dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 3 z 8
Pokaż wyniki od 41 do 60 z 159
  1. #41

    Domyślnie

    ja liczylem tylko materialy, bez robocizny, ale tak jak napisala daggulka nie tylko z ytonga sie robi, pokazalem ceny porothermu oraz solbetu.

  2. #42
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar daggulka
    Zarejestrowany
    May 2006
    Posty
    15.932
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    319

    Domyślnie

    ceny robocizny też są ważne ... wszystko trza brać pod uwagę

    moi murarze murowali na klej ... cieniutko i grzebyczkiem ,
    niejednokrotnie musieli przyszlifować bloczek ...
    takie pier.... kotka za pomocą młotka - ale nic mi za to nie doliczyli
    nie wiem jak inne ekipy ... czy drożej się płaci za murowanie na klej?
    no bo jakby nie patrzeć -
    o ile maxa w dwuwarstwówce mozna pociaprać i się zbytnio nie starać bo styropian przykryje -
    o tyle w jednowarstwówce dokładność to podstawa i ekipa musi być konkretna .....
    kto szuka ..... ten znajdzie ......

  3. #43
    ELITA FORUM (min. 1000)
    Wirecki

    Zarejestrowany
    Sep 2007
    Posty
    1.840
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    15

    Domyślnie

    Cytat Napisał andre59
    A jaka jest ta Twoja ściana?
    A czy to ważne? Czytaj: Forum to takie dziwne miejsce, gdzie każdy namawia do tego co sam ma i poleca ludzi, którzy u niego robili... Z doświadczenia wiem, że to nie zawsze nalepsze wybory. Pozdr.

  4. #44
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) BARD FORUM Avatar andre59
    Zarejestrowany
    Sep 2005
    Posty
    13.902
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    14

    Domyślnie

    Cytat Napisał Wirecki
    Cytat Napisał andre59
    A jaka jest ta Twoja ściana?
    A czy to ważne? Czytaj: Forum to takie dziwne miejsce, gdzie każdy namawia do tego co sam ma i poleca ludzi, którzy u niego robili... Z doświadczenia wiem, że to nie zawsze nalepsze wybory. Pozdr.
    Toć widać, że oko mrużę
    Jak Andre, Zosia-samosia, dom budował.
    Komentarze.
    punkt widzenia zależy od kąta patrzenia

  5. #45
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar daggulka
    Zarejestrowany
    May 2006
    Posty
    15.932
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    319

    Domyślnie

    jacy i ludzie jacyś tacy ........ przewrażliwieni ostatnio ....
    kto szuka ..... ten znajdzie ......

  6. #46
    ELITA FORUM (min. 1000)
    Wirecki

    Zarejestrowany
    Sep 2007
    Posty
    1.840
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    15

    Domyślnie

    Cytat Napisał andre59
    Toć widać, że oko mrużę
    Widać. ok Pozdr.

  7. #47
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar daggulka
    Zarejestrowany
    May 2006
    Posty
    15.932
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    319

    Domyślnie

    dostałam okrągły piździk na maila od mpoplaw ... dzięki
    więc postanowiłam powiększyć coby wszyscy mogli zerknąć ...
    jak widzimy ... ściana to najmniejszy problem ....

    kto szuka ..... ten znajdzie ......

  8. #48
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Barbossa
    Zarejestrowany
    Dec 2006
    Skąd
    Allenstein - niestety tylko duszą
    Dzielnica
    a może jeszcze nr buta, co :-/
    Posty
    11.187

    Domyślnie

    a drzwi wewn i ściany wewn to jak dają te straty?
    albo c..., albo jesteś c..., nie ma innej możliwości

  9. #49
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    zbigmor

    Zarejestrowany
    Jun 2006
    Posty
    5.543

    Domyślnie

    Cytat Napisał Barbossa
    a drzwi wewn i ściany wewn to jak dają te straty?

    Strop również.
    Jedyne co mi przychodzi do głowy to pomieszczenia nie ogrzewane, ale to trochę bez sensu.

  10. #50
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar daggulka
    Zarejestrowany
    May 2006
    Posty
    15.932
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    319

    Domyślnie

    Cytat Napisał mpoplaw
    bo mój domek ma nieogrzewany garaż połączony drzwiami wewnętrznymi z ogrzewanym domkiem, a ściany wewnętrzne nie stoją na styropianie tylko na fundamencie i części ciepła zwiewa tamtędy do gruntu

    swoją drogą najlepszy doradca a o takie banały pyta ??
    mówcie co chcecie .... to już jest zboczenie - na takie drobne się rozdrabniać....
    kto szuka ..... ten znajdzie ......

  11. #51
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Barbossa
    Zarejestrowany
    Dec 2006
    Skąd
    Allenstein - niestety tylko duszą
    Dzielnica
    a może jeszcze nr buta, co :-/
    Posty
    11.187

    Domyślnie

    Cytat Napisał mpoplaw
    swoją drogą najlepszy doradca a o takie banały pyta ??
    jeszcze nie raz Cię zaskoczę...
    albo c..., albo jesteś c..., nie ma innej możliwości

  12. #52
    ELITA FORUM (min. 1000)
    Wirecki

    Zarejestrowany
    Sep 2007
    Posty
    1.840
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    15

    Domyślnie

    Cytat Napisał mpoplaw
    Cytat Napisał sSiwy12
    A dasz namiar, do wiadomości wszystkich, kto za 40,- wykona 1m2 ocieplenia styropianem razem z otynkowaniem końcowym? (czyli robocizna za ocieplenie tylko 10,- )
    każdy za tyle wykona i to przestrzegając instrukcji BSO, ja u siebie na kastingu miałem tez oferty 35zł/m2 i jedną ofertę 30zł/m2 ale ta była bez BSO
    tylko na blokach w spółdzielniach mieszkaniowych ocieplają drożej, bo tam fakturę podpisuje ktoś zupełni inny niż ten co płaci
    Aleś się czepił tych bloków - nie dość że nie wiedzą co robią to jeszcze drożej płacą?

    Dwa: U mnie w castingu brało udział 6 wykonawców. Wybory miss były w tym miesiącu. Stawki od 33 do 60 złotych. Z dwoma kolejnymi poleconymi przez hurtownika (szukałem takich którzy robią na tynku producenta, którego wybrałem) rozmawiałem przez telefon. Wszyscy z woj. śląskiego. Trzech miało życzenie zobaczyć budynek przed złożeniem oferty i tak się też stało.
    Efekt?
    Ci do 40 złotych mają swoje własne technologie (np. siatka na styro i obrzutka klejem do siatki) lub cena uśrednia się w górę jak pytasz o szczegóły (np. nie odlicza bramy garażowej, płacisz jakby ją okładali styro i tynkowali).
    Ci poleceni mają czas w maju, Ci za 60 zł nie zejdą, bo mają robotę na ten rok i kilka zleceń z polecenia na przyszły.
    Wniosek?
    Nie każdy zrobi to za 4 dychy i nie każdego, który chce zrobić można wziąć.
    Pozdrawiam.

    6-ciu to mało, żeby powiedzieć, że to standard, ale fakty są faktami.

  13. #53
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar daggulka
    Zarejestrowany
    May 2006
    Posty
    15.932
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    319

    Domyślnie

    bo wszystko jest tak naprawdę względne ....

    nie ma dwóch jednakowych domów budowanych przez tą samą ekipę obok siebie ....
    dom wybudowany przez przysłowiowego Zdzisia Rozpierduche z Zadupowiska Górnego bedzie tańszy niz gdyby budował go w Warszawie ....
    i obojetne czy chodzi o dom energooszczędny czy standard ...
    mozna to odnieść do wykon\ywania poszczególnych prac , także ocieplenia ...

    dlatego zawsze wkurzam sie kiedy mpoplaw mi pisze, ze za podobną kasę co ja - On wybudował dom energooszczędny ....

    bo to nie jest takie pewne ....
    kto szuka ..... ten znajdzie ......

  14. #54
    ELITA FORUM (min. 1000)
    Wirecki

    Zarejestrowany
    Sep 2007
    Posty
    1.840
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    15

    Domyślnie

    Cytat Napisał mpoplaw
    Cytat Napisał Wirecki
    Trzech miało życzenie zobaczyć budynek przed złożeniem oferty i tak się też stało
    bo w świecie fachowców istnieje takie przekonanie że trzeba wyczuć klienta, im droższy zegarek na ręku, ładniejszy samochód, większy dom, tym cena szybciej rośnie, a jak inwestor mało zorientowany to co się potem dziwić
    Pozwolę sobie po raz kolejny się nie zgodzić. (czytaj: BZDURA!). Nie dziwię się tym, którzy chcieli zobaczyć - ile i jakich okien do obrobienia, wysokość (praca na rusztowaniu, czy nie?) Czy to nie ma znaczenia?
    A skąd niby ten "mało zorientowany" ma droższy zegarek? Bo zarobić to chyba tępak nie potrafił....
    Nie rozumiem też sensu podawania linku do wątku w którym zabieram głos.... Czy jest jakiś?
    Cytat Napisał mpoplaw
    ...dobrze by ci się komponował z tym co za styropian bierze 60zł/m2
    A "ci się" nawet nie chce czytać tego co linkujesz. Napisałem tam ile i za co płacę.

    Bez odbioru. Miłego wieczoru i więcej rzetelności życzę...

  15. #55
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar daggulka
    Zarejestrowany
    May 2006
    Posty
    15.932
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    319

    Domyślnie

    Wirecki ... a Ty masz jakiś wątek komentarzowy do tych Twoich fotek?
    kto szuka ..... ten znajdzie ......

  16. #56
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Barbossa
    Zarejestrowany
    Dec 2006
    Skąd
    Allenstein - niestety tylko duszą
    Dzielnica
    a może jeszcze nr buta, co :-/
    Posty
    11.187

    Domyślnie

    Cytat Napisał mpoplaw
    bo w świecie fachowców istnieje takie przekonanie że trzeba wyczuć klienta, im droższy zegarek na ręku, ładniejszy samochód, większy dom, tym cena szybciej rośnie,...
    aż boję się zapytać, jak wyglądasz negocjując roboty
    albo c..., albo jesteś c..., nie ma innej możliwości

  17. #57

    Domyślnie

    ...ja wiem...nie jestesmy tacy glupi,jak myslisz....Panie Kolego,ale sie pograzasz w swej wielkiej,konserwatywnej madrosci budowlanej....

  18. #58

    Domyślnie

    tak jak napisal mpoplaw, chcialbym sie dowiedziec co bedzie lepsze, chodzi mi o jakosc, cieplo, cene. na wiosne chcialbym zaczac budowe i chce sie zdecydoewac na 1w lub 2w. i pytam o zdanie uzytkownikow wlasnie takich scian. oraz fachowcow, wedlug wykresu sciany nie maja tak duzego znaczenia jesli chodiz o straty ciepla, wiec by sie wtedy liczyl bardziej koszt materialow plus wykonania czyz nie??

  19. #59
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Barbossa
    Zarejestrowany
    Dec 2006
    Skąd
    Allenstein - niestety tylko duszą
    Dzielnica
    a może jeszcze nr buta, co :-/
    Posty
    11.187

    Domyślnie

    jakiego wykresu?
    albo c..., albo jesteś c..., nie ma innej możliwości

  20. #60

    Domyślnie

    Cytat Napisał michalszuwart
    tak jak napisal mpoplaw, chcialbym sie dowiedziec co bedzie lepsze, chodzi mi o jakosc, cieplo, cene. na wiosne chcialbym zaczac budowe i chce sie zdecydoewac na 1w lub 2w. i pytam o zdanie uzytkownikow wlasnie takich scian. oraz fachowcow, wedlug wykresu sciany nie maja tak duzego znaczenia jesli chodiz o straty ciepla, wiec by sie wtedy liczyl bardziej koszt materialow plus wykonania czyz nie??
    Cześć,
    trochę trudne zadałeś pytanie (z punktu widzenia forum) .
    Tutaj można zauważyć pewną prawidłowość: jeżeli ktoś napisze że ma ścianę 1W (lub słowo Ytong) i jest zadowolony, to gwarantuję Ci że pojawi "mpoplaw" lub chyba jeszcze z 3 userów forum (specjalista od farb - nie pamiętam nicka, i jeszcze z dwóch), którzy napiszą że budują energooszczędnie i będą mieli cieplej, styro jest tanie, ściana 1W to nieporozumienie itp. Nie dopuszczają do myśli, że ktoś chce inaczej niż oni i kończy się to tak, że każdy z 1W to tępak, który wydał kupę kasy na szajs.

    Jak sam zauważyłeś straty przez ściany nie są tak duże jak przez wentylację okna itp. Więc buduj z tego co Tobie lepiej odpowiada. Gwarantuję Ci, że po stanie surowym zapomnisz o ścianach jak zajmiesz się kolejnymi etapmi budowy.

    Co do tego czy 1W czy 2W, to ja wybrałem 1W, wprowadzamy się w grudniu więc jeszcze nie wiem czy zamarzniemy....
    A czy bedzie cieplej czy zimniej niż w 2W to nie wiem, bo nie mam kasy i miejsca, żeby zbudować drugi taki sam dom w tej technologii, z takimi samymi oknami, dachem, systemem ogrzewania itp.
    Pozdrawiam - Daniel

Strona 3 z 8

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony