dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 2 z 25
Pokaż wyniki od 21 do 40 z 488
  1. #21

    Domyślnie współczynnik U dla okien

    Jestem pod wrażeniem fachowej wiedzy,
    zrozumiałem, że podawane przez producentów współczynniki są podawane odrębnie dla szyb i całego okna w zależności od typu profili; sprawdziłem w ofertach producentów, że są różne wartości współczynnika; są one podawane odrębnie dla szyby oraz dla całego okna; na stronach www Rehau podane są, że okna Rehau (Clima Design), czy np. na www.Jezierski (Exclusiv) i innych - wprost jest napisane - że są do domów pasywnych; interesują mnie tylko okna o niskim współczynniku przenikania ciepła i w uczciwej cenie; chciałbym kupić np. dobre okna za dobrą cenę, a nie dobre okna za super bardzo dobą cenę; chcę zapłacić tyle i są warte, ale nie chcę bulić za coś co jest tylko jakoś nazwane i zareklamowane; dzięki Wam za fachowe info; dzięki Wam będę miał rozeznanie o co pytać przy ustalaniu właściwości oferowanych okien; może przy okazji ktoś ma realne doświadczenia z uczciwym zbywcą i montującym okna do domu pasywnego, może ktoś już kupił takie okna i poleciłby jakieś okienka. Pozdr.

  2. #22
    ELITA FORUM (min. 1000) NAJLEPSZY DORADCA OD ENERGOOSZCZĘDZANIA Avatar gosciu01
    Zarejestrowany
    Mar 2004
    Posty
    2.725

    Domyślnie

    współczynnik "U" jest ważny, ale należy także bacznie zwracać uwagę na "G", gdyż zyski słoneczne są równie ważne w domu pasywnym jak i starty.

    Proponuję także zapytać małożonki, czy lubi kwiaty - te w domu, doniczkowe, bo nie w każdym przypadku wyśrubowanych parametrów szyb będą wyglądąly jak w folderach i czasopismach. Mimo wielu starań.

  3. #23

    Domyślnie "G"

    Co to jest "G", pierwszy raz słyszę o takim współczynniku, czy dla kogoś kto chce kupić okna do domu pasywnego ten współczynnik jest ważny, czy ten współczynnik decyduje o klasie szyb i profili; wydawało mi się, że chodzi o bardzo dobrą jakość okien pod kątem oszczędności energii cieplnej, która moglaby przenikać przez mało energooszczędne elementy budynku. Czy mogę ograniczyć się do współczynnika U, gdyż nikt nie podaje wartości współczynnika "G"; proszę o info, czy okna w ofertach firm wcześniej podawanych przeze mnie uniemożliwiają hodowanie kwiatków w domu i przenikanie do budynku energii słonecznej, cennej też dla ludzi.
    Pozdr.

  4. #24
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    jareko

    Zarejestrowany
    Mar 2004
    Posty
    17.544

    Domyślnie Re: współczynnik U dla okien

    Cytat Napisał future74
    ....interesują mnie tylko okna o niskim współczynniku przenikania ciepła i w uczciwej cenie; chciałbym kupić np. dobre okna za dobrą cenę, a nie dobre okna za super bardzo dobą cenę; chcę zapłacić tyle i są warte, ....
    to jest piękne sformułowanie - a czym ze jest dla szanownego Forumowicza "uczciwa cena"?
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...=1#post7383340
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...-JAR-EKO-uwaga

    nie odbieram PW na Forum,więc proszę nie pisać bo i tak nie odpiszę

  5. #25

    Domyślnie uczciwa cena

    Witam,
    chcę kupić okna do pasywnego o niskim współczynniku przenikania ciepła, też o dobrym wspołczynniku G (nie mam pojęcia o co chodzi), co najmniej sześć-siedem komór, profil co najmniej 76, może 80, może 120; chcę zapłacić tyle ile warte są takie okna, czyli zapłacę za nie jak np. za mercedesa klasy S i cena ta będzie oscylowała w granicach oferowanych przez innych producentów takich "okien"; nie chcę zapłacić za Mercedesa S jak za Mercedesa-Benz SLR McLarena; jesli płacić za Mercedesa-Benz SLR McLarena, to muszą w moich otworach stać takie okna; tylko problem, że nie wiem co jest takim Mercedesem S wśród okien, a co jest takim Mercedesem-Benz SLR McLarenem; wystarczy mi taka "S-ka" i za nią chcę zapałcić, a nie przepłacić; dlatego proszę Forumowiczow, którzy kupili na takich zasadach "S-ki" wśród okien. Pozdr.

  6. #26
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA OD ENERGOOSZCZĘDZANIA Avatar j-j
    Zarejestrowany
    Dec 2006
    Skąd
    Zawada
    Posty
    3.747

    Domyślnie Re: "G"

    Cytat Napisał future74
    Co to jest "G", pierwszy raz słyszę o takim współczynniku, czy dla kogoś kto chce kupić okna do domu pasywnego ten współczynnik jest ważny, czy ten współczynnik decyduje o klasie szyb i profili; wydawało mi się, że chodzi o bardzo dobrą jakość okien pod kątem oszczędności energii cieplnej, która moglaby przenikać przez mało energooszczędne elementy budynku. Czy mogę ograniczyć się do współczynnika U, gdyż nikt nie podaje wartości współczynnika "G"; proszę o info, czy okna w ofertach firm wcześniej podawanych przeze mnie uniemożliwiają hodowanie kwiatków w domu i przenikanie do budynku energii słonecznej, cennej też dla ludzi.
    Pozdr.
    Zapytaj żonę co to "G" , a powaznie to ważną rzeczą jest przepuszczalność promieni słobnecznych, dla porównania np okna ze szkła zwykłego:
    okna pojedyncze: 0,8
    podwójne: 0,7
    potrójne 0,64
    a np. Oszklenie trójkomorowa szyba zespolona z warstwami niskoemisyjnymi ma juz tylko ok. 0,5

    a to parametr istotny przy uwzględnianiu zysków słonecznych


    pzdr
    5 sezonów grzewczych za mną, wybudowałem dom pasywny a nawet 0,3 litrowy wg często stosowanej nadinterpretacji:
    http://forum.muratordom.pl/moj-dom-p...je,t171818.htm

    "...bo wszystko co ekonomicznie zasadne już dawno zostało wcielone w życie, dla współczesnych marketingowców pozostały tylko mało ekonomiczne wynalazki które potrzebują żeby się sprzedać sztucznie wytworzonej ideologii ekologicznej"

    (c) mpoplaw

  7. #27
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    jareko

    Zarejestrowany
    Mar 2004
    Posty
    17.544

    Domyślnie

    kłania sie największy przyjaciel wszystkich którzy maja dostęp do internetu - googlarka
    wystarczy ze wpiszesz "współczynnik G w oknach" i wyskakuje ci od groma linków gdzie przeczytasz miedzy innymi ze "Współczynnik "g"
    współczynnik przenikalności energii i współczynnik przenikalności cieplnej
    Ważne parametry szkła
    Całkowity współczynnik przenikalności energii (współczynnik g) podaje ile padającej na powierzchnię energii słonecznej przenika przez przeszklenie do wnętrza pomieszczenia.
    Składa się on z bezpośrednio przenikającej energii i wtórnej emisji ciepła."

    Na samochodach aż tak się nie znam ale jakoś tak zawsze idzie w parze cena z wymaganiami a że "pasywność" jest modna to i ceny można kształtować powyżej przeciętnych
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...=1#post7383340
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...-JAR-EKO-uwaga

    nie odbieram PW na Forum,więc proszę nie pisać bo i tak nie odpiszę

  8. #28

    Domyślnie G

    Dzieki,
    więc szukam info, doświadczeń i wiedzy o "Uf" i "G"; bardzo dzięki Wam za tyle doświadczeń, mogę samodzielnie już trochę popracować nad wyborem okien i przedem wszystkim wydaniem kasy; Pozdrawiam.

  9. #29
    ELITA FORUM (min. 1000) NAJLEPSZY DORADCA OD ENERGOOSZCZĘDZANIA Avatar gosciu01
    Zarejestrowany
    Mar 2004
    Posty
    2.725

    Domyślnie

    Straty przez okna ( niestety dużo ich będzie ) w moim projekcie/bilansie to 41% = ok. 3400 kWh całego budynku. Zyski solarne z tychże wynoszą ok. 3000 kWh.

    Straty przy tym samym współczynniku U i mniejsze zyski o prawie 20% przy gorszym G, dają wiele do myślenia, a takie szyby znalazłem w dwóch różnych ofertach.
    Źródło - zestawienie jednego ze starszych ( nie tak bardzo ) Muratorów.

    Nie zawsze warto "fiksować się" w poszukiwaniu energii tylko na ociepleniu, rekuperatorze itp. ...

  10. #30
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    bwojtek

    Zarejestrowany
    Jul 2006
    Posty
    5.311

    Domyślnie

    Cytat Napisał gosciu01
    Straty przez okna ( niestety dużo ich będzie ) w moim projekcie/bilansie to 41% = ok. 3400 kWh całego budynku. Zyski solarne z tychże wynoszą ok. 3000 kWh.

    Straty przy tym samym współczynniku U i mniejsze zyski o prawie 20% przy gorszym G, dają wiele do myślenia, a takie szyby znalazłem w dwóch różnych ofertach.
    Źródło - zestawienie jednego ze starszych ( nie tak bardzo ) Muratorów.

    Nie zawsze warto "fiksować się" w poszukiwaniu energii tylko na ociepleniu, rekuperatorze itp. ...
    Możesz powiedzieć dla jakich warunków są wyliczone te straty/zyski? Mam na myśli jakie różnice temperatur są brane pod uwagę, jaka ilość godzin słonecznych, itp? Bo tak na chłopski rozum to od tego zależy baaardzo wiele.

  11. #31
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Jezier
    Zarejestrowany
    Jan 2002
    Skąd
    Korzeniówka
    Posty
    6.130
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    59

    Domyślnie

    Wydaje mi się że to wychodzi z obliczeń OZC. Bierze się jakieś średnie nasłonecznienie powierzchni pionowych w zależności od strony świata, uwzględnia się stopień zacienienia, potem mnoży się przez współczynnik przepuszczania energii g, traktuje jakimś założonym współczynnikiem wykorzystania tej energii i wychodzi jakaś przybliżona ilość zysków.
    Jest to tak samo orientacyjne jak liczenie całosezonowych strat.
    Jeśli pracujesz żeby żyć, to po co zabijasz się pracą?

  12. #32
    ELITA FORUM (min. 1000) NAJLEPSZY DORADCA OD ENERGOOSZCZĘDZANIA Avatar gosciu01
    Zarejestrowany
    Mar 2004
    Posty
    2.725

    Domyślnie

    dokładnie tak jak pisze Jezier,
    wszystko obliczysz w OZC, tyle że ja z różnych względów sam liczyłem w excelu.
    Dotarłem do danych nasłonecznienia powierzchni pionowych w moim regionie w poszczególnych miesiącach, uwzględniłem współczynniki, a dla kontroli obliczeń sprawdziłem w OZC, by móc później swobodnie liczyć różne interesujące mnie opcje.

    Dane podałem dla średnich parametrów sezonu grzewczego, o ile pamiętam
    20,8 oC wewnątrz domu i 2,7 oC na zewnątrz ( nietypowo, ale precyzyjnie dla mojego domu ).
    Policzone wszystkie okna w calym domu, uwzględnione strony świata i pochylenie dachowych.

  13. #33

    Domyślnie a

    witam
    zaczynam dopiero testować mój dom pasywny
    nie przypuszczałem ciekawych zachowań
    więcej będę opisywał na stronie
    co do okien internorms to sam je mam u siebie
    jestem rózwnież ich przedstawicielem więc dla budowniczych domów pasywnych mogę mieć upust.

    pozdrawiam
    okna to podstawa
    Fido/Fidox - Robert Kucia
    www.iQhome.eu
    www.AleWygodnie.pl

  14. #34
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar tomclav
    Zarejestrowany
    Mar 2005
    Posty
    307
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    15

    Domyślnie

    Jakieś przykładowe ceny okien i drzwi mógłbyś zamieścić lub wysłać na priv?

  15. #35

    Domyślnie a

    wiem że sprawa jest na tyle skomplikowana że w internormie wyceny dokonuje ZAWSZE austriacki inżynier - nie robię tego ja - ja mogę jedynie pobrać wymiary i otrzymać wycenę
    owszem mogę negocjować cene ale po wycenie

    w mojej praktyce sprawa wyglądała tak aby wybierać jak najwięcej fixów czyli nieotwieranych okien
    są 2 x tańsze

    a z tego co widzę obecnie używając te okna są świetne
    Fido/Fidox - Robert Kucia
    www.iQhome.eu
    www.AleWygodnie.pl

  16. #36
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Spirea
    Zarejestrowany
    Aug 2007
    Posty
    5.364
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    318

    Domyślnie

    w swojej ofercie cieplejsze okna ma też Dako. Mnie satysfakcjonują jednak okna dla "energooszczędnego", więc nie wiem, czy ich parametry będą odpowiednie do pasywnego. Dostałam ofertę na okna i miałam podane U dla każdego okna. I np.
    fix 2400 x 1200 szyba 0,7 a całość 0,94
    fix 2400 x 900 szyba jw, a całość 0,99
    okno uchylne i otwierane 1800 x 800 szyba jw a całość 1,05
    To są dane pakietu szklenia:
    Pakiet szklenia 4x12x4x12x4 U=0.7 Ar
    W okuciach jest natomiast jakaś wkładka termiczna alphaline.
    Nie wiem, czy to wystarczy na okno pasywne.

  17. #37

    Domyślnie a

    ja mam U=0,7 na całe okna
    na mojej stronie w galerii jest przekrój okna
    http://www.iqhome.eu/images/morfeosh...sprzekroje.jpg
    Fido/Fidox - Robert Kucia
    www.iQhome.eu
    www.AleWygodnie.pl

  18. #38
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    jareko

    Zarejestrowany
    Mar 2004
    Posty
    17.544

    Domyślnie

    Cytat Napisał Spirea
    w swojej ofercie cieplejsze okna ma też Dako. ....
    fix 2400 x 1200 szyba 0,7 a całość 0,94
    taki sam fix szklony w oscieznicy Schuco Si-82 z szyba k=0,6 daje dla calego okna Uw=0,78
    zas fix szklony w skrzydle Uw=0.83
    Cytat Napisał Spirea
    fix 2400 x 900 szyba jw, a całość 0,99
    taki sam fix szklony w oscieznicy Schuco Si-82 z szyba k=0,6 daje dla calego okna Uw=0,82
    zas fix szklony w skrzydle Uw=0.88
    Cytat Napisał Spirea
    okno uchylne i otwierane 1800 x 800 szyba jw a całość 1,05
    to samo w Schuco Si-82 daje Uw=0,92
    Cytat Napisał Spirea
    Pakiet szklenia 4x12x4x12x4 U=0.7 Ar
    szklenie 4/14/4/14/4 U=0,6 oczywiście także z Argonem w obu komorach
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...=1#post7383340
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...-JAR-EKO-uwaga

    nie odbieram PW na Forum,więc proszę nie pisać bo i tak nie odpiszę

  19. #39

    Domyślnie

    Czesc,

    A co sądzicie o oknach Urzędowski Gallux 3-szybowy do domu pasywnego? Ostanio dostałem wycenę właśnie na te okna i na Internorm - te drugie są tak mniej więcej 2x droższe.

    Pozdr

  20. #40
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar tomclav
    Zarejestrowany
    Mar 2005
    Posty
    307
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    15

    Domyślnie

    na parterze chcę dać szklenie bez ram(czyli nie fixy tylko same szyby-mniejsza o to jak zamocowane)
    pytanie brzmi czy możnaby zamontować podwójnie 2 pakiety potrojne. Powiedzmy jeden ma u=0,6 to dwa obok siebie miałyby 0,36?? pali licho ile to by ważyło i kosztowało ale czy to dałoby się zrobić i miałoby to sens?

Strona 2 z 25

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony