dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 3
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 54
  1. #1

    Domyślnie Myszy na strychu

    Na strychu, między wełną i sufitem podwieszanym zagnieździł się gryzoń jakiś
    Strasznie tupie i nas wkurza
    A tak poważnie, czy ktoś ma doświadczenia z pozbyciem się takiego gościa (dodam, że humanitarnym, uśmiercanie zwierzaka nie wchodzi chwilowo w rachubę)?
    Czy odstraszacze emitujące ultradźwięki zadziałają, jeżeli skubany mieszka pod wełną i płytą OSB?

  2. #2
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar fighter1983
    Zarejestrowany
    Apr 2009
    Skąd
    Poznań
    Kod pocztowy
    60-167
    Posty
    6.901
    Elewacje - forumowy dostawca i wykonawca Od wielu lat forumowiczom dostarczamy materiały na terenie całej Polski i wykonujemy również docieplenia/elewacje budynków (głównie mazowieckie) 661071502 sprzedaz(at)med-bud.pl med-bud.pl Poznań, Warszawa, Cała Polska

    Domyślnie

    Zainstaluj kota....
    forumowicze w okolicach 2020 roku praktycznie opuscilem to forum.
    Pomimo braku aktywnosci czesc z Was w sprawach elewacji się odzywa do mnie.

    pisanie PW nie ma sensu - zagladam raz na rok. Jestem na FB a jesli moj platny profil jeszcze dziala (nie odnawiam go) to numer tel znajdziecie wlasnie w nim.

    Dzialam dzialam caly czas w tych moich kochanych elewacjach tylko ze nie tutaj

  3. #3

    Domyślnie

    dajta spokój, nawet tam włażą.
    no, to może być problem z jego wykurzeniem.
    Ma ciepło i cicho.
    Na początek i najłatwiej można spróbować wystawić trutkę.

  4. #4

    Domyślnie

    dzięki Panowie za rady,
    ale mam niejasne wrażenie, że tak kot jak i trutka zabiją gryzonia, a miało być przecież humanitarnie

  5. #5
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    beton44

    Zarejestrowany
    Sep 2005
    Posty
    4.848

    Domyślnie

    jak słychać tupanie

    to raczej to jest coś większe od myszy....znacznie większe...

  6. #6

    Domyślnie Re: Myszy na strychu

    Cytat Napisał ziemo
    Na strychu, między wełną i sufitem podwieszanym zagnieździł się gryzoń jakiś
    Strasznie tupie i nas wkurza
    A skąd wiesz, że gryzoń?
    Może drapieżnik?

  7. #7
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar adam_mk
    Zarejestrowany
    Jan 2005
    Skąd
    pustynia
    Kod pocztowy
    32-310
    Posty
    22.205

    Domyślnie


    Chyba zacznij czytać o kunach....

    Na kunę jest dobra rada: pokochać!
    Walka z nią jest trudna.

    Sprzedaj ten dom...
    Adam M.

  8. #8

    Domyślnie

    A ja kunę z domu wypędziłem i to w kilka dni. Chodziła mi po murach i zrywała wełnę z dachu na szczęście nie dostała się do domu.

  9. #9

    Domyślnie

    Cytat Napisał bladyy78
    A ja kunę z domu wypędziłem i to w kilka dni. Chodziła mi po murach i zrywała wełnę z dachu na szczęście nie dostała się do domu.
    A jakim to sposobem wypędziłeś kunę?

  10. #10

    Domyślnie

    Sposób może troszkę drakoński ale u mnie poskutkował. Wiedziałem gdzie u mnie chodzą kuny, przeważnie jak wdrapują się pod dach to robią to narożami budynku, wiec wziąłem drabinę i 3 m od ziemi na narożach budynku poprzyczepiałem siatkę metalową do której podłączyłem prąd. Dodatkowo koło budynku w miejscach niedostępnych wyłożyłem specjalną trutkę na kuny. Poskutkowało natychmiast. Wiem że trutka to możne nie najlepszy pomysł ale nie mogłem pozwolić sobie żeby kuny zdewastowały mi dach, a niestety tak się działo. Nie mogłem już na to patrzeć jak z dnia na dzień pod domem znajdowałem kilkunasto centymetrowe skrawki wełny. Jedyny pożytek z tej kuny jest taki ze zmusiła mnie to do tego żeby w końcu zabrać się za ocieplenia domu i pozamykanie wszystkich możliwych dróg którędy w przyszłości by mogły się dostać na poddasze.

  11. #11

    Domyślnie

    Ludzie, ja chcę się pozbyć gryzonia (nornica dokładnie) HUMANITARNIE
    Jakbym chciał krwi, to rozłożyłbym myszołapki (swoją drogą, kto wymyślił nazwę myszołapka Lucifer ) i byłoby po sprawie
    Wracając do sedna: czy ktoś wie, jak działają odstraszacze ultradźwiękowe i czy fala dźwięku przeniknie rzez OSB i wełnę

  12. #12

    Domyślnie

    Cytat Napisał ziemo
    Ludzie, ja chcę się pozbyć gryzonia (nornica dokładnie) HUMANITARNIE
    Humanitarnie to możesz tylko spróbować odwołać się do jej poczucia lokalnego patriotyzmu
    czy ktoś wie, jak działają odstraszacze ultradźwiękowe
    Wiem, z autopsji, jak działał taki na krety. Wkurzał go do tego stopnia że był wykopywany z ziemi i rano leżał koło kopca.
    Pozdrawiam - Piotr

  13. #13

    Domyślnie

    ale czy kret się wyprowadził?

  14. #14

    Domyślnie

    Cytat Napisał ziemo
    ale czy kret się wyprowadził?
    Nie, myśmy się wyprowadzili. Kret został jako gratis dla kupującego
    Pozdrawiam - Piotr

  15. #15
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA OD PODDASZY Avatar Rom-Kon
    Zarejestrowany
    Feb 2007
    Skąd
    okolice Warszawy
    Posty
    5.400

    Domyślnie

    Co do myszy był już bardzo ciekawy temat... nawet ciekawe porady były... po co dublować tematy wystarczy sięgnąć do przeszłości:
    http://forum.muratordom.pl/zdechla-m...oga,t97369.htm
    "Szukajcie a znajdziecie"

    Okna połaciowe: Album z fotkami
    Inne fotki: Różne fotki budowlane
    Przestroga dla wszystkich którzy chcą mieć tanio: Nietypowa fasada - pomocy!


  16. #16
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    Mirek_Lewandowski

    Zarejestrowany
    Feb 2006
    Posty
    6.787

    Domyślnie

    Cytat Napisał ziemo
    Ludzie, ja chcę się pozbyć gryzonia (nornica dokładnie) HUMANITARNIE
    Jakbym chciał krwi, to rozłożyłbym myszołapki (swoją drogą, kto wymyślił nazwę myszołapka Lucifer ) i byłoby po sprawie
    Wracając do sedna: czy ktoś wie, jak działają odstraszacze ultradźwiękowe i czy fala dźwięku przeniknie rzez OSB i wełnę
    Nornica na strychu no, no...
    Myszy tupią tylko okazjonalnie, zależnie od spożycia nasłuchującego...
    Humanitarnie- no możesz próbowac, jakieś plakaty porozwieszać czy cuś, bo przecież nie wyperswadujesz.
    Prawdopodobnie kuna. Radził bym poczytać stosowny wątek, a jest długi i ciekawy, czasem krew w żyłach mrożący. I odpuść humanitaryzm, chyba że planujesz remont kapitalny dachu.

  17. #17
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar adam_mk
    Zarejestrowany
    Jan 2005
    Skąd
    pustynia
    Kod pocztowy
    32-310
    Posty
    22.205

    Domyślnie

    Można założyć, że humanitaryzm jest tak dominującą pobudką, że ten dom został już przekazany tym sublokatorom, co się tam wprowadzili...
    Oni sobie takiego nie zbudują. Bidulki...
    Czas zacząć budowę kolejnego domu.
    Dla siebie...

    Można też zmienić poglądy. Wielu z forum już było wystawionych na taką próbę...
    Bywało, że mordercze instynkty zwyciężały...

    Adam M.

  18. #18

    Domyślnie

    a może tak z tym zwierzaczkiem to na poczatek się zaprzyjażnić , a pożniej kto wie może nawet pokochać i traktować jak mieszkanca domu
    sie zacznie sie skończy

  19. #19

    Domyślnie

    Myszy nie znoszą mięty
    stary ludowy sposób (sprawdzałam działający) póki jest jeszcze mięta na łąkach, wybierz się, narwij duuuużo mięty i porozkładaj na strychu (nie wiem jak z działaniem olejków czy innych kropelek miętowych)
    po kilku dniach lokator powinien się wynieść , dla pewności warto po jakimś czasie wymienić miętę na nową .
    ....i myśli sobie Ikar,
    co nieraz już w dół runął
    jakby powiało zdrowo,
    tobym jeszcze raz pofrunął......
    A Osiecka

  20. #20

    Domyślnie

    dzisiaj na strychu znalazłem kawałki wełny
    a to oznacza wojnę
    zadziałamy więc kompleksowo: trutka, ultradźwięki no i oczywiście myszołapka o wdzięcznej nazwie "Lucifer"
    i jakby co, to pamiętajcie, że chciałem humanitarnie

Strona 1 z 3

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony