dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 13 z 13
  1. #1

    Domyślnie CZy tynkowaliście ścianę kolankową ?

    Jak w temacie.
    Chciałam ściane kolankową wytynkować - bo karton-gips to dla mnie troche taki szajs .
    Niestety moi tynkarze upieraja sie aby tego nie robić. Twierdza,że potem będzie problem z połączeniem z karton -gipsem spod skosów - ,że to będzie pękac.
    Problem tylko taki ,ze ja najchętniej pod skosami tez nie dawałąbym karton -gipsu tylko boazerię.
    Poddasze ma wyglądac cos jak na zdjeciu:
    .
    Może ktoś cos podradzi?
    Jak montuje sie taką boazerię - i czy faktycznie lepiej nie tynkować ścianki kolankowej?
    pozdrawiam

  2. #2

    Domyślnie

    U mnie też to samo powiedział fachowiec od wykończeń - ścianki kolankowej nie tynkować . Z tego co zrozumiałem to problemem jest odcinek pionowy od ścianki kolankowej do skosu sufitu. Natomiast w Twoim przypadku jeśli dasz boazerię na ściankę kolankową i na skos to nie powinno być problemu. Jeśli natomiast boazeria będzie na skosie, a tynk na ściance kolankowej to może rzeczywiście pokryć to jednolitą płytą gk.
    myślenie jest przyszłością

  3. #3

    Domyślnie

    Ma byc tak jak na zdjęciu .
    Niestety trudno z niego wywnioskowac co połozone jest na ściance kolankowej - jest to niewatpliwie białe .
    Tak jak pisałam - nie lubie karton- gipsu.Jesli byłaby mozliwosc położenia tynku - to jak najchętniej .

  4. #4
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWA DOBRA DUSZA I POMOCNA DŁOŃFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar EZS
    Zarejestrowany
    Nov 2005
    Skąd
    Łódź-Bałuty
    Posty
    14.190
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    157

    Domyślnie

    mam normalnie otynkowaną ścianę kolankową a wyżej panele. Na połączeniu jest listwa. Jak by była płyta, to też by trzeba było ją jakoś połączyć z boazerią

  5. #5
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar daggulka
    Zarejestrowany
    May 2006
    Posty
    15.932
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    319

    Domyślnie

    mam otynkowaną ściankę kolankową .... połączoną z kartongipsem na skosach , przejechałam w miejscu połączenia akrylem i powiem jedno : w wielu miejscach popękało a w tym akurat nie
    natomiast jesli chcesz tam dać boazerię ...to bez dwóch zdań - tynkuj
    kto szuka ..... ten znajdzie ......

  6. #6

    Domyślnie

    mam świeżo otynkowane wszystkie ścianki kolankowe (włącznie z murłatą), na skosach ma być std zabudowa GK, styk zrobię "elastyczny" (akryl, taśma poślizgowa itp itd) i powinno być ok

  7. #7

    Domyślnie

    Ścianka kolankowa u mnie też jest otynkowana.

  8. #8

    Domyślnie

    Cytat Napisał EZS
    mam normalnie otynkowaną ścianę kolankową a wyżej panele. Na połączeniu jest listwa. Jak by była płyta, to też by trzeba było ją jakoś połączyć z boazerią
    Mam prośbę o zdjęcia tych paneli i ścianki na priva choćby - o ile można -plizzzz .
    I jeszcze pytanie - ta listwa od paneli - to do czego jest przymocowana?- do murłaty czy do wieńca? I na czym opieraja się te panele?- czy jakis specjalny stelaż?
    - bo pewnie nie do krokwi ? Tak byłoby najprościej - tylko wtedy co z 2-gą warstwą wełny położonej pod krokwiami?

    Pocieszacie mnie niezmiernie z tym tynkowaniem .
    Musze postawić na swoim.
    Nie po raz pierwszy przekonuję się ,że najczęściej pierwszy pomysł jest najlepszy- a jak majstry go "modyfikują" to z reguły jestem niezadowolona-że mogło być lepiej.
    Jeśli ktoś zna niezawodny i prosty sposób na położenie tych paneli to proszę - podzielcie się

  9. #9

    Domyślnie

    Mam jeszcze prośbę do Ewy o namiary na farbę na elewacji - to co masz u siebie to jest własnie to czego szukam

  10. #10
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar BigPiotr
    Zarejestrowany
    Aug 2007
    Skąd
    Jaworzno
    Kod pocztowy
    43-600
    Dzielnica
    Stara Huta
    Posty
    435

    Domyślnie Re: CZy tynkowaliście ścianę kolankową ?

    Cytat Napisał ewadora
    Jak w temacie.
    Chciałam ściane kolankową wytynkować - bo karton-gips to dla mnie troche taki szajs .
    Niestety moi tynkarze upieraja sie aby tego nie robić. Twierdza,że potem będzie problem z połączeniem z karton -gipsem spod skosów - ,że to będzie pękac.
    Problem tylko taki ,ze ja najchętniej pod skosami tez nie dawałąbym karton -gipsu tylko boazerię.
    Poddasze ma wyglądac cos jak na zdjeciu:
    .
    Może ktoś cos podradzi?
    Jak montuje sie taką boazerię - i czy faktycznie lepiej nie tynkować ścianki kolankowej?
    pozdrawiam
    Jak dla mnie problem tynkowania ściany kolankowej to problem murłaty w linii ściany kolankowej, a nie styku ściany ze skosem. Murłata np.:u mnie jest 5 cm za linią sciany. Ściana Porotherm, wieniec żelbetowy i drewno 5 cm dalej i to jest problem by nie pękało w liniii ściany tylko na łączu (bo tam pęknie na pewno).
    Dlatego daję tam karton gips. Jeśli materiał byłby jednorodny kazałbym wytynkować.

  11. #11

    Domyślnie

    Cytat Napisał ewadora
    I na czym opieraja się te panele?- czy jakis specjalny stelaż?
    ja bym zrobił stelaż drewniany żeby było do czego przymocować panele (domyślam się, że pcv) zszywkami.

  12. #12

    Domyślnie

    Mam otynkowaną ściankę kolankową, do murłaty przybity gwoździami styropian (nie pamiętam czy też przyklejony), zaciągnięty klejem i siatką i na to tynk tak samo jak na ściance kolankowej. Nic nie pęka.

  13. #13

    Domyślnie

    ja na murłatę przykleiłem na pianke montażową styropian eps 038(4-6cm w zalezności od miejscowej potrzeby), na to również na piankę i do tego długie czarne wkręty pasy zielonej płyty KG w taki sposób aby zlicować to ze ścianą kolankową, potem grunt, siatka tynkarska (chyba niejakiego leduchowskiego) i tynk na całej powierzchni scianki kolankowej wraz z ta zabudową, na jakość czy sztywność nie narzekam, a aprzy okazji docieplenie murłaty wyszło ( w porównaniu np. z obmurowywaniem murłaty wąskim suporkiem czy cegłą)

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony