dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 17 z 17
  1. #1

    Domyślnie Ile należy zapłacić za ręczny wykop.

    Grunt nieprzyjemny, mieszany, glina, kamień, pospółka. Na bank trafią się duże głazy. Jaką propozycję stawki uważać za rozważną? Tak by nie przepłacić i w razie trudności nie zniechęcić wykonawcy. Rów na głębokość 3m i szer. 1m cały urobek wywieziony ma być na odległość około 20m. Jeśli posiada ktoś wiedzę lub doświadczenie proszę o poradę.

  2. #2
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar AskaK
    Zarejestrowany
    Aug 2008
    Posty
    738
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    139

    Domyślnie

    A dlaczego chcesz kopać ręcznie a nie koparką?
    Ręczne kopanie zajmie kupę czasu i pewnie wyjdzie dużo drożej niż koparką.
    RANCZO - Nasz Dziennik
    comentatos ranczos

    12 stycznia stał się mały,wielki cud...

  3. #3
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    inz***ny

    Zarejestrowany
    Sep 2009
    Posty
    3

    Domyślnie

    3 m w dół i metr szerpkości to zycze powodzenia tym PANOM . Mam nadzieje ze posiadaja jakies szalunki A tak na serio to proponuje wynajac koparkę koszt 200 -400 za godzine , a robotnicy na bank wezmą duuzo wiecej pozdrawiam

  4. #4

    Domyślnie

    Ale przyładowałeś ceną.
    Godzina pracy koparki to wydatek 70 do 90 zł.

  5. #5

    Domyślnie

    Nie napisałeś ile mb tego rowu ale głębokość 3m to wątpię żebyś znalazł chętnych żeby tam wejść i kopać. Jedynie koparka ceny podał arte100.

  6. #6

    Domyślnie

    ...z tą koparką to pewnie zależy od regionu, u nas, okolice Warszawy za koparkę gość brał pół roku temu 140 albo 150 za godzinę

  7. #7

    Domyślnie

    U Was, okolice warszawy duzo bierze.
    U Nas w Warszawie to biora 100 zl/h

    Pzdr.

  8. #8

    Domyślnie Re: Ile należy zapłacić za ręczny wykop.

    Cytat Napisał Łyko
    Grunt nieprzyjemny, mieszany, glina, kamień, pospółka. Na bank trafią się duże głazy. Jaką propozycję stawki uważać za rozważną? Tak by nie przepłacić i w razie trudności nie zniechęcić wykonawcy. Rów na głębokość 3m i szer. 1m cały urobek wywieziony ma być na odległość około 20m. Jeśli posiada ktoś wiedzę lub doświadczenie proszę o poradę.
    ręcznie słabo, sam kopałem troszkę ostatnio i po 1,3 m głębokości zrobiło się bardzo nieprzyjemnie - glina, a wybrana ziemia była na metr do góry i ssypywała się ciągle

  9. #9

    Domyślnie

    Cytat Napisał piwopijca
    U Was, okolice warszawy duzo bierze.
    U Nas w Warszawie to biora 100 zl/h
    może dlatego, że w mniejszej miejscowości ma mniejszą konkurencję będę musiała się następnym razem potargować
    pozdrawiam

  10. #10

    Domyślnie

    Koparka nie ma możliwości tam wjechać. Wykop był w całości wykonany ręcznie, koszt ogromny.

  11. #11
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    zbigmor

    Zarejestrowany
    Jun 2006
    Posty
    5.543

    Domyślnie

    Cytat Napisał Łyko
    Koparka nie ma możliwości tam wjechać. Wykop był w całości wykonany ręcznie, koszt ogromny.
    Niechciałbym krytykować, ale zadałeś pytanie, dostałeś odpowiedzi na miarę odpowiadających, zrobiłeś jak uważasz uzyskując odpowiedź na swoje pierwotne pytanie, ale już nie uważasz za stosowne pochwaleniem się wiedzą odnośnie tematu?
    Sorry, ale jak dla mnie nie wygląda to kulturalnie. Możesz ten błąd jeszcze naprawić.

  12. #12

    Domyślnie

    Cytat Napisał Łyko
    Koparka nie ma możliwości tam wjechać. Wykop był w całości wykonany ręcznie, koszt ogromny.
    To pewnie ze 120zł /mb
    Dzień dobry, cześć i czołem !
    Jestem wesoły Donek, prezydentem zaś jest Bronek. Zdrożała: żywność, prąd i gaz, więc Wam coś obiecam jeszcze raz!

  13. #13

    Domyślnie

    ręcznie wyjdzie jakieś 6000 do 8000

    ja bym sprawdził czy kosztem 1-2 K nie da się tam wsadzić koparki !

  14. #14

    Domyślnie wykop

    Najołem pomocników, 2 tygodnie kopania i kucia głazów. Ludzie wzięli 2500 i rpbili moim sprzętem pod moim nadzorem z moja pomocą. Było dużo głazów, które trzeba było kuć. Powstały wykop wyścielony geuwłókniną po ułozeniu drenażu i izolacji pionowej został zasypany w całości żwirem drenażowym płukanym 16-32 w ilości 32 tony!!! Efekt 100% pozytywny( nie chwale się) KOSZT CAŁEJ INWESTYCJI PONAD 10000 ZŁ+mój czas i praca. Dziś mogę doradzić w tej kwestii ludziom zrozpaczonym z powodu wody i wilgoci w starych domach.

  15. #15

    Domyślnie

    No nieźle nieźle ... 10k za dziurę w ziemi.
    Mam nadzieję, że było warto!
    Instalacje elektryczne, alarmowe ...

  16. #16

    Domyślnie

    Z dziurę zapłacił tylko 2500 . powiedz jeszcze w ilu ludzi to zrobili aby policzyć ile na dzień na łebka im wyszło. Myślę, że po 100 powinno za taką robotę wpaść.. Tylko, że takimi wykopami to nie ma żartów i ja bym tam ludzi nie posłał bez odpowiednich zabezpieczeń.
    Pozdrawiam marcin714

    Regulamin forum

  17. #17

    Domyślnie 10k

    20dniówek(licząc zabezpieczanie) X 125. Nie do końca to tylko dziura w ziemi. Niemiec zbudował dom ale dolna kondygnację zaplanował na piwnicę a Polak potrzebował z piwnicy zrobić coś innego i obniżył poziom posadzki by pomieszczenie miało 2,40m wys. Posadzka poszła sporo w dół i zaszła potrzeba zrobienia drenażu głębiej niż zrobił Niemiec, z tąd taki nawał roboty i koszt. Pomieszczenia służą już kilka miesięcy a nieruchomość się spłaca. Halny szaleje, wody wszędzie pełno a dawna piwnica jest jak sypialnia sucha. Pozdrawiam wszystkich którzy wiedzą co robią i wiedzą po co robią.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony