dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 6 z 6
Pokaż wyniki od 101 do 116 z 116
  1. #101

    Domyślnie

    Pradu nie było-z przerwami- prawie 1,5 dnia, przynajmniej w salonie maiałem cieplutko, bo mam kominek Pewnie nie ja jeden teraz sie dogrzewam

  2. #102
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar piotrulex
    Zarejestrowany
    Nov 2006
    Skąd
    Toruń - okolice
    Kod pocztowy
    87-100
    Posty
    5.383

    Domyślnie

    Cytat Napisał piotrul
    Pradu nie było-z przerwami- prawie 1,5 dnia, przynajmniej w salonie maiałem cieplutko, bo mam kominek Pewnie nie ja jeden teraz sie dogrzewam
    jesli tylko do ciepelka to taniej wyjdzie agregat zakupic do podtrzymania kotla i wszelkich pomp czy sterownikow

    zawsze mozna jeszcze podpiac inne urzadzenia czy np. telewizor jak ktos ciekawy swiata i prognoz pogody
    Pozdrowienia z okolic Torunia
    Budowa: 04.04.2007 - 10.05.2008
    Wpisy w temacie "Budowa sauny krok po kroku" od 25.09.2018 (strona 23) do końca 2020 roku
    Grupa FB "Sam buduję saunę" https://www.facebook.com/groups/sambudujesaune

  3. #103
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWA DOBRA DUSZA I POMOCNA DŁOŃFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar EZS
    Zarejestrowany
    Nov 2005
    Skąd
    Łódź-Bałuty
    Posty
    14.190
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    157

    Domyślnie

    Cytat Napisał piotrul
    Pradu nie było-z przerwami- prawie 1,5 dnia, przynajmniej w salonie maiałem cieplutko, bo mam kominek Pewnie nie ja jeden teraz sie dogrzewam
    ja mam lepiej - mam kozę
    dala nam i światło i ciepło i ciepłą wodę do mycia (piec gazowy bez prundu nie idzie)

  4. #104
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar frykow
    Zarejestrowany
    Oct 2006
    Posty
    1.692
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    131

    Domyślnie

    Cytat Napisał EZS
    ja mam lepiej - mam kozę
    dala nam i światło i ciepło i ciepłą wodę do mycia (piec gazowy bez prundu nie idzie)
    A dobrzy ludzie, powiedzcie mi, jak bardzo nagrzewa się obudowa kozy, gdy w niej palimy? Można się poważnie poparzyć?

  5. #105
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    zbigmor

    Zarejestrowany
    Jun 2006
    Posty
    5.543

    Domyślnie

    Cytat Napisał frykow
    Cytat Napisał EZS
    ja mam lepiej - mam kozę
    dala nam i światło i ciepło i ciepłą wodę do mycia (piec gazowy bez prundu nie idzie)
    A dobrzy ludzie, powiedzcie mi, jak bardzo nagrzewa się obudowa kozy, gdy w niej palimy? Można się poważnie poparzyć?

    Bardzo poważnie można się poparzyć.

  6. #106
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWA DOBRA DUSZA I POMOCNA DŁOŃFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar EZS
    Zarejestrowany
    Nov 2005
    Skąd
    Łódź-Bałuty
    Posty
    14.190
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    157

    Domyślnie

    Cytat Napisał frykow
    A dobrzy ludzie, powiedzcie mi, jak bardzo nagrzewa się obudowa kozy, gdy w niej palimy? Można się poważnie poparzyć?
    Zależy od rodzaju kozy. Ja mam żeliwną i ona się nagrzewa, oj tak. Położyliśmy kiedyś na niej termometr do pieczenia (do 160 st) i skala się skończyła.
    Jakoś przez 2 lata nikt się nie poparzył, nawet pies ją doskonale omija
    Ale są też kozy z blachy, one zwykle mają podwójne scianki, nagrzewa się powietrze miedzy ściankami i wylatuje wylotami (jak kominek...) i te się tak nie nagrzewają. Również te z kaflami działają na takiej zasadzie. Więc jest wybór...

  7. #107

    Domyślnie

    Cytat Napisał daggulka
    gdzieś czytałam na forum, że kominek to do reprodukcji potrzebny jest
    To ja już teraz rozumiem dlaczego nasze starania wciąż niepowodzeniem się kończą. Gorzej, że do kominka jeszcze daleko, bo my dopiero na etapie finalizowania kupna działki jesteśmy. Znaczy to oszustwo jest, że to tylko 9 miesięcy ma trwać, bo jak sobie pomyślę ile samo budowanie będzie trwało
    A tak na poważnie - kominek będzie, bo my lubimy jak się ogień pali i juz!

  8. #108
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Forest-Natura
    Zarejestrowany
    Jan 2003
    Skąd
    Śląsk
    Posty
    5.277

    Domyślnie

    Witam.
    Ooo...zima w pełni, więc i starsze tematy kominkowe odświeżane są częściej...
    Nawiązując do tematu przewodniego wątku, pozwalam sobie zacytować credo zamieszczone na stronie internetowej pewnej firmy zduńsko-kominkowej, prowadzonej przez mojego znajomego.

    "Bo widzisz, synuś, piec to jakby dusza całego domu, całej chałupy.
    Stawia się go, jak chałupa już gotowa.
    Podobnie jak w skrzypeczkach, gdzie też na sam koniec duszę skrzaty ustawiają.
    I nie cieśle piece robią, ale zduni, wędrujący podobnie jak skrzaty i równie mało gadatliwi.
    Od pieca ciepło na izbę idzie, tak samo, jak u człeka.
    Kiedy dusza w nim siedzi, to z nią i życie, i ciepło.
    A kiedy uleci, to życia nie ma i chłód wieczny nadchodzi.
    I podobnie jest z domem.
    Dlatego nie można ognia zagasić, bo się dom wyziębi.
    I mało wiele roków przeminie, jak opuszczony i wyziębiony gnić zacznie, podobnie jak trup w ziemi.
    Dlatego piec jest najważniejszy z całego domu, bo bez niego to by nie chałupa, lecz ledwie nędzna szopa była.

    Widzisz, jest w piecu dusza, tchnienie i życie.
    I jest też muzyka.
    Jak wieczorem siądziesz w cichości przy stole, a w palenisku ogień strzela, to już jest muzyka.
    I w rytm strzela i cicho swoją melodię śpiewa.
    Czasem zasyczy, czasem głośniej huknie.
    To prawdziwa muzyka jest, najdawniejsza.
    A cienie w żółtym świetle, co się zza drzwiczek dobywa, tańczą w jej rytm po ścianach.
    Nieraz to widziałeś, więc dłużej gadać nie muszę.
    Ale jest w tej muzyce nie tylko piękno, ale też i opowieść.
    Bo z piecowej muzyki wiele się możesz nauczyć i wiele wywiedzieć.
    Dlatego słuchaj jej pilnie, synuś, nie zaniedbuj tej muzyki, jak się w nowym domu pojawisz.''
    Wit Szostak "Poszarpane granie"

    Daje do myślenia w czasach gdy oszczędność w ogrzewaniu jest stawiana przez wielu posiadaczy kominków jako główny argument jego posiadania.
    Tych, którzy myślą o kominku w taki sposób jak w tekście...tych nie trzeba do jego posiadania namawiać...Za oknami prawdziwa zima jakiej od paru lat nie było i padający z wolna śnieg, a w domu ciepło bijące od domowego ogniska....
    Pozdrawiam.
    "...na Kontynencie do tej pory wierzą w tego włóczęgę... Pierwszy Mag - Zdun Włóczęga - Wędrowna Iskra, buduje w wybranych domostwach piece, które przynoszą szczęście i dobrobyt. W domu, w którym On roznieci ogień...w tych domach rodzą się magowie..."

  9. #109

    Domyślnie

    Oto jedna z zalet kominka.
    Jak człowiek chce się porządnie wygrzać, lub wypocić podczas przeziębienia, to rozpali w kominku i sobie posiedzi przed nim.
    A w przypadku normalnego ogrzewania niskotemperaturowego jest to niemożliwe.

  10. #110
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar fenix2
    Zarejestrowany
    Jan 2009
    Skąd
    Śląsk
    Posty
    2.929
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    2

    Domyślnie

    Cytat Napisał lukol-bis
    To nie do Ciebie osobiście, tylko bardzo ogólne stwierdzenie.
    Kominek jest tak samo niepotrzebny jak; wazon z kwiatami, obraz na ścianie, stylowy mebel w salonie, piękny dywan.... i wiele innych przedmiotów, z którymi jest tylko dużo kłopotu, a w zasadzie niczemu nie służą.
    Pozdrawiam.
    Popieram w całej rozciągłości!

    Cytat Napisał monik22
    Może to głupie pytanie, ale nie będę ogrzewała za pomocą kominka, więc zaczęłam się zastanawiac, czy go robic, no oczywiście można zapalic w zimie i stąd moje pytanie, jak często to robicie?
    czy zbudowanie domu bez kominka ma sens?
    Oczywiście że ma sens.

    "Jak często to robimy?"
    Trochę krepujące i osobiste to pytanie.
    Nie odpowiem.
    Nic nie jest takie, jakim się wydaje!

  11. #111
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    jareko

    Zarejestrowany
    Mar 2004
    Posty
    17.544

    Domyślnie

    Cytat Napisał fenix2
    ..."Jak często to robimy?"
    Trochę krepujące i osobiste to pytanie.
    Nie odpowiem.
    z kominkiem
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...=1#post7383340
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...-JAR-EKO-uwaga

    nie odbieram PW na Forum,więc proszę nie pisać bo i tak nie odpiszę

  12. #112

    Domyślnie

    znowu palimy a to przeciez maj ale przyjemniej tak przy zywym ogniu, gdy za oknem deszcz i wiatr
    Endometrioza - choroba młodych kobiet
    http://www.forum.endoendo.pl

  13. #113
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar KrzysztofLis2
    Zarejestrowany
    Mar 2008
    Posty
    3.295

    Domyślnie

    Kominek jest potrzebny do poprawienia wartości wskaźnika Ep na świadectwie charakterystyki energetycznej.
    Piszę bloga o sposobach na tanie ogrzewanie. A w ogóle to przymierzam się do budowy domu autonomicznego.

  14. #114
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar bohusz
    Zarejestrowany
    Apr 2008
    Skąd
    Jaworzno - Krzeszowice
    Kod pocztowy
    32-065
    Dzielnica
    Jurajskie
    Posty
    3.403
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    7

    Domyślnie

    A u mnie w domu prywatnie kominek służy do ogrzewania i również stworzenia miłej atmosfery.
    Przykładowo teraz przepalę sobie popołudniu 1-2 godziny i przyjemnie cieplutko w całym domciu. Potem jak ogień wygaśnie, rozgrzana ciepła szamotowa obudowa kominka promieniuje ciepłem do następnego rozpalenia. Bo mam jeszcze w obudowie dodatkowe bloki szamotowe.

    Według mnie przeciwnicy kominków i Ci niezadowoleni z posiadania ich, mają kominki wykonane w starej technologi jako zimne no i możliwe jeszcze że są wykonane nieprawidłowo. Za duże wkłady, itp. itp. itp.

    Bardzo często teraz Ci niezadowoleni z kominków, decydują się na ich rozbiórkę i o dziwo chcą nowe, ale takie już co grzeją i pozwalają zachować komfort cieplny w pomieszczeniach...

  15. #115
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar racer
    Zarejestrowany
    Dec 2009
    Skąd
    ci to przyszło do głowy?
    Posty
    679

    Domyślnie

    Ja przy kominku gacie suszę. Poważnie.
    Nie bij, wytłumacz!

  16. #116

    Ja jeszcze nie mieszkam, a nasz kominek już jest bohaterem!
    Jak nie mieliśmy jeszcze pieca to zimą cały dom ogrzewał..
    a poza tym bardzo romantycznie się paliło w nim wieczorami.. potrafiliśmy siedzieć przez godzinę lub dwie na styropianie pod kominkiem (bo jeszcze nic nie było) i się grzać..
    no i dzięki temu mogłam spędzić najcudowniejszego sylwestra, bo po raz pierwszy we własnym domu i chociaż nic nie było.. same mury, drzwi i okna tylko.. no i prąd.. to zorganizowałam takiego sylwestra, że długo bedziemy pamietac.. a wszystko dzięki m.in. kominkowi, bo bez niego byśmy zamarzli...
    polecam kominek
    nasz dostał już śliczne kafle dookoła.. teraz czeka na obudowanie...

    co do uwag dot. czyszczenia, problemów itp.. to:
    my położyliśmy kafelki dookoła kominka (z boku jedna płytka plus wzorek, a z przodu trochę wiecej tak, że jak drzwiczki się otwierają to jeszcze sięga..) i sprawdza się to pod wzgledem czystosci...
    no i zadne obudowy i nie wiadomo co na obudowe.. my bedziemy robic z kamienia.. wytrzesz szmatką i gotowe, a te wszystkie piaskowce to na jeden sezon góra dwa..

Strona 6 z 6

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony