dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 5 z 5
  1. #1

    Domyślnie Kreisel Pozmur KL 130 (zaprawa do klinkier) czy wadliwa?

    Mam wykonane parapety z cegły klinkierowej i spoinowane zaprawą jak w temacie. Spoina ok. 1-1,5cm. Grafitowy kolor.

    Zauważyłem, że przy naciśnięciu na spoinę śrubokrętem zaprawa kruszy się. Dodam, że nie używałem dużej siły. Trochę mnie to martwi.

    Czy to normalne zjawisko?

    Czy coś z tym robić? Parapety są narażone na czynniki atmosferyczne bardziej niż ściana. Zależy mi na odpowiedniej szczelności i wytrzymałości.

    Będę wdzięczny za komentarze.
    Na wszystko patrz z jaśniejszej strony...

  2. #2

    Domyślnie

    Tą samą zaprawą mam murowany komin z klinkieru - i jest twarda. Sądzę, że chyba jednak wykonawcy coś źle zrobili - może niewłaściwą proporcję... trudno powiedzieć. Bynajmniej ta zaprawa wadliwa nie jest na pewno.

  3. #3
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    LAMP

    Zarejestrowany
    Mar 2008
    Skąd
    Bytom
    Posty
    238

    Domyślnie

    Mam podobny problem z tą samą zaprawą. Mam obmurowane kominy cegłą klinkierową na tejże właśnie zaprawie - Pozmur 130 grafitowa. I może nawet nie zdawałbym sobie sprawy, jednakże po ostatnich ulewach zauważyłem mokry tynk na poddaszu, wokół komina. Rekonesans na dachu trochę przeraził - zaprawa nasiąknięta i bardzo łatwo się wykrusza. Zastanawiam się, czy w całej objętości tak, czy tylko fuga zewnętrzna. Murował to murarz, raczej dobry.
    Może była to wadliwa partia zaprawy?? Kominy miałem murowane we wrześniu 2008.

    Pozdrawiam
    Lech

  4. #4

    Domyślnie

    U mnie jest podobnie, kominy murowane sierpień 2008. Do tej pory winiłem za to murarzy, ale może faktycznie jest coś nie tak z samą zaprawą?
    Dziennik w blaszaku.
    Komentarze można wieszać na tablicy obok.

  5. #5
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    LAMP

    Zarejestrowany
    Mar 2008
    Skąd
    Bytom
    Posty
    238

    Domyślnie

    Cytat Napisał kolorado Zobacz post
    U mnie jest podobnie, kominy murowane sierpień 2008. Do tej pory winiłem za to murarzy, ale może faktycznie jest coś nie tak z samą zaprawą?
    No to jest nas coraz więcej. Kolega ma kominy murowane w 2009 z tej samej zaprawy i podobny problem. Oglądałem jego kominy. Zaprawa trochę twardsza niż u mnie, ale też krucha. Powoli zastanawiam się czy nie reklamować tego u Kreisela.
    Ludziska drogie - mały apel z mojej strony: jeśli ktoś murował coś (szczególnie kominy) tą zaprawą, sprawdźcie, proszę, jak to u Was wygląda.

    Pozdrawiam
    Lech

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony