dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 8 z 8
Pokaż wyniki od 141 do 159 z 159
  1. #141

    Domyślnie

    Sporo stoi pod znakiem "?"
    Brak deklarowanych parametrów technicznych, na stronach producenta brak deklaracji.
    Druga sprawa, to powszechność tego systemu, która jest wręcz marginalna, elementy keramzytobetonowe są bardzo kiepsko produkowane, (niedokładność wymiarowa i parametrów, zgrubne dozowanie składników, itp..).
    O cenie nie dyskutuję, słyszałem, że są większe niż przy budowie tradycyjnej!
    http://www.muratordom.pl/budowa/domy...nu,108_95.html

    wiec po tym artykule który jest dla karamztobetonu przychylny ale uwidacznia sporo minusów skłaniam sie ku Solbetowi

  2. #142

    Domyślnie

    Cytat Napisał Gustaw Fijak Zobacz post
    Sporo stoi pod znakiem "?"
    Brak deklarowanych parametrów technicznych, na stronach producenta brak deklaracji.
    Na naszej stronie http://www.praefa.com.pl znajdziesz dokładnie wszystkie parametry technicznej, atesty, itd. Najprawdopodobniej odwiedziłeś inną stronę.

    Cytat Napisał Gustaw Fijak Zobacz post
    elementy keramzytobetonowe są bardzo kiepsko produkowane, (niedokładność wymiarowa i parametrów, zgrubne dozowanie składników, itp..).
    Wręcz przeciwnie! W porównaniu do budownictwa "tradycyjnego" ściany Praefy są dokładne "co do centymetra". Wystarczy zapytać naszych klientów.

    Cytat Napisał Gustaw Fijak Zobacz post

    http://www.muratordom.pl/budowa/domy...nu,108_95.html

    wiec po tym artykule który jest dla karamztobetonu przychylny ale uwidacznia sporo minusów skłaniam sie ku Solbetowi
    Drogi Grzegorzu, ale ty mylisz dwie sprawy! Podałeś link do ścian keramzytobetonowych, ale nie z Praefy! O nas Murator pisał tutaj:

    http://www.muratordom.pl/budowa/domy...nu,110_51.html

    Więc Twój link zupełnie nie ma nic wspólnego z naszą firmą

  3. #143

    Domyślnie

    Gustawie jezeli juz
    co do parametrów technicznych dalej ich nie widac, założenie dla sciany 37cm to jednak za mało a z atestów nic nie wynika wiec dalej na stronie nie widac wspomnianych parametrów.

    co do linku wpisałem hasło i wyskoczylo to co wyskoczyło więc czytam ogołnie pod kątem materiału
    natomiast jak i w poprzednim mamy duzy minus polegajacy na dostepie do budowy - wspomniany dzwig i to co moze najbardziej zabolec CENA !!!

  4. #144

    Domyślnie

    Cytat Napisał Gustaw Fijak Zobacz post
    Gustawie jezeli juz
    Ojoj Najmocniej Cię przepraszamy! To oczywiście brzydkie niedopatrzenie z naszej strony.

    Cytat Napisał Gustaw Fijak Zobacz post
    co do parametrów technicznych dalej ich nie widac, założenie dla sciany 37cm to jednak za mało a z atestów nic nie wynika wiec dalej na stronie nie widac wspomnianych parametrów.
    Czy Ty na pewno odwiedzasz naszą stronę? Podajemy Ci linka poniżej dotyczącego ogólnych parametrów naszych ścian. Jeżeli będziesz chciał dokładniejszych informacji, to prosimy o kontakt mailowy.

    http://www.praefa.com/?pobierz,14

    Cytat Napisał Gustaw Fijak Zobacz post
    co do linku wpisałem hasło i wyskoczylo to co wyskoczyło więc czytam ogołnie pod kątem materiału natomiast jak i w poprzednim mamy duzy minus polegajacy na dostepie do budowy - wspomniany dzwig i to co moze najbardziej zabolec CENA !!!
    Ale keramzyt, a ściany prefabrykowane Praefa to jednak spora różnica. W wielu punktach... Dlatego podaliśmy inny link. Co do dźwigu - naprawdę w wyjątkowych sytuacjach nie jest w stanie dojechać na budowę dźwig. To nie jest ograniczenie. Budowaliśmy w zeszłym roku na działce o szerokości 12 m i z drogą dojazdową, na której samochody osobowe nie potrafią się minąć.

    Cena? Wkrótce podamy dowód, że wcale nie jest wysoka.

  5. #145

    Domyślnie

    Cytat Napisał Arturo72 Zobacz post
    Bardzo jestem ciekawy tego dowodu i tej "nie wysokiej ceny"
    Dwa lata temu,jak rzuciłem projekt do wyceny to była baaardzo wysoka
    No to obalamy mity cenowe, które narosły wokół Praefy

    Po pierwsze,
    trudno porównać cenę m2 ściany Praefy i surowej ściany zbudowanej metodą "tradycyjną"... Dlaczego? Bo w naszym m2 ściany jest nie tylko m2 muru, ale również zintegrowane nadproża, słupy, belki, wieńce, wykończone otwory okienne i drzwiowe (gotowe do wstawienia stolarki), uzbrojenie pod instalacje elektryczne, otwory/bruzdy/przebicia pod pozostałe instalacje, powierzchnie nie wymagające tynkowania, itd., itd.

    Po drugie,

    nasze ściany powstają w ekspresowym tempie.

    Po trzecie,
    nie wymagają sezonowania.

    Dlatego, aby porównać cenę z jakąkolwiek technologią mokrą murową, należałoby - przy tej drugiej - uwzględnić wszystkie te etapy, które występują dopiero na poziomie stanu surowego zamkniętego lub nawet deweloperskiego. Najlepszym poziomem do porównania jest więc stan deweloperski. Ceny domów budowanych przez naszych autoryzowanych wykonawców świadczą o tym, że cena domu w technologii Praefa nie jest wyższa od średniej rynkowej, a w wielu przypadkach jest nawet niższa.

    Tak więc nie będzie konkretów cenowych? Będą

    Wstępnie - dla oszacowania kosztów - można przyjąć ok. 500-600 zł za m2 pow. podłóg budynku za "naszą" część, czyli ściany i ew. stropy z dostawą i montażem.

    Firmy budujące w naszym systemie liczą ok. 2000-2400zł za m2 pow. podłóg budynku do stanu deweloperskiego w zależności od projektu i miejsca lokalizacji inwestycji. Stan surowy zamknięty (fundamenty, konstrukcja ścian i ew. stropów, dach z pokryciem i kominami, stolarka okienno-drzwiowa) powinien kształtować się na poziomie 1500-1800zl za m2.

    Aby się przekonać, że to prawda, wystarczy się skontaktować z nami bezpośrednio lub z naszymi autoryzowanymi przedstawicielami.

  6. #146

    Domyślnie

    Cytat Napisał Praefa Zobacz post
    Wręcz przeciwnie! W porównaniu do budownictwa "tradycyjnego" ściany Praefy są dokładne "co do centymetra". Wystarczy zapytać naszych klientów.
    Hehe, czyli taki dość niezbyt zadowalający wynik, a nawet co tu mówić słaby, dokładność w przypadku bloczków do budowy powinna mieć dokładność do 1mm co zapewnione jest w BK.

  7. #147

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kuba Dąb Zobacz post
    Hehe, czyli taki dość niezbyt zadowalający wynik, a nawet co tu mówić słaby, dokładność w przypadku bloczków do budowy powinna mieć dokładność do 1mm co zapewnione jest w BK.
    Dlatego wyrażenie "co do centymetra" zamknęliśmy w cudzysłowiu A co do BK... Jeszcze, żeby murarze tak zachowali wszystkie kąty proste

  8. #148

    Domyślnie

    Cytat Napisał Praefa Zobacz post
    Dlatego wyrażenie "co do centymetra" zamknęliśmy w cudzysłowiu A co do BK... Jeszcze, żeby murarze tak zachowali wszystkie kąty proste
    Sami stwierdziliście ze to gwarantuje projektant, a jak nie wybierzesz dobrej ekipy to nawet waszą plytę mozna zepsuc

  9. #149

    Domyślnie

    Cytat Napisał Gustaw Fijak Zobacz post
    Sami stwierdziliście ze to gwarantuje projektant, a jak nie wybierzesz dobrej ekipy to nawet waszą plytę mozna zepsuc
    Dlatego wszystkie nasze domy "instalują" albo nasi ludzie, albo pracownicy naszych partnerów (odpowiednio przeszkoleni). Więc nie ma żadnego problemu.

  10. #150

    Domyślnie

    Cytat Napisał Arturo72 Zobacz post
    Jako,że dostałem właśnie wycenę z "PREF-BUD" pozwolę sobie zamieścić:
    Projekt: 118m.kw powierzchni użytkowej,parterowy:
    http://www.domnahoryzoncie.pl/pl/index.php?s=122&a=295
    Fundament tradycyjny,dachówka ceramiczna:
    Stan surowy otwarty-235tys.zł
    Okna plastikowe,drzwi gerda,styro 25cm(ściana 40cm),U~0,18,brama garażowa Hoermann:
    Stan surowy zamknięty-273tys.zł
    Stan surowy zamknięty z instalacjami-289,9tys.zł
    Koszt wykonania do stanu wykończonego-325tys.zł
    Wszystkie ceny netto !!!
    Teraz proszę sobie odpowiedzieć czy warto iść w PRAEF-ę
    (cena SSO mnie powaliła-250tys.zł)
    Odpisaliśmy na innym wątku

  11. #151

    Domyślnie

    Cytat Napisał mpoplaw Zobacz post

    widzę że wątek nadal bardzo humorystyczny, najpierw praefa odgrzewa stary kotlet pisząc trochę nie na temat, a w ogniu dyskusji gdy zaczyna brakować argumentów rejteruje


    PS ja tez jakieś 2 lata temu próbowałem zamówić mały 80m2 domek letniskowy na działkę w łodzkim oddziale praefy, jak dostałem wycenę oraz termin realizacji to aż usiadłem z wrażenia, za te pieniądze to postawił bym bez żadnego problemu 2 takie domki w SSZ i to w tym samym czasie
    Kto rejteruje? O czym piszesz Drogi Forumowiczu?

    A co do ceny... 2,5 tys. brutto z m2 stanu developerskiego to sporo? Tylko budowa "systemem gospodarczym" jest tańsza.

  12. #152

    Domyślnie

    A nie pisaliście ostatnio ,że budowa systemem gospodarczym nie jest wcale tańsza?

  13. #153

    Domyślnie

    Cytat Napisał tomek131 Zobacz post
    A nie pisaliście ostatnio ,że budowa systemem gospodarczym nie jest wcale tańsza?
    Tomaszu,
    coś pomyliłeś. Nie pisaliśmy tak, bo to po prostu byłoby kłamstwem. System gospodarczy będzie zawsze tani. Pytanie tylko co z ryzykiem, które zawsze się z nim wiąże.

  14. #154

    Domyślnie

    Ryzyko zawsze jest, z Praefą też (sami pisaliście ,że musieliście kiedyś rozbierać wasze domy).
    Podkreślam, nie podnosimy sprawy odpowiedzialności za błedy(chwała wam za to ,że jak piszecie naprawiliście ,nie uciekliście itp)tylko fakt ,że ryzyko spartaczenia czegoś istnieje w każdym systemie i z podobnym prawdopodobieństwem a takie stawianie sprawy to tani marketing dla naiwnych i raczej przysporzy wam krytyki niż klientów,ale jak to mówią - wasz cyrk ,wasze małpy

  15. #155

    Domyślnie

    Troszke odbieglismy od tematu P. załozyła nowy wątek gdzie dalej walczy z konkretnymi argumentami

  16. #156

    Domyślnie

    A tak wracając do dyskusji na normalne tematy, to na czym stanęło? 1w czy 2w ?

  17. #157

    Domyślnie

    Ja juz sie przekonalem do jednego. Zrobie to na co mnie stac, a ze 2W spelnia wszystkie warunki domu wiec wybór jest oczywisty. Dla samego siebie postaram sie oszacowac wstepne koszty obu wariantów. Potrzeba tylko troche czasu

  18. #158

    Domyślnie

    Też jestem zdania żeby budować 2W. Ściana ścianą, też rzecz jasna musi sobie z tym dobrze radzić, ale ociepla się ociepleniem jak sama nazwa wskazuje.

  19. #159

    Domyślnie

    no dokładnie
    wiec trzeba przeprowadzic analizy co sie lepiej kalkuluje, ale tak jak pisalem czasu potrzeba.

Strona 8 z 8

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony