dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 20

Temat: czas budowy

  1. #1

    Domyślnie czas budowy

    czy prawda jest to ze dom postawiony w stanie surowym powinien postac przez zimę

  2. #2

  3. #3
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar naLeśnik
    Zarejestrowany
    Aug 2007
    Posty
    2.474
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    112

    Domyślnie

    nasz stał

    kiedyś budowano domki kilka lat teraz kilka.....miesięcy

  4. #4
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... PIWNY GURU FORUM
    Jerzysio

    Zarejestrowany
    Jun 2004
    Posty
    5.923

    Domyślnie

    Nie zaszkodzi, a jeszcze lepiej, jeśli ma docelowe pokrycie dachu typu ciężkiego, dom w takiej postaci ma już prawie docelową "wagę" a zatem ewentualne błędy, osiadanie, pękanie ma czas na "ujawnienie", a i ewentualne naprawy są tańsze i szybsze.
    Pzdr
    J

    .. ale np dom szkieletowy nie łapie się....
    .........

    no i zostałem

    SAM !

  5. #5
    ELITA FORUM (min. 1000)
    Wirecki

    Zarejestrowany
    Sep 2007
    Posty
    1.840
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    15

    Domyślnie

    Nie ma takich wymogów. Są za to zalecenia niektórych osób. Mówi się, że dom osiądzie i później (tynki, wylewki i dalej) nie będzie problemów z pękaniem.
    Z mojego otoczenia: Ci co wprowadzili sie w 11 miesięcy od wbicia łopaty po kilku latach coś remontują, a Ci co budowali kilka lat, tzw. systemem gospodarczym jakoś tych problemów mają mniej...

  6. #6
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar piotrulex
    Zarejestrowany
    Nov 2006
    Skąd
    Toruń - okolice
    Kod pocztowy
    87-100
    Posty
    5.383

    Domyślnie

    kiedys sie dlugo budowalo bo nie byloz czego wiec wymyslono ze jak stoi to dobrze. nasz zaczal byc budowany w kwietniu, we wrzesniu mial okna a od grudnia zaczelo chodzic CO. wprowadzalismy sie po nieco ponad roku budowy w maju
    Pozdrowienia z okolic Torunia
    Budowa: 04.04.2007 - 10.05.2008
    Wpisy w temacie "Budowa sauny krok po kroku" od 25.09.2018 (strona 23) do końca 2020 roku
    Grupa FB "Sam buduję saunę" https://www.facebook.com/groups/sambudujesaune

  7. #7

    Domyślnie

    Cytat Napisał Wirecki
    Nie ma takich wymogów. Są za to zalecenia niektórych osób. Mówi się, że dom osiądzie i później (tynki, wylewki i dalej) nie będzie problemów z pękaniem.
    Z mojego otoczenia: Ci co wprowadzili sie w 11 miesięcy od wbicia łopaty po kilku latach coś remontują, a Ci co budowali kilka lat, tzw. systemem gospodarczym jakoś tych problemów mają mniej...
    Zbieg okolicznosci, jak ma dom osiasc to osiadzie po paru miesiacach albo i po roku albo dwoch.
    A pekanie tynkow i posadzek zalezy nie tylko od tego czy budynek osiada.

  8. #8
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar anetina
    Zarejestrowany
    Jun 2008
    Posty
    8.948
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    845

    Domyślnie

    Cytat Napisał Wirecki
    Nie ma takich wymogów. Są za to zalecenia niektórych osób. Mówi się, że dom osiądzie i później (tynki, wylewki i dalej) nie będzie problemów z pękaniem.
    Z mojego otoczenia: Ci co wprowadzili sie w 11 miesięcy od wbicia łopaty po kilku latach coś remontują, a Ci co budowali kilka lat, tzw. systemem gospodarczym jakoś tych problemów mają mniej...

    nie wiem, jak z tym osadzaniem
    nam zależy na przeprowadzce, budujemy się systemem gospodarczym, ale nie kilka lat

    mam nadzieję, że pękać nic nie będzie
    nasz skrawek ziemi ♥ 06.09.2008 r. - wytyczenie fundamentów ♥ 05.03.2009 r. - murarze ruszyli ♥
    a rok póżniej już mieszkanie i ... na nowe progi nowe nogi

  9. #9
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar Ciril
    Zarejestrowany
    Jun 2009
    Posty
    571
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    58

    Domyślnie

    My mamy nadzieję, że wprowdzimy się na święta Bożego Narodzenia 2010 roku, czyli 14 miesięcy od przykrycia dachem...
    Tu czytaj i pisz
    "Błogosławiony niech będzie człowiek, który nie mając nic do powiedzenia, nie dostarcza tego dowodu w słowach."G.Eliot

  10. #10
    ELITA FORUM (min. 1000)
    Wirecki

    Zarejestrowany
    Sep 2007
    Posty
    1.840
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    15

    Domyślnie

    Cytat Napisał raffran
    Zbieg okolicznosci, jak ma dom osiasc to osiadzie po paru miesiacach albo i po roku albo dwoch.
    A pekanie tynkow i posadzek zalezy nie tylko od tego czy budynek osiada.
    Raczej 4 zbiegi.... czy pisze się "czterech zbiegów"?
    I mam prośbę, dopisz od czego jeszcze zależy to pękanie i temat będzie załatwiony.... No chyba, że ja podałem przykład, Ty podasz przykład a potem ktoś dopisze "Nie tylko.....". Pozdr.

    PS. Wielokrotne zamarzanie może przyśpieszyć ten proces.

  11. #11
    ELITA FORUM (min. 1000)
    Wirecki

    Zarejestrowany
    Sep 2007
    Posty
    1.840
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    15

    Domyślnie

    Cytat Napisał anetina
    mam nadzieję, że pękać nic nie będzie
    Nadzieja ma ogromne powodzenie nie tylko wśród forumowiczów, i to niezależnie od płci... Nie ukrywam, że czesto też na nią liczę....

  12. #12

    Domyślnie

    Sa dwa powody czegos takiego,
    - material
    - czlowiek
    Co nie znaczy, ze osiadanie nie powoduje pekania.

    Przejrzyj forum co jakis czas pojawia sie zapytanie w rodzaju"..... w zeszlym tygodniu wylali nam posadzki, a dzisiaj zaobaczylem ze sa pekniecia. Co z tym zrobic, czy to normalne....."
    To samo tyczy sie tynkow.

  13. #13
    ELITA FORUM (min. 1000)
    Wirecki

    Zarejestrowany
    Sep 2007
    Posty
    1.840
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    15

    Domyślnie

    Pozwolę sobie nie zgodzić się z Tobą. Nie można utożsamiać przyczyn pękań tynków i wylewek.
    Przeglądałem, przeglądalem.... Czytałem, czytałem... Zarówno pytania jak i odpwiedzi.

  14. #14

    Domyślnie

    U nas stał przez późną jesień i zimę. Potem na drugi rok wykończeniówka. Ale u niektórych sąsiadów był budowany bez przerw i też jest OK.

    Pozdrawiam,

  15. #15

    Domyślnie

    Cytat Napisał Wirecki
    Pozwolę sobie nie zgodzić się z Tobą. Nie można utożsamiać przyczyn pękań tynków i wylewek.
    Przeglądałem, przeglądalem.... Czytałem, czytałem... Zarówno pytania jak i odpwiedzi.
    No to dalej walimy w kurtuazje
    Nie bardzo rozumie z czym sie nie mozesz zgodzic, z tym ze pekaja, czy z tym ze padaja takie pytania na forum i na koniec , z czym nie mozna utozsamiac przyczyn tego pekania? Bo to ze pekaja to wiemy.
    Byc moze mam dzisiaj problemy z czytaniem ze zreozumieniem. Pierwszy dzien w pracy po dwutygodniowym urlopie jest ciezki.

  16. #16
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar maren100
    Zarejestrowany
    Oct 2008
    Posty
    877
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    133

    Domyślnie

    ja mam zamiar wprowadzic sie w jakies 7-8 miesiecy od wbicie pierwszej lopaty, o przestaniu domu przez zime slyszalam ponoc tynki moga pekac itd. zobaczymy

  17. #17

    Domyślnie

    u nas z kolei, stan surowy z konieczności bedzie zimował. A bo UM z pozwoleniem w terminie się nie wyrobił...
    Ale nie ma tego złego, okna wstawię, instalacje sie zrobi i na wiosne będzie można kontynuować z tynkami.
    A pomyśleć, że przed zimą 09 miało być po budowie...

  18. #18
    ELITA FORUM (min. 1000)
    Wirecki

    Zarejestrowany
    Sep 2007
    Posty
    1.840
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    15

    Domyślnie

    Cytat Napisał raffran
    No to dalej walimy w kurtuazje
    Nie bardzo rozumie (...)
    No to pojechałeś po bandzie. Kto wali ten wali.... "Ostatni cham" - może to powinna być norma na forum...
    Postaram się po kolei, bez aluzji i domysłów, prosto z mostu (i bez kurtuacji).
    1. To co napisałem to wynika z doświadczeń ludzi z mojego otoczenia. Nie piszę, że to norma, piszę co się wydarzyło.
    2. Mój kierbud (znany na forum Górnego Śląska; mam do niego pełne zaufanie) jest zdania że z budową nie należy się śpieszyć, zima nie jest przeszkodą i ułatwia spokojne prowadzenie dalszych prac.
    3. Nie widzę, żebym pisał, że pękane tynków i posadzek zależy tylko od osiadania. Przytoczyłem opinie ("mówi się") i nie napisałem że się z nimi zgadzam.
    4. Jak chcesz pomóc - napisz coś więcej niż tylko "nie zależy". Napisz od czego zależy, jakie są przyczyny i jak można zapobiec negatywnym skutkom. Może np coś o rodzaju podłoża? Jest sporo do napisania w tym temacie....
    5. "Nie można utożsamiać przyczyn pękań tynków i wylewek". Nie wiem jak to napisać jaśniej.... . Skoro czytałem te wątki to czy nie zgadzam się...
    Cytat Napisał raffran
    ....z tym ze padaja takie pytania na forum
    ???

    U mnie tynki na razie nie chca pękać, ciągle czekam.
    Pozdrawiam.

  19. #19

  20. #20

    Domyślnie

    dzieki za odpowiedzi..widze ze rózne opnie....mnie tez zalezy na szybkiej wprowadzce...chciałabym zaczac budowe na wiosne

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony