dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 11 z 15
Pokaż wyniki od 201 do 220 z 292
  1. #201
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Gregory67

    Zarejestrowany
    Jun 2011
    Skąd
    L
    Posty
    224

    Domyślnie

    Cytat Napisał Pati1030 Zobacz post
    Witam,
    Myślę, że wprowadzimy się bliżej września.
    W tym momencie robi się kuchnia i za około dwa tygodnie ogrodzenie, kostka i działka dookoła.
    I właśnie mamy problem z kolorystyką i wzorem kostki.
    Jaki kolor jest u Was?

    Pozdrawiam
    My mamy żółtą kostkę z czerwonymi wstawkami. Zdjęcia są na forum na 8 stronie z dnia 03-08-2013 r. Co prawda nie wszystko jest skończone, ale ogólny pogląd widać.

  2. #202
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    Pati1030

    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Skąd
    Lublin
    Kod pocztowy
    20-706
    Posty
    6

    Domyślnie

    Bardzo ładna kostka też o takiej myślę, a domek rzeczywiście w podobnej kolorystyce, ale co śmieszniejsze my też mamy numer domu 21

  3. #203
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Gregory67

    Zarejestrowany
    Jun 2011
    Skąd
    L
    Posty
    224

    Domyślnie

    Mam jeszcze jedno pytanie. Budujesz tak jak w projekcie, czy wprowadzasz jakieś zmiany?

  4. #204
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    Pati1030

    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Skąd
    Lublin
    Kod pocztowy
    20-706
    Posty
    6

    Domyślnie

    W moim domu było trochę zmian. Na pewno w środku jest wyżej niż jak było w projekcie. W pokojach nie ma słupów ( zastosowano jakieś inne rozwiązanie-nie znam się aż tak bardzo).Poza tym np. na dole z dworu wchodzi się od razu do domu czyli nie ma drzwi tych pierwszych. Nie była murowana ścianka miedzy salonem a drugim pokojem czyli na dole jest jeden duży salon. Jeśli chodzi o tzw. wykusz to również jest inaczej jak w projekcie bo jest tam okno panoramiczne ale nie do samego dołu tylko na wysokość tj. reszta okien. Na górze zamiast łazienki tej która jest połączona z sypialnią i garderobą zrobiłam pralnie natomiast w łazience na korytarzu na górze została zlikwidowana ścianka i jest skos ale dzięki temu pomieszczenie ma prawie 15m2
    I chyba ostatnia zmiana w pokoju na przeciw sypialni w miejscu gdzie był słup została postawiona ścianka dzięki temu powstała tam również mała garderoba.

  5. #205
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Gregory67

    Zarejestrowany
    Jun 2011
    Skąd
    L
    Posty
    224

    Domyślnie

    Ja podobnie zamieniłem trzecią łazienkę na pralnię oraz drugą łazienkę powiększyłem do pełnego obrysu po podłodze i powstał pokój kąpielowy o powierzchni prawie 15 m2. Dodatkowo zrobiłem strych, którego nie było w projekcie. Okno dachowe zlikwidowałem w garderobie i przeniosłem do pokoju naprzeciw sypialni. Podniosłem też ścianki kolankowe o dwa pustaki i pokoje na górze są bardziej ustawne. Dodatkowo wzmocniłem konstrukcję drewniną dachu i zlikwidowałem słupki drewniane na poddaszu (trochę przeszkadzają one w pokojach i łazience).
    Ostatnio edytowane przez Gregory67 ; 23-06-2014 o 11:26

  6. #206
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    ola&krzyś

    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Skąd
    Miedary
    Kod pocztowy
    42-674
    Posty
    16

    Domyślnie

    Witamy wszystkich Ogrodników, miło nam zawitać w Waszym gronie
    Budowę rozpoczęliśmy ok. miesiąc temu. Parter już wybudowany, teraz bierzemy się za strop.
    Jedyne zmiany w projekcie to:
    - powiększenie kotłowni do obrysu budynku (przypuszczam jak u większości),
    -podniesienie poddasza o jeden pustak,
    -zniżenie parteru o 10 cm
    - przesunięcie dolnej łazienki pod schody, dzięki czemu zwiększa się powierzchnia pomieszczenia przeznaczonego na spiżarnię/pralnię

    Zostawiliśmy spory otwór drzwiowy, zastanawiamy się jeszcze jakie drzwi wybrać, czy ktoś ma dwuskrzydłowe? albo ze świetlikiem z boku lub górnym? Wklejcie proszę parę fotek

  7. #207
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Gregory67

    Zarejestrowany
    Jun 2011
    Skąd
    L
    Posty
    224

    Domyślnie

    Cytat Napisał ola&krzyś Zobacz post
    Witamy wszystkich Ogrodników, miło nam zawitać w Waszym gronie
    Budowę rozpoczęliśmy ok. miesiąc temu. Parter już wybudowany, teraz bierzemy się za strop.
    Jedyne zmiany w projekcie to:
    - powiększenie kotłowni do obrysu budynku (przypuszczam jak u większości),
    -podniesienie poddasza o jeden pustak,
    -zniżenie parteru o 10 cm
    - przesunięcie dolnej łazienki pod schody, dzięki czemu zwiększa się powierzchnia pomieszczenia przeznaczonego na spiżarnię/pralnię

    Zostawiliśmy spory otwór drzwiowy, zastanawiamy się jeszcze jakie drzwi wybrać, czy ktoś ma dwuskrzydłowe? albo ze świetlikiem z boku lub górnym? Wklejcie proszę parę fotek
    Witajcie na forum. Życzę powodzenia w budowie. W sprawie drzwi ja nie pomogę. Ja wstawiłem pojedyńcze drzwi. Jedyna zmiana do drzwi standartowych to poszerzyłem skrzydło do szerokości 100 cm

  8. #208

    Domyślnie

    witam wszystkich forumowiczów ja z mężem myślałam o budowie domu o zmierzchu,a wpadł nam do kupienia w stanie prawie deweloperskim, chcialam zatem zapytac o koszty dopieplenia dachu/ poddasza? sporo Was wyniosło z robocizną? jak policzyc koszty materiału np ile welny rockwola? macie wyliczona powierzchnie dachu do ocieplenia? pozdrawiam i dziękuję

  9. #209
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    ola&krzyś

    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Skąd
    Miedary
    Kod pocztowy
    42-674
    Posty
    16

    Domyślnie

    Cytat Napisał Gregory67 Zobacz post
    Witajcie na forum. Życzę powodzenia w budowie. W sprawie drzwi ja nie pomogę. Ja wstawiłem pojedyńcze drzwi. Jedyna zmiana do drzwi standartowych to poszerzyłem skrzydło do szerokości 100 cm
    Dzięki Gregory za odpowiedź, trudno, może ktoś inny ma takie drzwi dwuskrzydłowe? Widziałam pare fotek na początku forum lecz niestety nie o to mi chodzi. Tak na 99% będziemy mieli takie i tylko chciałam zobaczyć jak się prezentują i czy nie zajmują za dużo miejsca pod balkonem. To tylko kwestia estetyczna, może jeszcze troszkę poczekać A może ktoś zna dobrą stolarnię ze śląska?

    I mam jeszcze jedno pytanie. Jakiej szerokości są wasze filary? W projekcie są o śr.400 nie są one zbyt potężne? Wstawialiście według projektu czy jakieś inne?

    Witamy Isi na forum my jeszcze tak daleko nie jesteśmy.

  10. #210
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Gregory67

    Zarejestrowany
    Jun 2011
    Skąd
    L
    Posty
    224

    Domyślnie

    Cytat Napisał isi Zobacz post
    witam wszystkich forumowiczów ja z mężem myślałam o budowie domu o zmierzchu,a wpadł nam do kupienia w stanie prawie deweloperskim, chcialam zatem zapytac o koszty dopieplenia dachu/ poddasza? sporo Was wyniosło z robocizną? jak policzyc koszty materiału np ile welny rockwola? macie wyliczona powierzchnie dachu do ocieplenia? pozdrawiam i dziękuję
    Witajcie na forum.
    Powierzchnia całego dachu wynosi niecałe 200 m2, ale do ocieplenia będzie mniej od 140 do 160 m2 w zależnosci czy będziesz ocieplać cały dach po skosie czy zrobisz sufit podwieszony na wysokości np. 2,60 m. Ja miałem jeszcze mniej do ocieplenia bo nad schodami i korytarzem zrobiłem strop teriva. Mnie ocieplenie wyniosło 6350 PLN, ale u każdego jest trochę inaczej. Aby wycenić u Siebie popytaj się różnych firm lub ekip, możesz się też zorientować w hurtowniach. Pozdro

  11. #211

    Domyślnie

    dziekuje za odpowiedz wmkwestii ocieplenia dachu, szkoda mi jedynie ze budujacy domek ( ktory mam do kuoienia) nie podniósł poddasza o chociazby 1 pustak ;/ no ale coz, i dalej dumam.. Domek super i juz na swieta napenwo cieszylibysmy sie z urokow kominka. a czy ktos z Was ie podnosil poddasza? jak z ustawnoscia pokoi? i jeszcze jedno male pytanko czy ja dole w lazience zmiescil sie prysznic?jezeli ktos dysponuje zdjeciem to ja bardzo prosze o takie na mail; [email protected] bardzo dziekuje pozdrawiam

  12. #212
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    ola&krzyś

    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Skąd
    Miedary
    Kod pocztowy
    42-674
    Posty
    16

    Domyślnie

    Cytat Napisał isi Zobacz post
    dziekuje za odpowiedz wmkwestii ocieplenia dachu, szkoda mi jedynie ze budujacy domek ( ktory mam do kuoienia) nie podniósł poddasza o chociazby 1 pustak ;/ no ale coz, i dalej dumam.. Domek super i juz na swieta napenwo cieszylibysmy sie z urokow kominka. a czy ktos z Was ie podnosil poddasza? jak z ustawnoscia pokoi? i jeszcze jedno male pytanko czy ja dole w lazience zmiescil sie prysznic?jezeli ktos dysponuje zdjeciem to ja bardzo prosze o takie na mail; [email protected] bardzo dziekuje pozdrawiam
    W projekcie w dolnej łazience jest przeznaczone miejsce na prysznic, nie masz się czego obawiać
    U nas dodatkowo łazienka przesunięta jest trochę pod schody, więc to trochę inaczej wygląda ale i tak prysznic wejdzie
    Jak będę miała przy sobie projekt to wkleję fotkę z takim rozwiązaniem, może komuś się spodoba.
    Ostatnio edytowane przez ola&krzyś ; 04-07-2014 o 21:58

  13. #213

    Domyślnie

    w tyle ze akurat w moim domku schody sa odwrocone ) ok jak sie miesci prysznic to super

  14. #214
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    tomsta76

    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Kamionka
    Kod pocztowy
    96-315
    Posty
    40

    Domyślnie

    Cytat Napisał Gregory67 Zobacz post
    Witajcie na forum.
    Powierzchnia całego dachu wynosi niecałe 200 m2, ale do ocieplenia będzie mniej od 140 do 160 m2 w zależnosci czy będziesz ocieplać cały dach po skosie czy zrobisz sufit podwieszony na wysokości np. 2,60 m. Ja miałem jeszcze mniej do ocieplenia bo nad schodami i korytarzem zrobiłem strop teriva. Mnie ocieplenie wyniosło 6350 PLN, ale u każdego jest trochę inaczej. Aby wycenić u Siebie popytaj się różnych firm lub ekip, możesz się też zorientować w hurtowniach. Pozdro
    Witam

    U mnie wyszło 165 m całego ocieplenia, ale ja dawałem piankę i wszystko piankowałem tak jak idą krokwie aż do murłat plus ocieplenie lukarn, a zabudowy GK wyszło mi 150 m w tym około 10 metrów nad schodami. Zamieszczam kilka zdjęć tak to wyszło.Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	DSC_2288.jpg
Wyświetleń:	200
Rozmiar:	85,7 KB
ID:	269195Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	DSC_2314.jpg
Wyświetleń:	180
Rozmiar:	87,5 KB
ID:	269197
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	DSC_2298.jpg
Wyświetleń:	213
Rozmiar:	76,3 KB
ID:	269192   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	DSC_2296.jpg
Wyświetleń:	219
Rozmiar:	79,3 KB
ID:	269194   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	DSC_2289.jpg
Wyświetleń:	201
Rozmiar:	85,4 KB
ID:	269196  
    Ostatnio edytowane przez tomsta76 ; 08-07-2014 o 11:52

  15. #215

    Domyślnie

    tomsta76 a jakie koszta ocieplanie pianką? chyba odrobine drozej niz welna? tez o tym myslalam alemdo tego ociepoeniamchyba potrzeba specjalnej firmy? i ciekawe jak to ocieplenia po latach wyglada, bo desku musza miec troche powietrza a przy piankowym ociepleniu dostepu nie majq jak przy ocieplqniu wełną. pozdrawiamy

  16. #216
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    tomsta76

    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Kamionka
    Kod pocztowy
    96-315
    Posty
    40

    Domyślnie

    Cytat Napisał isi Zobacz post
    tomsta76 a jakie koszta ocieplanie pianką? chyba odrobine drozej niz welna? tez o tym myslalam alemdo tego ociepoeniamchyba potrzeba specjalnej firmy? i ciekawe jak to ocieplenia po latach wyglada, bo desku musza miec troche powietrza a przy piankowym ociepleniu dostepu nie majq jak przy ocieplqniu wełną. pozdrawiamy
    Witam

    Gdybym układał wełnę i folię sam to byłoby taniej o około 2000 zł, ale nie na wszystko jest czas. Za całość zapłaciłem 12000, wszystko w jeden dzień z zabezpieczeniem ścian i okien połaciowych folią. Certyfikowaną firmę znalazłem w internecie i trafiłem naprawdę na fachowców. Pianka natryśnięta jest w moim przypadku bezpośrednio na deskowanie, przerwa nie jest potrzebna bo pianka jest paroprzepuszczalna więc i folia nie jest potrzebna. Robiłem eksperyment i pianka po dobie zanurzenia w wodzie wprawdzie nasiąka, ale po drugiej dobie całkowicie wysycha nic nie tracąc z objętości ani sprężystości, w przeciwieństwie do wełny, która się filcuje i traci swoje parametry pod wpływem wilgoci. Wiadomo, że dach musi być szczelny, ale nigdy nic nie wiadomo, a para wodna i wilgoć również jest w domu. Długo rozważałem za i przeciw, ale po opiniach innych, którzy użytkują takie poddasza zdecydowałem się na piankę, na razie trudno coś powiedzieć, bo jeszcze nie mieszkam, ale zauważyłem, że jest bardzo cicho, np. nie słychać w ogóle padającego deszczu i jest chłodno w upalne dni, dom bardzo długo się nagrzewa. Tyle na razie moich spostrzeżeń.

    Pozdrawiam i życzę rozsądnych decyzji.

  17. #217

    Domyślnie

    A tak z trochę innej beczki, czy macie dokładne wymiary okien czy ktoś może mi udostępnić koszta okien( i i ch rodziaj czy markę) w swoich domkach nawet na maila ([email protected]) będę wdzięczna, bo jeżeli zdecyduję się na kupno w stanie surowym otwartym to jeszcze dylemat okien pozstaje, na pewno chcę 3 szybowe, a reszta nie wiem, czekam na Wasze opinie i doradztwo. dziękuję.

  18. #218
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Gregory67

    Zarejestrowany
    Jun 2011
    Skąd
    L
    Posty
    224

    Domyślnie

    Cytat Napisał isi Zobacz post
    A tak z trochę innej beczki, czy macie dokładne wymiary okien czy ktoś może mi udostępnić koszta okien( i i ch rodziaj czy markę) w swoich domkach nawet na maila ([email protected]) będę wdzięczna, bo jeżeli zdecyduję się na kupno w stanie surowym otwartym to jeszcze dylemat okien pozstaje, na pewno chcę 3 szybowe, a reszta nie wiem, czekam na Wasze opinie i doradztwo. dziękuję.
    Trochę późno piszę ale wyjeżdzałem za granicę. Moje okna kosztowały 13400, ale ja trochę zmieniałem wymiary (drzwi balkonowe w salonie poszerzyłem o 30cm, drzwi balkonowe w pokoju na parterze zamieniłem na zwykłe okno). Ja mam okna wykonane z profilu Salamander klasa A o grubości profilu ponad 2,8 mm dodatkowo okna mam trójszybowe i kolor dwustronny. Generalnie nie polecam najtańszych okien, bo będziesz miała z nimi problemy z eksploatacją. Inne znane firmy to np. Oknoplast z Krakowa, Drutex itp. Wymiarów okien z projektu obecnie nie posiadam, bo projekt gdzieś mi zaginął.
    Ostatnio edytowane przez Gregory67 ; 22-07-2014 o 14:28

  19. #219
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    ola&krzyś

    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Skąd
    Miedary
    Kod pocztowy
    42-674
    Posty
    16

    Smile

    Załącznik 271287
    Cytat Napisał isi Zobacz post
    A tak z trochę innej beczki, czy macie dokładne wymiary okien czy ktoś może mi udostępnić koszta okien( i i ch rodziaj czy markę) w swoich domkach nawet na maila ([email protected]) będę wdzięczna, bo jeżeli zdecyduję się na kupno w stanie surowym otwartym to jeszcze dylemat okien pozstaje, na pewno chcę 3 szybowe, a reszta nie wiem, czekam na Wasze opinie i doradztwo. dziękuję.
    Jeżeli chodzi o wymiary z projektu to proszę
    Dopiero będziemy jeździć i pytać o koszta.
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	img008.jpg
Wyświetleń:	102
Rozmiar:	90,1 KB
ID:	271289  

  20. #220
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    ola&krzyś

    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Skąd
    Miedary
    Kod pocztowy
    42-674
    Posty
    16

    Domyślnie

    A to nasz rzut projektu. Żółtym zaznaczyłam schowek pod schodami jaki planujemy zrobić a zielonym poprawiłam ściankę, której przedtem nie braliśmy pod uwagę. Myślę, że jest to dosyć czytelne.
    Schody mamy już wylane (stropy też), pierwotnie miały być ze spocznikiem, bo są wygodniejsze, lecz ze względu na przesunięcie łazienki baliśmy się, że prysznic nam nie wejdzie (miał być w miejscu schowka) i zostały skrętne. Jeżeli ktoś jest na etapie planowania, warto rozważyć takie schody. Ja trochę żałuję, bo prawdopodobnie dałoby radę takie utworzyć i mieć prysznic...
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	img007.jpg
Wyświetleń:	198
Rozmiar:	102,2 KB
ID:	271294  

Strona 11 z 15

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony