dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 6 z 6
  1. #1
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    tomekbl

    Zarejestrowany
    Sep 2009
    Posty
    5

    Domyślnie jaki piec - pellet + eko groszek

    Witam,

    Jestem na etapie poszukiwania pieca do domu 190m2 (w tym garaz ok 20m2) plus piwnica pod całością (jakieś 100m2).
    Chciałbym piec dwufunkcyjny, na ekogroszek oraz pellets. Jaką moc powinienem wybrać biorąc pod uwage powierzchnię? 25kW starczy?
    Jakie piece polecacie?
    Cena nie jest dla mnie najważniejszym kryterium. Wole dać torchę wiecej i mieć wieksze prawdopodobieństwo bezproblemowej i oszczednej eksploatacji.
    Z góry dzięki za wszystkie odpowiedzi.
    pozdrawiam

  2. #2
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    zbigmor

    Zarejestrowany
    Jun 2006
    Posty
    5.543

    Domyślnie Re: jaki piec - pellet + eko groszek

    Cytat Napisał tomekbl
    Witam,

    Jestem na etapie poszukiwania pieca do domu 190m2 (w tym garaz ok 20m2) plus piwnica pod całością (jakieś 100m2).
    Chciałbym piec dwufunkcyjny, na ekogroszek oraz pellets. Jaką moc powinienem wybrać biorąc pod uwage powierzchnię? 25kW starczy?
    Jakie piece polecacie?
    Cena nie jest dla mnie najważniejszym kryterium. Wole dać torchę wiecej i mieć wieksze prawdopodobieństwo bezproblemowej i oszczednej eksploatacji.
    Z góry dzięki za wszystkie odpowiedzi.
    pozdrawiam


    Po pierwsze radziłbym zamiast pieca poszukać kotła.
    Kocioł dobiera się do domu jeśli znane jest zapotrzebowanie na ciepło. Do powierzchni można pokusić się o dobór jeśli wiadomo jak zbudowany jest dom, czyli jaki opór cieplny mają ściany zewnętrzne wraz z otworami. Z danych przedstawionych to może być 8kW jak i 40kW, a wynika to również z tego, że nie wiemy, czy ta piwnica ma być ogrzewana, czy nie i to samo z garażem.

  3. #3
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    tomekbl

    Zarejestrowany
    Sep 2009
    Posty
    5

    Domyślnie

    Oczywiście kocioł

    Zarówno piwnica jak i garaż ogrzewane.

    Jeśli moc zależy od oporu cieplnego, to w jaki sposób się to mierzy?

    Jeśli chodzi o konstrukcjęścian to ściany zewnętrzne są z porothermu 30' ocieplone styropianem 15cm.

  4. #4
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Mały
    Zarejestrowany
    May 2003
    Skąd
    Gościcino
    Posty
    7.643

    Domyślnie

    Przede wszystkim szukaj kociołka z serwisem gdzieś obok.
    Bo co z tego , że będziesz miał kocioł full wypas za kilkadziesiąt tys. zł jak się okaże, że serwis najbliższy będzie na drugim końcu Polski.
    Więc ci dziekuję losie choćby tylko za to,
    że nie musiałem się urodzić pod wulkanem.
    Że średni u nas klimat i przeciętne lato,
    ale dzieciaki są przeważnie roześmiane...

  5. #5
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    tomekbl

    Zarejestrowany
    Sep 2009
    Posty
    5

    Domyślnie

    ok, w kwestii oporu cieplnego sobie poradzę.

    Pozostaje sprawa jakości poszczególnych firm.

    Zupełnie nie orientuję się w rynku kotłów i stąd moje pytanie o polecaną firmę. Ciekaw jestem czy jest firma, która gwarantuje wysoką jakość, Chodzi mi o opinie analogiczne jak te dot. rynku samochodowego, przykładowo Audi - raczej poządnie wykoane, wysokie prawdopodobieństwo że sie nie popsuje po 3 km itd no i ... to nie to samo co daewoo

  6. #6
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    zbigmor

    Zarejestrowany
    Jun 2006
    Posty
    5.543

    Domyślnie

    Cytat Napisał tomekbl
    ok, w kwestii oporu cieplnego sobie poradzę.

    Pozostaje sprawa jakości poszczególnych firm.

    Zupełnie nie orientuję się w rynku kotłów i stąd moje pytanie o polecaną firmę. Ciekaw jestem czy jest firma, która gwarantuje wysoką jakość, Chodzi mi o opinie analogiczne jak te dot. rynku samochodowego, przykładowo Audi - raczej poządnie wykoane, wysokie prawdopodobieństwo że sie nie popsuje po 3 km itd no i ... to nie to samo co daewoo


    Nie jestem specjalistą w tym obszarze, ale tyle mogę napisać, że trudno dać jakąś radę podobną jak na rynku samochodów. Wynika to z tego, że w ostatnich latach powstało wiele nowych konstrukcji, które nie do końca są sprawdzone na statystycznej próbie i z założenia nie są one tak trwałe jak kotły sprzed lat. Spowodowane jest to nie tylko oszczędzaniem firm na materiałach ale i troską o jak najwyższą sprawność kotłów oraz sposobem użytkownania (co się częściowo łączy). Radziłbym szukać firm, które mają najdłuższe doświadczenie w tej branży, ale poradzić czegoś konkretnego nie mogę.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony