dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 16 z 16
  1. #1
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar mr6319
    Zarejestrowany
    Feb 2009
    Posty
    1.404
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    409

    Domyślnie Strop Kleina - przygotowanie pod podłogówkę.

    Remontuję właśnie dom z lat 60-tych.
    W domu tym stropy wykonane są jako stropy Kleina typu półciężkiego: dwuteowniki co około metr, pomiędzy nimi
    wypełnienie z cegły dziurawki, co któryś rząd cegieł "stoi" na wozówkach zamiast leżeć na podstawach, wszystko usztywnione bednarką w spoinach i zalane cienką warstwą zaprawy/betonu.

    Na innych forach znalazłem takie rozwiązanie naprawy takiego stropu:

    zastosowanie keramzytowej podsypki wyrównującej stabilizowanej cementem. Keramzyt o drobnej granulacji miesza się na sucho z cementem i lekko zwilża wodą. Wypełnia się nim przestrzeń do wysokości wierzchu belek stropowych. Uzyskuje się w ten sposób równy i stabilny podkład na którym w zależności od wymaganego poziomu podłogi można położyć płyty styropianowe, a na nich betonową wylewkę podłogową.
    Ogólnie ma to być przygotowanie pod ogrzewanie podłogowe.

    Czy ktoś podpowie mi jakie dać proporcje cementu do keramzytu?
    I jaka jest najlepsza metoda na zagęszczenie na takim stropie kleina by mu niewyrządzić zbytniej krzywdy?




  2. #2

    Domyślnie

    Robilem to samo u mnie w domu pod podlogówke .Kermazyt wysypalem ponad belki bo okazalo sie ze nie sa w poziomie wzgledem siebie .Ubijałem delikatnie ale kilka dni narzedziem wymyslonym deska 50x50 przymocowana do kołka dosc ciezkiego i tak powoli ubilo sie bardzo ladnie , na to trzeba wylac cienko betonu do poziomu i ukladamy styro / powoodzenia

  3. #3
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar mr6319
    Zarejestrowany
    Feb 2009
    Posty
    1.404
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    409

    Domyślnie

    Z tego co piszesz to keramzytu nie mieszałeś z cementem tylko na wierzch poszła cienka wylewka...

    poselrulez pisze:
    Ubijałem delikatnie ale kilka dni narzedziem wymyslonym deska 50x50 przymocowana do kołka dosc ciezkiego i tak powoli ubilo sie bardzo ladnie
    Metoda stara jak świat i wciąż skuteczna...
    Mozesz jeszcze powiedzieć jaka ziarnistość keramzytu poszła na twój strop?
    PS. Może mi ktoś pomóc w obliczeniu ile tego ustrojstwa mi wejdzie na mój strop? Dom ma 1040cm x 970cm, użytkowa powierzchnia parteru to około 95m, wysokość podsypki trochę ponad poziom belek to około 7cm.
    Już obliczone - około 7,06m3.

  4. #4
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar mr6319
    Zarejestrowany
    Feb 2009
    Posty
    1.404
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    409

    Domyślnie

    ZNalazłem coś takiego:
    Sposób wykonania:
    1.Na dolnej płycie stropu najczęściej układa się paroizolację z folii, szczególnie nad mokrymi pomieszczeniami takimi jak łazienki, pralnie itp.
    2.Przestrzeń do poziomu górnej półki dwuteownika należy wypełnić keramzytem - rodzaj keramzytu uzależniony jest od grubości wypełnienia (jw.) - najczęściej jest to Keramzyt maxit 10-20 S.
    3.Na wierzchu lekko zagęszczonego keramzytu zaleca się ułożenie izolacji akustycznej ze styropianu, pianki poliuretanowej itp.
    4.Kolejną warstwą jest szlichta cementowa o grubości 4-6 cm (wskazane jest dozbrojenie jej siatką do podłoży), którą należy dylatować obwodowo od ścian i poprzecinać w progach. Do wykonania szlichty można zastosować suchą mieszankę Optiroc 1000 (weber.floor BASE10).


  5. #5

    Domyślnie

    z rysunko glupio wychodzi bo styropian musial bys dac 2 razy pod szlichte i na pod rurki podłogówki , ja mialem 35m2 i poszlo 1,5 m3 na jakies 8-10cm rozmiar kermatytu mialem 8-10 jakos tak /


    kermazytu nie mieszalem z cementem bo nie trzeba wystarczy zalac go zadkim betonem

  6. #6
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar mr6319
    Zarejestrowany
    Feb 2009
    Posty
    1.404
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    409

    Domyślnie

    Powiem tak. Jak się okazuje zakup i przywóz keramzytu czy to w Big Bagach czy luzem to wielki problem. A to za daleko a to nie wejdzie na auto...
    Pytam więc czy keramzyt można zastąpić wełną taką jak do ociepleń poddaszy?

  7. #7

  8. #8

    Domyślnie

    Witam!dołańczm się do tematu,a dać sam styropianPS100 i szlichte ,a pod podłogówkę raz jeszcze styropian.to będzie zle?

  9. #9
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Basia_KRK
    Zarejestrowany
    Jan 2009
    Skąd
    Kraków
    Posty
    2.527
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    270

    Domyślnie

    Dodaję wątek do obserwowanych, bo ten temat też mnie interesuje.
    U nas również jest strop Kleina i planowana podłogówka.....

  10. #10
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    maciek.d

    Zarejestrowany
    Apr 2010
    Posty
    2

    Domyślnie

    Witam

    Jestem nowym forumowiczem więc proszę o wyrozumiałość jeśli zrobie (napisze) tu coś niezgodnego z ogólnie przyjętymi zasadami.

    Na początek słowo uznania dla mr6319 za jego dzinnik przebudowy domu. Wciągająca lektóra zwłaszcza dla mnie ponieważ ja też przymieżam sie do rozbudowy starego domu. (może też założe dziennik?) W związku z tym mam pytanie dotyczące stropu Klejna i przygotowaniu go pod posadzki betonowe z ogrzewaniem podłogowym.
    Czy wasz strop był przeliczany a jeśli tak to jak to wyszło (czy z dużym zapasem?) Bardzo ciekawią mnie też szczegóły wykonania, zdjęcia i koszty.

  11. #11
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    maciek.d

    Zarejestrowany
    Apr 2010
    Posty
    2

    Domyślnie

    Witam

    Jestem nowym forumowiczem więc proszę o wyrozumiałość jeśli zrobie (napisze) tu coś niezgodnego z ogólnie przyjętymi zasadami.

    Na początek słowo uznania za Twój dzinnik przebudowy domu. Wciągająca lektóra zwłaszcza dla mnie ponieważ ja też przymieżam sie do rozbudowy starego domu. (może też założe dziennik?)

    W związku z tym mam pytanie dotyczące stropu Klejna i przygotowaniu go pod posadzki betonowe z ogrzewaniem podłogowym.
    Czy nośność waszego stropu była przeliczana a jeśli tak to jak to wyszło (czy z dużym zapasem?) Wyczytałem też, że Twój strop został wzmocniony prętami. Bardzo ciekawią mnie szczegóły wykonania.

    Czy znacie już koszt wykonania 1 m2 takiej posadzki?

    No i już namieszałem, odpowiedziałem podobnym wpisem Basi_KRK. - przepraszam za zamieszanie

  12. #12
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    LewAnka

    Zarejestrowany
    Oct 2009
    Posty
    9

    Domyślnie

    Adaptuję stodołę z roku 1903 na mieszkanie., a właściwie jej górę. U mnie był problem tego typu, że jest za duża powierzchnia na beton i stropy mogły nie wytrzymać. Keramzytu chciałam uniknąć ze względu na ubijanie się i często są tam mieszkańcy bez zameldowania. Wyszukaliśmy z męzem firmę, która zalewa pianobetonem. Jest extra, lekki- a wylewka jest tak równa, że ludzie od podłogówki byli w szoku. Jedyna wada to cena, ale za to nie miałam żadnego problemu z poziomem.

  13. #13

    Domyślnie

    Cytat Napisał LewAnka Zobacz post
    .... zalewa pianobetonem. Jest extra, lekki- a wylewka jest tak równa, że ludzie od podłogówki byli w szoku. Jedyna wada to cena, ale za to nie miałam żadnego problemu z poziomem.
    Ile zapłaciliście za m2?
    pzdr
    r.

  14. #14
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    TB.Marcin

    Zarejestrowany
    Mar 2012
    Posty
    1

    Domyślnie

    Witam. wąntek stary ale może ktoś tu jeszcze zajrzy z takim problemem. Więc napisze jak ja sobie radze z tym wypełnieniem przestrzeni między płytą a górną płaszczyzną belki dwuteowej. Zazwyczaj jest to 3-5 cm. Teraz załóżmy że belka wystaje 5 cm a styropianu ponad belke chcemy jeszcze minimum 2 cm. to dajemy warstwami twardy styropian.Pierwsza warstwa 4 cm (by dobrze doszła pod stopki belki).potem kładziemy drugą warstwe 3 cm ale w taki sposób by nie przykrywała belek,a leżała przy krawędzi belki.. Zaś na samą belke układamy pasy MIĘKKIEGO styropianu i na wysokość taką jaka nam jest potrzebna czyli jak tu 2cm. Dzięki takiemu ułożeniu styropianu mamy pewność że posadzka nie pęknie w miejscach gdzie biegły belki ponieważ miękki styropian ułożony na belkach łatwo się ugnie i nie zablokuje reszty osiadającego styropianu. No a grubość posadzki dać 4-5 cm,zbrojoną siatką zgrzewaną przeznaczoną do tych celów. Chyba że mamy wątpliwośći co do wytrzymałości płyty ceglanej to belkę też twardym styropianem przykryć by większy ciężar leżał na belkach a lepsze wykonać zbrojenie posadzki. Pozdrawiam

  15. #15

    Domyślnie

    a nie lepiej zamaiast kermazytu albo styro dac perlit zmieszany z cementem ,a potem go zalac wode?Prostsze ,latwiejsze i dokladniejsze.
    Regulamin forum

  16. #16

    Domyślnie

    Cytat Napisał gumis107 Zobacz post
    a nie lepiej zamaiast kermazytu albo styro dac perlit zmieszany z cementem ,a potem go zalac wode?Prostsze ,latwiejsze i dokladniejsze.
    ja zasypałem perlitem zmieszanym z gipsem. dwuteowniki wystawały u mnie ponad strop około 6-8 cm. do poziomu 5cm ponad teowniki poszedł perlit z gipsem w/g receptury z wątku o ocieplaniu podłogi na gruncie. Zalety, mała waga, cena perlitu około 150zl/m3 (+transport), na to od razu podłogówka, ( w moim przypadku: siatka, rurki pex, wylewka)
    o ile się orientuję to perlit z cementem ma gorsze parametry cieplne ale większą wytrzymałość, no i dłużej wiąże, Kwestia wyboru.
    plumbum

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony