dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 10 z 10
Pokaż wyniki od 181 do 190 z 190
  1. #181
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Jarek.P
    Zarejestrowany
    Aug 2004
    Skąd
    pod Warszawą
    Posty
    7.502
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    442

    Domyślnie

    Wszelkiego rodzaju diaksy i tym podobne narzędzia będą działać bez problemu (pomijam już fakt, że wszelkie gniazdka jednofazowe powinny mieć swoje jednofazowe obwody, nie korzystać z trójfazowego). Miksokret - szczerze mówiąc, nie wiem, jaki pobór mocy mają takie urządzenia zasilane z sieci, u mnie był taki z własnym napędem spalinowym, ale jeśli agregaty tynkarskie na 3C16 pracują, to i miksokret pójdzie.

    Zresztą, jak pisałem, podmienić bezpiecznik na C20 nawet na czas robienia takich wylewek nie problem.

    J.
    Dom w Lesie - Dziennik Budowy
    Nie tylko Dom w Lesie - moja strona

    Zasadzić dom, spłodzić drzewo i wybudować syna... czy jakoś tak...

  2. #182

    Domyślnie

    ok w takim razie zakupie c16. teraz już mogę złożyć zamówienie na całość rozdzielni
    wielkie dzięki za pomoc
    Wykończyć dom.....to jest wyzwanie

  3. #183

    Domyślnie

    miksokrety (putzmaister itp) to maszyny z własnym dieslowskim silnikiem, także problem raczej z głowy
    "większy" diaks to coś raczej do max 2300W, czyli tyle co udźwignąć powinno zabezpieczenie 10A
    Ostatnio edytowane przez edde ; 01-05-2011 o 14:21

  4. #184
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Jarek.P
    Zarejestrowany
    Aug 2004
    Skąd
    pod Warszawą
    Posty
    7.502
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    442

    Domyślnie

    Z diaksem zapewne problem był nie w jego mocy nominalnej, a w rozruchu, zwłaszcza jeśli był to starszy/tańszy model bez miękkiego startu - takie maszyny w momencie włączania mają "kopa" z poborem prądu czasem i parę razy większym niż nominalny. Dobry B16 powinien jednak to znieść, a c16 już na pewno.

    J.
    Dom w Lesie - Dziennik Budowy
    Nie tylko Dom w Lesie - moja strona

    Zasadzić dom, spłodzić drzewo i wybudować syna... czy jakoś tak...

  5. #185

    Domyślnie

    Problem był/jest w momencie rozruchu.
    Im większa tarcza (bardziej masywna) tym cięższy rozruch.

  6. #186
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar BasH
    Zarejestrowany
    Jan 2009
    Skąd
    Bory Tucholskie
    Posty
    1.634
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    29

    Domyślnie

    Kurcze - dawno mnie tu nie było. Sporo napisaliście. Jeżeli buzzer ma b20 na wejściu i da c16 to będzie praktycznie bez selektywności. C16 w rozdzielni daje selektywność przy B25 oczko wyżej (w złączu). Co nie znaczy, że buzzer nie może sobie dać c16. Najwyżej będzie miał wycieczkę do złącza przy włączaniu maszyny bez softstartu.

  7. #187

    Domyślnie

    Cytat Napisał BasH Zobacz post
    Kurcze - dawno mnie tu nie było. Sporo napisaliście. Jeżeli buzzer ma b20 na wejściu i da c16 to będzie praktycznie bez selektywności. C16 w rozdzielni daje selektywność przy B25 oczko wyżej (w złączu). Co nie znaczy, że buzzer nie może sobie dać c16. Najwyżej będzie miał wycieczkę do złącza przy włączaniu maszyny bez softstartu.

    No teraz to już po ptokach. Dziś złożyłem zamówienie na całość osprzętu i paczka właśnie do mnie jedzie. Jutro powinno u mnie być.
    Kurcze a ten bezpiecznik w złączu nie jest przypadkiem zaplombowany?- będe miał do niego dostęp?
    Wykończyć dom.....to jest wyzwanie

  8. #188
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar BasH
    Zarejestrowany
    Jan 2009
    Skąd
    Bory Tucholskie
    Posty
    1.634
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    29

    Domyślnie

    Aby zdjąć napięcie na heblach - tak. Aby podmienić esa bez śladu - nie (plomby). Przynajmniej w moim regionie energetycznym.

  9. #189

    Domyślnie

    To w razie jak mi wyskoczy bezpiecznik przy liczniku ten 20A to będe mógł bez problemu podejść do niego i ponieść heble tak aby prąd w domu znów był?
    Wykończyć dom.....to jest wyzwanie

  10. #190

    Domyślnie

    tak, przynajmniej ja tak mam, w skrzynce przy liczniku jest zdaje się C20 przed licznikiem i jakiś FR za licznikiem, pierwszy pod plombą drugi nie, no chyba, ze odwrotnie, nie pamiętam już
    Ostatnio edytowane przez edde ; 01-05-2011 o 14:18

Strona 10 z 10

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony