dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 5 z 15
Pokaż wyniki od 81 do 100 z 292
  1. #81
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    bpbart

    Zarejestrowany
    Aug 2012
    Posty
    1

    Domyślnie

    Witajcie, my postanowiliśmy iść na skróty i kupić dom w stanie surowym (zasadzie to jeszcze myślimy). Ale chyba już decyzja zapadła tak na 95%. Jesteśmy też na etapie liczenia kosztów wykończenia domu. Macie może jakieś aktualne kosztorysy zwłaszcza instalacji (elektryka, co, wod-kan i gaz)? Chcielibyśmy porównać z waszymi wyliczeniami. Z góry dziękuję i pozdrawiam .
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	DSC_0101.jpg
Wyświetleń:	515
Rozmiar:	96,1 KB
ID:	131872Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	DSC_0103.jpg
Wyświetleń:	487
Rozmiar:	97,5 KB
ID:	131873Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	DSC_0105.jpg
Wyświetleń:	515
Rozmiar:	95,2 KB
ID:	131874

  2. #82

  3. #83
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Gregory67

    Zarejestrowany
    Jun 2011
    Skąd
    L
    Posty
    224

    Domyślnie

    Kilka zdjęć z robót wykończeniowych.Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	obraz1.jpg
Wyświetleń:	1077
Rozmiar:	81,3 KB
ID:	132083Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	obraz2.jpg
Wyświetleń:	935
Rozmiar:	81,4 KB
ID:	132084Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	obraz3.JPG
Wyświetleń:	891
Rozmiar:	83,2 KB
ID:	132085Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	obraz4.JPG
Wyświetleń:	857
Rozmiar:	76,5 KB
ID:	132086Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	obraz5.JPG
Wyświetleń:	824
Rozmiar:	60,4 KB
ID:	132087

  4. #84
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    funia0

    Zarejestrowany
    Aug 2012
    Skąd
    Tarnobrzeg
    Kod pocztowy
    39-400
    Posty
    1

    Domyślnie

    Cytat Napisał aga90 Zobacz post
    Witam ja jestem pierwszy raz,bardzo Nam sie podoba tan projekt ale jest jedne rzecz która Nas denerwuje i chcielibyśmy porady fachowca odnośnie tych słupów na poddaszu w pokojach czy dałoby sie je zlikwidować???pozdrowionka
    Mnie to też bardzo interesuje.Czy ktos z Was mógłby mi wyjasnic w jaki sposób mozna zlikwidowac te słupki na poddaszu( tak zeby mogła to pojac kobieta)?

  5. #85
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    doosia

    Zarejestrowany
    Sep 2012
    Skąd
    Liszno-Kolonia
    Kod pocztowy
    22-170
    Posty
    2

    Domyślnie

    Bardzo podoba mi się wasz dom ,mam pytanie czy zmienialiście wymiary i kształt dachu? proszę o odpowiedz sama planuje wybudować ogród o zmierzchu i wasz dach zdaje się jak by większy i ładniejszy niż w projekcie.

  6. #86
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    doosia

    Zarejestrowany
    Sep 2012
    Skąd
    Liszno-Kolonia
    Kod pocztowy
    22-170
    Posty
    2

    Domyślnie

    Cytat Napisał aanneta Zobacz post
    Witam!
    Jestem tutaj po raz pierwszy, myślałam, że znajdę pomysł, jak zrobić taras...
    Mój ogród o zmierzchu już skończony, po wielu modyfikacjach.
    aanneta czy mogła byś mi napisać jakie wprowadziłaś zmiany w swoim projekcie ,bardzo mnie interesuje wnętrze i przede wszystkim dach ,bo jest piękny i jestem ciekawa co w nim zmieniłaś proszę o odpowiedz

  7. #87
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania Avatar Stanior2005
    Zarejestrowany
    Sep 2012
    Skąd
    Alwernia
    Kod pocztowy
    32-566
    Posty
    1

    Domyślnie

    Witam was

    Mi i żonie również podoba się ten domek i na 99% kupujemy ten projekt, mam do was ogromną prośbę: czy mogę dostać od was informację ile wyniesie nas mniej więcej ten dom? systemem gospodarczym mamy zamiar budować.
    Bede bardzo wdzieczny za takie informacje

  8. #88
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Gregory67

    Zarejestrowany
    Jun 2011
    Skąd
    L
    Posty
    224

    Domyślnie

    Cytat Napisał Stanior2005 Zobacz post
    Witam was

    Mi i żonie również podoba się ten domek i na 99% kupujemy ten projekt, mam do was ogromną prośbę: czy mogę dostać od was informację ile wyniesie nas mniej więcej ten dom? systemem gospodarczym mamy zamiar budować.
    Bede bardzo wdzieczny za takie informacje
    Myślę że ubogą wersję wybudujesz już za 300 tys, normalną na 400 a luksusową od 500 wzwyż, wszystko zależy od materiałów wykończeniowych

  9. #89

    Domyślnie instalacje

    Witam,

    My swoją budowę domu zaczęliśmy w tym miesiącu, już fundamenty mamy wylane... teraz będą kolejne prace.Wrzucę niebawem zdjęcia.
    Mam jednak pytanie odnośnie instalacji hydraulicznych, tzn. kiedy hydraulik wchodzi z pracą i ile mniej więcej bierze się za taką robotę?
    Nam coś mówił że on już robi instalacje przed wylaniem chudziaka.

    Agata

  10. #90
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Gregory67

    Zarejestrowany
    Jun 2011
    Skąd
    L
    Posty
    224

    Domyślnie

    Cytat Napisał aga_tkaaa15 Zobacz post
    Witam,

    My swoją budowę domu zaczęliśmy w tym miesiącu, już fundamenty mamy wylane... teraz będą kolejne prace.Wrzucę niebawem zdjęcia.
    Mam jednak pytanie odnośnie instalacji hydraulicznych, tzn. kiedy hydraulik wchodzi z pracą i ile mniej więcej bierze się za taką robotę?
    Nam coś mówił że on już robi instalacje przed wylaniem chudziaka.

    Agata
    Przed wylaniem chudziaka musisz wykonać rury kanalizacji podposadzkowej, chyba że zostawisz sobie przerwy w chudziaku na te rury. Co do cen instalacji wod-kan to zależy co chcesz wykonać. Same rury i ich ułożenie nie są drogie. Droższe będą: grzejniki, piec CO, rozdzielacze, wanna, baterie, kabina natryskowa itp. Cała instalacja wod-kan i CO kosztuje od 30 do 40 tys. A same rury podposadzkowe to ok. 500 PLN
    Ostatnio edytowane przez Gregory67 ; 02-10-2012 o 07:24

  11. #91
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    Inka3c

    Zarejestrowany
    Feb 2012
    Posty
    8

    Domyślnie Witam

    Wybrałam dom w nektarynkach 2 i jestem bardzo zadowolona pozdrawiam

  12. #92

    Domyślnie

    Mam prośbę , czy mógłby ktoś z was umieścić zdjęcia kuchni.( Zastanawiam się ,czy zostawić w niej oba okna.) Zależy mi na ustawieniu mebli. Może macie jakieś ciekawe pomysły.

  13. #93
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Gregory67

    Zarejestrowany
    Jun 2011
    Skąd
    L
    Posty
    224

    Domyślnie

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	obraz1.jpg
Wyświetleń:	755
Rozmiar:	81,1 KB
ID:	155801Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	obraz2.jpg
Wyświetleń:	775
Rozmiar:	80,0 KB
ID:	155805
    PAJ też się zastanawiałem czy zostawić oba okna. Przy dwóch oknach zmieści się mało szafek wiszących. Ale zostawiając jedno okno pozbawia się widoku na dwie strony świata i kuchnia staje się trochę ciemna. Ja zostawiłem dwa okna. W szafkach się mieszczę bo jest dużo szafek stojących. A i jest jeszcze spiżarka, na razie u mnie nie zagospodarowana.
    Ostatnio edytowane przez Gregory67 ; 25-12-2012 o 09:14

  14. #94

    Domyślnie

    Gregory 67 dzięki za odpowiedź, właśnie tego się obawiam zbyt ciemnej kuchni, dlatego chyba zostanę też przy dwóch oknach. Mam jeszcze jedno pytanie do Ciebie jaki masz kolor okien??? Pozdrawiam.

  15. #95

    Domyślnie

    I jeśli możesz to napisz mi jeszcze jakiej firmy masz profile okien. Dzięki

  16. #96
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Gregory67

    Zarejestrowany
    Jun 2011
    Skąd
    L
    Posty
    224

    Domyślnie

    Profile okienne mam z firmy Salamander klasa A (grubość ścianki zewnętrznej ponad 2,8 mm), trójszybowe (polecam okna 3 szybowe można sporo zaoszczędzić na ogrzewaniu plus oczywiście solidne ocieplenie). Kolor profili okiennych orzech. I jeszcze poprzednio nie napisałem że zamurowując okno zmienia się wygląd elewacji, chociaż nie dla każdego to ma znaczenie.
    Ostatnio edytowane przez Gregory67 ; 25-12-2012 o 09:58

  17. #97

    Domyślnie

    Okna juz zamówione. Zdecydowaliśmy się na profile veka.Teraz etap wyboru schodów!!! Już prawie zdecydowaliśmy się na drewniane , ale jeszcze się wahamy.A jak Wy wykończyliście schody??? Mile widziane zdjęcia .Pozdrawiamy

  18. #98
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Gregory67

    Zarejestrowany
    Jun 2011
    Skąd
    L
    Posty
    224

    Domyślnie

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	obraz3.jpg
Wyświetleń:	641
Rozmiar:	77,8 KB
ID:	162035
    My też zamawialiśmy okna w styczniu (są promocje) a od 15 września już mieszkamy. Chociaż w lipcu i sierpniu to było takie tempo że niewiedziałem jak się nazywam. Schody mamy ażurowe, drewniane.

  19. #99
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    beybik

    Zarejestrowany
    Apr 2013
    Posty
    1

    Domyślnie

    ]Witam.
    Jestem zainteresowana budową tego domu ale mam kilka pytań. Czy salon nie jest zbyt mały? Oraz czy garderoba na górze ma wystarczająco miejsca?? i ile wynósł Was koszt budowy?? oraz koszt dachu ile wynosi ? no i czy na górze jest wystarczająco dużo miejsca przy takiej ilości skossów?
    i czy mogłabym otrzymać kilka zdjęć wnętrz i z zewnatrz, byłabym ogromnie wdzięczna
    to mój e-mail [email protected]

    Z góry dziękuję i pozdrawiam

  20. #100
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Gregory67

    Zarejestrowany
    Jun 2011
    Skąd
    L
    Posty
    224

    Domyślnie

    Cytat Napisał beybik Zobacz post
    ]Witam.
    Jestem zainteresowana budową tego domu ale mam kilka pytań. Czy salon nie jest zbyt mały? Oraz czy garderoba na górze ma wystarczająco miejsca?? i ile wynósł Was koszt budowy?? oraz koszt dachu ile wynosi ? no i czy na górze jest wystarczająco dużo miejsca przy takiej ilości skossów?
    i czy mogłabym otrzymać kilka zdjęć wnętrz i z zewnatrz, byłabym ogromnie wdzięczna
    to mój e-mail [email protected]

    Z góry dziękuję i pozdrawiam
    Salon z jadalnią ma 26 m2, a dodając otwartą kuchnię i holl mamy 49 m2. Rodziny z dwójką dzieci mieszkają w takich mieszkaniach w bloku i jakoś się mieszczą. Wiem że są salony 40 m2 plus jadalnia 20 m2, ale ta powierzchnia jest wykorzystywana raz do roku, a przez 364 dni stoi pusta, a przecież trzeba to ogrzać. Na Święta mieliśmy 20 osób gości i bez problemu pomieściliśmy się.
    Garderoba na górze chyba jest za mała. Ja podniosłem ściankę kolankową o dwa pustaki i garderoba powiększyła mi się tak, że wszystko mi się w niej mieści.
    O kosztach już kiedyś pisałem. Oszczędzając można wybudować ten dom za 300 tys. A mając 350-400 tys można pozwolić sobie na trochę luksusu.
    Mnie dach kosztował 30 tys. robocizna z materiałem i oknami dachowymi.
    Tak jak pisałem podniosłem ściankę poddasza i mam dużo miejsca, natomiast bez podnoszenia będzie trochę za nisko, bo zgodnie z projektem w najniższym punkcie jest 40 cm. Byłem w takim domu i nie wiadomo jak wykorzystać tą przestrzeń.
    Zdjęcia umieszczałem już w postach powyżej ale jak jeszcze znajdę coś ciekawego to umieszczę.
    Polecam budowę tego domku i pozdrawiam.
    Ostatnio edytowane przez Gregory67 ; 09-05-2013 o 07:19

Strona 5 z 15

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony