dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 2 z 3
Pokaż wyniki od 21 do 40 z 48
  1. #21

    Domyślnie

    Czy przy ogrzewaniu podłogowym istnieje ograniczenie co do wymiarów płytki zakładając, że płytki będą kładzione technikę bez fugową. Spotkałem się z opinią, że max. wymiar płytki to 30x30 a co kilka metrów należy robić dyletacje w postaci listew z aluminium lub mosiądzu.

  2. #22
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Ella
    Zarejestrowany
    Nov 2002
    Posty
    1.659
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    7

    Domyślnie

    Poradźcie, proszę, jak zrobić dylatację w podłodze bezfugowej?
    Większość podłóg w domu mam zamiar pokryć tzw. "kamiennym dywanem" ( www.polfloor.pl/rustik.html ).
    Czy trzeba będzie zrobić "cięcia" w tej masie i przykryć jakąś listwą? Jakoś sobie tego nie wyobrażam...

  3. #23

    Domyślnie

    Wszystko już właściwie powiedziane, zostało wcześniej

  4. #24

    Domyślnie

    W salonie 6x8m z ogrzewaniem podłogowym trzeba z góry wiedzieć o jakich wymiarach będą płytki podłogowe, aby wyznaczyć miejsce dylatacji w pobliżu środka pokoju, tak aby pokrywało sie z fugą między płytkami.
    W miejscu dylatacji płytki po obu stronach obramować mosiężnym lub aluminiowym specjalnym kątowniczkiem (jedno ramię kątownika wsunąć pod płytkę). Szczelinę między płytkami (około 5mm) wypełnić barwnym silikonem.
    Płytki układać tylko na klej elastyczny. Ja używałem CM17.
    Jeśli w salonie jest kominek - to też powinien być oddzielony dylatacją, od reszty podłogi.
    Pomysł bezfugowego układania płytek uważam za ryzykowny - bo kłóci się z elastycznym klejem.

    Czytam czasem wypowiedzi : "Zrobiłem coś w prosty sposób ignorując uznane zasady, minęły 2 lata i jest dobrze, nic się nie dzieje".
    No tak, ale to rozwiązanie ma służyć 30 lat i na 100 zastosowań najwyżej 1-2 mogą nawalić.

  5. #25
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Ella
    Zarejestrowany
    Nov 2002
    Posty
    1.659
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    7

    Domyślnie

    U mnie sytuacja będzie inna, bo nie będzie płytek posiadających krawędzie, tylko "kamienny dywan", czyli warstwa drobnych kamyczków zalanych masą żywiczną. Dlatego trudno mi sobie wyobrazić "krojenie" tej masy po zastygnięciu - wydaje mi się, że w efekcie powstałaby szeroka szpara - czym ją wypełnić?

  6. #26

    Domyślnie

    Ella napisała
    U mnie sytuacja będzie inna, bo nie będzie płytek posiadających krawędzie, tylko "kamienny dywan", czyli warstwa drobnych kamyczków zalanych masą żywiczną. Dlatego trudno mi sobie wyobrazić "krojenie" tej masy po zastygnięciu - wydaje mi się, że w efekcie powstałaby szeroka szpara - czym ją wypełnić?
    Tym samym czym planujesz zapełnić szparę która powstanie gdy płyta sama pęknie ale szpara wówczas będzie przebiegała w dowolny sposób. Chociaz siły natury tworzą czasami wspaniałe efekty ale to nie jest regułą.
    ppp.j

  7. #27
    Guest

    Domyślnie

    Ja mam zamiar nie przenosić dylatacji do terakoty bo będę kładła płytki w karo. Pas płytek na dylatacji mam zamiar położyć na jakiś trwale elastyczny klej (np silka bond)

  8. #28

    Domyślnie

    no i mnie dosięgła ta zagwozdka
    ogrzewanie podłogowe na całym parterze, gres 60x60, a dylatacje w wylewce zrobione na oko
    ze wszystkich dylatacji może 20% uda mi się zachować
    reszta niestety nie będzie przeniesiona na fugi gresu
    jakby tak miało być gres byłby ułożony raz na prosto a raz na skos, takie mam te wnętrza pogibane i bez namysłu zrobione dylatacje
    trudno
    niech się dzieje co chce
    gres będzie układany na elastyczny klej Sopro 455
    w poniedziałek startujemy!!
    ...a potem miała jeszcze dłuższą rzęsę, trup pachniał jesienią, czarną kawą, grzybami i nonsensem...szkoda, twój talent to mogło być wiele szterlingów Inge Bartch...

  9. #29
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar pablitoo
    Zarejestrowany
    Jan 2007
    Skąd
    z południa ...
    Posty
    5.603

    Domyślnie

    Cytat Napisał izat
    no i mnie dosięgła ta zagwozdka
    ogrzewanie podłogowe na całym parterze, gres 60x60, a dylatacje w wylewce zrobione na oko
    ze wszystkich dylatacji może 20% uda mi się zachować
    reszta niestety nie będzie przeniesiona na fugi gresu
    jakby tak miało być gres byłby ułożony raz na prosto a raz na skos, takie mam te wnętrza pogibane i bez namysłu zrobione dylatacje
    trudno
    niech się dzieje co chce
    gres będzie układany na elastyczny klej Sopro 455
    w poniedziałek startujemy!!
    No i układaj i nic się nie przejmuj .
    Klej elastyczny / Sopro - dobry wybór / , fuga również - jak jednak jakaś płytka pęknie - wymienisz na nową i koniec - nie pęknie Ci przecież 50% płytek ...

    Pozdrawiam

  10. #30

    Domyślnie

    i ja nie planuje przenosic dylatacji na linie fug - polecimy na elastycznym kleju, fuga 3mm z wypelnieniem silikonowym. jaszcze nie slyszalem zeby komus cos takiego tzrasnelo ;-0 .... choci wolalbym nie byc tym pierwszym ;-0

  11. #31

    Domyślnie

    Cytat Napisał jacekp71
    .....fuga 3mm z wypelnieniem silikonowym
    co to znaczy??
    ...a potem miała jeszcze dłuższą rzęsę, trup pachniał jesienią, czarną kawą, grzybami i nonsensem...szkoda, twój talent to mogło być wiele szterlingów Inge Bartch...

  12. #32
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar pablitoo
    Zarejestrowany
    Jan 2007
    Skąd
    z południa ...
    Posty
    5.603

    Domyślnie

    Cytat Napisał izat
    Cytat Napisał jacekp71
    .....fuga 3mm z wypelnieniem silikonowym
    co to znaczy??
    Naprzykład to ...

    Pozdrawiam

  13. #33

    Domyślnie

    Cytat Napisał jacekp71
    i ja nie planuje przenosic dylatacji na linie fug - polecimy na elastycznym kleju, fuga 3mm z wypelnieniem silikonowym
    wszystkie fugi silikonowe??
    czy może dylatacje w betonie fugujecie??
    ...a potem miała jeszcze dłuższą rzęsę, trup pachniał jesienią, czarną kawą, grzybami i nonsensem...szkoda, twój talent to mogło być wiele szterlingów Inge Bartch...

  14. #34

    Domyślnie

    Klej elastyczny i fuga elastyczna np.CE40 CERESITU - położyłem juz tak mnóstwo podłóg i ani razu nie było problemów. Co wiecej. Jka klient był oszczędny to szło na zwykłym kleju ale fuga elastyczna zawsze szła i tez do dzis zero pęknięć.

  15. #35

    Domyślnie

    kiedyś pewien kamieniarz powiedział mi, że on poszerza dylatacje i zalewa je jakimiś żywicami
    nie wiecie po co??
    ...a potem miała jeszcze dłuższą rzęsę, trup pachniał jesienią, czarną kawą, grzybami i nonsensem...szkoda, twój talent to mogło być wiele szterlingów Inge Bartch...

  16. #36

    Domyślnie

    nie wiem po co
    wg mnie wypelnianie dylatacji w posadzce nie ma wartosci dodanej .... dla inwestora rzecz jasna

  17. #37
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Heath
    Zarejestrowany
    Mar 2004
    Posty
    1.468
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    19

    Domyślnie

    Cytat Napisał izat
    kiedyś pewien kamieniarz powiedział mi, że on poszerza dylatacje i zalewa je jakimiś żywicami
    nie wiecie po co??
    też nie wiem po co. Żywicę natomiast stosuje się przy łataniu pęknięć jastrychu.

  18. #38
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar sylvia1
    Zarejestrowany
    Oct 2004
    Posty
    5.914
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    215

    Domyślnie

    a ja chciałam zakupić te listwy o których pisze Zbigniew Rudnicki ale si.ę dowiedziałam że są nieosiągalne. Trudno na dylatacji jest przecięty wzór płytek i fuga 7 mm wypełniona silikonem mapei w kolorze dylatacji.

  19. #39
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar kubawesol
    Zarejestrowany
    Jan 2012
    Skąd
    Poznań
    Kod pocztowy
    60-655
    Posty
    370

    Domyślnie

    Pomozcie mi proszę w temacie podlogowki i dylatacji.

    W calym domu poza garazem zdecydowalismy sie na podlogowke. Parter bez garazu ma 60m2. Caly dom wykonywal mi deweloper ale instalacje wod-kan-co moj facowiec. Dopiero po wylaniu przez dewelopera posadzek uswiadomilem sobie, ze tam nigdzie nie ma zadnyc dylatacji a na dniacH zaczynamy klasc na calym parterze plytki 30x120 cm.

    Czy mozna jeszcze temu jakos zaradzic?
    Czy da sie bez tego życ i liczyć, że nic nie popęka?

    Proszę o pomoc. Poniżej kilka zdjęć parteru jeszcze w trakcie kladzenia podlogowki.
    https://lh3.googleusercontent.com/-M...0/IMGP9476.JPG

    https://lh3.googleusercontent.com/-G...78.JPGPomozcie mi proszę w temacie podlogowki i dylatacji.

    W calym domu poza garazem zdecydowalismy sie na podlogowke. Parter bez garazu ma 60m2. Caly dom wykonywal mi deweloper ale instalacje wod-kan-co moj facowiec. Dopiero po wylaniu przez dewelopera posadzek uswiadomilem sobie, ze tam nigdzie nie ma zadnyc dylatacji a na dniacH zaczynamy klasc na calym parterze plytki 30x120 cm.

    Czy mozna jeszcze temu jakos zaradzic?
    Czy da sie bez tego życ i liczyć, że nic nie popęka?

    Proszę o pomoc. Poniżej kilka zdjęć parteru jeszcze w trakcie kladzenia podlogowki.
    https://lh3.googleusercontent.com/-M...0/IMGP9476.JPG

    https://lh3.googleusercontent.com/-G...0/IMGP9478.JPG

  20. #40

    Domyślnie

    Czarno to widzę, pomieszczenie o nieregularnych ksztaltach, słupy, pomijając dylatację obwodową przydałby się również podział samego pomieszczenia, choćby poprzez wykonanie kontrolowanej szczeliny blichówką w trakcie wylewania posadzki.

Strona 2 z 3

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony