dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 5 z 5
Pokaż wyniki od 81 do 99 z 99
  1. #81
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar daggulka
    Zarejestrowany
    May 2006
    Posty
    15.932
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    319

    Domyślnie

    Cytat Napisał M@riusz_Radom
    Nie o pieszczoty skarbie chodzi ale o to, że zaniknie mi ta resztka odrobiny prywatności forumowej

    no i co ja mam Ci napisać?
    mogę tylko jedno - coś za coś ..... ale - naprawdę warto ..... zapytaj Barbossę , sSiwego12 czy Cieszyniankę ....

    nikt nie żałuje .....
    kto szuka ..... ten znajdzie ......

  2. #82
    M@riusz_Radom
    Guest
    M@riusz_Radom

    Domyślnie

    Włączyłem sobie

    http://w44.wrzuta.pl/audio/6S6mt0R0L..._-_wild_horses

    jak się wzruszę to łatwiej mi podejmować trudne decyzje

  3. #83
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar daggulka
    Zarejestrowany
    May 2006
    Posty
    15.932
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    319

    Domyślnie

    dobrze ... choć cierpliwość nie jest moją cnotą - to ja cierpliwie poczekam tym razem ....
    kto szuka ..... ten znajdzie ......

  4. #84
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Mały
    Zarejestrowany
    May 2003
    Skąd
    Gościcino
    Posty
    7.643

    Domyślnie

    Ok - wiedząc , że to forum jest kopalnią wiedzy na tematy wszelakie pozwalam sobie zadać pytanie dotyczące tabletek na nadcisnienie.
    Brałem jedne - pomagały, zmieniłem (juz 3 razy) i nie ma efektów (te nowe miały być zajefajne).
    A nie mam nazwy tych starych - to takie małe, białe, podłużne z rowkiem pośrodku do dzielenia na pół. Długość jakieś 4mm , szerokość ok 2 mm, do brania raz/dzień.
    Szukam, szukam po wszelakich "kardiolo" itp , ale tam jak na złość brak zdjęć preparatów.
    Teraz mam prestarium, ale jakoś z efektami słabiutko...
    Wie przypadkiem ktoś co to za świństwo?
    Więc ci dziekuję losie choćby tylko za to,
    że nie musiałem się urodzić pod wulkanem.
    Że średni u nas klimat i przeciętne lato,
    ale dzieciaki są przeważnie roześmiane...

  5. #85
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar -iva-
    Zarejestrowany
    Aug 2004
    Posty
    181
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    23

    Domyślnie

    Witam w klubie - ja też z tych "nad"
    Podejrzewam, że to mogło być Inhibace - ja takie biorę - one mają rózne wartości : 0,5 mg, 1 mg, 2,5 mg .
    Biorę od 4 lat - pomaga. wczesniej brałam Bisocard - spadało tetno , ale nie ciśnienie .
    A wspomagająco to popijam ochydne ziółka pod nazwą : Circulosan , i podjadam Aliofil ( czosnek z pokrzywą) - w tabletkach coby oddechem nie zamordować bliźnich . Jak narazie odpukać jest przyzwoicie .
    Pozdrawiam

  6. #86
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Mały
    Zarejestrowany
    May 2003
    Skąd
    Gościcino
    Posty
    7.643

    Domyślnie

    Cytat Napisał -iva-
    Witam w klubie - ja też z tych "nad"
    Podejrzewam, że to mogło być Inhibace - ja takie biorę - one mają rózne wartości : 0,5 mg, 1 mg, 2,5 mg .
    Biorę od 4 lat - pomaga. wczesniej brałam Bisocard - spadało tetno , ale nie ciśnienie .
    A wspomagająco to popijam ochydne ziółka pod nazwą : Circulosan , i podjadam Aliofil ( czosnek z pokrzywą) - w tabletkach coby oddechem nie zamordować bliźnich . Jak narazie odpukać jest przyzwoicie .
    Pozdrawiam
    Dzięki za info - byłem ostatnio na przymusowych badaniach i okazało się że pikawa działa prawie normalnie (ale tętno wyraźnie czuję - zwłaszcza przy atrakcyjnych kobietach ).
    Tak, że na razie zostałem przy Prestarium.
    Więc ci dziekuję losie choćby tylko za to,
    że nie musiałem się urodzić pod wulkanem.
    Że średni u nas klimat i przeciętne lato,
    ale dzieciaki są przeważnie roześmiane...

  7. #87

    Domyślnie

    I ja dorzucę swoje 3 grosze... na nadciśnienie choruję juz od 6 lat (stwierdzone i leczone). Obiawy miałam już wcześniej, w wieku około 20lat: uporczywe bóle głowy, utraty przytomności i ogólnie złe samopoczucie.

    Około 2 lat temu trafiłam do fantastycznego lekarza-kardiologa, który rozumiał, że chcę miec dziecko i w związku z tym trzeba tak mi dobrac leki,żebym mogła je brac w czasie ciązy.. (poprzedni stwierdził, że albo dziecko albo leczenie i wybór należy do mnie). Zrobiłam wszystkie badania łacznie z holterami itp. i wyszło mi, że to wysokie ciśnienie to niestety taka moja uroda (czyt. samoistne).
    Moi rodzice i wszyscy dziadkowie chorowali na nadciśnienie więc ja odziedziczyłam pewne predyspozycje do tej dolegliwości..

    Czasem zdarzaja mi się niekontrolowane, gwałtowne skoki (do 180/130) ale to dlatego, że za dużo pracuję ale tak powaznie to odką biore tabletki jest o wiele lepiej (czyt. ok

    Boje się róznych powikłań związanych z tą chorobą ale też nie daję się zwariowac.

    Martwi mnie tylko,że kiedyś nadciśnienie było domeną ludzi starszych, a teraz normą robi się wśród dwudziestoparolatków..

    Rada dla wszystkich ciśnieniowców: nie dajcie się zwariowac, znajdzcie dobrego lekarza, zróbcie solidną analizę stanu zdrowia i ruch, ruch, ruch (dowiedzione naukowo, że stabilizuje ciśnienie- np. spacery czy pływanie

  8. #88
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar amalfi
    Zarejestrowany
    Sep 2007
    Skąd
    Kielce
    Posty
    10.309

    Domyślnie

    Nie choruję na nadciśnienie. Póki co mam średnio 120/80. Ale chcę się podzielić pewnym spostrzeżeniem. Wczesną jesienią przez 3 miesiące mieszkałam z powodu remontu mojego domu u rodziców. Oboje leczą się z nadciśnienia. Mama prowadzi bardzo słoną kuchnię. Dla mnie to była makabra te obiady. Pewnego dnia mierzę sobie u nich ciśnienie, a tu prawie 160/120. Byłam w szoku. No i ból głowy, złe samopoczucie... Myślałam, że to już zostanie. Okazało się, że po powrocie do domu, wszystko wróciło do normy. Jak ktoś już ma "taką urodę", to trudno, ale okazuje się że dieta też może mieć wpływ. Tłumaczyłam to rodzicom, ale wiedzą oczywiście lepiej i solą i łykają prochy

  9. #89
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar gabriela
    Zarejestrowany
    Dec 2002
    Posty
    869

    Domyślnie

    To zupelnie jak u mojej mamy, robi tak samo, poza tym kawa, czarna herbata wieczorem, ale to przeciez nie szkodzi, sa tabletki nasenne! Czasami wystarczy tylko mala zmiana trybu zycia, a przede wszystkim zywienia, masz w 100% racje!
    Gabriela

  10. #90
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar amalfi
    Zarejestrowany
    Sep 2007
    Skąd
    Kielce
    Posty
    10.309

    Domyślnie

    Mama mówi: ja nie dodaję soli, tylko same przyprawy Są to oczywiście przyprawy typu wegeta, czyli masa soli. Nawali tych przypraw tyle, że każde danie ma kolor pomarańczowy, ale soli nie dodaje

  11. #91
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar daggulka
    Zarejestrowany
    May 2006
    Posty
    15.932
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    319

    Domyślnie

    To ja się przyznam .... ostatnio w ogóle nie dbam .... jakoś tak mnie absorbuje praca i szybkie ogólnie życie , że nie mam czasu na zdrowie własne osobiste ...
    Nie zażywam lekarstw, nie mierzę regularnie ciśnienia , do tego nieregularne posiłki i mnóóóóóstwo kawy ....
    ciśnienie mierzyłam ostatnio z tydzień temu i było 160/110 .... nie za dobrze ....

    ale ogólnie nie czuję się najgorzej .... więc może nie jest tak źle ...
    kto szuka ..... ten znajdzie ......

  12. #92
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar amalfi
    Zarejestrowany
    Sep 2007
    Skąd
    Kielce
    Posty
    10.309

    Domyślnie

    Nio to sie popraw, bo 160 to sporo dla młodej kobitki. Gdzie ten zapał z początku wątku?

  13. #93
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar daggulka
    Zarejestrowany
    May 2006
    Posty
    15.932
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    319

    Domyślnie

    No kurcze .... ja ogólnie z zabiegania chyba taka wysokociśnieniowa jezdem ....
    musiałabym usiąść na zadku ,
    wiesz - joga , te sprawy , sie uspokoić wewnętrznie ....
    ale nie da rady .... pracować trza , a w pracy mam ostatnio masakre ...
    podejrzewam, że kopyta tez wyciągnę w biegu ...
    kto szuka ..... ten znajdzie ......

  14. #94
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar amalfi
    Zarejestrowany
    Sep 2007
    Skąd
    Kielce
    Posty
    10.309

    Domyślnie

    Nie będę się tu mądrzyć ani Cię pouczać, bo sama z podobnych powodów nawet nie pamiętam, kiedy ostatnio sobie robiłam jakieś badania
    Ale mam ostatnio przykład nadciśnieniowy mojej koleżanki. Miała podobne ciśnienie jak Ty, ale olała i dostała wylewu. Ma zaburzenia wzroku, lekko skrzywioną gębę i czuje się fatalnie. Dodam, że zaczęła sie leczyć na depresje, bo nie może sie pogodzić z powyższym.
    Chodziła, chodziła i nagle przestała widzieć i zaczęła się zataczać. Nie mogła utrzymać równowagi. Miała w tym dniu, kiedy to się stało zaproszonych gości, którzy zaczynali się schodzić i zastali ją na podłodze i niewidomą.

  15. #95
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar daggulka
    Zarejestrowany
    May 2006
    Posty
    15.932
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    319

    Domyślnie

    amalfi - weź mnie nawet babo nie strasz ....

    wiesz .... gdybym miała jakieś niepokojące objawy to na pewno zapierniczałabym do lekarza i już .... ale na razie - dobrze się czuję....

    no ale dobra .... dałaś mi kopa , ciśnienie będe mierzyć codziennie rano i wieczorem ... trza zeszyt założyć który miałam założyć już dawno
    kto szuka ..... ten znajdzie ......

  16. #96
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar amalfi
    Zarejestrowany
    Sep 2007
    Skąd
    Kielce
    Posty
    10.309

    Domyślnie

    Mam nadzieję, że Cię jednak wystraszyłam
    Oby Ci tylko dzisiaj ciśnienie nie skoczyło

    Ta moja kumpela też nie miała objawów. Jak pisałam wcześniej, że zaczęłam sobie mierzyć ciśnienie, to nastąpiło po "przygodzie" mojej koleżanki, bo wcześniej mi to do głowy nie przyszło.

  17. #97
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWA DOBRA DUSZA I POMOCNA DŁOŃFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar EZS
    Zarejestrowany
    Nov 2005
    Skąd
    Łódź-Bałuty
    Posty
    14.190
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    157

    Domyślnie

    daggulka, ciśnienie nie boli, dziala podstępnie. Twardnieją naczynia, pogarsza się wzrok, stan nerek, można dostać szumy uszne, udar to tylko jedna z możliwości.

    Ja też mam podwyższone, przy 160 to już bym się mocno bała, na razie leczę 140.
    Dobrze ustawione leczenie to jedna tabletka dziennie. nie tak trudno

  18. #98
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar daggulka
    Zarejestrowany
    May 2006
    Posty
    15.932
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    319

    Domyślnie

    Kurcze .... wzrok też mi się ostatnio pogorszył ... i z nerkami tez coś miałam ostatnio .... jakiś stan zapalny ....
    kurcze ... dobra , bede mierzyć .... zobaczymy jak to wygląda dokładnie .... a nie tak raz na ruski rok (czytaj - miesiąc )
    kto szuka ..... ten znajdzie ......

  19. #99

    Domyślnie

    Nie wiem jak w Twoim przypdku ale u mnie po pewnym czasie organizam "przyzwyczaił" sie do wysokiego ciśnienia i przestałam zwracac uwage na bóle głowy itp. Kiedy zaczęłam się leczyc to dopiero zobaczyłam jak to jest obudzc sie rano i stwierdzic, że głowa nie boli i ogólnie jest ok
    Sposób odżywiania też jest ważny. Nie należy wpadac w paranoję i całkowicie wszystkiego zmieniac ale co za dużo to nie zdrowo

    Mój lekarz zalecił mi jeszce oprócz tabletek na nadciśnienie i umiarowienie pracy serca branie ginkofaru, który pomaga na skucze naczyń krwionośnych i grubośc ścianek. Brałam i faktycznie jakoś inaczej się czułam (teraz się skończył a do apteki jakoś nie podrodze. W skali miesiąca to wydatek około 35 zł ale to dobrze poczyniona inwestycja

    Podobno czosnek ma też właściwości obniżające ciśnienie -na wieczór zalac posiekany drobniutko ząbek czosnku ciepłą przegotowaną wodą i rano taki napar wypic. Ja do tego nie jestm przekonana ze względu na zapach. Nie wyobrażam sobie, że miałabym prowadzic zajęcia ze studentami czy prowadzic sekretariat zionąc odorem czosnkowym. A na wieczór też nie wchodzi w rachubę bo jednak do ślubnego chciałoby sie poprzytulac

Strona 5 z 5

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony