Witam wszystkich forumowiczów,

Jestem na etapie wyboru ścian, wgłebiam się w temat i niewiem jaką ściane wybrać. czytam, pytam sie znajomych itd. i opini jest wiele, moj tato budowlaniec z zawodu twierdzi ze najlepsza sciana jednowarstwowa, kolega tez budowlaniec wiekiem podobnym do ojca twierdzi ze lepsza jednowarstwowa ale sam by sobiie zrobil dwu. chodzi mi najbardziej o to zeby bylo cieplo ale jednoczesnie boje sie dawać styropian zeby nie zrobic termosu z domu.
napisze mniej wiecejj koszty jakie tzreba poniesc przy scianie jedno i dwu warstwowej 1 m2

I warstwowa
YTONG 40cm U=0,26 125 zł plus klej
SOLBET 42 cm P+W U=0,26 105 zł z klejem
PoROTHERM 44 si P+W U=0,26 131 plus klej

II warstwowa
YTONG 24 cm 70 zł plus klej plus oko 25 zl za ocieplenie 15 cm styro
SOLBET 24 cm 56 zł z klejem plus oko 25 zl za ocieplenie 15 cm styro
POROTHERM 70 zł plus klej plus oko 25 zl za ocieplenie 15 cm styro

Mój pierwszy dylemat czy wybrac sciane jedno czy dwu wartswowa a potem czy ceramike czy BK??

Podobno 1W jest zdrowsza i nie tzreba docieplac ale jest chlodniejsza od 2w oraz drozsza. Tak naprawde czy jest tak ze jest chłodniej w 1W? i jak to sie przeklada na ogrzewanie czy faktycznie wieksze sa wydatki w 1W, w 2W boje sie ze miedzy styropianem a sciana bedzie sie zbierala wilgoc
bo taki dom to termos. a z kolei nie chce wydawac kupe kasy na ogrzewanie. co o tym sadziicie co jest lepsze i jak to wyglada w praktyce? jakie macie sciany i ile wydajecie na ogrzewanie.??

pozdro i czekam na jakies ciekawe opinie