dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 2
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 40
  1. #1
    Guest

    Domyślnie Sześciolatki uczą się potajemnie pisać i czytać ...

    Nowa podstawa programowa zabrania nauki czytania i pisania w zerówkach

    W porozumieniu z rodzicami przedszkola prowadzą nielegalne zajęcia z sześciolatkami


    http://edgp.dziennik.pl/index.php?ac...icle&id=261260


    Bez zeszytów i tablicy, ale z podręcznikami, sześciolatki m.in. z podwarszawskich przedszkoli poznają potajemnie alfabet.

    Zajęcia są tajne, bo zgodnie z nową podstawą programową dzieci, które uczęszczają do zerówki, nie powinny uczyć się czytać i pisać.

    Rodzice, którzy we wrześniu zdali sobie sprawę, że ich dziecko może stracić rok nauki, proponują przedszkolom prowadzenie zajęć z czytania i pisania wbrew obowiązującym przepisom ...

  2. #2

    Domyślnie

    Sie porobiło
    Chętnie wysłucham racji drugiej strony.
    A computer, like an air-conditioner, works correctly, until you open windows.

  3. #3

    Domyślnie

    nie tylko w podwarszawskich w naszym przedszkolu też tajne komplety
    ....i myśli sobie Ikar,
    co nieraz już w dół runął
    jakby powiało zdrowo,
    tobym jeszcze raz pofrunął......
    A Osiecka

  4. #4
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    mbz

    Zarejestrowany
    Feb 2003
    Posty
    5.509

    Domyślnie

    Uczenie teraz dzieci w zerowkach na "tajnych kompletach" jest bez sensu, szkoda ze rodzice tego nie rozumieja. Dzieci beda sie potwornie nudzic za rok w pierwszej klasie.
    chwilowo na sygnaturke pomyslu brak

  5. #5

    Domyślnie

    i nauczyciele też
    ....i myśli sobie Ikar,
    co nieraz już w dół runął
    jakby powiało zdrowo,
    tobym jeszcze raz pofrunął......
    A Osiecka

  6. #6
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar bobiczek
    Zarejestrowany
    Oct 2001
    Posty
    5.014

    Domyślnie

    Mój sie nie nudzi.
    Pani przynosi mu na lekcje książki z biblioteki - a on sobie czyta spokojnie, kiedy reszta nadrabia zaległości -
    Autostrada przez mój nowo wybudowany dom


    Palę dużo bo lubię - i nie wstydzę się tego

  7. #7
    ELITA FORUM (min. 1000) NAJLEPSZY DORADCA FINANSOWO-PRAWNY!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar aglig
    Zarejestrowany
    Aug 2004
    Posty
    2.057

    Domyślnie

    Cytat Napisał bobiczek
    Mój sie nie nudzi.
    Pani przynosi mu na lekcje książki z biblioteki - a on sobie czyta spokojnie, kiedy reszta nadrabia zaległości -
    Nie nadrabiają zaległości tylko przerabiają materiał obowiązujący w danej klasie. W pierwszych latach nauki dzieci wyrabiają sobie pewne nawyki. Jak myślisz czy twoje dziecko kiedy już inni "nadrobią zaległości" będzie umiało czynnie się włączyć i zaangażować w lekcje.
    Tyle było szumu że zabiera się dzieciom dzieciństwo, a co robią rodzice ? Wymuszają na przedszkolankach naukę dzieci, które mogłyby się w tym czasie bawić. Co robią rodzice- świadomie ustawiają swoje dzieci do wyścigu szczurów.
    Materiał w pierwszej klasie jest zupełnie inny od tego co było w zeszłym roku.
    Mój jest ten kawałek podłogi, nie mówcie mi więc co mam robić.
    Będę se mówić przyłącz a nie przyłącze, chodzić na pole a nie na dwór, kupować jarzynę,grysik i weke a obok łóżka mieć nakastlik i nie będe się spaźniać, pójdę do masarni i na obiad będę mieć sznycle,a w łazience położę filzy, pościele łóżko i wyplewię grządke a wam nic do tego

  8. #8
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Dorfi
    Zarejestrowany
    Jul 2006
    Posty
    1.931
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    108

    Domyślnie

    Cytat Napisał mbz
    Uczenie teraz dzieci w zerowkach na "tajnych kompletach" jest bez sensu, szkoda ze rodzice tego nie rozumieja. Dzieci beda sie potwornie nudzic za rok w pierwszej klasie.
    Mój syn umiał czytać, pisać i liczyć jako pięciolatek. Czy jest więc w I klasie czy w zerówce w przedszkolu to i tak na jedno wychodzi. Poza tym nie każde 6-letnie dziecko jest w stanie usiedzieć w ławce. Zrobi zadanie w 5 minut i idzie się bawić, gdy reszta dzieci dalej nad czymś pracuje. W szkole takie coś nie jest możliwe.
    Ja zresztą też się nudziłam w podstawówce, chociaż po pierwszym semestrze przenieśli mnie do drugiej klasy. I nie wspominam tego mile. Cóż tego, że w nauce radziłam sobie świetnie jak strasznie tęskniłam za koleżankami z klasy pierwszej. Robiłam więc szybko to co było trzeba a potem czytałam sobie książki gdy reszta klasy dalej robiła zadania.

  9. #9
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar bobiczek
    Zarejestrowany
    Oct 2001
    Posty
    5.014

    Domyślnie

    Cytat Napisał Dorfi
    Mój syn umiał czytać, pisać i liczyć jako pięciolatek. Czy jest więc w I klasie czy w zerówce w przedszkolu to i tak na jedno wychodzi.
    dokładnie o tym samym ja - a nie o "wyścigach szczurów"
    Ma przeczytane "Mity Greckie" ostatnio do poduchy skończył biograficzną Małysza.
    I co.
    Mam go hamować? Zabraniać mu? Bo będzie się nudził na lekcjach?
    A do drugiej klasy nie wysłałem od razu (choc mógł) bo po co?
    Żeby na w-f i innych był mniejszy? Nie miał "swojej I klasy?????
    Nie,nie, nie mam wewnętrznego że jest dzisiaj w I klasie i ma zasób wiedzy z polskiego i matematyki większy niż rówieśnicy.
    Są zajęcia dodatkowe po szkole w których może się realizować - bez strachu o zaległości.
    Polecam
    Autostrada przez mój nowo wybudowany dom


    Palę dużo bo lubię - i nie wstydzę się tego

  10. #10
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) ENCYKLOPEDIA LINKÓW Avatar cieszynianka
    Zarejestrowany
    Mar 2008
    Posty
    13.035

    Domyślnie

    Cytat Napisał aglig
    Materiał w pierwszej klasie jest zupełnie inny od tego co było w zeszłym roku.
    Chyba jednak nie

  11. #11
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    gawel

    Zarejestrowany
    Feb 2003
    Posty
    10.265

    Domyślnie

    Cytat Napisał cieszynianka
    Cytat Napisał aglig
    Materiał w pierwszej klasie jest zupełnie inny od tego co było w zeszłym roku.
    Chyba jednak nie
    W roku szkolnym 2009/2010 7 latki idą starym programem a szesciolatki według nowej podstawy programowej. Generalnie nowa podstawa programowa jest "uwsteczniona" tzn 6 letni pierwszoklasista mazostać przygotowany do nauki czytania i pisania natomiast 7 letni pierwszoklasista uczy sie czytać i pisac tak z grubsza wygląda żóżica.

    Jestem w temacie niestety bo to co wyprawia stołeczne biuro edukacji (nie wazne której dzielnicy ) to po prostu skandal.
    Po 1 wygonili klasy zerowe z przedszkoli nie pomogły protesty i akcje medialne ani negocjowanie osobiście marzłem na pikiecie na Placu Bankowym z transparentem .
    Kiedy już pogodziłem się z losem i zapisaliśmy córeczkę do szkoły. Idę na zebranie 31 sierpnia a tu great aidea i propozycja prawie nie do odrzucenia zróbmy 1 klasę zamiast klasy zerowej. Ręce nogi i pozostałe członki mi opadły dosłownie i się zagotowałem Na początku na 26 dzieci 4 rodziców było za tym świetnym pomysłem, ale na drugi dzień już polowa no suma sumarum wymagana była jednomyślność żeby dokonać takiej zmiany i została dzięki Panu Bogu klasa 0.
    Ale rodzice są rozgoryczeni i podzieleni. Co do nowej podstawy programowej to podręczniki są koszmarne i wcale nie proste wątpię czy dzieci sobie z nimi tak poradzą ba ja się nawet martwię o rodziców.

  12. #12
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) ENCYKLOPEDIA LINKÓW Avatar cieszynianka
    Zarejestrowany
    Mar 2008
    Posty
    13.035

    Domyślnie

    Od tego roku szkolnego pierwszoklasiści jadą według nowej podstawy programowej i nawet w siatce godzin dyrektorskich nie nazywa się to kształcenie zintegrowane (jak II i III klasa) ale edukacja wczesnoszkolna. Dla klasy I są zupełnie nowe dzienniki, w których obowiązuje wpisywanie tematów z podziałem na poszczególne edukacje (np. edukacja polonistyczna, edukacja matematyczna, edukacja muzyczna itd.) czyli po prostu zapisy przedmiotowe, tak jak w starszych klasach.
    Wszystkie podręczniki są dla pierwszaków zupełnie nowe, a jest ich mnóstwo, bo każde wydawnictwo coś wydało, żeby nie wypaść z obiegu. Są różne, a niektóre na prawdę fajne. Różnią się min. tempem wprowadzania nowego materiału (w niektórych kończy się wprowadzanie alfabetu w styczniu, tak jak w starych podręcznikach, a niektóre mają to rozciągnięte w czasie do kwietnia.
    Tak na prawdę to nie ma wiele zmian jeśli chodzi o treści programowe. Wywalono pojęcia z gramatyki, zmniejszono zakresy liczbowe. Cała różnica będzie polegała na tym, że teraz dzieci będą przychodziły do szkoły bez podstaw nauki czytania, chyba, że w przedszkolu nauka ta będzie prowadzona mimo, że nie jest obowiązkowa.

  13. #13
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar jajmar
    Zarejestrowany
    Jan 2004
    Skąd
    Tarnobrzeg-Rzeszów
    Posty
    10.211

    Domyślnie

    Cytat Napisał bobiczek

    Ma przeczytane "Mity Greckie" ostatnio do poduchy skończył biograficzną Małysza.
    To chyba ponury żart. Jeżeli to nie wyścig to niby co ? Wiem co, ale nie wypada pisać

  14. #14
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar bobiczek
    Zarejestrowany
    Oct 2001
    Posty
    5.014

    Domyślnie

    Cytat Napisał jajmar
    Cytat Napisał bobiczek

    Ma przeczytane "Mity Greckie" ostatnio do poduchy skończył biograficzną Małysza.
    To chyba ponury żart. Jeżeli to nie wyścig to niby co ? Wiem co, ale nie wypada pisać
    powiem Ci co to.
    Nauczył się czytać praktycznie sam.
    Zaczął od tabliczek z nazwami ulicy w zabawie, potem znaki informacyjne na drodze....samo jakoś poszło w zabawie.
    Reszta jest jego.
    Mity wypożyczył w bibliotece sam a Małysza wziął od swojego 21-letniego brata z półki.
    Cały sekret - możemy nazwać po Twojemu " ponury żart i wyścig szczurów", co mi tam, mało mnie to akurat.
    W/g Twojej teorii powinienem spalić regał domowy z ksiązką i zakazać wstępu do publicznej i szkolnej biblioteki - w/g mojej teorii jest ciut inaczej ale spierać się nie będę.
    Autostrada przez mój nowo wybudowany dom


    Palę dużo bo lubię - i nie wstydzę się tego

  15. #15
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    mbz

    Zarejestrowany
    Feb 2003
    Posty
    5.509

    Domyślnie

    Wiesz Bobiczku, ja bym sie przyczepila nie do tego, ze czyta, ale do tego co czyta. Nie sadze, ze "Mity" to dobra lektura dla tak malego chlopca. Przeczytac to on na pewno umie, ale czy bedzie potrafil zrozumiec? Zwlaszcza, ze tam wiele okrutnych rzeczy mozna znalezc.
    chwilowo na sygnaturke pomyslu brak

  16. #16
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar jajmar
    Zarejestrowany
    Jan 2004
    Skąd
    Tarnobrzeg-Rzeszów
    Posty
    10.211

    Domyślnie

    Cytat Napisał bobiczek
    W/g Twojej teorii powinienem spalić regał domowy z ksiązką i zakazać wstępu do publicznej i szkolnej biblioteki
    Gdzie tak napisałem?

  17. #17
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar bobiczek
    Zarejestrowany
    Oct 2001
    Posty
    5.014

    Domyślnie

    Cytat Napisał mbz
    Wiesz Bobiczku, ja bym sie przyczepila nie do tego, ze czyta, ale do tego co czyta. Nie sadze, ze "Mity" to dobra lektura dla tak malego chlopca. Przeczytac to on na pewno umie, ale czy bedzie potrafil zrozumiec? Zwlaszcza, ze tam wiele okrutnych rzeczy mozna znalezc.

    błąd.
    Trzeba umieć dobierać, nie podejrzewajcie mnie tu o coś innego niż lektury dla dzieci, no co Wy.
    Próbka
    [img]file:///C:/Documents%20and%20Settings/Pawe%C5%82/Pulpit/KSG-Polonia-spadek%20z%20ligi/740756742_1.jpeg[/img]
    Autostrada przez mój nowo wybudowany dom


    Palę dużo bo lubię - i nie wstydzę się tego

  18. #18
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar bobiczek
    Zarejestrowany
    Oct 2001
    Posty
    5.014

    Domyślnie

    [quote="bobiczek"]
    Cytat Napisał mbz
    Wiesz Bobiczku, ja bym sie przyczepila nie do tego, ze czyta, ale do tego co czyta. Nie sadze, ze "Mity" to dobra lektura dla tak malego chlopca. Przeczytac to on na pewno umie, ale czy bedzie potrafil zrozumiec? Zwlaszcza, ze tam wiele okrutnych rzeczy mozna znalezc.

    błąd.
    Trzeba umieć dobierać, nie podejrzewajcie mnie tu o coś innego niż lektury dla dzieci, no co Wy.
    Próbka tu

    http://www.allegro.pl/item740756742_...mlodszych.html

    Zobaczcie tekst i powiedzcie że nie pisane dla dzieci
    Autostrada przez mój nowo wybudowany dom


    Palę dużo bo lubię - i nie wstydzę się tego

  19. #19
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar bobiczek
    Zarejestrowany
    Oct 2001
    Posty
    5.014

    Domyślnie

    wyżej kilka postów
    Autostrada przez mój nowo wybudowany dom


    Palę dużo bo lubię - i nie wstydzę się tego

  20. #20
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar bobiczek
    Zarejestrowany
    Oct 2001
    Posty
    5.014

    Domyślnie

    Cytat Napisał jajmar
    Cytat Napisał bobiczek
    W/g Twojej teorii powinienem spalić regał domowy z ksiązką i zakazać wstępu do publicznej i szkolnej biblioteki
    Gdzie tak napisałem?
    wyżej kilka postów - stwierdzając autorytatywnie że jeżeli nie wyścig szczurów to co - albo że nawet nie chcesz tego dosadniej komentować.
    (nie potrafie wklejać kilku postów naraz)

    bobiczek napisał:


    Ma przeczytane "Mity Greckie" ostatnio do poduchy skończył biograficzną Małysza.


    To chyba ponury żart. Jeżeli to nie wyścig to niby co ? Wiem co, ale nie wypada pisać
    Autostrada przez mój nowo wybudowany dom


    Palę dużo bo lubię - i nie wstydzę się tego

Strona 1 z 2

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony