dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 6 z 6
  1. #1

    Domyślnie trwałość drewna - elewacje, tarasy itp.

    Do wszystkich szczęśliwych (?) posiadaczy drewna na zewnątrz domu: jak oceniacie jego trwałość? Chodzi zarówno o elewacje, jak i tarasy. Czy nie jest tak, że mimo stosowania nowoczesnych środków zabezpieczających po 3-4 należy zacząć myśleć o odnowieniu takich drewnianych konstrukcji?
    Z pozdrowieniami,
    Bartek z Wrocławia

  2. #2

    Domyślnie

    Przez 12 lat nie zaprzątałem sobie tym głowy i mam nadzieję na następne 12.
    Mam taras drewniany, ogrodzenie, balustrady.

  3. #3

    Domyślnie

    Dołączam się do wątku z pytaniem.

    Mam w projekcie drewno na elewacji od strony południowo-zach. a takze od północno-wschodniej.
    Część narażona będzie zatem na zacienienie a część na stałe nasłonecznienie.

    Jaki gatunek drewna lub jaką dla niego ochronę najlepiej zastosować tak by przynajmniej 10 lat nie zaprzątać sobie głowy tą kwestią?

  4. #4

    Domyślnie

    Z tego, co się orientowałem, wskaźnik cena/jakość wypada najlepiej dla modrzewia europejskiego. Oczywiście najlepiej go jeszcze zaimpregnować, lecz unikałbym lakierów, a koncentrował bardziej na olejach/woskach..
    Najtwardsi udowodnili, że trzeci dom buduje się dla siebie. Większość inwestorów popełnia samobójstwo w trakcie budowy pierwszego.

  5. #5

    Domyślnie

    Cytat Napisał Startos



    Jaki gatunek drewna lub jaką dla niego ochronę najlepiej zastosować tak by przynajmniej 10 lat nie zaprzątać sobie głowy tą kwestią?
    Ja mam wszystko ze świerka i zapaćkane drewnochronem.

  6. #6

    Domyślnie Re: trwałość drewna - elewacje, tarasy itp.

    Cytat Napisał bartekgr
    Do wszystkich szczęśliwych (?) posiadaczy drewna na zewnątrz domu: jak oceniacie jego trwałość? Chodzi zarówno o elewacje, jak i tarasy. Czy nie jest tak, że mimo stosowania nowoczesnych środków zabezpieczających po 3-4 należy zacząć myśleć o odnowieniu takich drewnianych konstrukcji?
    Ja mam wszystko z drewna .
    Zaimpregonowane kolorowym impregnatem do drewna.
    Po trzech latach trzeba było ściany południową i zachodnią pomalować, więc pomalowaliśmy całość. Z tym, że wykonawca nas ostzregał, ze pierwsze malowanie jest właśnie po 3-5 lat, a potem to już podobno rzadziej. Zobaczymy. Schody wejściowe trzeba niestety co 2 lata, bo bardzo się wycierają.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony