dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 8
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 159
  1. #1

    Domyślnie Ściana jedno czy dwu warstwowa??

    Witam wszystkich forumowiczów,

    Jestem na etapie wyboru ścian, wgłebiam się w temat i niewiem jaką ściane wybrać. czytam, pytam sie znajomych itd. i opini jest wiele, moj tato budowlaniec z zawodu twierdzi ze najlepsza sciana jednowarstwowa, kolega tez budowlaniec wiekiem podobnym do ojca twierdzi ze lepsza jednowarstwowa ale sam by sobiie zrobil dwu. chodzi mi najbardziej o to zeby bylo cieplo ale jednoczesnie boje sie dawać styropian zeby nie zrobic termosu z domu.
    napisze mniej wiecejj koszty jakie tzreba poniesc przy scianie jedno i dwu warstwowej 1 m2

    I warstwowa
    YTONG 40cm U=0,26 125 zł plus klej
    SOLBET 42 cm P+W U=0,26 105 zł z klejem
    PoROTHERM 44 si P+W U=0,26 131 plus klej

    II warstwowa
    YTONG 24 cm 70 zł plus klej plus oko 25 zl za ocieplenie 15 cm styro
    SOLBET 24 cm 56 zł z klejem plus oko 25 zl za ocieplenie 15 cm styro
    POROTHERM 70 zł plus klej plus oko 25 zl za ocieplenie 15 cm styro

    Mój pierwszy dylemat czy wybrac sciane jedno czy dwu wartswowa a potem czy ceramike czy BK??

    Podobno 1W jest zdrowsza i nie tzreba docieplac ale jest chlodniejsza od 2w oraz drozsza. Tak naprawde czy jest tak ze jest chłodniej w 1W? i jak to sie przeklada na ogrzewanie czy faktycznie wieksze sa wydatki w 1W, w 2W boje sie ze miedzy styropianem a sciana bedzie sie zbierala wilgoc
    bo taki dom to termos. a z kolei nie chce wydawac kupe kasy na ogrzewanie. co o tym sadziicie co jest lepsze i jak to wyglada w praktyce? jakie macie sciany i ile wydajecie na ogrzewanie.??

    pozdro i czekam na jakies ciekawe opinie

  2. #2
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar jajmar
    Zarejestrowany
    Jan 2004
    Skąd
    Tarnobrzeg-Rzeszów
    Posty
    10.211

    Domyślnie Re: Ściana jedno czy dwu warstwowa??

    Cytat Napisał michalszuwart
    czekam na jakies ciekawe opinie
    zamaist czekać zacznij czytać forum myślisz ze po raz 1245 bedą ci tu pisac to samo ?

  3. #3

    Domyślnie Re: Ściana jedno czy dwu warstwowa??

    Cytat Napisał jajmar
    myślisz ze po raz 1245 bedą ci tu pisac to samo ?
    ej no bez przesady 1245 razy? ja tam znalazłem raptem może po 85 wątków na każde z 6 pytań tu zawartych
    Ludzi słuchaj, a swój rozum miej.

  4. #4

    Domyślnie

    wlasnie chodzi o to ze przewertowalem to forum i konkretnie nikt nie porownal tych dwoch rodzaji scian, a chcialebym konkretnie plusy i minusy jednej jak i drugiej oraz ktore plusy i minusy sa wazniejsze a po za tym mamy coraz nowsze pustaki ktore sluza do 1W.

  5. #5

    Domyślnie

    a czego Ty się właściwie spodziewasz?
    ten kto ma ścianę jednowarstwową napisze że to najlepsze rozwiązanie i że się mu sprawdza...
    podobnie jak ten kto ma ścianę 2 W ...
    i ten kto ma 3 W ...
    Ludzi słuchaj, a swój rozum miej.

  6. #6
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar jajmar
    Zarejestrowany
    Jan 2004
    Skąd
    Tarnobrzeg-Rzeszów
    Posty
    10.211

    Domyślnie

    Cytat Napisał michalszuwart
    wlasnie chodzi o to ze przewertowalem to forum i konkretnie nikt nie porownal tych dwoch rodzaji scian, a chcialebym konkretnie plusy i minusy jednej jak i drugiej oraz ktore plusy i minusy sa wazniejsze a po za tym mamy coraz nowsze pustaki ktore sluza do 1W.
    kipesko szukasz były tu juz rózne wyliczenia porównania, były ostre spory zwoleniników każdej opcji. Sam piszesz że ściana 1W jest zimniejsza i droższa , wiec nie wiem czego jeszcze potrzebujesz?

  7. #7
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    zbigmor

    Zarejestrowany
    Jun 2006
    Posty
    5.543

    Domyślnie Re: Ściana jedno czy dwu warstwowa??

    Podobno 1W jest zdrowsza i nie tzreba docieplac ale jest chlodniejsza od 2w oraz drozsza. Tak naprawde czy jest tak ze jest chłodniej w 1W? i jak to sie przeklada na ogrzewanie czy faktycznie wieksze sa wydatki w 1W, w 2W boje sie ze miedzy styropianem a sciana bedzie sie zbierala wilgoc
    bo taki dom to termos. a z kolei nie chce wydawac kupe kasy na ogrzewanie. co o tym sadziicie co jest lepsze i jak to wyglada w praktyce? jakie macie sciany i ile wydajecie na ogrzewanie.??

    Nie wiem dlaczego 1W ma być zdrowsza to po pierwsze. Nie trzeba docieplać? Może, ale 22W też nie trzeba
    Zimniejsza jest o tyle o ile dołożysz ocieplenia do 2W. Jest wiele przykładów, że osoby, które decydowały się na 1W później docieplały ściany. Odwrotnie nie słyszałem. Jeśli się boisz o efekty ocieplenia styropianem to ocieplaj wełną. Są dwie metody.

  8. #8

    Domyślnie Re: Ściana jedno czy dwu warstwowa??

    Cytat Napisał zbigmor
    Nie wiem dlaczego 1W ma być zdrowsza to po pierwsze. Nie trzeba docieplać? Może, ale 22W też nie trzeba
    Zimniejsza jest o tyle o ile dołożysz ocieplenia do 2W. Jest wiele przykładów, że osoby, które decydowały się na 1W później docieplały ściany. Odwrotnie nie słyszałem. Jeśli się boisz o efekty ocieplenia styropianem to ocieplaj wełną. Są dwie metody.
    Ściana ścianie nierówna - kwestia materiału i architektury domu oraz systemu ogrzewania. A co z wentylacją i oknami?
    Ja mam 1W, która mnie kosztowała poniżej 70 PLN za mkw. i nie narzekam. Nie widzę sensu wydać jeszcze 20 tys. na ocieplenie bo szybko się nie zwróci.

  9. #9

    Domyślnie

    jesli chodzi o ocieplenie to wlasnie 25 zl to liczylem 1m2 i w tym jest styropian, klej i siatka a za 13-15 zl to sam styropian kupic mozna.
    mysle ze nie bez powodu sciana 1w jest drozsza od 2w - z czegos to musi wynikac, po prostu nie ma nic za darmo. a roznica miedzy 2w(30 pustak +15 styro to daje mniej wiecej U=0,16) a 1w (42 pustak daje U=0,26) i jestem ciekawey czy wartosc 0,1 to jest duzo?? czy duza jest rozniaca pozniej w ogrzaniu?? a po za tym przez sciany to ucieka tyko 30% ciepla a reszte to przez dach, okna, drzwi i wentylacja.

    Majac termos w 2W to zeby bylo bez grzyyba to pasuje miec rekuperator ktory wiaze sie z kosztami jego kupna, oksploatajca oraz przy budowie scian tzreba porobic kanaly a to wszystko kosztuje i pozniej jak sie spier... to nie ma wentylacji nie mowie o sytuacji brakku pradu.

  10. #10

    Domyślnie

    czytalem posty dagulki - nie wszystkie wiec zaraz poszukam.

    a co do wilgoci to moja znajoma z pracy opowiadala jak u jej sasiada koparka uszkodzila sciane 2w a w zsadzie to tylko elewacje i sie okazalo ze pod styropiainem by taki syf ze szkoda gadac, grzyb, wilgoc itd.

    otynkowac to pasuje kazda sciane 1w, 2w czy 3w

    zaprawa cieplochronna jesr w licozna w koszt palty pustakow w solbecie.

    a gadanie o tym ze 1 w musi byc dokaldnnie zrbiona a 2w nie bo pozniej na to idzie i tak styropian i to zakryje to jest technologia z zalozenie ze mozna ja robic niedokladnie bo po tym i tak bedzie styro

  11. #11
    Guest

    Domyślnie

    Cytat Napisał michalszuwart
    ... a co do wilgoci to moja znajoma z pracy opowiadala jak u jej sasiada koparka uszkodzila sciane 2w a w zsadzie to tylko elewacje i sie okazalo ze pod styropiainem by taki syf ze szkoda gadac, grzyb, wilgoc itd. ...
    prawdopodobnie znajoma sąsiadki zafundowała sobie dodatkowo szczelne okna - myśląc, ze to recepta na ciepło w domu ...
    przy szczelnych oknach wentylacja grawitacyjna przestała działac lub działa
    "na poł gwizdka"
    stąd pleśń czy grzyb pod styropianem
    sporo ludzi robi sobie takie "kuku" z chytrości ...
    chcą zaoszczędzic na opale ...

  12. #12
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar daggulka
    Zarejestrowany
    May 2006
    Posty
    15.932
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    319

    Domyślnie

    Cytat Napisał mpoplaw

    PS poszukaj szczegółowo postów dagulki ona ma 1W nieocieploną i jak na razie spala 200% tego co mieszkający w 2W
    wezwana - odpowiadam

    ściana jednowarstwowa z bk (dom jeszcze nieotynkowany wtedy z zewnątrz z potęznymi mostkami termicznymi w postaci otworów w styropianie koło okien i drzwi wydziobanych przez ptaki ), kubatura domu 666,6m3 , powierzchnia całkowita 196,9m2 ( w tym garaż 30m2 dogrzewany zimą jednym grzejniczkiem) , na dachu 20cm wełny....


    pierwszy rok kalendarzowy - grzanie tylko piecem (brak kominka i alternatywnych źródeł) ... od czerwca 2008 do czerwca 2009 - na CO i CWU zużyłam niecałe 4 tony ekogroszku....
    tona ekogroszku wyniosła mnie wtedy 580zł ... cztyli za 4 tony zapłaciłam 2320zł , uśredniając na 12 miesięcy - CO i CWU kosztowało mnie miesięcznie 193,33zł .... pewnie jeszcze mniej, bo z 250 kilo zostało z tych 4 ton

    w tym roku liczę na mniejsze zużycie , ponieważ dom latem otrzymał tynki na zewnątrz , także otwory w styropianie zostały uzupełnione ....

    w bieżącym roku również zakupiłam 4 tony ekogroszku .... płaciłam 660zł za tone , co daje 2640zł , uśredniając - wyniesie 220zł ... choć pewnie mniej , ponieważ jak już pisałam ... zużycie bedzie mniejsze z powodu otynkowania ... także nie zostaje obojątny fakt że to już drugi z kolei sezon grzeczy - mury już wyschnięte i w miarę dogrzane .... także zapewnie nie pozostało bez echa jeśli chodzi o ilość spalonego ekogroszku - kombinowanie z ustawieniami i obczajanie pieca które zajęło mi kilka ładnych tygodni (o czym można poczytać na forum)

    dla porównania ... sąsiad z dwuwarstwówką - bardzo zbliżona kubatura domu - zużył także 4 tony ekogroszku w pierwszym sezonie ....

    uważam, iż tragedii nie ma ....

    czy rozwiać jeszcze jakieś wątpliwości?
    kto szuka ..... ten znajdzie ......

  13. #13
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar daggulka
    Zarejestrowany
    May 2006
    Posty
    15.932
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    319

    Domyślnie

    acha .... zapomniałam dopisać, że temperatura w domu zimą wachała sie pomiedzy 23 a 24 st , u młodszej córy w pokoju nawet 25 .... nie poradze - ciepłolubna ze mnie gadzina
    kto szuka ..... ten znajdzie ......

  14. #14
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Jarek.P
    Zarejestrowany
    Aug 2004
    Skąd
    pod Warszawą
    Posty
    7.502
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    442

    Domyślnie

    Cytat Napisał michalszuwart
    a co do wilgoci to moja znajoma z pracy opowiadala jak u jej sasiada koparka uszkodzila sciane 2w a w zsadzie to tylko elewacje i sie okazalo ze pod styropiainem by taki syf ze szkoda gadac, grzyb, wilgoc itd.
    Taaak i z całą pewnością za ten grzyb była właśnie technologia 2W odpowiedzialna No tak mi mojej sąsiadki kuzynki brata znajoma mówiła!

    J.
    Dom w Lesie - Dziennik Budowy
    Nie tylko Dom w Lesie - moja strona

    Zasadzić dom, spłodzić drzewo i wybudować syna... czy jakoś tak...

  15. #15
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar daggulka
    Zarejestrowany
    May 2006
    Posty
    15.932
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    319

    Domyślnie

    spierniczyć można każdą ścianę ....
    czy to jednowarstwówka czy to dwuwarstwówka ....
    nigdy nie spotkałam się z grzybem na elewacji pod styropianem
    kto szuka ..... ten znajdzie ......

  16. #16
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    perm

    Zarejestrowany
    Apr 2009
    Skąd
    Szczecin
    Dzielnica
    prawobrzeże, na wylocie
    Posty
    11.766

    Domyślnie

    Cytat Napisał daggulka
    nigdy nie spotkałam się z grzybem na elewacji pod styropianem
    Bo tam nie zaglądasz Zakradnij się kiedy do sąsiada
    Andrzej Friszke:
    Tyle historia. Warto się ku niej zwracać, by wyciągać wnioski. Na przykład gdy jedna partia jest ważniejsza od instytucji państwa, a stanowisko partyjne jest ważniejsze niż stanowiska państwowe. Wódz partii może wszystko, a partia zrobi wszystko, żeby on był zadowolony. Można mieć wolną ekonomię, a w kategoriach narracji o tym, kto zasługuje na miano obywatela i prawdziwego Polaka, cofnąć się w przeszłość.

  17. #17
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar daggulka
    Zarejestrowany
    May 2006
    Posty
    15.932
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    319

    Domyślnie

    oki, noł problem ... powiem, że Ty mnie przysłałeś ....
    na priv prosze mi podać imię , nazwisko oraz adres - tam go skieruję w celu odzyskania kosztów demolki ....

    no ale - zdobyta wiedza - bezcenna.....
    kto szuka ..... ten znajdzie ......

  18. #18

    Domyślnie

    Cytat Napisał perm
    Cytat Napisał daggulka
    nigdy nie spotkałam się z grzybem na elewacji pod styropianem
    Bo tam nie zaglądasz Zakradnij się kiedy do sąsiada
    i rozwal mu elewację
    Ludzi słuchaj, a swój rozum miej.

  19. #19
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    perm

    Zarejestrowany
    Apr 2009
    Skąd
    Szczecin
    Dzielnica
    prawobrzeże, na wylocie
    Posty
    11.766

    Domyślnie

    Cytat Napisał daggulka
    ...na priv prosze mi podać imię , nazwisko oraz adres...
    Nie wiem, nie wiem, muszę to przemyśleć

    Cytat Napisał mattdl
    i rozwal mu elewację
    Na przykład przed świętami, będzie miał grzybki do barszczu
    Andrzej Friszke:
    Tyle historia. Warto się ku niej zwracać, by wyciągać wnioski. Na przykład gdy jedna partia jest ważniejsza od instytucji państwa, a stanowisko partyjne jest ważniejsze niż stanowiska państwowe. Wódz partii może wszystko, a partia zrobi wszystko, żeby on był zadowolony. Można mieć wolną ekonomię, a w kategoriach narracji o tym, kto zasługuje na miano obywatela i prawdziwego Polaka, cofnąć się w przeszłość.

  20. #20
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar daggulka
    Zarejestrowany
    May 2006
    Posty
    15.932
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    319

    Domyślnie

    Cytat Napisał perm
    Cytat Napisał daggulka
    ...na priv prosze mi podać imię , nazwisko oraz adres...
    Nie wiem, nie wiem, muszę to przemyśleć
    oj , boszsszszszs.... nie mów , ze wydygałeś ..... dawaj

    kto szuka ..... ten znajdzie ......

Strona 1 z 8

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony