dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 20
  1. #1

    Domyślnie Tynkowanie samemu?

    Witajcie, mam zamiar otynkować sam ścianę gdzie wykuwałem otwór pod drzwi tzn poszerzałem go bo tam była stara metalowa futryna a nowa która kupiłem jest wyższa i trochę tynku poleciało i jeszcze przerabiałem trochę elektrykę itp. więc ściana do tynkowania dodam, że to jest łazienka(będzie) myślałem aby po skuciu płytek uzupełnić braku rotbande ale tę ścianę może walnąc gotową zaprawą tynkarską.
    Myślałem abyt ropbił to tak narzucić kilka razy i dotrzeć co wy na to?

  2. #2

    Domyślnie

    Przepraszam popraw trochę ortografię bo piekielnie ciężko się czyta twój post
    Generalnie można twoją metodą tj kupić gotową zaprawę, narzucić na ścianę i zatrzeć.

    w każdym razie życzę powodzenia
    Jak są chęci i odrobina czasu to wszystko można zrobić
    "...największym problemem tego świata jest to, że głupcy są absolutnie pewni, a mędrcy pełni wątpliwości."

    Zawsze można zrobić inaczej

  3. #3

    Domyślnie

    Witam

    Ja bym na twoim miejscu spróbował.
    Mówisz że były na ścianie płytki więc powinna być mniej więcej wypionowana i myśle że jest to nieduża ścianka.
    Jak chociasz widziałeś jak to się robi to bierz się za to. Jakby co to przy plejeniu płytek się wyrówna byle by nie trzeba było za dużo równać bo kleje do klejenia płytek są drobie więc lepiej dobrze ją otynkować.

  4. #4

    Domyślnie

    A jak "złapać" kąt między ścianami?

  5. #5
    Guest

    Domyślnie

    Cytat Napisał Lataren
    A jak "złapać" kąt między ścianami?
    zapewne chodzi Ci o kąt prosty ?
    z twierdzenia Pitagorasa /tzn. a2+ b2= c2/

  6. #6

    Domyślnie

    Cytat Napisał brzoza
    Cytat Napisał Lataren
    A jak "złapać" kąt między ścianami?
    zapewne chodzi Ci o kąt prosty ?
    z twierdzenia Pitagorasa /tzn. a2+ b2= c2/
    łatwiej będzie kątownikiem

  7. #7

    Domyślnie

    rozbrajają mie niektóre odpowiedzi

    po prostu kup listwy podtynkowe , przyklej je wypoziomuj je , zrób jedną ścianę poczekaj aż wyschnie , potem drugą a kąt 90 stopni sam ci wyjdzie

    proste , tylko chęci i zero strachu wszyscy są teraz fachowcami , sam wiem bo sam tykuje chate , a nie miałęm o tym bladego pojęcia

  8. #8
    Guest

    Domyślnie

    Cytat Napisał niaCHU
    ... zrób jedną ścianę poczekaj aż wyschnie , potem drugą a kąt 90 stopni sam ci wyjdzie ...

    sam wyjdzie ?

    wystarczy poczekać, az wyschnie ?

    hmmm ...

  9. #9

    Domyślnie

    czasami nie wyjdzie , czego dobrym przykładem są moje ściany , na szczęście gołym okiem nie widać

  10. #10

    Domyślnie

    Cytat Napisał seba_x
    czasami nie wyjdzie , czego dobrym przykładem są moje ściany , na szczęście gołym okiem nie widać
    Ja będe tynkował pod płytki więc może wyjść lepiej gorzej ale powiem czego używałeś?

  11. #11

    Domyślnie

    Cytat Napisał Lataren
    Cytat Napisał seba_x
    czasami nie wyjdzie , czego dobrym przykładem są moje ściany , na szczęście gołym okiem nie widać
    Ja będe tynkował pod płytki więc może wyjść lepiej gorzej ale powiem czego używałeś?
    ja nie robiłem sam , miałem "fachowców" , w kibelkach tynk pod płytki zrobili mi na ostro bez gładzenia , kąty będę musiał wyłapać podczas układania płytek , mam nadzieję że się uda

  12. #12

    Domyślnie

    Seba, a jakich materiałów używali czy sami mieszali tynk czy gotowy jeśli tak to jaki?

  13. #13

    Domyślnie

    Proponuję zaprawę tynkarską firmy Knauf MP75.Pamiętaj żeby wcześniej zagruntować ściany, no i jak ktoś wcześniej wspomniał listwy podtynkowe wypionuj a nie wypoziomuj i powodzenia.

  14. #14

    Domyślnie

    mp75 to maszynowy a cos może ręcznego i tańszego?

  15. #15

    Domyślnie

    wapno,cement i piasek

  16. #16

    Domyślnie

    Cytat Napisał arycz
    Proponuję zaprawę tynkarską firmy Knauf MP75.
    ależ ten tynk mięciutki - robiłem parę poprawek tynku cem-wap tym Knaufem. Jedyna jego zaleta to łatwość użycia - na tym lista zalet MP75 się kończy.

  17. #17

    Domyślnie

    To można MP75 ręcznie nakładać w łazience?

  18. #18

    Domyślnie

    Tynk ręczny czyli goldband lub rotbant jest droższy , a co do tego że jest miękki to lekkie bzdury i nie słuchaj takich rad.Ma być prosty w nałożeniu i w przystępnej cenie, z worka zrobisz około 2,5 m.

  19. #19

    Domyślnie

    Czyli mam rozumieć, że ten Mp też można nawalać ręcznie?

  20. #20

    Domyślnie

    Oczywiście że tak

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony