dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 2
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 36
  1. #1
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    okawa

    Zarejestrowany
    Jan 2004
    Posty
    2

    Domyślnie projekt APS115 pracownia ARCHI-PROJEKT

    Witam wszystkich Forumowiczow,
    Jestem na etapie wyboru projektu i chcialbym zasiegnac waszej opini nt interesujacego mnie projektu. Jest to projekt APS115 firmy Archi-Projekt z Lublina. Link: http://www.archi-projekt.com.pl/ramka_projekty.htm
    W galerii trzeba wyszukac projekt APS115. Szukam projektu dla rodziny 3 osobowej
    Dziekuje i pozdrawiam

  2. #2

    Domyślnie

    Pagin buduje APS115, może sie odezwie

  3. #3
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    okawa

    Zarejestrowany
    Jan 2004
    Posty
    2

    Domyślnie

    Witam,
    Kochani czy moglibyscie opisac swojego uwagi i spostrzezenia nt tego projektu?
    Dziekuje i pozdrawiam

  4. #4

    Domyślnie

    Jeden mały kot zmienia powrót do pustego mieszkania w powrót do domu - Pam Brown

  5. #5

    Domyślnie

    Witam,

    My tez rozwazmy wybór tego projektu, albo APS 101 albo APS 75 .
    Szukamy podwojnego garazu, wiec chyba zdecydujemy sie na 101.

    Zaleta APS 115 jest spizarnia, dodatkowy pokoj na parterze i ladne polaczenie jadalni, kuchni i duzego pokoju.

    Ja zastanawialam sie nad przesunieciem komina od kominka, tak zeby nie znalazl sie tak blisko kosza (zalomu dachu) i powiekszenia lazienki na parterze kosztem pokoju, zeby dodac prysznic w wc. Poza tym dom z tych wiekszych.

    Co do innych wad, to najlepiej zobaczyc taki domek w naturze. Szczerze mowiac sama chcialabym zobaczyc ktorys z APSowcow na zywo. Jesli wiesz o takich w okolicach Lodzi albo W-wy daj znac.

    pozdrawiam

  6. #6

    Domyślnie Czy Ktoś buduje APS115 lub APS99 z ARCHI-PROJEKTU

    Jestem na etapie wyboru projektu .Przymierzam się do APS115 lub APS99
    Czy Ktoś buduje wg tego projektu?Proszę o wsparcie.

  7. #7
    ELITA FORUM (min. 1000)
    Pagin

    Zarejestrowany
    Dec 2002
    Skąd
    Reda
    Posty
    1.021
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Witam,
    Ano ja buduje APS115
    Pozdrowienia

  8. #8

    Domyślnie

    Pagin,dzięki za odpowiedż.Na jakim etapie budowy jesteś?Mam obawy czy oddzielenie jadalni od salonu to dobry pomysł.Czy likwidowałeś siżarnię w kuchni? A pozwoliłbyś ,,popodglądać" to co zbudowałeś ?Czy to daleko od Kielc ? Ja mieszkam w ich okolicach.......

  9. #9
    ELITA FORUM (min. 1000)
    Pagin

    Zarejestrowany
    Dec 2002
    Skąd
    Reda
    Posty
    1.021
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Witam,
    Ano mowie. Stan obecny to stan surowy otwarty, zadaszony. Za miesiac lub jeszcze troche bedzie pokrycie dachowka, rynny. Co do umiejscowania jadalni to jej oddzielenie od salonu nie wydaje mi sie zlym pomyslem. Z pewnoscia jadalnia jest blizej kuchni niz salon. Spizarnie w kuchni zlikwidowalem, jest zbyt mala i troche w przejsciu, tzn wejsciu do kuchni. Mozna pogladac od wczesnych godzin porannych do poznych wieczornych, miejscowosc Połchowo, koło Pucka, 5 km od Redy, Reda jest kolo Gdyni.
    Pozdrowienia

  10. #10

    Domyślnie

    Pagin.Bardzo lubię jeździć w nadmorskie okolice ale teraz nie mogę sobie pozwolić na małe wakacje......Może znasz kogoś kto buduje trochę bliżej. Czy mógłbyś powiedzieć w jakim przedziale finansowym zakończyłeś ten etap budowy? Czy dokonywałeś przeróbek w projekcie ? Jestem ciekawa czy podpiwniczałeś choć część domu Pozdrawiam i czekam na odpowiedź.

  11. #11
    ELITA FORUM (min. 1000)
    Pagin

    Zarejestrowany
    Dec 2002
    Skąd
    Reda
    Posty
    1.021
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Witam,
    Ano wyglada ze jestem jedynym w Polsce buduijacym wg tego projektu . Jesienia zeszlego roku ogladalo malzenstwo spod Opola zainteresowane tym projektem. Nic nie wiem czy rozpoczeli budowe. Stan surowy zadaszony pokryty deskami i papa (tzn. wykop szerokoprzestrzenny, brak podpiwniczenia, lawy lane z gruchy, sciany fundamentowe z bloczka betonowego, izolacje pionowe i poziome, drenaz, studnia chlonna, uziom otokowy i pionowy, pospolka do zasypania fundamentow, kanaliza, chudziak na gruncie, sciany zewnetrzne z BK 24 cm, sciany wewnetrzne z BK12, kominy systemowe obudowane klinkierem ponad dachem, strop monolityczny, tarasy zewnetrzne, schody wewnetrzne i zewnetrzne, dach wielospadowy, pelne deskowanie, papa) kosztowal (materialy+robocizna, materialy kupowalem sam, robocizna calosci etapu jedna firma) 100 kzl. Nastepny etap - pokrycie dachu dachowka cementowa Braas, rynny Marley, obrobki blacharskie (material i robocizna) bedzie kosztowal 30 kzl
    Zmiany sa nastepujace: likwidacja obu balkonow, na scianie frontowej i nad wykuszem. Na wykuszu zostanie wykonany daszek. Dwa okna w pokoju goscinnym na parterze zastapione jednym. Lazienka na paeterze poszerzona kosztem pokoju goscinnego o 40 cm. Strop Teriva zastapiony stropem monolitycznym. Spizarnia zlikwidowana. Garaz poszerzony o 30 cm. Sciana kolankowa na poddaszu podniesiona o 10 cm. Wysokosc krokwi zmieniona z 18cm na 20 cm. Wykonany wieniec na sciance kolankowej. Na strychu ponad pomieszceniem gospodarczym zostala wykonana garderoba/skladzik. Taras zewnetrzny i schody wejsciowe oparte na fundamencie. Dom jest dosc duzy, wykonanie podpiwniczenia zrobi z niego bardzo duzy. Dodalem okna na scianie w garazu i na stryuchu nad garazem. Usunalem jedno okno polaciowe na strychu (to ktore wypadlo w wykonanej garderobie/schowku). Zmienilem material z Ytonga 36 na beton komorkowy 24 cm + 12 cm styropianu

  12. #12

    Domyślnie

    Pagin.Dziękuję Ci za wszystkie informacje i wskazówki. Wychodzi na to, że będę musiala zrobić sobie wycieczkę nad morze. Zaczyna mi się to nawet podobać. Jeśli pozwolisz obejrzałabym twoje dzieło.
    Podaj kontakt telefoniczny/ jeśli mozesz/ e-mailem.Pozdrawiam.

  13. #13
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    KK14

    Zarejestrowany
    Mar 2004
    Posty
    8

    Domyślnie

    Witam,
    My również zdecydowaliśmy sie na APS 115. Projekt spodobał nam sie "od pierwszego spojrzenia" , wprowadziliśmy niewielkie zmiany, aby dom był bardziej praktyczny tj. poszerzony garaż,okna w garażu, zlikwidowaliśmy jedno okno w kuchnni - wypada od strony płd - wsch i kuchnia latem byłaby gorąca, podwójne okno w pokoju na parterze zamieniliśmy na 1 większe, na poddaszu też zmiana okna w pokoju obok łazienki - było drzwi balkonowe + okno - jest podwójne drzwi balkonowe. Na strychu nad garażem zamienilismy okna w dachu na 2 okna w ścianie(taniej i więcej światła). Jesteśmy na etapie wylanych ław jesienią zeszłego roku, jak zrobi sie cieplej ruszymy dalej. Dom pobudujemy z porothermu 30 + ocieplenie. Pozdrawiam.

  14. #14
    ELITA FORUM (min. 1000)
    Pagin

    Zarejestrowany
    Dec 2002
    Skąd
    Reda
    Posty
    1.021
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Witam,
    A ja myslalem ze jestem sam . KK14 (i wszystkich ktorzy sie zdecydowali) zapraszam do szerokiej wymiany wymiany doswiadczen i mysli
    Pozdrowienia

  15. #15

    Domyślnie

    Cieszę sie,że miłośników APS115 jest więcej. Chętnie poczytam o każdych przemyśleniach.Myślałam również o projekcie APS99-(ciągle się waham).Co Wy o tym myślicie.

  16. #16
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    KK14

    Zarejestrowany
    Mar 2004
    Posty
    8

    Domyślnie

    Witam,
    APS99 również jest fajny, szczególnie podoba mi sie duże pomieszczenie gospodarcze. W domu bez piwnicy jest bardzo przydatne. Na pierwszy rzut oka jedyne co nie podobało mi się to obniżona podłoga w salonie - po co ciągle potykać się o schodki, a także na poddaszu nie ma możliwości przerobienia strychu na pokój - co to za pokój, do którego wchodzi sie przez łazienkę. W APS 115 strych nad garażem bardzo łatwo przerobić na pokój jeśli wynikna takie potrzeby.
    Wszystko jest rzeczą gustu. Dom buduje się na lata więc powinien być i ładny i funkcjonalny, dla mnie taki jest 115.

  17. #17

    Domyślnie

    Fajnie ,że się odezwałeś K14.Dzięki.Mysie,że zostanę przy ,,miłości od pierwszego wejrzenia"czyli APS115.Mam nadzieje,że już w najbliższych dniach zobaczę APS w stanie surowym-dzięki uprzejmości Pagina

  18. #18

    Domyślnie

    Pagin.Decyzja zapadła / dzięki Tobie/ APS 115 będzie naszym domem.
    Finalizujemy temat z architektem. Pozdrawiam

  19. #19
    ELITA FORUM (min. 1000)
    Pagin

    Zarejestrowany
    Dec 2002
    Skąd
    Reda
    Posty
    1.021
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Witam,
    Oj bedzie sie dzialo. Koparki, betoniarki, budowlancy i cala ta zadyma. Basia gratulacje decyzji. Nie musze oczywiscie pisac ze podjelas dobra decyzje . Masz pytania i watpliwosci to pisz, dzwon, przyjezdzaj. Z architekta wydus wszelkie soki uzgadniajac i precyzujac jak najwiecej zmian i ustalen, kazdy szczegol przed rozpoczeciem budowy (nie daj sie zwiesc ze "to sie zrobi pozniej", bo pozniej nie ma za wiele czasu i pojawiaja sie bledy). Zmiany te rozrysujcie i opiszcie, slowa szybko ulatuja.
    Pozdrowienia dla Ciebie i Adama

  20. #20

    Domyślnie

    Dziękuję za Wsparcie Cieszę się,że w przyszłosci będę mogła liczyć na Twoją pomoc.Zabieramy się do roboty.Ale mamy pietra
    Zmiany w projekcie robiłeś bespośrednio w Lublinie czy tylko uzgadniałeś,a resztą zajął się architekt u Ciebie?
    Pozdrawiwmy Basia i Adam

Strona 1 z 2

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony