dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 21 z 71
Pokaż wyniki od 401 do 420 z 1418
  1. #401
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar jfilemonowicz
    Zarejestrowany
    Mar 2009
    Posty
    273
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    5

    Domyślnie

    Cytat Napisał piotr_4321
    A ja sie generalnie nie zgadzam.
    Kazdy buduje, remontuje jak mu rozum i gust podpowiada. Dlaczego
    jezeli ktos nie czuje potrzeby, ma budowac jak wymuskane rezydencje
    z zurnala? A co nie wolno miec np. merbau, skoro sasiedzi maja? Szukac
    czegos innego na sile, jest bez sensu.
    Podobnie twierdzenie, ze do kuchni nadaje sie najlepiej swiatlo
    rozproszone ze swietlowek. Moze i nadaje, ale wyglada kiczowato
    Dzis nie zaluje ze nie korzystalem z porady architekta wnetrz. To tylko
    stracone pieniadze. Jezeli ktos czuje taka potrzebe moze sobie
    poczytac literature i dojsc samemu, co mu najbardziej potrzeba
    w jego wlasnym domu.
    A na koniec cos o planowaniu. Jezeli ktos choc raz ogladal Dekoratornie,
    dobrze wie, ze w dwa dni mozna zmienic mieszkanie nie do poznania.
    Generalnie ograniczeniem sa tylko srodki finansowe i tyle.
    oczywiście nikt nie twierdzi, że buty z ccc są gorsze niż Sergio rossi... może są mniej wygodne, gorzej się w nich chodzi, ale są tańsze i jeśli ktoś nie czuje potrzeby używania produktu luksusowego, który doskonale odpowie na jego potrzeby ( nie będzie obcierać, odparzać i niszczyć kręgosłupa) to go zakupi. Gdy ktoś potrafi sam... gratuluję wyczucia, którego my, dyplomowani architekci uczymy się przez wiele lat. Zgadzam się, że każdy potrafi udekorować/ zaaranżować dom, ale projekt wnętrz to coś więcej. I nie chodzi o szukanie "czegoś na siłę", wystarczy posłuchać jaki mamy wybór i zdecydować się na coś, co naprawdę nam odpowiada ( przy okazji dowiadując się o plusach i minusach takiego rozwiązania) oczywiście można przez parę lat oglądać wspomnianą wyżej dekoratornię, ale czy ona da nam pełny obraz rzeczy? Przepraszam za te słowa krytyki, ale widzę, że mój zawód jest przez wiele osób odbierany jako dobro luksusowe, nie potrzebne większości- a uważam, że to właśnie dzięki pomocy osób takich jak ja ludzie unikają wielu błędów, które popełniają nie raz twórcy programów typu "oddaj nam swoje wnętrze, a przekształcimy go tak, że go nie poznasz", bo w tv chodzi tylko o zachwycający efekt wizualny, a prawdziwym architektom wnętrz o ergonomię i łatwość i przyjemność użytkowania.
    Architekt z powołania.

  2. #402
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) ENCYKLOPEDIA LINKÓW Avatar cieszynianka
    Zarejestrowany
    Mar 2008
    Posty
    13.035

    Domyślnie

    Cytat Napisał Sloneczko
    Cytat Napisał cieszynianka
    Mi też nie
    Jak już się czepiać (dla dobra sprawy ), to powinno być: MNIE też nie ,
    ale przykład idzie z góry, bo 90 % vipów i dziennikarzy w mediach tak mówi, nie wspominając już o obracanych we wszystkich przypadkach "standartach", zamiast jak należy "standarDach".
    Wywołana do tablicy z pokorą biję się w piersi
    "Mi" to jeden z naszych regionalizmów, w końcu jestem ze wsi

  3. #403
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) ENCYKLOPEDIA LINKÓW Avatar cieszynianka
    Zarejestrowany
    Mar 2008
    Posty
    13.035

    Domyślnie

    Cytat Napisał malgos2
    Cytat Napisał Sloneczko
    Cytat Napisał cieszynianka
    Mi też nie
    Jak już się czepiać (dla dobra sprawy ), to powinno być: MNIE też nie ,
    ale przykład idzie z góry, bo 90 % vipów i dziennikarzy w mediach tak mówi, nie wspominając już o obracanych we wszystkich przypadkach "standartach", zamiast jak należy "standarDach".
    Albo "także", zamiast "tak, że", co jest nagminne na forum.
    Tu mam pytanie do fachowców: czy słowo "także" w znaczeniu też, również (Kupiłam umywalkę, a także baterię do niej.) jest błędnie użyte
    Zawsze myślałam, że jest poprawne, ale mogę się mylić, więc proszę o orzeczenie w tej sprawie

  4. #404
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar OK
    Zarejestrowany
    Jul 2007
    Posty
    15.504

    Domyślnie

    Cytat Napisał cieszynianka
    Cytat Napisał malgos2
    Cytat Napisał Sloneczko
    Cytat Napisał cieszynianka
    Mi też nie
    Jak już się czepiać (dla dobra sprawy ), to powinno być: MNIE też nie ,
    ale przykład idzie z góry, bo 90 % vipów i dziennikarzy w mediach tak mówi, nie wspominając już o obracanych we wszystkich przypadkach "standartach", zamiast jak należy "standarDach".
    Albo "także", zamiast "tak, że", co jest nagminne na forum.
    Tu mam pytanie do fachowców: czy słowo "także" w znaczeniu też, również (Kupiłam umywalkę, a także baterię do niej.) jest błędnie użyte
    Zawsze myślałam, że jest poprawne, ale mogę się mylić, więc proszę o orzeczenie w tej sprawie
    Pisownia zależy od kontekstu

  5. #405
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) ENCYKLOPEDIA LINKÓW Avatar cieszynianka
    Zarejestrowany
    Mar 2008
    Posty
    13.035

    Domyślnie

    Cytat Napisał OK
    Cytat Napisał cieszynianka
    Cytat Napisał malgos2
    Cytat Napisał Sloneczko
    Cytat Napisał cieszynianka
    Mi też nie
    Jak już się czepiać (dla dobra sprawy ), to powinno być: MNIE też nie ,
    ale przykład idzie z góry, bo 90 % vipów i dziennikarzy w mediach tak mówi, nie wspominając już o obracanych we wszystkich przypadkach "standartach", zamiast jak należy "standarDach".
    Albo "także", zamiast "tak, że", co jest nagminne na forum.
    Tu mam pytanie do fachowców: czy słowo "także" w znaczeniu też, również (Kupiłam umywalkę, a także baterię do niej.) jest błędnie użyte
    Zawsze myślałam, że jest poprawne, ale mogę się mylić, więc proszę o orzeczenie w tej sprawie
    Pisownia zależy od kontekstu
    Właśnie o to pytałam

  6. #406
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar OK
    Zarejestrowany
    Jul 2007
    Posty
    15.504

    Domyślnie

    Cytat Napisał cieszynianka
    Właśnie o to pytałam
    Nie zawsze mi się emotki wyświetlają Ale skończmy ten temat, bo tu nie miejsce na to Może warto osobny wątek założyć, bo mnie też czasami pisownia niektórych doprowadza do szału

  7. #407
    Pepeg z Gumy
    Guest
    Pepeg z Gumy

    Domyślnie

    A nie macie przepisu na dobrą pomidorową z ryżem?

  8. #408
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) ENCYKLOPEDIA LINKÓW Avatar cieszynianka
    Zarejestrowany
    Mar 2008
    Posty
    13.035

    Domyślnie

    Cytat Napisał Pepeg z Gumy
    A nie macie przepisu na dobrą pomidorową z ryżem?
    Mamy

  9. #409
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... WSZECHOBECNANAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWA DOBRA DUSZA I POMOCNA DŁOŃFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar anSi
    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    3City
    Posty
    7.745

    Domyślnie

    Cytat Napisał Sloneczko
    Cytat Napisał cieszynianka
    Mi też nie
    Jak już się czepiać (dla dobra sprawy ), to powinno być: MNIE też nie ,
    ale przykład idzie z góry, bo 90 % vipów i dziennikarzy w mediach tak mówi, ....
    Niestety Sloneczko - w tym konkretnym przypadku nie masz racji - W dopelniaczu i bierniku - owszem stosujemy formę - mnie ( np. Nie mnie, lecz Ciebie dzisiaj tutaj nie ma, Jak mnie widzą, tak mnie oceniają ) ale w celowniku zawsze formę MI - daj mi tę wstązkę, Nie podoba mi się to. Nie wyświetla mi się to, Mi tez sie to nie podoba, Mnie nie pytano o zdanie

    No a teraz to juz mnie nie ma w tym wewatku Ide warzyc pomidorowa bez przepisu, a takze zakwas na swiateczny barszczyk preparowac. Jeszcze gustownie przystroic wnetrze na swieta musze - tak, ze somsiadom szczenki poodpadajom


  10. #410
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) SPECBETON LADY Avatar malgos2
    Zarejestrowany
    Apr 2007
    Skąd
    KRK
    Posty
    39.718
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    163

    Domyślnie

    Cytat Napisał anSi
    Cytat Napisał Sloneczko
    Cytat Napisał cieszynianka
    Mi też nie
    Jak już się czepiać (dla dobra sprawy ), to powinno być: MNIE też nie ,
    ale przykład idzie z góry, bo 90 % vipów i dziennikarzy w mediach tak mówi, ....
    Niestety Sloneczko - w tym konkretnym przypadku nie masz racji - W dopelniaczu i bierniku - owszem stosujemy formę - mnie ( np. Nie mnie, lecz Ciebie dzisiaj tutaj nie ma, Jak mnie widzą, tak mnie oceniają ) ale w celowniku zawsze formę MI - daj mi tę wstązkę, Nie podoba mi się to. Nie wyświetla mi się to, Mi tez sie to nie podoba, Mnie nie pytano o zdanie

    No a teraz to juz mnie nie ma w tym wewatku Ide warzyc pomidorowa bez przepisu, a takze zakwas na swiateczny barszczyk preparowac. Jeszcze gustownie przystroic wnetrze na swieta musze - tak, ze somsiadom szczenki poodpadajom
    Nie jest to prawda, w celowniku sa rowniez 2 formy - mi / mnie, ci/tobie, mu/jemu. http://pl.wiktionary.org/wiki/Aneks:...olski_-_zaimki

  11. #411
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    piotr_4321

    Zarejestrowany
    Dec 2009
    Posty
    8

    Domyślnie

    oczywiście nikt nie twierdzi, że buty z ccc są gorsze niż Sergio rossi... może są mniej wygodne, gorzej się w nich chodzi, ale są tańsze i jeśli ktoś nie czuje potrzeby używania produktu luksusowego, który doskonale odpowie na jego potrzeby ( nie będzie obcierać, odparzać i niszczyć kręgosłupa) to go zakupi. Gdy ktoś potrafi sam... gratuluję wyczucia, którego my, dyplomowani architekci uczymy się przez wiele lat. Zgadzam się, że każdy potrafi udekorować/ zaaranżować dom, ale projekt wnętrz to coś więcej. I nie chodzi o szukanie "czegoś na siłę", wystarczy posłuchać jaki mamy wybór i zdecydować się na coś, co naprawdę nam odpowiada ( przy okazji dowiadując się o plusach i minusach takiego rozwiązania) oczywiście można przez parę lat oglądać wspomnianą wyżej dekoratornię, ale czy ona da nam pełny obraz rzeczy? Przepraszam za te słowa krytyki, ale widzę, że mój zawód jest przez wiele osób odbierany jako dobro luksusowe, nie potrzebne większości- a uważam, że to właśnie dzięki pomocy osób takich jak ja ludzie unikają wielu błędów, które popełniają nie raz twórcy programów typu "oddaj nam swoje wnętrze, a przekształcimy go tak, że go nie poznasz", bo w tv chodzi tylko o zachwycający efekt wizualny, a prawdziwym architektom wnętrz o ergonomię i łatwość i przyjemność użytkowania.
    Architekt to tez niekoniecznie dekorator wnętrz Zwykle projektuje
    dom i tak naprawde nigdy w nim nie zamieszka. A podczas rozmowy
    z inwestorem nie jest w stanie poznac wszystkich jego potrzeb i robi wszystko
    na jedna modłe
    Dekoratorzy wnętrz sa jedynie dla tych co mają nadmiar gotowki i nie
    mają ochoty, ani przyjemnosci zajmować się urzadzaniem wnętrza.
    Nie jest to specjalna filozofia kupic parę gazet i wyrobić sobie zdanie
    co się podoba i w jakim stylu chce się mieć mieszkanie.
    Dziś jestem przekonany, że wydanie 6,5 tys. zł, których chciała architektka,
    było nonsensem. Zmiany wynikłe w wyniku możliwości technicznych spowodowały by, że ten projekt poszedł by do kosza.
    A na koniec, sam pan widzi, że często "Dekoratorni" projekty nie wychodzą
    i inwestorzy nie sa zadowoleni. Dlatego lepiej miec pretensje do siebie
    niz do kogos

  12. #412
    Pepeg z Gumy
    Guest
    Pepeg z Gumy

    Domyślnie

    Ciekawe!
    A końcówki -bym, -byś, -by, piszemy łącznie z czasownikami.

  13. #413
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar Sloneczko
    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    północ Krakowa
    Posty
    6.732

    Domyślnie

    Cytat Napisał anSi
    Cytat Napisał Sloneczko
    Cytat Napisał cieszynianka
    Mi też nie
    Jak już się czepiać (dla dobra sprawy ), to powinno być: MNIE też nie ,
    ale przykład idzie z góry, bo 90 % vipów i dziennikarzy w mediach tak mówi, ....
    Niestety Sloneczko - w tym konkretnym przypadku nie masz racji
    Chyba mam

    MI się podoba - źle.

    Podoba MI się - dobrze.

    Zależy od kolejności ustawienia zaimka mi.

  14. #414
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) SPECBETON LADY Avatar malgos2
    Zarejestrowany
    Apr 2007
    Skąd
    KRK
    Posty
    39.718
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    163

    Domyślnie

    Cytat Napisał Sloneczko
    Cytat Napisał anSi
    Cytat Napisał Sloneczko
    Cytat Napisał cieszynianka
    Mi też nie
    Jak już się czepiać (dla dobra sprawy ), to powinno być: MNIE też nie ,
    ale przykład idzie z góry, bo 90 % vipów i dziennikarzy w mediach tak mówi, ....
    Niestety Sloneczko - w tym konkretnym przypadku nie masz racji
    Chyba mam

    MI się podoba - źle.

    Podoba MI się - dobrze.

    Zależy od kolejności ustawienia zaimka mi.
    Masz, masz...

    A poza tym gratuluje dobrego samopoczucia wszystkim, ktorzy sami urzadzaja wnetrza... Chetnie obejrzalabym te cuda.

  15. #415
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... WSZECHOBECNANAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWA DOBRA DUSZA I POMOCNA DŁOŃFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar anSi
    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    3City
    Posty
    7.745

    Domyślnie

    Cytat Napisał malgos2

    Nie jest to prawda, w celowniku sa rowniez 2 formy - mi / mnie, ci/tobie, mu/jemu. http://pl.wiktionary.org/wiki/Aneks:...olski_-_zaimki
    To prawda ale... ...ku rozpaczy purystow jezykowych dluga forma celownika - choc gramatycznie jak najbardziej uzsadniona - jest w defensywie Tak prof. Miodek twierdzi i jeszcze mowi, ze to uzus decyduje, ze to co niepoprawne, poprawnym na naszych oczach, a raczej uszach sie staje.

    Ja np. formy uczni zdzierzyc nie moge, a przez Miodka dopuszczalna w jezyku mowionym juz jest


  16. #416
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) ENCYKLOPEDIA LINKÓW Avatar cieszynianka
    Zarejestrowany
    Mar 2008
    Posty
    13.035

    Domyślnie

    Cytat Napisał Sloneczko
    Cytat Napisał anSi
    Cytat Napisał Sloneczko
    Cytat Napisał cieszynianka
    Mi też nie
    Jak już się czepiać (dla dobra sprawy ), to powinno być: MNIE też nie ,
    ale przykład idzie z góry, bo 90 % vipów i dziennikarzy w mediach tak mówi, ....
    Niestety Sloneczko - w tym konkretnym przypadku nie masz racji
    Chyba mam

    MI się podoba - źle.

    Podoba MI się - dobrze.

    Zależy od kolejności ustawienia zaimka mi.
    A jak nie było czasownika, to jak miało być zamiast "Mi też nie" ----> "Też mi nie" czy "Też nie mi"

  17. #417
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) SPECBETON LADY Avatar malgos2
    Zarejestrowany
    Apr 2007
    Skąd
    KRK
    Posty
    39.718
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    163

    Domyślnie

    Cytat Napisał cieszynianka
    Cytat Napisał Sloneczko
    Cytat Napisał anSi
    Cytat Napisał Sloneczko
    Cytat Napisał cieszynianka
    Mi też nie
    Jak już się czepiać (dla dobra sprawy ), to powinno być: MNIE też nie ,
    ale przykład idzie z góry, bo 90 % vipów i dziennikarzy w mediach tak mówi, ....
    Niestety Sloneczko - w tym konkretnym przypadku nie masz racji
    Chyba mam

    MI się podoba - źle.

    Podoba MI się - dobrze.

    Zależy od kolejności ustawienia zaimka mi.
    A jak nie było czasownika, to jak miało być zamiast "Mi też nie" ----> "Też mi nie" czy "Też nie mi"
    Mnie tez nie. Chodzi o to, ze jesli masz zaimek osobowy na poczatku zdania to stosuje sie dluzsza forme.

  18. #418
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) ENCYKLOPEDIA LINKÓW Avatar cieszynianka
    Zarejestrowany
    Mar 2008
    Posty
    13.035

    Domyślnie

    Cytat Napisał malgos2
    Cytat Napisał cieszynianka
    Cytat Napisał Sloneczko
    Cytat Napisał anSi
    Cytat Napisał Sloneczko
    Cytat Napisał cieszynianka
    Mi też nie
    Jak już się czepiać (dla dobra sprawy ), to powinno być: MNIE też nie ,
    ale przykład idzie z góry, bo 90 % vipów i dziennikarzy w mediach tak mówi, ....
    Niestety Sloneczko - w tym konkretnym przypadku nie masz racji
    Chyba mam

    MI się podoba - źle.

    Podoba MI się - dobrze.

    Zależy od kolejności ustawienia zaimka mi.
    A jak nie było czasownika, to jak miało być zamiast "Mi też nie" ----> "Też mi nie" czy "Też nie mi"
    Mnie tez nie. Chodzi o to, ze jesli masz zaimek osobowy na poczatku zdania to stosuje sie dluzsza forme.
    Dziękuję za odpowiedź

  19. #419

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kasiorek
    AneczkaB to raczej norma że nikt nie będzie się dzielił ze swoimi pomysłami przed podpisaniem umowy. Ja zrobiłam tak tylko raz, na poczatku. Całe szczęście że nie podzieliłam sie wszystkimi pomysłami. A było to na drugim spotkaniu, na trzecim mielismy podpisac umowę i dalej mówić o szczegółach. A tuz przed rozmową dostałam telefon że dziekuja za rozmowę i sami sobie poradzą, no fakt kilka roziazań nieopatrze podsunęłam. I smutno mi sie zrobiło, bo to ludzie z forum naszego byli. Ale to tylko raz tak dałam się wrobić.
    I nie dziw sie że nie chca rozmawiać przed stanem surowym. Nigdy nie podejmę się projektowania z wymiarami z planów. Jeszcze nigdy sie nie zgadzały z rzeczywistościa. A czasem parę cm ma bardzo duże znaczenia.
    Amen
    Mnie też kilka razy spotkało to samo.Spotkałam się na herbatkę z klientami powiedziałam za dużo a potem okazało się że jednak mi dziękują bo najważniejsze rzeczy już im podpowiedziałam.Przykro jak diabli...
    I
    Wysoki połysk

  20. #420

    Domyślnie

    Cytat Napisał Jaga_2
    dużym błędem jest ślepa wiara w projektanta wnętrz. Ćwiczyliśmy to w łazience (na etapie rozkładania urządzeń sanitarnych). Projektant uparł się, że na wejściu do łazienki musi być umywalka, bo jest to reprezentacyjny sprzęt (broń Boże WC lub prysznic). Nam pasowała kabina prysznicowa, bo z drugiej strony jest duże okno, przy którym kabina mogła się nie zmieścić. Projektant jednak wymierzył i stwierdził, że nie będzie problemu. Na papierze nie było, w realu jest, bo brakowało 3cm do kabiny 80. Dobrze, że Poolspa produkuje kabiny 75, bo byłby niezły bigos. Dlatego też kuchnie projektowałam według własnych potrzeb i gustu, nie zważając na ciche pojękiwania projektanta, że np lodówka jest na wejściu, a być nie powinna.

    Drugi błąd, to uleganie modzie. Podłoga, czy meble wenge? Kolor piękny, ale koszmarnie niepraktyczny.

    Trzeci bład to brak wizji wnętrza naszego domu (kolorystyka kuchni, salonu itp). Projektant od kuchni opowiadał, że miał klientkę, która w ciągu godziny zmieniła kilkakrotnie kolor frontów kuchennych w projekcie. Przedział kolorów był od wanili poprzez czereśnie do wenge.Ponoć się jeszcze nie zdecydowała....
    Jaga macie innego projektanta od kuchni i innego od reszty domu?
    I
    Wysoki połysk

Strona 21 z 71

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony