dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 2
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 33
  1. #1

    Domyślnie Wklad kominkowy szyba naróżna - ciekawy wybór!

    Szuka od jakiegos czasu wkladu do kominka z narożna, asymetryczną szubą - i dobijaja mnei ceny - wszystkie pow. 5000zł (i to bez plaszcza). Plaszcz mnei nie interesuje, moze DGP pomocniczo.

    Znalazlem z polskich producentow takie:

    http://sparke.pl/produkt/Varm_F_L_P_330_S
    http://www.kominki.byrski.pl/oferta_produkt.php?idp=50

    Ten VARM 330 s jest fajny, zwlaszcza w wymiarach 780mmx500mm

    ma ktos jakies doswiadzcenie, albo poleciłby inny model kogos innego?
    Jak sprawdzaja sie takie narozne szyby?

  2. #2

    Domyślnie

    Ja mam Sparke Varm:



    Jestem bardzo zadowolny - z uwagi na umiejscownienie w salonie intersowały mnie wyłacznie wkłady z szybą narożną jednak powalały mnie ceny spatherma, i teminy realizacji hajduka.
    Palimy codziennie skuteczne oszczedzając propan.
    Całość rozprowadzona DGP z turbiną
    Ten sposób otwieranai świetnie umożliwia czyszczenie szyby

  3. #3

    Domyślnie

    B.ladny - a jakie wymiary szyby?

  4. #4

    Domyślnie

    wymiar samej szyby to ok 58 x 44 - jeżeli dobrze pamętam to jest typ 670/560

  5. #5
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar sys
    Zarejestrowany
    Aug 2006
    Posty
    389
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    20

    Domyślnie

    Cytat Napisał tpazyra
    wymiar samej szyby to ok 58 x 44 - jeżeli dobrze pamętam to jest typ 670/560
    ...ile kosztował ten wkład?

  6. #6

  7. #7

    Domyślnie

    A jak z kontrola spalania ? U mnie jak naklade to 2-3 godz i po ptakach , nawet na zduszonym na maxa.Trzeba dokladac po 1 kawalku bo jak sie nakladzie za duzo to az komin trzeszczy.
    Jak u Was , tak samo czy lepiej?

  8. #8

    Domyślnie

    Zerknij moreti jeszcze na wkłady Arysto. My mamy narożny wkład tej firmy, z szybą unoszoną do góry, z tym że obie szyby mają taki sam wymiar. Jesteśmy bardzo zadowoleni. Nie wiem dokładnie ile kosztował sam wkład bo płaciliśmy kompleksowo za całość, ale to generalnie nie są drogie wkłady a wyglądają bardzo porządnie moim zdaniem.

  9. #9

    Domyślnie

    Zerknalem na ARYSTO - maja taki: http://www.arysto.com.pl/index.php?s...odukty&dzial=3

    Zapytam o cenie.

    Powiedzcie co uzywacie, jak czyscicie szybe podnoszoba do gory? Bo podoba mi si etaka, ale zastanawiam sie jak ja czyscic... Ta otwoerana cala na bok - jest chhyba prosta do czyszczenia...

  10. #10

  11. #11

    Domyślnie

    Cytat Napisał CoolaTT
    Bardzo, bardzo ciekawe - zwlaszcza, ze chcialbym szerokosc conajmniej 750 - przy wysokosci 510-550 - jaki to producent i ceny?

  12. #12
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar CoolaTT
    Zarejestrowany
    May 2006
    Posty
    1.419
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    183

    Domyślnie

    Supravision 269 - producent Supra - rozmiar znajdziesz na stronce. Kosztuje jednak dość sporo. Po rabatach zapłaciłem za sam wkład 10 300 brutto.

    Bez problemu można włożyć polano o długości 70 cm.

    Jaeżeli chodzi o DGP to nie oszukujmy się (chociaż ja też rurki do DGP rozrzuciłem) ale jest to raczej mebel do salonu a nie piec.

  13. #13
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar CoolaTT
    Zarejestrowany
    May 2006
    Posty
    1.419
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    183

    Domyślnie

    A tu real foto (ciągle bez obudowy)













    Producent zezwala na palenie przy podniesionej szybie. Chociaż osobiście wtedy trzeba uważać.

  14. #14

    Domyślnie

    Super jest poczytalem o nim, cene moze jeszcze przeklne - powiedz nam, czy:
    - mozna szybe do czyszczenia otwoerac na bok - gdzies na www znalazlem taka informacje o nim
    - czy ma popielnik w standardzie?

    Pzdr, M

  15. #15

    Domyślnie

    Ja mam arysto 10 p, z otwieraną szybą przednią a boczną dodatkowo można też otworzyć ale na razie nie było takiej potrzeby. Kosztował mnie 2600 + 7% vatu. Mnie się bardzo podoba, użytkujemy go codziennie.

  16. #16
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar CoolaTT
    Zarejestrowany
    May 2006
    Posty
    1.419
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    183

    Domyślnie

    Cytat Napisał moreti
    Super jest poczytalem o nim, cene moze jeszcze przeklne - powiedz nam, czy:
    - mozna szybe do czyszczenia otwoerac na bok - gdzies na www znalazlem taka informacje o nim
    - czy ma popielnik w standardzie?

    Pzdr, M
    Otwiera się do czyszczenia jak najbardziej. Popielnik też jest w standardzie. Ma jednak taką troch wadę: - nie jest to szuflada i aby go opróżnić trzeba podnieść ruszt wyjąć popielnik wysypać i założyć. Nie robi się tego dość często - w moim przypadku przy paleniu ciągłym ok. 12-14 godzin na dobę wysypywanie popielnika raz na 3 tygodnie.

  17. #17
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar CoolaTT
    Zarejestrowany
    May 2006
    Posty
    1.419
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    183

    Domyślnie

    Cytat Napisał Edybre
    Ja mam arysto 10 p, z otwieraną szybą przednią a boczną dodatkowo można też otworzyć ale na razie nie było takiej potrzeby. Kosztował mnie 2600 + 7% vatu. Mnie się bardzo podoba, użytkujemy go codziennie.
    Dość tanio go kupiłeś bo na stronc jest droższy


    Kominek znacznie mniejszy od Supry, ale z wyglądu bardzo podobny. Jedynie martwi mnie trochę ten szamot w środku - ma tendencję do pękania, przy nizbyt wysezonowanym drewnie. I wtedy trzeba słono płacić za wymianę.

    Ale wizualnie bardzo fajny.

  18. #18

    Domyślnie

    Cytat Napisał miniu ryniu
    A jak z kontrola spalania ? U mnie jak naklade to 2-3 godz i po ptakach , nawet na zduszonym na maxa.Trzeba dokladac po 1 kawalku bo jak sie nakladzie za duzo to az komin trzeszczy.
    Jak u Was , tak samo czy lepiej?
    U mnie podobnie - myślałem ze to wina nie wysozonowanego drewna i do tego polan o stosunkowo małym przekroju Ostatnio nawet przymknałem folia alum wlot powietrza na zewn budynku (i porobiłem w folii małe dziurki).
    natomiast moim zdaniem wkład ma inny plus - przy moim DGP bardzo szybko nagrzewa dom
    Pozdr
    Tomek
    ps
    Dzisiaj kupiłem w Castoramie na próbę 10 kg brykietu - zobaczymy jak długo będzie się palił (niestety z uwagi na dzisiejszą temp 16oC nie rozpalałem)
    POzdr
    Tomek

  19. #19

    Domyślnie

    Nasz wkład z szybą unoszoną do góry ma zawiasy również z boku, na bocznej ramce jest taki mały imbusik, który gdy się przekręci "uaktywnia" się boczny zawias i drzwiczki otwierają się normalnie na bok. Szybę czyści się więc normalnie tak jak każdą inną. Są do tego celu przeznaczone różne płyny, żele, pianki, całe mnóstwo jest tego na rynku.
    Co do szamotu to jak na razie nic się z nim nie dzieje. Palimy od listopada, drewno było trochę wilgotne i żadnych problemów. Poza tym koszt wymiany całego szamotu to kwota ok. 300 zł, więc żaden majątek

  20. #20

    Domyślnie

    U mnie podobnie - myślałem ze to wina nie wysozonowanego drewna i do tego polan o stosunkowo małym przekroju Ostatnio nawet przymknałem folia alum wlot powietrza na zewn budynku (i porobiłem w folii małe dziurki).
    natomiast moim zdaniem wkład ma inny plus - przy moim DGP bardzo szybko nagrzewa dom
    Pozdr
    Tomek
    ps
    Dzisiaj kupiłem w Castoramie na próbę 10 kg brykietu - zobaczymy jak długo będzie się palił (niestety z uwagi na dzisiejszą temp 16oC nie rozpalałem)
    POzdr
    Tomek
    Myslalem ze u mnie tylko cos nie tak.Zatykanie kanalu zewnetrznego nic nie daje , bo powietrze zaczyna sobie ciagnac z pomieszczenia.
    Przydalaby sie mozliwosc zduszenia ognia , bo jak sie duzo wlozy to straszny zar bucha.Nie mozna w nim palic non stop tylko kilka godzin , bo za goraco sie robi.Uszczelnienie szyb powoduje tylko zabrudzenie szyby.

Strona 1 z 2

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony