dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 2 z 2
  1. #1

    Domyślnie Czy da się zimą zaimpregnować kamień..?

    No właśnie, jak w temacie... Zachciało mi się schodów zewnętrznych przykrytych granitem płomieniowanym... Granit został położony w październiku ubiegłego roku i wtedy nie dało się zaimpregnować, bo człowiek kładący kamień, twierdził, że będą wychodzić plamy... I tak faktycznie było, na wiosnę porobiły się plamy, które z czaem wyschły, pozostał tylko rudy odcień, który za radą kamnieniarza zmyłem fosolem... Schody później porządnie umyłem i chciałem zaimpregnować, tylko że tu pojawił się problem... Granit, który mam to jakaś chińska odmiana, która jest dosyć nasiąkliwa... Po umyciu schodów, za każdym razem, kiedy tylko troszkę podeschły przychodził deszcz i schody znów były mokre... I tak w koło Macieju... Zastanawiam się co robić, do głowy wpadł mi pomysł, żeby może zaiumpregnować kiedy przyjdą pierwsze mrozy i tę wilgoć trochę wymrozi... Tylko czy wtedy impregnat będzie wnikał w kamień..? Czy ktos ma jakieś doświadczena..?

  2. #2
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    MEDE

    Zarejestrowany
    Feb 2008
    Skąd
    Okolice Piaseczna
    Posty
    74

    Domyślnie

    Impregnacja polega na zabezpieczeniu materiału przed nasiąkaniem... więc powinno się to robić w okresie ciepłym i suchym, aczkolwiek nie w upalne dni. Kamień musi być suchy i oczyszczony z ewentualnego piasku czy pyłu.
    Zabezpieczałam ostatnio piaskowiec w ogrodzie i faktycznie już widać rezultat.
    Kupiłam impregnat do piaskowca ( są impregnaty do cegły, posadzek i kamieni) i opryskiwaczem do kwiatów spryskałam kamień. Po wyschnięciu podkreśliło to barwę piaskowca ( kolor bardziej intensywny) oraz widzę różnicę po opadach deszczu. Ważne jest aby nie przesadzić z impregnatem, równomiernie rozprowadzić środek. Ponieważ w moim przypadku materiał który miał być zaimpregnowany ma nieregularną strukturę zrezygnowałam z nakładania pędzlem.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony