dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 3
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 45
  1. #1
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Lukasz_Kangoo

    Zarejestrowany
    Mar 2007
    Skąd
    Uwieliny
    Posty
    63
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    15

    Domyślnie "Jak byśmy się kiedyś budowali ..." - komentarze

    Witam i czekam na Wasze komentarze do naszego dziennika

  2. #2

    Domyślnie

    Witam!
    Bardzo ładny domek budujecie , moja koleżanka mieszka w takim od 3 lat, dlatego ja buduję inny.........
    Gratuluję , trzymam kciuki za pogodę (mi też się przyda)

    Mam pytanko : jakiej szerokości macie w projekcie okno nad wejściem w lukarnie?
    w naszym budującym się domu okno przerabiamy na identyczne i zostawiliśmy otwór 270 cm żeby podzielić na 3 równe części i tak się zastanawiam czy to nie jest węższe?
    Pozdrawiam.

  3. #3

    Domyślnie

    również witam,
    myślałam, że będę pierwsza, ale mogę być druga
    gratulacje i życzę powodzenia, my mamy identyczny termin rozpoczęcia budowy, ale u nas postępy nie są takie duże, z tym że mamy domek częściowo podpiwniczony. Będę śledzić dalsze losy tej budowy i porównywać ze swoją.
    pozdrawiam
    kaśka

  4. #4
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    btx

    Zarejestrowany
    Jun 2007
    Posty
    394
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    124

    Domyślnie

    witam,
    i gratuluję wyboru.
    My mieszkamy w Adeli od niedawna, ale już mogę polecić!
    I mogę też coś doradzić: szykujcie kasę! więcej kasy niż zakładacie, bo się przyda

    Napisz coś o działce - jaka duża, jaki kształt
    Materiały wszystkie zamierzasz sam kupować czy zlecisz ekipom?

  5. #5
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Lukasz_Kangoo

    Zarejestrowany
    Mar 2007
    Skąd
    Uwieliny
    Posty
    63
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    15

    Domyślnie

    No więc po kolei odpowiadam

    agnie-cha
    Mam pytanko : jakiej szerokości macie w projekcie okno nad wejściem w lukarnie?
    w naszym budującym się domu okno przerabiamy na identyczne i zostawiliśmy otwór 270 cm żeby podzielić na 3 równe części i tak się zastanawiam czy to nie jest węższe?
    Nie pamiętam jakiej szerokości jest okno - jak będę miał plany pod ręką to sprawdzę. Ale szerokość skrzydła 90cm to chyba standard więc przypuszczam, że w Adeli jest podobnie jak Ty planujesz zrobić

    kaniosy2
    Będę śledzić dalsze losy tej budowy i porównywać ze swoją.
    Zaglądaj i napisz czasami co u Ciebie na budowie. Jaki projekt?

    btx
    My mieszkamy w Adeli od niedawna, ale już mogę polecić!
    Wiem wiem - czytałem Twój dziennik, a nawet kiedyś chyba mailowo rozmawialiśmy.
    Bardzo podoba nam się jak masz wykończoną Adelę. A tak przy okazji napisz mi proszę czy tę półeczkę w salonie (na ścianie z kominkiem) to z gk masz zrobioną? Zainspirowała nas ta zabudowa kominkowa i może pomyślimy o czymś podobnym

    Napisz coś o działce - jaka duża, jaki kształt
    Materiały wszystkie zamierzasz sam kupować czy zlecisz ekipom?
    Działka 1000m2 - praktycznie prostokąt. Praktycznie bo droga nie idzie prostopadle do boków działki. Czyli dom jednym rogiem będzie bliżej drogi (gabinet) a z drugiej dalej (garaż). Tak staraliśmy się usytuować budynek, żeby zostało jak najwięcej działki z tyłu.
    Jeżeli chodzi o materiały, to zamawiam sam - będę bazował głównie na jednym składzie (znajomi którzy budują się za nami są bardzo zadowoleni z cen i obsługi). Poza tym cześć prac (po zakończeniu SSO) będę starał się robić sam. Mam nadzieję tu troszkę zaoszczędzić

  6. #6
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar iwa_bercik
    Zarejestrowany
    Jun 2009
    Skąd
    Ostrówik 16
    Kod pocztowy
    05-530
    Dzielnica
    Góra Kalwaria
    Posty
    25

    Domyślnie

    Witam! Ja również przyłączam się do wszystkich gratulacji!
    Fajny dziennik, lubię takie z dużą ilością obrazków Będę tu zaglądać często Jeszcze tylko sobie zobaczę ten projekt, bo nie widziałam.
    Pozdrawiam i życzę dużo siły i wytrwałości.....
    Myśl pozytywnie!!!

  7. #7
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Lukasz_Kangoo

    Zarejestrowany
    Mar 2007
    Skąd
    Uwieliny
    Posty
    63
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    15

    Domyślnie

    Dzięki za "ciepłe słowo"

    Ja z kolei lubię robić zdjęcia więc pewnie ich w dzienniku nie zabraknie

  8. #8
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Zazdrośnica
    Zarejestrowany
    Aug 2006
    Kod pocztowy
    05-505
    Posty
    1.582
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    38

    Domyślnie

    Powitać krajana dobrze, że się zdecydowaliście na budowę, będzie kogo odwiedzać czasem na budowie i się "pomądrzyć" tym bardziej, że mam blisko.
    I co jeszcze, trzymam kciuki za pogodę i sprawność ekipy - połamania łopaty !

    sąsiadka zza torów

  9. #9
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    btx

    Zarejestrowany
    Jun 2007
    Posty
    394
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    124

    Domyślnie

    Cytat Napisał Lukasz_Kangoo

    btx
    My mieszkamy w Adeli od niedawna, ale już mogę polecić!
    Wiem wiem - czytałem Twój dziennik, a nawet kiedyś chyba mailowo rozmawialiśmy.
    Bardzo podoba nam się jak masz wykończoną Adelę. A tak przy okazji napisz mi proszę czy tę półeczkę w salonie (na ścianie z kominkiem) to z gk masz zrobioną? Zainspirowała nas ta zabudowa kominkowa i może pomyślimy o czymś podobnym
    półka jak i cała zabudowa w salonie zrobione zostały z kartongipsu. Na żywo wygląda znacznie lepiej niż na zdjęciach. Jedyny minus jaki narazie stwierdziłem, to że nie jest raczej zalecane siadanie i skakanie po niej...
    Jak będziesz chciał więcej szczegółów to daj znać


    Jeżeli chodzi o materiały, to zamawiam sam - będę bazował głównie na jednym składzie (znajomi którzy budują się za nami są bardzo zadowoleni z cen i obsługi). Poza tym cześć prac (po zakończeniu SSO) będę starał się robić sam. Mam nadzieję tu troszkę zaoszczędzić
    Bazowanie na jednym składzie może być niebezpieczne. Chyba, że masz znajomego, który zapewni odpowiednie rabaty
    Przynajmniej sprawdzaj ceny w innych miejscach. Ja masę rzeczy do wykończenia kupiłem przez ...internet

    A z robieniem samemu - dobra decyzja. Można sporo zaoszczędzić. Z tym że kosztuje to duuuuużo czasu

  10. #10
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Lukasz_Kangoo

    Zarejestrowany
    Mar 2007
    Skąd
    Uwieliny
    Posty
    63
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    15

    Domyślnie

    Zazdrośnica
    Oczywiście zapraszam - wpadnij czasem i na żywo popatrz na postępy - konstruktywna krytyka mile widziana

    btx
    Dzięki za info dot. zabudowy - tak przypuszczałem, że to gk

    Ceny oczywiście kontroluję
    Skład sprawdzony przez naszych znajomych którzy się budują za nami. Ich duża zaleta, to to, że są blisko i mogą przywozić towar na bieżąco na budowę.

    Jeżeli chodzi o wykańczanie to wiem wiem Przez 3 miesiące po pracy popołudniami i w weekendy mieszkanie wykańczałem. Najgorsze były gładzie

    PS. Byłem wczoraj oglądać jak tam się mają fundamenty Schną ładnie, miałem polewać, ale deszcz mnie wyręczył
    Już się nie mogę doczekać jak z domek z ziemi wyjdzie

  11. #11
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Zazdrośnica
    Zarejestrowany
    Aug 2006
    Kod pocztowy
    05-505
    Posty
    1.582
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    38

    Domyślnie

    Cytat Napisał Lukasz_Kangoo
    Już się nie mogę doczekać jak z domek z ziemi wyjdzie
    Zazdroszczę Ci tego uczucia to prawie jak z narodzinami dziecka, wiesz jak dzieci wyglądają ale Twoje zawsze będzie inne

  12. #12
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Lukasz_Kangoo

    Zarejestrowany
    Mar 2007
    Skąd
    Uwieliny
    Posty
    63
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    15

    Domyślnie

    Doskonale powiedziane
    Dodatkowo tak jak z dziećmi - w miarę rośnięcia zwiększa się ilość kłopotów i wydatków
    I tak jest do pewnego momentu - potem się sytuacja stabilizuje

  13. #13

    Domyślnie

    Ja też gratuluję budowy Adeli !

    Mieszkamy ponad rok i wiemy, że to był prawidłowy wybór. Na Twoim etapie budowy masz jeszcze szansę "rekonstrukcji" dolnej łazienki. Warto się nad nią dokładnie zastanowić.

    Co do fundamentów:
    - czy będziesz miał komin (do kominka w salonie) jak w projekcie ? Jeśli tak, to jakoś nie widzę fundamentu do niego
    - czy słup na tarasie ma "stopę" czy też z niego zrezygnowałeś ?
    - może warto od razu wylać fundament do tarasu (chyba że zrobisz np. drewniany)

    No i najważniejsze - czy będziesz robił wole oczko ?!!! Adela musi je mieć !

  14. #14
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Lukasz_Kangoo

    Zarejestrowany
    Mar 2007
    Skąd
    Uwieliny
    Posty
    63
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    15

    Domyślnie

    savo

    - fundament pod komin w salonie jest (na tym zdjęciu praktycznie go nie widać)
    - stopa pod słup na tarasie zrobiona
    - taras i schody będą robione później (tak zadecydował nasz budowlaniec)

    Co do dolnej łazienki - były pewne plany (przeniesienie jej do pomieszczenia gosp. pomiędzy garażem a wiatrołapem) a w jej miejsce zrobienie spiżarni. Ale ostatecznie zostaje jak jest.

    A wolego oczka nie będzie (zastąpione będzie połaciówką) - nie za bardzo nam się podoba takie okno. Poza tym koszty (okno na zamówienie), problemy z kryciem itp.

  15. #15
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    wBeata

    Zarejestrowany
    Sep 2009
    Posty
    4

    Domyślnie

    Witam!
    Dołączam się do gratulacji i zazdroszczę bardzo rozpoczęcia budowy.U mnie Adela na razie w sferze marzeń.Rok temu kupiliśmy działkę 40 km od Warszawy.Traktowaliśmy ten zakup jako lokatę kapitału.O budowie nie myśleliśmy.Gdy zaczęliśmy wiosną porządkowanie naszej działki i prace przy tymczasowym ogrodzeniu,urzekła nas okolica.Cisza,spokój,śpiew ptaków,czasami nawet sarna i bażant.Działka jest budowlana.Jest prąd,woda i kanalizacja.Nie ma niestety gazu.Marzy mi się,aby kiedyś tam zamieszkac.Adelę zobaczyłam,podobnie jak Ty,jadąc samochodem. Wtedy nie wiedziałam co to za projekt.Oglądając projekty na stronie Archipelagu znalazłam Adelę.Śledzę forum od kilku miesięcy.Ucieszyłam się czytają twój dziennik,bo jesteś też z okolic Warszawy.Będę śledzic Twoje poczynania z nadzieją na skorzystanie z porad w przyszłości. Na razie muszę zgromadzic trochę środków,aby myślec poważnie o budowie.Może za dwa lata...

  16. #16
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Lukasz_Kangoo

    Zarejestrowany
    Mar 2007
    Skąd
    Uwieliny
    Posty
    63
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    15

    Domyślnie

    Oczywiście w razie czego służę doświadczeniami
    Jak już będziecie startować - to ja powinienem być zdecydowanie mądrzejszy w kwestii budowania niż teraz jestem
    Trzymam kciuki, żeby Wam się udało zamieszkać we własnym domku

  17. #17
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Zazdrośnica
    Zarejestrowany
    Aug 2006
    Kod pocztowy
    05-505
    Posty
    1.582
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    38

    Domyślnie

    Cytat Napisał Lukasz_Kangoo
    savo

    Co do dolnej łazienki - były pewne plany (przeniesienie jej do pomieszczenia gosp. pomiędzy garażem a wiatrołapem) a w jej miejsce zrobienie spiżarni. Ale ostatecznie zostaje jak jest.

    A wolego oczka nie będzie (zastąpione będzie połaciówką) - nie za bardzo nam się podoba takie okno. Poza tym koszty (okno na zamówienie), problemy z kryciem itp.
    na dolną łazienkę też zwróciłam uwagę, ale nie będę się już mądrzyć jak zostaje jeszcze co na szybko - to bym przeniosła pom. gosp. na dole do garażu powiększając je, ja mam w budynku i to jest porażka moim zdaniem, no ale mądry Polak po szkodzie

    wole oko jest efektowne ale ogranicza wybór dachówki, było o tym na jakimś wątku na forum.

  18. #18
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Lukasz_Kangoo

    Zarejestrowany
    Mar 2007
    Skąd
    Uwieliny
    Posty
    63
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    15

    Domyślnie

    Nie bardzo rozumiem o co kaman z tym pom. gospodarczym i jego przeniesieniem do garażu

    No i co z łazienką?
    Może jeszcze się coś zmieni jak koncepcja dobra

  19. #19
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Zazdrośnica
    Zarejestrowany
    Aug 2006
    Kod pocztowy
    05-505
    Posty
    1.582
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    38

    Domyślnie

    Cytat Napisał Lukasz_Kangoo
    Nie bardzo rozumiem o co kaman z tym pom. gospodarczym i jego przeniesieniem do garażu

    No i co z łazienką?
    Może jeszcze się coś zmieni jak koncepcja dobra
    Piec pewnie będzie na węgiel i nawet jak każdy będzie pilnował to i tak będzie się nosiło do mieszkania. W zależności od pieca jeden "chrupie" głośniej inny ciszej ale jednak słychać, bulgotanie, pracę w piecu itp. No chyba, ze będzie butla z gazem na zewnątrz budynku ale z tego co piszesz szkoda by było zabierać miejsce z działki, która ma 1000 m.

    Moja propozycja to przenieść dolną łazienkę do pom. gosp. z holu zabrać trochę i dać do kuchni, bo hol i tak się powiększy po likwidacji łazienki. Powiększyć gabinet na dole o tyle co kuchnię oczywiście, bo wiatrołap i tak się powiększy bo nie będzie tu drzwi do łazienki, które będą po stronie schodów. Wejście z garażu do budynku jeśli garaż jest w bryle uważam za zupełnie zbędne, za to wejście do warsztato-pom. gosp. zostawić koniecznie. Oszczędność na 2 parach drzwi i powiększenie przestrzeni wokół schodów oraz gabinetu i kuchni oraz przede wszystkim łazienki uważam za lepsze. Oczywiście architektem nei jestem, nei znam dokładnie planów i nie wiem które ściany można przesuwać i likwidować - to tylko małe podpowiedzi do ewentualnego przemyślenia.

  20. #20
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    btx

    Zarejestrowany
    Jun 2007
    Posty
    394
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    124

    Domyślnie

    szczerze mówiąc to ja niewiele zrozumiałem z tych propozycji.
    Ale niektóre nie są wykonalne ze względu an ściany nośne.

    Pomieszczenie gospodarcze w Adeli bardzo się przydaje, chociażby częściowo jako spiżarnia

    Hall jest wystarczająco duży nawet z powiększoną łazienką na dole, tak jak u nas.

    A garaż połączony z budynkiem i bez wejścia do niego???????
    Ja myślałem, że garaż jest po to żeby w deszczu nie zmoknąć idąc i wsiadając do auta...

    Łukasz,
    napisz jakie zmiany chcecie zrobić w projekcie

Strona 1 z 3

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony