dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 6
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 117
  1. #1

    Domyślnie łączniki i gniazdka-jakie??

    Witam!!
    Jakiej firmy montowaliscie lub bedziecie montowac gniazdka i łączniki??
    Bralem pod uwage legranda, berkera, ale ceny troszke powalają
    Jeszcze do dyspozycji jest POLO (dobra cena i podobno jakosc), OSPEL, ...
    Jestem w kropce na zasadzie "osiolkowi w żłoby dano..."

    Pozdrawiam

  2. #2

    Domyślnie

    Mam OSPEL i nie narzekam. Też na początku spoglądałem na te pstryczki z "górnej półki" gdzie cena jednego pstryczka dochodziła do ceny radiomagnetofonu chińskiego ale dobrze że zachowałem zimną krew i kupiłem te tańsze. Pstryczki i gniazdka to chyba jeden z ostatnich elementów na który się później zwraca uwagę...

  3. #3

    Domyślnie

    Skłaniamy się do BERKER B.KWADRAT.
    Kaśka

  4. #4
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar rafałek
    Zarejestrowany
    Apr 2003
    Posty
    6.643
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    179

    Domyślnie

    Mma wszystko z KARLIK'a z Nekli. Wygląda łądnie i cena przystępna.
    http://www.karlik.pl/

  5. #5

    Domyślnie Re: łączniki i gniazdka-jakie??

    Cytat Napisał t f k
    Witam!!
    Jakiej firmy montowaliscie lub bedziecie montowac gniazdka i łączniki??
    Bralem pod uwage legranda, berkera, ale ceny troszke powalają
    Jeszcze do dyspozycji jest POLO (dobra cena i podobno jakosc), OSPEL, ...
    Jestem w kropce na zasadzie "osiolkowi w żłoby dano..."

    Pozdrawiam
    Ja montowłem osprzęt wielu firm min Polo, Legrand, Bercker, Gira, Kos, ABB ...
    Ja doradziłbym ci tak:
    1) sprawdź jaki osprzęt potrzebujesz (np gniazda antenowe, telefoniczne) i i sprawdz czy wszystkie są w ofercie danej firmy
    2) podobnie z kolorami (czesto są sporo droższe i dłużej się na nie czeka)
    3) czy elementy dają się łączyć w ramki wielokrotne (jeśli twoja instalacja tego wymaga)

    Jeśli będziesz łączył osprzęt sam lepiej ograniczyć się do dobrych firm typu Legrand, Bercker - osprzęt łączy się łatwo, nie pocharatasz sobie palców, można łączyć przewody "na osprzęcie" (nie potrzeba kostek), dobry osprzęt instaluje się szybciej i nie zajmuje dużo miejsca w puszce. Poza tym trawłość i jakosc (czczególnie gn antenowych i dimerów).

    Jeśli osprzęt będzie łączył ci elektryk to możesz wiele z tych argumentów pominąć i wybrać to co ci się podoba.

  6. #6

    Domyślnie

    Obejrzyj sobie serie Forum firmy ELDA. Ma ciekawe gniazda podwójne które mieszczą się w jedną ramkę pojedyńczą. A jak użyjesz ramki poczwórnej to masz osiem gniazd - idealne tam gdzie TV lub inny sprzęt.

  7. #7

    Domyślnie

    a ja mam system megaclassic kontaktu....ma osobne prztyczki i mozna laczyc w ramki (do czterech)...cena srednia polka...ale chwale sobie bo mozna montowac na dwa sposoby...na wkrety do puszki i na gumke....no i co ciekawsze...do malowania scian zdejmuje sie tylko plastiki...wnetrze zostaje w puszce i dalej sluzy jako wylacznik lub gniazdo i mozna malowac nie przejmujac sie o nic...polecam
    budowa to cudna sprawa, jak nie przeszkadza żona, teściowa i urzędnicy...

    http://lilypie.com/pic/061204/bhXf.jpghttp://b3.lilypie.com/KL-Lp1/.png

  8. #8

    Domyślnie

    Te najtańsze - po 5 PLN za sztukę odpuść sobie.
    Z tych nieco droższych - ABB Tango, Berker, Suno, Gala (przestarzały design, ale super jakościowo).
    U siebie montowałem ABB Tango.
    Ospel jest ładny, ale jakościowo taki sobie. Chociaż, jak nie będziesz 5 razy zakładac i zdejmować, to nic sie nie powinno dziać.
    Pozdrawiam
    KrzysiekSw

  9. #9

    Domyślnie

    Berker Modul biały na cały dom - wyłączniki i gniazdka z klapką w ramkach, a gniazda podwójne kompletne.
    Kupowany w hurtowni - dużo taniej niż w sklepie na sztuki.
    Łączyłem sam i jestem bardzo zadowolony z jakości.
    Damian

  10. #10

    Domyślnie

    Lagranda (czy jak to się pisze) w kolorze stalowym (dla mie piękne) kupowałem w hurtowni BARGO i nie wyszło tak drogo. W hipermarketach sporo drożej. Popytaj. Jakość super - nic się nie wygina nic nie wyłazi , choć i tu brakowało jednej śrubki w jednym gnieździe.

    Pozdr.

  11. #11

    Domyślnie POLO BARVA

    POLO BARVA

  12. #12

    Domyślnie Re: łączniki i gniazdka-jakie??

    [quote="tom soyer"][quote="t f k"]Witam!!


    Jeśli będziesz łączył osprzęt sam lepiej ograniczyć się do dobrych firm typu Legrand, Bercker - osprzęt łączy się łatwo, nie pocharatasz sobie palców, można łączyć przewody "na osprzęcie" (nie potrzeba kostek), dobry osprzęt instaluje się szybciej i nie zajmuje dużo miejsca w puszce. Poza tym trawłość i jakosc (czczególnie gn antenowych i dimerów).
    quote]

    Popieram w całej rozwišzłoœci.
    My mamy w widocznych miejscach Berkera, w kuchni kolorowego Legranda Sistenę, a w tych niewidocznych tańszego Karlika.
    Uważam, że:
    1. Najbezpieczniej zamontować biały osprzęt, bo pasuje do każdego koloru œcian,
    2. Łšczniki Berkera, ze wszystkich znanych mi firm, moim zdaniem oczywiœcie, pracujš najpewniej i najprzyjemniej, Legrand to gigantyczna porażka jakoœciowa, jeœli chodzi o pewnoœć łšczenia,
    3. Jakoœć Berkera jest nie do zarzucenia.
    4. Berker produkuje w Polsce.
    5. Jak się dobrze poszuka po hurtowniach to można sporo taniej kupić.
    6. Jeœli ma być kilka łšczników obok siebie to najbardziej estetycznie wyglšda to jeœłi zamontuje się w ramkach wielokrotnych.

  13. #13

    Domyślnie Re: łączniki i gniazdka-jakie??

    Wielkie dzięki za informacje!!
    Dodam, ze bede montowal w systemie przy pomocy wkretaka i elektryka

  14. #14
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    boru

    Zarejestrowany
    Oct 2006
    Skąd
    Brzezia Łąka / Wrocław
    Posty
    561

    Domyślnie jakie ceny

    Podbije troche temat

    chodzi mi o ceny poszczegolnych pstryczkow i gniazd

    Czy mozecie napisac ile placiliscie i za co dokladnie?

    pozdrawiam

  15. #15

    Domyślnie

    Ja bede montowal kontakt-simon'a, bo mi sie podobal najbardziej. Jako kryteria wyboru przyjalem wyglad i cene, a o jakosc zapytalem na forum. Dzisiaj moze cos zamontuje, to wrzuce jakies zdjecia.
    Marcin Stefaniak
    Blog Budowlany
    Galeria

  16. #16
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    boru

    Zarejestrowany
    Oct 2006
    Skąd
    Brzezia Łąka / Wrocław
    Posty
    561

    Domyślnie

    a jakie ceny?

  17. #17
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    boru

    Zarejestrowany
    Oct 2006
    Skąd
    Brzezia Łąka / Wrocław
    Posty
    561

    Domyślnie

    Jak moze byc roznica w cenie w skali jednego domu (okolo 100 punktow elektrycznych)??

  18. #18
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    retrofood

    Zarejestrowany
    Jun 2006
    Posty
    17.508

    Domyślnie

    Cytat Napisał Krzysiek_3miasto
    a ja mam system megaclassic kontaktu....ma osobne prztyczki i mozna laczyc w ramki (do czterech)...cena srednia polka...ale chwale sobie bo mozna montowac na dwa sposoby...na wkrety do puszki i na gumke....no i co ciekawsze...do malowania scian zdejmuje sie tylko plastiki...wnetrze zostaje w puszce i dalej sluzy jako wylacznik lub gniazdo i mozna malowac nie przejmujac sie o nic...polecam
    I to są argumenty na które jakoś w momencie podejmowania decyzji o zakupie mało kto zwraca uwagę... zapominając, że każdy demontaż takiego ustrojstwa i jego ponowny montaż skraca mu zycie.
    Wypijmy zatem, wypijmy do dna
    Za pokręconą nić DNA



    Tu była reklama...

  19. #19

    Domyślnie

    Cytat Napisał boru
    a jakie ceny?
    Dla porownania:
    - wycena na berkera b.kwadrat - 2300 - 2600
    - wycena na k-s - 1700 (podobnie cenowo wyszedl Ospel)
    Marcin Stefaniak
    Blog Budowlany
    Galeria

  20. #20

    Domyślnie

    Cytat Napisał Krzysiek_3miasto
    a ja mam system megaclassic kontaktu....ma osobne prztyczki i mozna laczyc w ramki (do czterech)...cena srednia polka...ale chwale sobie bo mozna montowac na dwa sposoby...na wkrety do puszki i na gumke....no i co ciekawsze...do malowania scian zdejmuje sie tylko plastiki...wnetrze zostaje w puszce i dalej sluzy jako wylacznik lub gniazdo i mozna malowac nie przejmujac sie o nic...polecam
    My tez mamy megaclassic. Uwazam, ze sa bardzo zgrabne i takie nienachalne - w koncu kontakt to nie ozdoba sciany. Na razie wszystko biale, ale kolorow jest mnostwo i moze dla dziecka wybiore jakies kolorowe ramki. Poza tym pelna gama gniazdek z kolumnowymi wlacznie (wlasnie wprowadzili drugi typ tych gniazdek - taki na zaciski). Cenowo chyba po 10 zl - gniazdo z uziemieniem + ramka. Co do ramek to chyba widzialam tez 5-krotna.
    Zaczelam montowac te gniazdka na swiezych tynkach i swietnie wyszlo, ze sciany sa krzywe, a puszki zle osadzone. Dobrze, bo jeszcze jest czas, zeby to poprawic.
    gg 170627

Strona 1 z 6

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony