dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 3 z 19
Pokaż wyniki od 41 do 60 z 368
  1. #41

    Domyślnie

    Tak jest, zostawmy już te metry i złotówki w spokoju. W sumie najważniejsze przecież jest, żeby Tobie i Twojej rodzinie się jak najlepiej w tym domu mieszkało. Czego Wam z całego serca życzę!
    Pozdrawiam.

  2. #42
    ELITA FORUM (min. 1000)
    Alicjanka

    Zarejestrowany
    Jan 2002
    Skąd
    Grodzisk Mazowiecki
    Posty
    1.060
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    115

    Domyślnie

    Dzięki Ryniu za życzenia i nawzajem.

    Szaran, wysłałam Ci na priva prośbę o zdjęcia i schematy wykuszów, ale nic nie dostaję? Ponawiam więc prośbę "publicznie". Odezwij się!!!
    A.

  3. #43

    Domyślnie

    Moi drodzy dyskutanci, przeczytałam cały wątek i tak sobie myślę, że ta cała dyskusja jest zupełnie niepotrzebna. Są tu bowiem dwa różne zagadnienia: to, co chcemy i to, co możemy. Dla każdego z nas wartość godziny pracy jest zupełnie inna. Jeden ma stawkę 5 PLN za godz., inny 100 PLN. Jeśli można tę samą rzecz zrobić taniej lub drożej, to lepiej rzecz jasna zrobić taniej. Czyli tańsze materiały, ale dobrej jakości - promocje, upusty, zaprzyjaźnieni wykonawcy, a najlepiej rodzinka, etc. Ale jeśli JEDYNĄ możliwością jej zrobienia jest wersja "drożej", to po prostu robi się ją drożej. Jeśli mam wybór - ekipa, która dach kładzie za X tys.zł z niewiadomym skutkiem, a druga za 2X.tys.zł zrobi to dobrze, to też właściwie NIE mam wyboru. Najwyżej budowa będzie trwała dłużej. Przeliczanie ceny m2 w tym wypadku kompletnie nie ma odniesienia, bo na tę cene składa się zbyt wiele różnorodnych czynników, od jakości materiałow począwszy. Wolę dłużej czekać, dłużej pracować robiąc to, co potrafię i więcej wydać na dom, ale ze świadomością, że rok po wprowadzeniu nie zaczną się kłopoty wynikające z "taniej" budowy. I nie ma sensu licytacja, kto zbuduje taniej i szyciej, bo wszystkim nam chodzi przecież o to, żeby w tych naszych wymarzonych domkach po prostu zamieszkać. Czego Wam i sobie życzę jak najserdeczniej!!!

  4. #44
    Guest

    Domyślnie

    Luśka: zgrabnie to podsumowałaś.
    Zatem: kochajmy się, budujmy się, mieszkajmy...

  5. #45

    Domyślnie

    I do zobaczenia przed kominkiem Alicjanki

  6. #46
    ELITA FORUM (min. 1000)
    Alicjanka

    Zarejestrowany
    Jan 2002
    Skąd
    Grodzisk Mazowiecki
    Posty
    1.060
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    115

    Domyślnie

    Zaczynam zapisy na listę Gości...

  7. #47

    Domyślnie

    Ale nie jest tak, że ja to tylko na rozpałkę?

  8. #48
    ELITA FORUM (min. 1000)
    Alicjanka

    Zarejestrowany
    Jan 2002
    Skąd
    Grodzisk Mazowiecki
    Posty
    1.060
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    115

    Domyślnie

    !!!

  9. #49
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Macias

    Zarejestrowany
    Apr 2002
    Posty
    267
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    A kiedy Alu oficjalne rozpalenie w kominku?
    Pozdrawiam
    Maciej

  10. #50
    ELITA FORUM (min. 1000)
    Alicjanka

    Zarejestrowany
    Jan 2002
    Skąd
    Grodzisk Mazowiecki
    Posty
    1.060
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    115

    Domyślnie

    Chciałabym się wprowadzić we Wrześniu, bo dziecko idzie "tam" do szkoły. Jeśli się wprowadzimy, to pewnie jeszcze nie będzie wszytko wykończone (np nie będzie jeszcze prawdopodobnie parkietów w sypialniach).
    A rozpalenie w kominku może byc wcześniej. Wkład będziemy kupować w najbliższych dwóch tygodniach.

  11. #51
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Macias

    Zarejestrowany
    Apr 2002
    Posty
    267
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Wrzesien tez piknie, a to dlatego ze jest litera "r"
    Juz toczy sie taka dyskusja na temat wspomnianej literki, zarty na bok.
    Dla dzieciatka to to bedzie troszke stresowe, nowa szkola,koledzy,kolezanki itd.
    Co do parkietow to zawsze mozna w trakcie urzytkowania wykonczyc.
    Wklad bedzie, opal do kominka sam przyjedzie
    Super, juz tez nie moge sie doczekac kiedy zamieszkam i rozpale kominek.
    Pozdrawiam
    Maciej

    <font size=-1>[ Ta Wiadomość była edytowana przez: Macias dnia 2002-06-25 12:56 ]</font>

  12. #52

    Domyślnie

    On 2002-06-25 12:20, ryniu wrote:
    Ale nie jest tak, że ja to tylko na rozpałkę?
    Nie, Ryniu, Ty na rozgrzewkę

  13. #53

    Domyślnie

    Przy tym kominku może być naprawdę gorąco! Z zewnątrz i od wewnątrz.

  14. #54

    Domyślnie

    Kurcze od 10.00 nie było mnie w pracy a tu takie nowości. Wątek pełen emocji, wrażeń, doświadczeń a także miłości i wolności. Nie powiem nic na temat cen - choć wywołany do tablicy z miłą checią podyskutuję z Wami, lecz mprtzy innej okazji i sposobności.
    Oczywiście rozumiem, że jestem zaproszony na odpalenie kominka.

    Z drugiej strony zauważyłem, że są dwa obozy tych co chcą tanio /sami budują, dłużej to trwa, pewnie mało zarabiają/ i ci co budują drożej /zlecają budowanie, kończą szybciej i pewnie więcej zarabiają/. Może polemika na łamach mięsięcznika. Może wyjdzie z tego ciekawy artykuł. Ku przestrodze zapewne jednych i drugich.

    Pozdrawiam Was wszystkich - całuję i szanuję KODI

    dzisiaj znowu jakieś szkolenie więc po 9.00 jestem już nieosiągalny. Ale jutro też jest dzień.

  15. #55
    ELITA FORUM (min. 1000)
    Alicjanka

    Zarejestrowany
    Jan 2002
    Skąd
    Grodzisk Mazowiecki
    Posty
    1.060
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    115

    Domyślnie

    Kodi,

    Pozdrawiam z przeciwnego obozu i zapisuję Cie na listę "kominkową"
    A.

  16. #56
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    ewa

    Zarejestrowany
    Mar 2002
    Posty
    958
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    47

    Domyślnie

    Dobra, dobra. A co z tymi po środku? My budujemy metodą mieszaną. Kiedy trzeba było była ekipa (i to nie zawsze najtańsza ale za to dobra) a kiedy można robimy swoimi siłami.
    Powiem Wam szczerze, że nie obchodzi mnie koszt m2. Dla mnie ważne aby zrobić wszystko jak należy i potem nie poprawiać. A koszty? Nie po to się buduje żeby oszczędzać (chociaż wszelkie upusty mile widziane). Znam ludzi którzy potrafią wynegocjować wszystko my niestety do nich nie należymy. Za to potrafimy zrobić co nieco sami. Ale przyznam się, że też wolałabym zapłacić ekipie ale za to odzyskać Sebastiana i wprowadzić się na gotowe.

  17. #57

    Domyślnie

    Żeby nie smiecić już tego wątku, coś w tym duchu napisałem kodiemu na priva, ewa.

  18. #58

    Domyślnie

    A ja się tak zastanawiam, czytając wypowiedzi innych, czy za kasę, którą wydałam na mieszkanko dałabym radę wybudować domek???

  19. #59
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    ewa

    Zarejestrowany
    Mar 2002
    Posty
    958
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    47

    Domyślnie

    My właśnie dlatego budujemy dom
    W Trójmieście mogłam kupić mieszkanie (3 pokoje) za 150 tys. Tyle właśnie będzie kosztował nas dom gotowy do wprowadzenia ale jeszcze nie wykończony. Ale mieszkanie też trzeba wykończyć. Także różnica była "tylko" w działce.

  20. #60

    Domyślnie

    no właśnie... działka.... mocy ($$$) przybywaj!!!

Strona 3 z 19

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony