dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 5 z 5
  1. #1
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    alonewolf

    Zarejestrowany
    Apr 2002
    Posty
    4

    Domyślnie

    Szanowni Inwestorzy!Czy ktoś eksperymentował z budową ściany jednowarstwowej z pustaków keramzytowych.Czy ktoś testował lub mieszka w domu budowanym w systemie MUROTHERM(POZ-BRUK)?Pozdrawiam

  2. #2

    Domyślnie

    Co rozumiesz przez eksperymentowanie ? Jest już sporo domów zbudowanych z pustaków keramzytowych, ale nie słyszałem, aby inwestorzy robili z nimi jakieś eksperymenty.

  3. #3
    Guest

    Domyślnie

    ja od dawna interesuję się keramzytem jako materiałem, z którego postawić chcę dom. Byłem w paru domach wybydowanych z pustaków z Mszczonowa. Domy te były wybudowane w tradycjnej trójwarstwowej technice. Ściana nośna pustaki keramzytowe + wełna (lub styropian) + ściana osłonowa z klinkieru lub zwykłego pustaka i otynkowana. Właściciele tych domów byli zadowoleni z wybranej technologii. klimat w domku O.K. Nie było kłopotów z wilgocią itp. Byłem nawet w domu budowanym z gotowych keramzytowych elementów. Są o nim wzmianki w ostatnich Muratorach. Domy te budowane przez Praefę są naprawdę niezłe. Tylko koszt postawienia tych ścian jest cały czas duży jak na polską kieszeń. Ale gdybym miał wystarczającą ilość kasy pewnie wybrałbym ich. Odpadają kwestje użerania się ekipą budowlaną i martwienie się czy gdzieś majster nie popełnił błędu który kiedyś się zemści. Keramzyt jest O.K.

  4. #4

    Domyślnie

    Ja wybudowalem z Optiroca. Sciana jednowarstwowa 36,5 (U=0.29). Wyszlo taniej niz z Ytonga. Kiepsko sie to tynkowalo, bo keramzyt nie wciagal wody i wyszlo troszke dluzej niz ekipa planowala.

    Jednak teraz wybralbym gazobeton z dociepleniem: wychodzi jeszcze taniej.

    Powodzenia

  5. #5
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    alonewolf

    Zarejestrowany
    Apr 2002
    Posty
    4

    Domyślnie

    Wielkie dzięki za te informacje.Z mojego założenia dom ma być wykonany w technologii ściany jednowarstwowej bez dodatkowego docieplania.Tak reklamuje się system(firma)TERMAT ze Środy Sl.,
    podobno parametry termiczne spełnia system MUROTHERM.Może ktoś
    użył tych materiałów i chce podzielić się opinią.Z góry dziękuję.Pozdrawiam

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony