
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    442

    Domyślnie

    Cytat Napisał zdrowaWoda
    Z doświadczenia wiem, że jedną z ważniejszych rzeczy w domu jest wentylacja.
    A co ma piernik (wykończenie elewacji) do wiatraka (wentylacji)????? Jeśli owe pomieszczenia wymagają dodatkowej wentylacji, nalezy ją po prostu zapewnić, obłożenie ściany taką czy inną wykładziną ma tu zerowe znaczenie.

    J.
    Dom w Lesie - Dziennik Budowy
    Nie tylko Dom w Lesie - moja strona

    Zasadzić dom, spłodzić drzewo i wybudować syna... czy jakoś tak...

  5. #5
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    ANDYM21

    Zarejestrowany
    Aug 2009
    Posty
    4

    Domyślnie

    Cytat Napisał Jarek.P
    Cytat Napisał zdrowaWoda
    Z doświadczenia wiem, że jedną z ważniejszych rzeczy w domu jest wentylacja.
    A co ma piernik (wykończenie elewacji) do wiatraka (wentylacji)????? Jeśli owe pomieszczenia wymagają dodatkowej wentylacji, nalezy ją po prostu zapewnić, obłożenie ściany taką czy inną wykładziną ma tu zerowe znaczenie.

    J.
    A to się dowiedziałem...
    Jeśli piszę że mieszkam 8 lat i nie piszę że mam problem z wentylacją, to jest ok.
    Powtarzam: teraz chcę wykonać elewację i nie chcę pchać się w niepotrzebne koszty...

    Czytaj z zrozumieniem.
    Zasada: po pierwsze nie szkodzić ( jak nie umiesz pomóć...)

  6. #6
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Jarek.P
    Zarejestrowany
    Aug 2004
    Skąd
    pod Warszawą
    Posty
    7.502
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    442

    Domyślnie

    Cytat Napisał ANDYM21
    A to się dowiedziałem...
    Jeśli piszę że mieszkam 8 lat i nie piszę że mam problem z wentylacją, to jest ok.
    Powtarzam: teraz chcę wykonać elewację i nie chcę pchać się w niepotrzebne koszty...

    Czytaj z zrozumieniem.
    Zasada: po pierwsze nie szkodzić ( jak nie umiesz pomóć...)
    To "czytaj ze zrozumieniem" kieruj raczej do kol. Zdrowawoda, nie do mnie, bo to on z tą wentylacją wyskoczył, a ja jemu odpowiadałem, ale sam też piszesz, że obawiasz się "puszki", co w kontekście trójwarstwowego muru jest dość śmieszne.
    Tak, wiem, nie o to pytasz... A co do pytania - jeśli dobrze rozumiem, że chcesz ten tynk kłaść wprost na ten biały pustak, to żadna siatka i klej nie są tam potrzebne, wystarczy zagruntować.

    J.
    Dom w Lesie - Dziennik Budowy
    Nie tylko Dom w Lesie - moja strona

    Zasadzić dom, spłodzić drzewo i wybudować syna... czy jakoś tak...

  7. #7
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    ANDYM21

    Zarejestrowany
    Aug 2009
    Posty
    4

    Domyślnie Elewacja bez styropianu

    Witam!
    Mam biały pustak i chcę kłaść tynk ale nie tradycyjny!!!!!!!!
    Wiem, że mogę położyć tynk tradycyjny a na to tynk mineralny, akrylowy, czy inny.

    Chcę ograniczyć koszty i "ciężkie i brudne prace" (piasek, wapno, agregat) i zamiast tradycyjnego tynku położyć podkład pod tynk "nietradycyjny" (putz) i nie chcę powtarzam tradycyjnie tynkować...
    Chcę dać klej do styropianu z siatką jako podkład pod "putz".

    Otrzymałem jedna konstruktywną odpowiedź, że tak.

    Czekam na kolejne.
    Pozdrawiam: Andrzej

  8. #8

    Domyślnie

    To masz drugą: Tak
    Ja tak mam na nieocieplonym garazu: siatka wtopina w klej i na to struktura.
    Tak sie to robi.
    Doświadczenie, to coś, co zdobywasz tuż po chwili w której go potrzebowałeś.
    Zobacz: www.borelioza.org Strona Stowarzyszenia - Borelioza

  9. #9

    Domyślnie

    Też mam ścianę trójwarstwową i zastanawiam się nad twoim sposobem. "Zasięgnąłem języka" u lokalnych budowlańców i ich zdaniem nie ma problemu, jako przykład znajomy pokazał mi budynek zrobiony tą metodą i jest wszystko ok. (niestety budynek był robiony rok temu więc trudno wyciągać jakieś długotrwałe wnioski).
    Ich zdaniem wystarczy przeciągnąć ścianę zwykłym gruntem i koniecznie klej z siatką. niezastosowanie siatki spowoduje w puźniejszym okresie uwidocznienie spękań i pajączków.
    Zastanawiałem się nad klejem atlasa, ale w opcji są też kleje tańsze i nienajgorsze.
    Mam zrobioną nadbitkę na krokwiach i krokwie pomalowane, nie wspominając o dachu i boję się że mógłbym dostać zawału po tynkowaniu, więc jestem do tej metody dość mocno przekonany.
    Nasuwa mi się jednak pytanie czy żeczywiście wystarczy zwykły grunt czy powinien być jakiś specjalnie pod klej?

  10. #10
    Lider FORUM (min. 2800) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Rezi
    Zarejestrowany
    Aug 2004
    Skąd
    Poznań
    Posty
    4.238

    Domyślnie Re: Elewacja bez styropianu

    Cytat Napisał ANDYM21
    Witam!
    Mam biały pustak i chcę kłaść tynk ale nie tradycyjny!!!!!!!!
    Wiem, że mogę położyć tynk tradycyjny a na to tynk mineralny, akrylowy, czy inny.
    Pozdrawiam: Andrzej
    jak piszesz większa czcionką to post jest ważnieszy i bardziej widoczny ?
    nie jesteśmy ślepi

    Czytaj z zrozumieniem.
    Zasada: po pierwsze nie szkodzić ( jak nie umiesz pomóć...)
    po drugie, jeżeli oczekujesz bezinteresownej pomocy to przynajmniej wysil się i bądź uprzejmy doceń ze komuś się chce odpowiada na Twój post.

    taki system jest praktykowany i wg mnie może być stosowany na równe ściany . Na porotherm i inne jest zbyt kosztowny ze względu na rowkowatą pow bloczków.
    Nie wiem jaki to "biały pustak" podejrzewam ze to beton komórkowy -
    całość musisz zmyć wodą pod ciśnieniem , usunąć wszelkie naloty organiczne tj grzyb, mech glony , miejscami zastosować środki chemiczne na wykwity organiczne
    zagruntować dobrym gruntem ( ja polecam ceresit ct 17)
    uzupełnić większe ubytki w elewacji masą do zatapiania siatki
    zatopić siatkę w kleju zgodnie ze sztuką
    nałożyć tynk cienkowarstwowy- wystarczy mineralny
    Pozdrawiam
    Rezi
    ----------------------------------------------------------------------------------------
    Historia kołem się toczy

  11. #11
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    ANDYM21

    Zarejestrowany
    Aug 2009
    Posty
    4

    Domyślnie Re: Elewacja bez styropianu

    ŚLICZNIE dziekuję za te odpowiedzi, o to mi chodziło.
    Jestem uprzejmy i co to jest savoir- vivre nie jest mi obce.
    Ale na forum chodzi o takie właśnie odpowiedzi na temat a nie mądrzenie się...
    Rezi pierwszy odpowiedział fachowo, potem jeszcze raz i jemu szczególnie dziękuję!!!
    Również dziękuję: laspalmas, Talbot i pozostałym a także wszystkim którzy się jeszcze ustosunkują do tematu.

    Wracając do tematu mam na zewnątrz tzw. silikaty, biały pustak, materiał silnie wchłaniający wodę.

    Zagruntowanie jest więc szczególnie potrzebne

    Cytat Napisał Rezi
    Cytat Napisał ANDYM21
    Witam!
    Mam biały pustak i chcę kłaść tynk ale nie tradycyjny!!!!!!!!
    Wiem, że mogę położyć tynk tradycyjny a na to tynk mineralny, akrylowy, czy inny.
    Pozdrawiam: Andrzej
    jak piszesz większa czcionką to post jest ważnieszy i bardziej widoczny ?
    nie jesteśmy ślepi

    Czytaj z zrozumieniem.
    Zasada: po pierwsze nie szkodzić ( jak nie umiesz pomóć...)
    po drugie, jeżeli oczekujesz bezinteresownej pomocy to przynajmniej wysil się i bądź uprzejmy doceń ze komuś się chce odpowiada na Twój post.

    taki system jest praktykowany i wg mnie może być stosowany na równe ściany . Na porotherm i inne jest zbyt kosztowny ze względu na rowkowatą pow bloczków.
    Nie wiem jaki to "biały pustak" podejrzewam ze to beton komórkowy -
    całość musisz zmyć wodą pod ciśnieniem , usunąć wszelkie naloty organiczne tj grzyb, mech glony , miejscami zastosować środki chemiczne na wykwity organiczne
    zagruntować dobrym gruntem ( ja polecam ceresit ct 17)
    uzupełnić większe ubytki w elewacji masą do zatapiania siatki
    zatopić siatkę w kleju zgodnie ze sztuką
    nałożyć tynk cienkowarstwowy- wystarczy mineralny

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony