dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 7 z 7
  1. #1

    Domyślnie Popękany tynk c-w

    Tynkarze jeszcze nie odeszli a w niektórych miejscach delikatnie popękał tynk cementowo-wapienny.Tynkarz się tłumaczy ,że wapno nie jest takie jak powinno być.Zakupiłem bielik z trzuskawicy.Czy to może być przyczyną czy poprostu to ich wina np.słabo zwilżali,złe proporcje itp.?

  2. #2

    Domyślnie

    w taką pogodę (temp 30stopni) zbyt szybko schnie - jeżeli są to rysy skurczowe to pokryje je już podkład pod farbę docelową

  3. #3
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Zbigniew100
    Zarejestrowany
    Jun 2009
    Posty
    5.440
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    6

    Domyślnie Re: Popękany tynk c-w

    Cytat Napisał darsalam
    Tynkarze jeszcze nie odeszli a w niektórych miejscach delikatnie popękał tynk cementowo-wapienny.Tynkarz się tłumaczy ,że wapno nie jest takie jak powinno być.Zakupiłem bielik z trzuskawicy.Czy to może być przyczyną czy poprostu to ich wina np.słabo zwilżali,złe proporcje itp.?
    Wapno jest dobre, mogą sobie zalewać wodą na 48 godzin , będzie jeszcze lepsze.
    Przyczyna ;
    1 - j.w.
    2. -jeżeli ostatnia warstwa jest "przetarta" to też lubi być mapa.

    Sprawdzić czy tynk nie puka. Jezeli tak to do zbicia i nowy

  4. #4

  5. #5
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Zbigniew100
    Zarejestrowany
    Jun 2009
    Posty
    5.440
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    6

    Domyślnie

    Cytat Napisał darsalam
    nie puka na 100%
    Niestety musisz poczekać aż tynk wyschnie całkiem i wtedy sprawdzic.
    Póki co zwilżać mocno.

  6. #6

    Domyślnie

    U mnie tynki byly kładzione rok temu i od niedawna zaczęły też pojawiac sie pęknięcia, np. rysa na ścianie, na suficie. Wapno kupiliśmy takie jak chcieli tynkarze, lasowane (nie w proszku), ogólnie ściany są ladne, gładkie, ale martwia mnie te pęknięcia. Czy farba to pokryje czy dawać na to jeszcze gladz? Sąsiad mówi że te pęknięcia to efekt osiadania budynku, ale akturat u nas lawy były wylewane ca.5 lat przed rozpoczęciem budowy i potem poszczegolne etapy tez w spokojnm tempie. Z góry dziękuje za rade.
    maja

  7. #7

    Domyślnie

    Ja tez mam ryski pekniec ale pokryje to grunt np. sniezki i po sprawie
    Pekniecia moga wystepowac podczas osiadania budynku i nie ma znaczenie az tak wielkiego kiedy byly fundamenty lane, caly czac dokladasz ciezar min. tynki i budynek zaczyna juz inaczej pracowac, zalezy to tez od gruntu i pewnie kilku innych czynnikow.


    Pzdr.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony