dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 2 z 3
Pokaż wyniki od 21 do 40 z 50
  1. #21

    Domyślnie

    ..................... .

  2. #22

  3. #23

  4. #24

  5. #25

    Domyślnie

    Żadna druga strona sięnie odezwałą Odezwałem się jako zwykły odbiorca energii elektrycznej. Różni nas tylko to, że ja zdaję sobięsprawę z tego, że za wszystkie te odszkodowania z własnej kieszeni zapłacęjako odbiorca prądu a ty sobie z tego sprawy nie zdajesz i wydaje ci się,że to prezesi sięzłożą i kolejne odszkodowanie odpalą. A rusza mnie najbardziej to, że ludxzie kupująjakąś tanią działkę bo obciążoną liniami wysokiego napięcia załóżmy za 1/3 ceny rynkowej czyli w kieszeni im zostaje 2/3 kaqsy a potem jak ich nazywasz udają wielce pokrzywdzonych i od biednej emerytki wyciągają odszkodowanie . I na takie złodziejskie praktyki jest wielkie przyzwolenie bo przecież mamy demokrację i właność prywatną. I jak tu w jednym przypadku usłyszałem- co cięobchodzi ile ja za tędziałki zapłaciłam. Ważne, że ZE nie ma w księgach wieczystych to niech płaci. Druga grupa ludz wkurzająca mnie to ta z liniami niskiego napięcia. Nie pomyśli taki jeden z drugim, że aby dostarczyćnapięcie do jego działki to kable i druty setki działek muszą przekroczyć i nie widzi potrzeby płacenia im czynszu zas to że do niego prąd dochodzi. Ale dalej już nie popłynie jeśli z kolei jemu nie zapłacą bo przecież na jego ogródku słup stoi.


    Sąprzypadki gdzie faktycznie ludzie majądziałki całkowicie lub częściowo zniszczone przez urządzenia WN energetyki. Takim ludziom oczywiście, że należy sięodszkodowanie lub wykup gruntów i to się robi. Ostatnio nawet doprowadziłem do uzyskania pozwolenia na budowęhali pod linią WN gdzie administracja państwowa i samorządowa nie pozwalała właścicielowi na zabudowę tej działki w związku Z linią. Ale znam ludzi którzy z premedytacjąkupująkawałki pola z linią i żądają ogromnych pieniędzy za to, że linia przebiega nad ich polem. Energetyka zamiast inwestowaćw nowe sieci musi kasęwypłacaćkombinatorom. Bo nie oszukujmy się- Większośćlinii WN zlokalizowana jest na wiejskich terenach i ci rolnicy nie ciągną z tego powodu żadnej kasykasędostaje całkiem inna grupa ludzi. Ja np także mam na swoich działkach linięSN napowietrznąze słupem, gazociąg DN200 i wcale nie żądam za to jakichś opłat. Do tego wszystkie media dla odbiorców końcowych. I żyję z tym . Ale jakby jakiś z sąsiadów wystąpiło o odszkodowanie za cośpodobnego- cały czas pamiętajmy, że jak je dostanie to z moich pieniędzy w części to i ja zrobięto samo i niech on płaci na mnie. I gdy zrobi sięto masowym to każdy dostanie kasęod reszty i jednocześnie sam zapłaci pozostałym. Stracąjedynie mieszkańcy blokowisk bo im nikt nic nie zapłaci a oni reszcie i owszem
    Pozdrawiam marcin714

    Regulamin forum

  6. #26

  7. #27

    Domyślnie

    Wydaje mi się, że energetycy idą na łatwiznę. Budowa linii napowietrznych jest tańsza i szybsza. Natomiast linie napowietrzne nie są trwałe, a są nieestetyczne.
    http://foto.onet.pl/2ww,2s8vcc84vrk2,u.html
    Ja bym wszystko zrobił by zmusić tych "paproków" do zejścia pod ziemię. Tym bardziej, że są kraje gdzie enregetycy dawno już to zrobili. Np w Czechach.
    Przybyłem, kupiłem, wybudowałem dom ... Właśnie taki -
    http://foto.onet.pl/X3IDOVV+UWdSZVdk...U6CWgMNQZ+W2gB
    a teraz...

  8. #28

  9. #29

    Domyślnie

    iiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii

  10. #30
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    zbigmor

    Zarejestrowany
    Jun 2006
    Posty
    5.543

    Domyślnie

    Cytat Napisał MARTINA1
    Taak i odezwała się druga strona ...... Jasne zrób im przysługę za darmo pozgadzaj sie na co tylko chcą ,a jak będziesz miał coś załatwić i tak koopa dostaniesz . Za to Ci uprzywilejowani dostaną pensyjki ,dodatki + taani prądzik Twoim kosztem ..........
    TOŻ TO nowe POJĘCIE SPOŁECZNEJ SPRAWIEDLIWOŚCI JEST !
    to jest chłopie kraj w którym funkcjonuje KASA -
    ja za wszystko płacę , ZE ,PGNIG swój biznes mają i nie widzę powodu dla którego miałabym się kierowaĆ dobrem społecznym skoroTO MOJE DOBRO JEST EWIDENTNIE POMIJANE .
    Co do czynszów już wypłacają ,nie każdy przypadek pod to podlega . To że te fimy nagminnie przerzucają koszta na odbiorców już teraz wiadomo . I po to jest URE BY TE SPRAWY REGULOWAĆ.
    a może by tak pooszczędzać , zrezygnować z dotowania pracowników , z hoteli i innych obciążeń i robić to co się robi dobrze i dla ludzi ....nie pod siebie

    Częściowo mógłbym się zgodzić t tymi twierdzeniami, ale pod warunkiem, że energetyka nie miałaby obowiązku podłączyć klienta i to w określonych kosztach. Jasną sprawą jest, że płacę i wymagam, ale czy rzeczywiście płacisz za rozbudowę linii? Nie sądzę.
    Ta opinia nie tyczy się jednak omawianego przykładu.

  11. #31

  12. #32

  13. #33
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    zbigmor

    Zarejestrowany
    Jun 2006
    Posty
    5.543

    Domyślnie

    Cytat Napisał MARTINA1
    ZGÓDŹ SIĘ Z WSZYSTKIM ,BO TAKA PRAWDA .................................


    1 Płacę w opłacie za przesył ZA ROZBUDOWĘ LINII .
    2 energetyka nie ma obowiązku podłączać każdego w określonych kosztach- są przykłady ludzi mieszkających na ,,odludziach '' i tam jeszcze nie ma prądu ,bo się nie opłaca linii ciągnąć !
    W opłacie za przesył płacisz za przesył, a nie za rozbudowę (ale nie udowodnię na co te pieniądze idą).
    Co do punktu drugiego to masz jakieś przykłady? Bo słyszałem, ze tak od lat już nie jest. I zdecyduj się, czy piszesz o obecnych czasach, czy o komunie.

  14. #34

  15. #35

  16. #36
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    zbigmor

    Zarejestrowany
    Jun 2006
    Posty
    5.543

    Domyślnie

    Cytat Napisał MARTINA1
    Wątek - Przebudowy i remonty - Remontowanie ,aby sprzedać z zyskiem. W Polsce .Przypomnę Byś mi odpowiedział.

    Pytania tam nie znalazłem, ale już dopisałem komentarz.

  17. #37

  18. #38

    Domyślnie

    Widzę, że wątek rozwojowy, ale ja caly czas nie wiem, jak zmusić sąsiada (rolnika) do udostępnienia słupa

  19. #39

  20. #40

    Domyślnie

    4 raz ci piszę ,że chłopa nie możesz zmusić do niczego. Nie ma ochoty to nie da swojego pola na budowęsieci do ciebie tak samo jak miastowy jak nie chce to nie da. nasz sposób jak zmusićmiastowego? Do sądu można go podaćo ustanowienie służebności przeayłu ale to nie ty tylko ZE. Ty możesz go jedynie grzecznie prosić.
    Pozdrawiam marcin714

    Regulamin forum

Strona 2 z 3

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony