dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 2
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 27
  1. #1

    Domyślnie A kto ma kominek wolno stojący (kozę) wystąp!

    Witam.
    Wszędzie tylko kominkowcy piszą jak to sobie porozprowadzali ciepło po domu i jak długo się w nich pali itp. itd.
    A ja nie chcę mieć w domu kominka klasycznego (takiego murowanego i okładanego piaskowcem i innymi lastrykami).
    Ja chcę mieć "kozę".
    Może odezwie się jakiś użytkownik takiego sprzętu i podzieli się swoimi wrażeniami.
    ______________________
    Pozdro Marcin.

  2. #2

    Domyślnie

    To nie możliwe żeby nikt nie miał takiego ustrojstwa .

  3. #3
    Guest

    Domyślnie

    u mnie jest Dovre GDR 2900,

    z braku czasu i kasy - obecnie jest wolnostojący

    no ale podłaczony do komina i czasem się w nim pali ...

    Cz.

  4. #4

    Domyślnie

    Cytat Napisał MarcinF
    To nie możliwe żeby nikt nie miał takiego ustrojstwa .
    Hej, hej, trochę cierpliwości. Po godzinie chciałbyś mieć setkę odpowiedzi?

    Ja mam "kozę" - 7 kW, za 1280 zł w Castoramie - i palę w niej drugą zimę, chociaż mieszkam dopiero pierwszą. Traktuję ją jako rozwiązanie tymczasowe, dopóki księgowy nie uzna, że stać mnie na kominek - ale nie "taki murowany i okładany piaskowcem i innymi lastrykami" .
    Jestem z niej bardzo zadowolony, bo właściwie wystarcza na ogrzanie domu. Jak wniej palę, to grzejniki mogą być wyłączone, nawet przy kilkunastu stopniach mrozu. Problemem jest rozprowadzenie z niej ciepła, ale myślę nad tym.
    Myślę, że jeżeli komuś nie zależy specjalnie na tym piaskowcu, a jedynie chce mieć ogień w domu, to piec kominkowy jest dla niego świetnym rozwiązaniem. Za cenę średniego wkładu kominkowego można mieć naprawdę piękny piecyk.

    Chicałbyś wiedzieć coś konretnego, to pisz.
    Pozdrowionka
    Metal

  5. #5

    Domyślnie

    Dzięki Metalu, że się odezwałeś. Już myślałem, że wszyscy palą tylko w kominkach.
    Nasz piecyk będzie w pomieszczeniu z antresolą, więc ciepło swobodnie poleci na poddasze i na górze będzie ciepło.
    Też zastanawiam się nad cyrkulacją ciepłego powietrza na parterze ale to dość skomplikowany temat.
    Mianowicie tak:
    na parterze ogrzewanie mieszane (podłogówka + grzejniki) a do tego zamontowany rekuperator, który wytwarza ruch powietrza w całym domu no i koza oczywiście
    Wydaje mi się, że nie powinno się zaburzać cyrkulacji reku.
    Metalu zamontuj reku i basz problem z głowy.
    ____________________
    Pozdro Marcin

  6. #6
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Wakmen
    Zarejestrowany
    Aug 2003
    Skąd
    Kielno
    Kod pocztowy
    84-208
    Posty
    3.329
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    151

    Domyślnie

    Jak przerywnik w tym wątku pochfalę się tym, że też mam kozę (4kW) bardzo starą wykorzystywaną przez wojsko na poligonach i ... w czasie tzw CZASU "W" (wojny) . Ja ją użytkuję w moim malutkim mieszkanku w wieżowcu. Kupiłem ją za przysłowiowa flaszke i zrobilem z niej ... barek na alkohol. Gorna pokrywa jest podnoszona i ... mamy tyle woltow, ze potem glowa boli.

  7. #7
    Guest

    Domyślnie

    Mam takie zwierze. Supra Norwege 6,5 kW. Nie chciałem kominka, zajmuje dużo miejsca no... i te koszty. W związku z tym jest to u mnie rozwiązanie docelowe, przemyślane i działające lepiej niż się spodziewałem. Mam ok. 140m powierzchni do ogrzania i nawet przy -20st. (rok temu) było ciepło. Widocznie mam taki układ domu, że ciepłe powietrze jakoś chętnie się rozchodzi po wszystkich pomieszczeniach bez żadnych instalacji rozprowadzających, tzn. jeśli w salonie było 23st. to w sypialnich na poddaszu ok. 20st. Wadą jest to, że trzeba często dorzucać drewna, bo po 3-4 godzinach wygasa żar.
    Dodam jeszcze, że odprowadzenie spalin rurą (ok. 1,8m) pionowo nad kozą, co daje dodatkowo trochę ciepła.
    Dom z Ytonga. CO z piecem na propan. Koza grzeje wieczorami i w weekendy.
    Jestem zadowolony. Polecam

  8. #8

    Domyślnie

    Dzięki za odzew.
    Wydaje mi się, że jesteśmy w mniejszości.
    Miłego palenia.

  9. #9

    Domyślnie

    Cytat Napisał Wakmen
    Jak przerywnik w tym wątku pochfalę się tym, że też mam kozę (4kW) bardzo starą ... Kupiłem ją za przysłowiowa flaszke i zrobilem z niej ... barek na alkohol...
    No to jest nas dwóch!
    Z tym, że moja koza Jotulka jest młoda - jeszcze dziewica, czyli nigdy nie była używana (do palenia). Ale tak jak u Ciebie - ma ciągotki do alkoholu
    Mam nadzieję, że już niedługo będzie mogła być używana zgodnie z przeznaczeniem.

  10. #10

    Domyślnie

    Mój kolega ma taki wynalazek w domu, jedyna uwaga: to na dziecie,jeśli takie są uważać trzeba, bo ubudowa nagrzewa się okrutnie.

    Sprawa esstetyki to rzecz gustu uważam, a koza swój charakter ma

  11. #11

    Domyślnie

    Cytat Napisał mik99
    ... a koza swój charakter ma
    Jasne. Jak mówił baca: KOZA! Koza, kozunia
    Pozdrowionka
    Metal

  12. #12
    en
    Guest
    en

    Domyślnie koza

    mam kozę firmy Godin, która początkowo służyła jako ogrzewanie budowy, a traz jest niezastąpionym sprzętem, ba nawet meblem w domu. Jest śliczna, stylizywana na starą , z szamotem, a więc długo trzyma ciepło i spalam w niej wszystkie szyszki i patyki z działki . Pieknie huczy. najczęsciej jest używana wczesną wiosną, w czasie wilgotnych dni letnich i wczesną jesienią. Polecam

  13. #13
    Guest

    Domyślnie

    ja mam dwie kozy, jedną w stajni, a drugą w nosie....hahahahahaha

  14. #14

    Domyślnie Koza dobra, jak kasy nie ma.

    Jak nie ,masz klasy i interesuje cie tylko tymczasowe ogrzewanie to może sz isć na złom i znaleźć, koze taką jaka ci odpowida. Taka koza no średniej wielkości daje tyle ciepła, co ogrzanioe jkaichś 40m2. Jest dobra, bo łatwo oddaje ciapło, ale ma niestety wady takie jak wysoka temperatura i inne. Jak temperatura tak koło zera ładujesz dwa razy na dzień i ciapło w domu jest. Moim zdaniem rozwiazanie tylko tymczasowe to jest. Pozdrawiam, Wieczór
    wieczór

  15. #15

    Domyślnie nie mów koza

    pooglądaj ładne piecyki wolnostojące na stronie www.mirolestoyers.transfer.pl
    lub www.northstar.pl
    moim zdaniem takie piecyki są idealne do domów letnich do mieszkania całorocznego ze względu na estetykę jednak kominek w obudowie

  16. #16

    Domyślnie poprawka do nie mów koza

    winno być www. mirolesfoyers.transfer.pl

  17. #17
    Guest

    Domyślnie

    Przepraszam bardzo, ale moja Supra Norwege nie jest ani brzydka, ani nie ma rozgrzanej do czerwoności obudowy. Palenisko jest wewnątrz stalowej obudowy, którą można spokojnie dotykać (no oprócz drzwiczek z szybą). Gorące powietrze jest wyrzucane w górnej części (do przodu i do tyłu). Zobaczcie np. www.pphuiskra.home.pl/kozyigrille_supra.php
    NIE CHCĘ KOMINKA!!!

  18. #18

    Domyślnie

    Nie rozumiem, po co komu tak niewygodny sposob ogrzewania - dokladać trzeba co 3-4 godziny - mialem to-to na budowie. Jeżeli już na węgiel - to piec KAFLOWY. To dopiero jest cos. I trzyma ciepło, jak trza. Szukajcie starych zdunów, naprawde warto.
    Może spotkamy się, tam gdzie trafi każdy z nas, tam gdzie życie będzie snem...?
    I zobaczysz, będzie czas, żeby śpiewać, żeby grać, za sto lat, za rok, za dzień...

  19. #19
    gosc
    Guest
    gosc

    Domyślnie

    No wlasnie ,a skad wziac starego ,prawdziwego zduna?

  20. #20

    Domyślnie Kominek, Koza, Kaflowy piec?

    Myslalem, szukalem i niechcący znalazlem. Nie jest to reklama tej firmy - nie mam tam udziałów - ale jeśli ktoś chce mieć "kominek inaczej", to se może pooglądać piece kaflowe www.cebud.transfer.pl
    Może spotkamy się, tam gdzie trafi każdy z nas, tam gdzie życie będzie snem...?
    I zobaczysz, będzie czas, żeby śpiewać, żeby grać, za sto lat, za rok, za dzień...

Strona 1 z 2

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony