dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 13 z 13
  1. #1
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar pawelurb
    Zarejestrowany
    Jul 2004
    Posty
    2.369
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    30

    Domyślnie schody strychowe nie mieszczą się między jętki , co robić ?

    myślałem że bedzie to pasowało , że zmieszczą się miedzy jętkami, za ciasno po jakies 3 cm na stronę , schody kupione , nie wiem co zrobić, zamontuję pod jętkami to obniży mi się poziom płyt i bede musiał robić jakiś uskok na suficie, ( reszta płyt KG już zamontowana, pozostał tylko ten fragment koło schodów ) nie wiem czy mozna zestrugać jętki żeby sie zmieściło , pomyślałem tez żeby je może troche rozepchać na siłę ( nie wiem czy się da ) . .. co radzicie ?

  2. #2
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    perm

    Zarejestrowany
    Apr 2009
    Skąd
    Szczecin
    Dzielnica
    prawobrzeże, na wylocie
    Posty
    11.766

    Domyślnie

    3 cm bez problemu. z drugiej strony każdej jętki musi jednak być wzmocnienie i to dużo dłuzsze niż planowana długość wcięcia. Wysokość jętki, grubość 5 cm każdego wzmocnienia wystarczy w zupełności. Jak dasz nową jętkę obok starej to starą możesz po prostu wyciąć. Dla pewności skonsultuj to z kerbudem.

    Jeszcze jedna rzecz, kiedyś widziałem zastosowane w takiej sytuacji wzmocnienie ze stalowych kątowników przymocowane do jętek. Jak masz kierbuda to będzie wiedział co i jak.
    Andrzej Friszke:
    Tyle historia. Warto się ku niej zwracać, by wyciągać wnioski. Na przykład gdy jedna partia jest ważniejsza od instytucji państwa, a stanowisko partyjne jest ważniejsze niż stanowiska państwowe. Wódz partii może wszystko, a partia zrobi wszystko, żeby on był zadowolony. Można mieć wolną ekonomię, a w kategoriach narracji o tym, kto zasługuje na miano obywatela i prawdziwego Polaka, cofnąć się w przeszłość.

  3. #3

    Domyślnie

    a nie możesz tych schodów wymienić na węższe?

  4. #4

    Domyślnie

    mi jętka przeszkodziła w murowaniu komina ,na oko miało sie minąć a jak zacząłem murować to 3 cm brakło by go minąć .
    jetke odkręciłem i przełożyłem na drugą stronę krokwi i jeszcze zostało z 3cm luzu
    jaja były niezłe bo dach był odeskowane i 3 swiaty by ją wyjąć , musiałem ją 5 cm skrócić i wyszła po przekątnej

  5. #5
    ELITA FORUM (min. 1000) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    FlashBack

    Zarejestrowany
    Nov 2008
    Skąd
    Mazowsze
    Posty
    2.167

    Domyślnie

    "myslalem", "na oko" cala polska budowlanka.

  6. #6

    Domyślnie

    Zmien miejsce montowania schodów, tam gdzie jest większa odl. między jętkami.
    Dzień dobry, cześć i czołem !
    Jestem wesoły Donek, prezydentem zaś jest Bronek. Zdrożała: żywność, prąd i gaz, więc Wam coś obiecam jeszcze raz!

  7. #7
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar adam_mk
    Zarejestrowany
    Jan 2005
    Skąd
    pustynia
    Kod pocztowy
    32-310
    Posty
    22.212

    Domyślnie

    Jest takie pojęcie : wymian
    Poczytałbym, pogadał z kierbudem...
    Zrobił coś podobnego...

    Jak ludzie na księżyc polecieli i wrócili, to osadzenie schodów MUSI się dać wykonać!
    Adam M.

  8. #8
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    perm

    Zarejestrowany
    Apr 2009
    Skąd
    Szczecin
    Dzielnica
    prawobrzeże, na wylocie
    Posty
    11.766

    Domyślnie

    Cytat Napisał mariankossy
    Zmien miejsce montowania schodów, tam gdzie jest większa odl. między jętkami.
    Dobry pomysł, wejście na piętro wyjdzie np w kibelku ale to drobiazg . Chyba Marian ne przemyślałeś, to jednak sporo zmienia .
    Andrzej Friszke:
    Tyle historia. Warto się ku niej zwracać, by wyciągać wnioski. Na przykład gdy jedna partia jest ważniejsza od instytucji państwa, a stanowisko partyjne jest ważniejsze niż stanowiska państwowe. Wódz partii może wszystko, a partia zrobi wszystko, żeby on był zadowolony. Można mieć wolną ekonomię, a w kategoriach narracji o tym, kto zasługuje na miano obywatela i prawdziwego Polaka, cofnąć się w przeszłość.

  9. #9

    Domyślnie

    A jak zdemontujesz obudowy boczne schodów i przełożysz mechanizmy na jętki? Nie jest to zbyt skomplikowane.

  10. #10

    Domyślnie

    Cytat Napisał perm
    Cytat Napisał mariankossy
    Zmien miejsce montowania schodów, tam gdzie jest większa odl. między jętkami.
    Dobry pomysł, wejście na piętro wyjdzie np w kibelku ale to drobiazg . Chyba Marian ne przemyślałeś, to jednak sporo zmienia .

    Montowałeś już schody na strych?

    Przemyslałem , ja już jestem po tym etapie budowy.
    Trzeba być elastyczny a takie rozwiazanie jest najprostrze, to są schody na strych a jętki w drugim pokoju może są szerzej rozstawione ( u pawelurba ), to podpowiadam i takie rozwiązanie.

    Można inaczej ale czy prościej.
    Dzień dobry, cześć i czołem !
    Jestem wesoły Donek, prezydentem zaś jest Bronek. Zdrożała: żywność, prąd i gaz, więc Wam coś obiecam jeszcze raz!

  11. #11
    Banned
    niktspecjalny

    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    Lublin
    Kod pocztowy
    20-247
    Dzielnica
    Konkretna
    Posty
    15.683
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    18

    Domyślnie

    Cytat Napisał mariankossy
    Cytat Napisał perm
    Cytat Napisał mariankossy
    Zmien miejsce montowania schodów, tam gdzie jest większa odl. między jętkami.
    Dobry pomysł, wejście na piętro wyjdzie np w kibelku ale to drobiazg . Chyba Marian ne przemyślałeś, to jednak sporo zmienia .

    Montowałeś już schody na strych?

    Przemyslałem , ja już jestem po tym etapie budowy.
    Trzeba być elastyczny a takie rozwiazanie jest najprostrze, to są schody na strych a jętki w drugim pokoju może są szerzej rozstawione ( u pawelurba ), to podpowiadam i takie rozwiązanie.

    Można inaczej ale czy prościej.
    Schody zaplanowałem w jednym końkretnym miejscu bo tam były najbardziej widziane.i "G: mnie to obchodziło jak z tym poradzą sobie panowie od dachu.
    Dobry pomysł, wejście na piętro wyjdzie np w kibelku ale to drobiazg


  12. #12

    Domyślnie

    Cytat Napisał niktspecjalny
    ...i "G: mnie to obchodziło jak z tym poradzą sobie panowie od dachu...
    No toś mu doradził

    Masz multum rozwiązań. Od przełożenia jętek, poprzez zestruganie do zrobienia wymianu.
    Ja bym strugała. Jeśli masz tam z 8cm to po 3cm z każdej jętki wiele nie zmieni. Najwyżej odciąż te jętki do najbliższych belek wymianikami przed zwężeniami.

  13. #13

    Domyślnie

    Cytat Napisał anetabo
    Cytat Napisał niktspecjalny
    ...i "G: mnie to obchodziło jak z tym poradzą sobie panowie od dachu...
    No toś mu doradził

    Masz multum rozwiązań. Od przełożenia jętek, poprzez zestruganie do zrobienia wymianu.
    Ja bym strugała. Jeśli masz tam z 8cm to po 3cm z każdej jętki wiele nie zmieni. Najwyżej odciąż te jętki do najbliższych belek wymianikami przed zwężeniami.
    Albo wytnij cześć jętki i wstaw porządny ceownik, na taki np 150/40, odwrotnie do jętki
    ZBUDOWALEM KOLIBE-L

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony