dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 14 z 14
  1. #1
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Monis
    Zarejestrowany
    Nov 2007
    Posty
    1.402
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    124

    Domyślnie CHOLERNA BALUSTRADA A RACZEJ JEJ BRAK - POMOZCIE

    Witam witam..
    moje przeklęte schody zawsze spędzały mi sen z powiek. No może nie całe schody, ale ta durna ściana działowa między biegami (że też nie ukończyłam architektury, żeby się w porę skapnąć, że jest to beznadziejny pomysł). A teraz "nadejszła wiekopomna chwila" i mamy zamiar zrobić w końcu balustradę... Tylko jest problem. Bo ja nigdzie nie widziałam takich głupich schodów ze ścianą pomiędzy i zupełnie nie wiem czy tam cokolwiek da się zrobić... Najchętniej to bym zostawiła jak jest, ale jednak dzieci mają zapędy samobójcze :/
    Ścianka wykonana z porothermu 25 Słup widoczny na zdjęciach- to podtrzymujący więźbę słup drewniany obłożony płytą kg.
    Proszę więc o jakieś podpowiedzi- może ktoś z Was ma taki "typ" schodów?








  2. #2
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar krzys_i_aga
    Zarejestrowany
    May 2008
    Posty
    587
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    129

    Domyślnie

    A co na to stolarz który montował schody ? Nie miał żadnego pomysłu ?
    W domu to ja jestem szefem, żona tylko podejmuje decyzje - Woody Allen.

  3. #3
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Monis
    Zarejestrowany
    Nov 2007
    Posty
    1.402
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    124

    Domyślnie

    jak robili nam schody to nikt nie myślał o balustradzie. Ja chciałam drewno + stal lub drewno + szkło a oni takich nie robili... W akcie desperacji może być i drewniana cała, ale nie ma jej za bardzo do czego doczepić żeby była stabilna (ściana działowa z porothermu a nie betonu...)

  4. #4
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar dorkaS
    Zarejestrowany
    Nov 2006
    Posty
    3.507
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    28

    Domyślnie

    Nie wiem, czy coś pomogę, ale za czasów mojego dzieciństwa dziadkowie mieli poręcz, która wyglądała jak Twoja ścianka, tylko wyższą. Pamiętając dokąd mi sięgała, to szacuję jej wysokość na jakieś 80 cm, licząc od powierzchni schodów. Na górze miała wypolerowana powierzchnię. Może po prostu podwyższyć tę ściankę, nawet porothermem, i doprowadzić do takiego samego optycznie stanu jak jest teraz. Swoje zadanie powinna spełnić.
    A na górnym podeście ładna barierka doprowadzona w okolice słupa.

  5. #5
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar krzys_i_aga
    Zarejestrowany
    May 2008
    Posty
    587
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    129

    Domyślnie

    Myślę, że można ją zrobić ale bez małej "dewastacji" tych ładnych ścian się nie obejdzie niestety. Ściągnij dobrego stolarza na pewno już nie raz robił takie rzeczy.
    W domu to ja jestem szefem, żona tylko podejmuje decyzje - Woody Allen.

  6. #6

    Domyślnie

    Może postaw słupki pod kątem prostym do tej "ścianki" i pomiędzy nimi tralki równoległe do kąta nachylenia ścianki z linek stalowych

    Albo np. zrob konstrukcję z płyt g-k i wewnątrz luksfery
    ew. może to być konstrukcja z drewna wewnątrz z tralkami drewnianymi

    tu była reklama

  7. #7
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar mayland
    Zarejestrowany
    Jan 2007
    Skąd
    Nibylandia
    Posty
    14.334

    Domyślnie

    Nie bardzo wiem w czym problem. Taki układ schodów ze scianą w srodku jest bardzo popularny.
    Ja również mam takie schody.
    Wiesz Prosiaczku,miłość jest wtedy kiedy lubimy kogoś za bardzo...

  8. #8
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar mayland
    Zarejestrowany
    Jan 2007
    Skąd
    Nibylandia
    Posty
    14.334

    Domyślnie




    Wiesz Prosiaczku,miłość jest wtedy kiedy lubimy kogoś za bardzo...

  9. #9

    Domyślnie

    Też myślę że wprawny stolarz nie powinien mieć problemów z zamocowaniem balustrady do takiego słupa nawet jeśli to tylko porotherm (teraz są różne wynalazki typu kołki zatapiane w kleju itp.) Ale konkretniej w sprawach technicznych to prędzej na wymianie doświadczeń podpowiedzą
    Barierke możesz zrobić jaka Ci się tylko zamarzy. W końcu nie masz nic dziwnego, zamiast pionowego słupka robionego razem z balustradą masz już ścianę Będzie ciekawiej przez to

  10. #10
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Monis
    Zarejestrowany
    Nov 2007
    Posty
    1.402
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    124

    Domyślnie

    Cytat Napisał mayland
    Nie bardzo wiem w czym problem. Taki układ schodów ze scianą w srodku jest bardzo popularny.
    Ja również mam takie schody.
    nie nie... Ty masz normalne, porządne, ładne schody. Ja układ mam taki jak Ty- ale pomiędzy biegami króciutką ściankę działową ...

  11. #11
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Monis
    Zarejestrowany
    Nov 2007
    Posty
    1.402
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    124

    Domyślnie

    Cytat Napisał LovelyFairy
    Może postaw słupki pod kątem prostym do tej "ścianki" i pomiędzy nimi tralki równoległe do kąta nachylenia ścianki z linek stalowych
    tylko czy słupki da się przymocować do tej ścianki? wiesz... czy to będzie stabilne

  12. #12
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar mayland
    Zarejestrowany
    Jan 2007
    Skąd
    Nibylandia
    Posty
    14.334

    Domyślnie

    No jasne że się da.
    Dobre kołki, klej i będzie ok. Stolarz będzie wiedział jakie uzyć.
    Wiesz Prosiaczku,miłość jest wtedy kiedy lubimy kogoś za bardzo...

  13. #13

    Domyślnie

    Pewnie, że się da

    tu akurat szkło i stal, ale chodzi o taki efekt
    http://www.zhupglass.com.pl/attachme...ogi_01_big.jpg

    osobiście widziałam drewniane słupy kotwione w ten sposób do ścianki pomiędzy zabiegami
    będzie stabilnie, jak stolarz wykona to poprawnie


    właściwie, to mozesz zrobić najnormalniejszą w świecie balustradę - słupek, tralka pochwyt, jak np. tu
    tu była reklama

  14. #14
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Monis
    Zarejestrowany
    Nov 2007
    Posty
    1.402
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    124

    Domyślnie

    Wielkie dzięki za podpowiedzi! na drugim zdjęciu też maą taką ścianę- więc już mi trochę ulżyło. Teraz tylko zostało znalezienie odpowiedniego stolarza
    ma ktoś jakies namiary w mazowieckim?

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony