dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 12 z 12
  1. #1

    Domyślnie Czy usuwać warstwę piasku kwarcowego z tynku c-w pod płytki?

    Witam,
    Ponieważ na etapie tynków nie wiedzieliśmy jeszcze, jak będą wykończone ściany w garażu, tynkarze zatarli je piaskiem kwarcowym, tak jak pod malowanie.
    Teraz w garażu chcemy na ścianach położyć płytki. Tymczasem spotkałam się z opinią, że płytki nie będą się na tym trzymać, a warstwę piasku trzeba usunąć, bo się "odparzy"

    Macie jakieś doświadczenia w tej materii? Usuwać, czy kleić tak jak jest?
    Dziennik i komentarze to już historia

  2. #2
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar darekzet
    Zarejestrowany
    Jun 2007
    Posty
    337
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    91

    Domyślnie Re: Czy usuwać warstwę piasku kwarcowego z tynku c-w pod pły

    Cytat Napisał Elena76
    Witam,
    Ponieważ na etapie tynków nie wiedzieliśmy jeszcze, jak będą wykończone ściany w garażu, tynkarze zatarli je piaskiem kwarcowym, tak jak pod malowanie.
    Teraz w garażu chcemy na ścianach położyć płytki. Tymczasem spotkałam się z opinią, że płytki nie będą się na tym trzymać, a warstwę piasku trzeba usunąć, bo się "odparzy"

    Macie jakieś doświadczenia w tej materii? Usuwać, czy kleić tak jak jest?
    co prawda ja specjalistą nie jestem ... mój "płytkarz" powiedział że przed kładzeniem glazury przetrze papierem ściernym ściany i zagruntuje
    wydaje mi się że dobry grunt wystarczy

    ja w garażu też miałem kłaść płytki na ścianę ale wczoraj wpadłem na pomysł zrobienia lamperii z tynku mozaikowego ... koszt materiału niższy i można wykonać samemu bez specjalnej wiedzy i wprawy

  3. #3

    Domyślnie Re: Czy usuwać warstwę piasku kwarcowego z tynku c-w pod pły

    Cytat Napisał darekzet
    co prawda ja specjalistą nie jestem ... mój "płytkarz" powiedział że przed kładzeniem glazury przetrze papierem ściernym ściany i zagruntuje
    wydaje mi się że dobry grunt wystarczy
    Dzięki, nasz glazurnik też mówi, że dobry grunt i sprawa załatwiona, ale wolę się upewnić
    Dziennik i komentarze to już historia

  4. #4
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA OD PODDASZY Avatar Rom-Kon
    Zarejestrowany
    Feb 2007
    Skąd
    okolice Warszawy
    Posty
    5.400

    Domyślnie

    Końcowa warstwa to sam piasek i wapno z pomijalną ilością cementu....taka gładź na bazie wapna.
    No i pytanie jak się to trzyma właściwego tynku... Grunt nawet najlepszy nie zwiąże tych warstw ze sobą! Czy wapno już skarbonizowało? (utwardziło się). O ile więcej roboty będzie zeskrobać tą warstwę?

    ....ale ja nic nie mówię... ale kij w mrowisko wkładam....
    "Szukajcie a znajdziecie"

    Okna połaciowe: Album z fotkami
    Inne fotki: Różne fotki budowlane
    Przestroga dla wszystkich którzy chcą mieć tanio: Nietypowa fasada - pomocy!


  5. #5

    Domyślnie

    My mielismy podpobnie w łazienkach i kotłowni. Zbijalismy tą warstwe przed położeniem płytek. Nia ma z tym dużo roboty a trzymanie napewno pewniejsze.

    Co ważne- w miejscach które były wczesniej pociągnięte gruntem zacierkę zbijało się łatwiej.

  6. #6

    Domyślnie

    A czym najlepiej usunąć tą warstwę, żeby całego tynku przy okazji nie skuć?
    Dziennik i komentarze to już historia

  7. #7

    Domyślnie

    Ja używałem młotka murarskiego. To że wartstwa pod spodem bedzie nierówna po tej operacji w niczym nie przeszkadza przy kładzeniu płytek

  8. #8

    Domyślnie

    Myślałam, że może jakąś drucianą szczotką dałoby się to równo zjechać
    Dziennik i komentarze to już historia

  9. #9

    Domyślnie

    Recznie nie bardzo to sobie wyobrażam - ta zacierka na pisaku kwarcowym jest raczej twardza i nie zetrzesz tego w ten sposób.
    Natomiast szczotka druciana na wierarce czy kątówce narobi strasznie dużo pyłu, a powierzchnia i tak nie baedzie gładka.

    Polecam jednak zbijanie zacierki. Idzie to naprawdę bardzo sprawnie.
    Możesz próbować namoczyć wstęnie scianę.

  10. #10

    Domyślnie

    Rozmawiałam przed chwilą z naszym tynkarzem, bo pamiętam jak opowiadał, że ciężko mu się układało w kotłowni płytki na tą zatartą warstwę. Tynkarz twierdzi, że nie usuwał zacierki tylko zagruntował i płytki się super trzymają Przetrzymały nawet wykonanie instalacji gazowej i nic nie odpadło.

    Nie wiem, może ja przesadzam, ale jednak pewniej czułabym się, gdyby tą warstwę usunąć
    Dziennik i komentarze to już historia

  11. #11
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar darekzet
    Zarejestrowany
    Jun 2007
    Posty
    337
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    91

    Domyślnie

    Cytat Napisał Elena76
    Rozmawiałam przed chwilą z naszym tynkarzem, bo pamiętam jak opowiadał, że ciężko mu się układało w kotłowni płytki na tą zatartą warstwę. Tynkarz twierdzi, że nie usuwał zacierki tylko zagruntował i płytki się super trzymają Przetrzymały nawet wykonanie instalacji gazowej i nic nie odpadło.

    Nie wiem, może ja przesadzam, ale jednak pewniej czułabym się, gdyby tą warstwę usunąć
    chyba faktycznie przesadzasz

    zmieć syf ze ścian, zagruntuj dobrym gruntem i klej ... na pewno nic nie odpadnie a oszczędzisz kasy i qpy qrzu w chałupce

  12. #12

    Domyślnie

    Cytat Napisał Elena76
    Rozmawiałam przed chwilą z naszym tynkarzem, bo pamiętam jak opowiadał, że ciężko mu się układało w kotłowni płytki na tą zatartą warstwę. Tynkarz twierdzi, że nie usuwał zacierki tylko zagruntował i płytki się super trzymają Przetrzymały nawet wykonanie instalacji gazowej i nic nie odpadło.

    Nie wiem, może ja przesadzam, ale jednak pewniej czułabym się, gdyby tą warstwę usunąć
    To młotek i do dzieła (najlepiej murarski i pukasz tą szeroką stroną)
    Nie twierdzę, że jak tego nie zrobisz to Ci płytki odpadną.
    Prawdą jest natomiast że grunt nie zespaja zacierki z tynkiem pod spodem. Może wręcz zaszkodzić moim zdaniem - wzmocni wierzchnią warstwę zacierki, która jeśli miała by się opdspoić to po gruncie zrobi to równoczenie na więksdzej powierzchni.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony