dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 10 z 10
Pokaż wyniki od 181 do 186 z 186
  1. #181

    Domyślnie

    Bedzie jak z wodą , mniejsze zuzycie spowodowało wzrost ceny.
    Dzień dobry, cześć i czołem !
    Jestem wesoły Donek, prezydentem zaś jest Bronek. Zdrożała: żywność, prąd i gaz, więc Wam coś obiecam jeszcze raz!

  2. #182

    Domyślnie

    A ja dzisiaj kupiłem 20szt setek na zapas.

  3. #183
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar fenix2
    Zarejestrowany
    Jan 2009
    Skąd
    Śląsk
    Posty
    2.929
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    2

    Domyślnie

    Cytat Napisał a&zb
    Cytat Napisał rusek007
    Małe odgrzanie wątku.
    Znalazłem w sieci coś takiego:


    Energetycy juz rwa sobie wlosy z glow i pukaja sie w czolo jak taka glupia ustawa ignorantow z unii mogla w ogole przejsc! Swietlowki, ktore to do 2012 roku maja byc w KAZDYM Polskim domu powoduja dzieki wbudowanym w nie dlawikom takie spustoszenie w sieci, ze nawet czterdziesta harmoniczna(!) ma jeszcze ogromne znaczenie! Powoduje to takie znieksztalcenie w sieci, ze zamiast idealnego sinusa dostajemy jakies impulsy... a zadnen transformator tego nie udzwignie (moc musi byc srednio 50% wieksza). Tak wiec oprocz ceny za swietlowki zaplacimy wszyscy za nowe transformatory, a jeden dobry transformator kosztuje srenio milion zl a w Polsce sa ich tysiace! Ba! Zadna firma produkcyjna nie bedzie mogla nic produkowac tak bardzo znieksztalconą energią, wiec beda oni za pomoca odpowiednich filtrow czyscic ten prad a to kosztuje 7 razy wiecej niz zwykla energia! Jedno jest pewnie, GRUBO ZA TO ZAPLACIMY!

    Bez komentarza.
    Bzdura na kółkach. Od lat praktycznie 100% oświetlenia w firmach, sklepach, urzędach i na ulicach to lampy wyładowcze, które razem wzięte mają wielokrotnie wyższą moc niż oświetlenie domowe. I jakoś nikt na to nie narzekał do czasu wprowadzenia regulacji wycofujących żarówki.
    Wyjąłeś mi to z ust! Tylko w sklepach i firmach wielkich halach stosuje się jarzeniówki. One niestety sieją.
    Nic nie jest takie, jakim się wydaje!

  4. #184
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Jarek.P
    Zarejestrowany
    Aug 2004
    Skąd
    pod Warszawą
    Posty
    7.502
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    442

    Domyślnie

    Cytat Napisał fenix2

    Wyjąłeś mi to z ust! Tylko w sklepach i firmach wielkich halach stosuje się jarzeniówki. One niestety sieją.
    A czym sieją? Możesz konkretnie?

    J.
    Dom w Lesie - Dziennik Budowy
    Nie tylko Dom w Lesie - moja strona

    Zasadzić dom, spłodzić drzewo i wybudować syna... czy jakoś tak...

  5. #185
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar fenix2
    Zarejestrowany
    Jan 2009
    Skąd
    Śląsk
    Posty
    2.929
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    2

    Domyślnie

    Cytat Napisał Jarek.P
    Cytat Napisał fenix2

    Wyjąłeś mi to z ust! Tylko w sklepach i firmach wielkich halach stosuje się jarzeniówki. One niestety sieją.
    A czym sieją? Możesz konkretnie?

    J.
    Inaczej wprowadzają zakłócenia do sieci. Szczególnie podczas rozruchu. Dało się to szczególnie zauważyć w starszych domach gdzie oświetlanie i gniazda był na jednej fazie. Np. w urządzeniach typu radio objawiał się specyficznymi trzaskami z głośnika.
    Nic nie jest takie, jakim się wydaje!

  6. #186
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Jarek.P
    Zarejestrowany
    Aug 2004
    Skąd
    pod Warszawą
    Posty
    7.502
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    442

    Domyślnie

    Cytat Napisał fenix2
    Inaczej wprowadzają zakłócenia do sieci. Szczególnie podczas rozruchu. Dało się to szczególnie zauważyć w starszych domach gdzie oświetlanie i gniazda był na jednej fazie. Np. w urządzeniach typu radio objawiał się specyficznymi trzaskami z głośnika.
    Tak, wprowadzały zakłócenia w momencie rozruchu. Było to kilka impulsowych strzałów w sieć w momencie pracy startera i tyle, potem już czyściutko i cichutko (w sensie elektrycznym rzecz jasna). A nie ciągłe sianie mnóstwem harmonicznych z niedokładnie wyfiltrowanej przetwornicy impulsowej.

    J.
    Dom w Lesie - Dziennik Budowy
    Nie tylko Dom w Lesie - moja strona

    Zasadzić dom, spłodzić drzewo i wybudować syna... czy jakoś tak...

Strona 10 z 10

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony