dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 2 z 8
Pokaż wyniki od 21 do 40 z 159
  1. #21
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    perm

    Zarejestrowany
    Apr 2009
    Skąd
    Szczecin
    Dzielnica
    prawobrzeże, na wylocie
    Posty
    11.766

    Domyślnie

    To dlatego że mam duże auto
    Andrzej Friszke:
    Tyle historia. Warto się ku niej zwracać, by wyciągać wnioski. Na przykład gdy jedna partia jest ważniejsza od instytucji państwa, a stanowisko partyjne jest ważniejsze niż stanowiska państwowe. Wódz partii może wszystko, a partia zrobi wszystko, żeby on był zadowolony. Można mieć wolną ekonomię, a w kategoriach narracji o tym, kto zasługuje na miano obywatela i prawdziwego Polaka, cofnąć się w przeszłość.

  2. #22
    ELITA FORUM (min. 1000)
    Wirecki

    Zarejestrowany
    Sep 2007
    Posty
    1.840
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    15

    Domyślnie

    Moja, moja sciana jest najlepsza...... Taką jak mam JA zrób....

  3. #23
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) BARD FORUM Avatar andre59
    Zarejestrowany
    Sep 2005
    Posty
    13.902
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    14

    Domyślnie

    A jaka jest ta Twoja ściana?

    Daggulka, to Ty jeszcze dychasz? Podobno ci z "jednowarstwówek" padają z zimna i rozpaczy
    Matko, jakim cudem ja jeszcze żyję
    Jak Andre, Zosia-samosia, dom budował.
    Komentarze.
    punkt widzenia zależy od kąta patrzenia

  4. #24
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar daggulka
    Zarejestrowany
    May 2006
    Posty
    15.932
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    319

    Domyślnie

    Cytat Napisał Wirecki
    Moja, moja sciana jest najlepsza...... Taką jak mam JA zrób....
    absolutnie nie namawiam .....
    i zdaję sobie sprawę , że absolutnie nie jest najlepsza .....
    ale
    ściana to nie wszystko



    więc albo sie robi dom ciepły kompleksowo jak HenoK, Piczman czy mpoplaw i nazywa sie to domem energooszczędnym ... albo sie robi wybiórczo i tworzą się bezsensowne koszty które nigdy się nie zwrócą ....


    andre59 ... no kurcze dycham ....z torbami tez nie poszłam jak mi tu niektórzy wróżyli
    kto szuka ..... ten znajdzie ......

  5. #25

  6. #26

    Domyślnie

    dobrze ze daggulka dala wykres, z samych scian sa straty 14,6% a z wentylacji prawie 50%, a jak sie ma termos to trzeba dobrze wentylowac, wszedzie tak piszecie wentylowac i jeszczce raz wentylowac.

  7. #27
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar daggulka
    Zarejestrowany
    May 2006
    Posty
    15.932
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    319

    Domyślnie

    każdy dom trzeba wentylować .... oddychanie ścian jednowarstwowych to mit i propaganda .... od oddychania są kuźwa płuca a nie ściany


    Lookita ..... niezłe.....
    kto szuka ..... ten znajdzie ......

  8. #28

    Domyślnie

    ...i skóra...do oddychania takze jest poza plucami potrzebna....no bo,pomysl,jak sie zanurzysz w smole,oleju,to co sie stanie,majac nawet otwarta buzke ponad powierzchnia ww. substancji?

  9. #29
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar daggulka
    Zarejestrowany
    May 2006
    Posty
    15.932
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    319

    Domyślnie

    boszszszszzz.... co za głęboka myśl ....
    to ....eee.... tego.... hm..... no sama nie wiem ....
    kto szuka ..... ten znajdzie ......

  10. #30
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) BARD FORUM Avatar andre59
    Zarejestrowany
    Sep 2005
    Posty
    13.902
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    14

    Domyślnie

    Skóra jest niezbędna do... oddychania,
    fura i komóra już nie

    Jakoś nikt nie wspomina o ścianach 3-warstwowych

    michałszuwart, wybierz ścianę wielowarstwową, unikniesz słuchania komentarzy o bylejakości ścian jednowarstwowych
    Jak Andre, Zosia-samosia, dom budował.
    Komentarze.
    punkt widzenia zależy od kąta patrzenia

  11. #31

    Domyślnie

    do tych wszystich co to twierdzą że ściany nie ddychają bo płuc nie mają heh to kiedys na polibudzie był taki przedmiot jak fizyka budowli ale no co tam to tylko głupia polibuda wiec sie pewnie profesorowie tam nie znają. W zawodowce lepiej ucza wiec no tak sciany płuc nie mają

  12. #32
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar daggulka
    Zarejestrowany
    May 2006
    Posty
    15.932
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    319

    Domyślnie

    Cytat Napisał lotnik
    do tych wszystich co to twierdzą że ściany nie ddychają bo płuc nie mają heh to kiedys na polibudzie był taki przedmiot jak fizyka budowli ale no co tam to tylko głupia polibuda wiec sie pewnie profesorowie tam nie znają. W zawodowce lepiej ucza wiec no tak sciany płuc nie mają
    jezus maria ....pokaż mi w którym miejscu .... bo mieszkam , nie zauważyłam i nie wiem gdzie szukać
    kto szuka ..... ten znajdzie ......

  13. #33
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar jajmar
    Zarejestrowany
    Jan 2004
    Skąd
    Tarnobrzeg-Rzeszów
    Posty
    10.211

    Domyślnie

    Cytat Napisał mpoplaw
    Cytat Napisał michalszuwart
    a co do wilgoci to moja znajoma z pracy opowiadala jak u jej sasiada koparka uszkodzila sciane 2w a w zsadzie to tylko elewacje i sie okazalo ze pod styropiainem by taki syf ze szkoda gadac, grzyb, wilgoc itd
    no to wrzuć zdjęcia na forum będzie o czym dyskutować, bo u mnie na osiedlu niedawno robili termorenowację, zrywali styropian 5cm żeby przykleić styropian 10cm, pod żadnym styropianem nie było nic takiego o czym piszesz, nie bardzo więc wiem co konkretnie opisujesz, tak więc żeby się za chwile nie okazało że ty mówisz o izolacji piwnicy a ja o izolacji elewacji
    No to i ja napiszę zdarłem u siebie w tym roku elewacje z domu 15cm styropianu część na zachodniej elwacji częśc na połnocnej, części tak po 20-30m2. Pod styropianem suchutko. Normalnie pieprz. Dom dwa lata uzytkowany.
    Czemu zdarłem? Bo zanim skończyłem budowe to rozbuowłąem go o 40 m2

  14. #34
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar daggulka
    Zarejestrowany
    May 2006
    Posty
    15.932
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    319

    Domyślnie

    Cytat Napisał andre59
    Skóra jest niezbędna do... oddychania,
    fura i komóra już nie
    nieeeeeee???????

    no patczpan .... a ja sobie bez nie radzę zupełnie ....

    kto szuka ..... ten znajdzie ......

  15. #35

    Domyślnie

    a wytlumaczcie mi dlaczego sciana 2w jest tansza w budowie od 1w??

    ps. ja nie chce na kims wymusic ze sciana 1w jest lepsza od 2w, ja tylko chce znalezc najlepsze rozwiazanie. poki co to decyzji nie podjalem. ake chcialbym sie w jakiejs utwierdzic.

  16. #36
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) BARD FORUM Avatar andre59
    Zarejestrowany
    Sep 2005
    Posty
    13.902
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    14

    Domyślnie

    Jak ja zaczynałem budowę to było odwrotnie, ściana 1W wychodziła taniej niż 2W, ale kiedy to było
    Napewno wszystko policzyłeś tzn. robociznę i materiały czy tylko materiały?
    Jak Andre, Zosia-samosia, dom budował.
    Komentarze.
    punkt widzenia zależy od kąta patrzenia

  17. #37
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar daggulka
    Zarejestrowany
    May 2006
    Posty
    15.932
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    319

    Domyślnie

    jak ja budowałam to tańsza była jednowarstwówka ... odpadł koszt zakupu styropianu i robocizny związanej z położeniem tego styropianu , także koszt innych materiałów: siatka, klej (mam tynk c-w więc tego nie potrzebowałam)

    dla mnie ważny o ile nie najwazniejszy był inny aspekt ...budowałam z kredytu...
    decydując sie na budowę ceny były ustabilizowane ....a potem nastał boom ... 2007 rok ... więc za cholerę nie wiedziałam, czy styknie mi kasy na to ocieplenie - i już wiem, że nie stykłoby
    musiałam sie jak najszybciej wprowadzić ... a nie otrzymałabym odbioru budynku bez tego ocieplenia ....

    z perspektywy czasu .... absolutnie nie żałuję ....
    jak wspomniałam ... z kredytu budowałam , zbudowałam najlepiej jak potrafiłam za kasę 2 razy mniejszą niż niektórzy na tym forum .... budowa trwała 14 m-cy do wprowadzki .... raczej nic bym nie zmieniła....

    do autora .... jeśli wiesz , że styknie Ci kasy na to docieplenie .... buduj dwuwarstwówkę: zwykły max + styropian ....
    mity o oddychaniu ścian , o promieniotwórczości , o termosach se włóz miedzy bajki .... jeśli dom zbudowany jest bez błędów technologicznych - bedzie ok obojętnie jaka ściana by to nie była....
    kto szuka ..... ten znajdzie ......

  18. #38
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar daggulka
    Zarejestrowany
    May 2006
    Posty
    15.932
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    319

    Domyślnie

    ściana jednowarstwowa nie musi być z ytonga ....
    ściana z ytonga zapewne jest w cholerę droga - nie przeczę....
    ale jest jeszcze bk ... na ten przyklad ja budowałam z betonu komórkowego z Bielska .... dawałam nadproża niesystemowe tylko zwykłe docieplane styropianem .... wyszło tez niedrogo ...
    nie na samym ytongu świat stoi....
    kto szuka ..... ten znajdzie ......

  19. #39
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE
    sSiwy12

    Zarejestrowany
    Mar 2006
    Skąd
    vel bajbaga
    Posty
    10.842

    Domyślnie

    Cytat Napisał mpoplaw
    robocizna styropian + tynk 40zł/m2 na ścianie 1W sam tynk 30zł/m2..... po polsku nazywa się to kreatywny marketing


    A dasz namiar, do wiadomości wszystkich, kto za 40,- wykona 1m2 ocieplenia styropianem razem z otynkowaniem końcowym? (czyli robocizna za ocieplenie tylko 10,- )
    A tak poważnie nie spotkałem się z ceną poniżej 85zł/m2 biorąc pod uwagę łączny koszt (robocizna + materiał)
    Jeśli w tym co napisałem, są jakieś błędy, to przepraszam. Nie wynikają one z chęci obrażania kogokolwiek.

    Uwaga - oświadczam, że nie posiadam zgody autorów, na wklejone w tym poście cytaty i (lub) zdjęcia - tak więc moderator może usunąć ten post.

  20. #40
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar daggulka
    Zarejestrowany
    May 2006
    Posty
    15.932
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    319

    Domyślnie

    mpoplaw ... a możesz zrobic tak, żeby twój wykres (ten okrągły piździk) był czytelny? bo nie da się przeczytać na nim nic ... jak powiększam to się rozmywa ... a chętnie bym się zapoznała....
    kto szuka ..... ten znajdzie ......

Strona 2 z 8

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony