dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 14 z 14
  1. #1

    Domyślnie Wymiana pokrycia dachu Jak Najtaniej

    Witam mam do pokrycia jakos ponad 150 m2 dachu dwuspadowego .
    Zamierzam pokryc go blacha ale zalezy mi na jak najtanszym rozwiazaniu , na rynku do wyboru mamy blachodachówke za allegro w cenie kolo 20 zł za m2 i blache trapezowa za polowe tej ceny , tylko trapezowa trzeba raczej pomalowac . I tu pytanie co bedzie tańsze.

  2. #2
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    zbigmor

    Zarejestrowany
    Jun 2006
    Posty
    5.543

    Domyślnie Re: Wymiana pokrycia dachu Jak Najtaniej

    Cytat Napisał poselrulez
    Witam mam do pokrycia jakos ponad 150 m2 dachu dwuspadowego .
    Zamierzam pokryc go blacha ale zalezy mi na jak najtanszym rozwiazaniu , na rynku do wyboru mamy blachodachówke za allegro w cenie kolo 20 zł za m2 i blache trapezowa za polowe tej ceny , tylko trapezowa trzeba raczej pomalowac . I tu pytanie co bedzie tańsze.

    Zależy od efekty jaki chcesz uzyskać. Jeśli koszt najważniejszy to nie ma potrzeby malować blachy trapezowej, ocynkowanej. 20 lat powinna wytrzymać bez problemu. Jeśli miałaby być malowana to lepiej zamontować gotową blachę dachową.

  3. #3
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    zbigmor

    Zarejestrowany
    Jun 2006
    Posty
    5.543

    Domyślnie

    Czy można prosić o namiary na blachę trapezową ocynkowaną za 10zł/m2?

  4. #4

    Domyślnie

    Witam.
    Zaczynam remont starego poniemieckiego domu.
    Mam 300 metrów dachu.Cała dachówka,więzba do wymiany.Moi fachowcy krzyknęli 90 zł za metr,(zrzucenie starej dachówki,starego drzewa,nabicie nowego drzewa,dachówka,wymurowanie trzech kominów i rynny)Czy to dobra cena?Rozmawiałam z jednym fachowcem który chciał 150 zł za metr bez zrzucania starej dachówki To już mi się wydawało przesadą?

  5. #5

    Domyślnie

    ja w czerwcu za robocizne tzn. zdjęcie starej dachówki, dobicie krokwi na okapniki, położenie nowych łat i krycie blachodachówką zapłaciłam 5000zł. 5 dni roboty prze 5 panów. Pozdrawiam.

  6. #6
    zone_wlkp
    Guest
    zone_wlkp

    Domyślnie

    Ceny pod Poznańskie

    -Cieśielka od 20-25 zł za m
    -blacha (z łatowaniem i położeniem foli) 15-25zł
    -dachówka 23-35 zł z rynna
    (mowa o dachu dwu spadowym)

    Komin za metr 80 zł, trzy kanałowy

    do zrzucenia dachu (kilku chłopaków z pod sklepu) koszt okolo 400 zł za całość

  7. #7

    Domyślnie

    temat sie zawinal w inna strone niz bylo pytanie / robote wykonam sam chodzi mi tylko o plusy i minusy blachy trapezowej najtanszej i blachodachówki najtanszej i co tansze bedzie na poczatku i w dalszej eksploatacji

  8. #8
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    zbigmor

    Zarejestrowany
    Jun 2006
    Posty
    5.543

    Domyślnie

    Cytat Napisał poselrulez
    temat sie zawinal w inna strone niz bylo pytanie / robote wykonam sam chodzi mi tylko o plusy i minusy blachy trapezowej najtanszej i blachodachówki najtanszej i co tansze bedzie na poczatku i w dalszej eksploatacji

    Zależy co porównać. Jeśli obie blachy bez wad technologicznych lub materiałowych to taniej wyjdzie blacha trapezowa (w zakupie i montażu), ale będzie mniej trwała (czyli w dalszej eksploatacji tańsza będzie blachodachówka). O estetyce trudno się wypowiadać.

  9. #9
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    zbigmor

    Zarejestrowany
    Jun 2006
    Posty
    5.543

    Domyślnie

    Cytat Napisał zbigmor
    Czy można prosić o namiary na blachę trapezową ocynkowaną za 10zł/m2?

    Dostałem na PW ogłoszenie z ceną taniej blachy trapezowej (10zł/m2). Dzięki poselrulez. Z przykrością jednak informuję, że cena tej blachy to 16,47zł/m2.
    (brutto i bez zakupu rzeczy dodatkowych). Ale są i tańsze. Znalazłem po lekko powyżej 13zł/m2.

  10. #10

    Domyślnie

    a fakt ale i tak jest tania , jak sie postarac to sa tansze

  11. #11

    Domyślnie

    Cytat Napisał zbigmor
    Cytat Napisał poselrulez
    temat sie zawinal w inna strone niz bylo pytanie / robote wykonam sam chodzi mi tylko o plusy i minusy blachy trapezowej najtanszej i blachodachówki najtanszej i co tansze bedzie na poczatku i w dalszej eksploatacji

    Zależy co porównać. Jeśli obie blachy bez wad technologicznych lub materiałowych to taniej wyjdzie blacha trapezowa (w zakupie i montażu), ale będzie mniej trwała (czyli w dalszej eksploatacji tańsza będzie blachodachówka). O estetyce trudno się wypowiadać.
    czyli jednak blachodachowka lepsza bo co mi potym ze zrobie trapez jak zaraz wymiana / co do estetyki trapez mi sie podoba bo wyglada tak jakos inaczej i troche nowoczesnie

  12. #12

    Domyślnie

    Ja odeskowałem połać,pape połozyłem.
    Zamierzam kryc łupkiem syntetycznym
    W sercu ułana na pierwszym miejscu panna,a przed nią tylko koń

  13. #13

    Domyślnie

    Cytat Napisał janrenovate
    Ja odeskowałem połać,pape połozyłem.
    Zamierzam kryc łupkiem syntetycznym
    jakie koszty materiaów?

  14. #14

    Domyślnie

    Cytat Napisał poselrulez
    Cytat Napisał janrenovate
    Ja odeskowałem połać,pape połozyłem.
    Zamierzam kryc łupkiem syntetycznym
    jakie koszty materiaów?
    Łupek w granicach 30zł/m2.
    Papa-5zl/m2,deski "calówki"-10zł/m2 i kilka garsci papiaków z blaszkami.
    W sercu ułana na pierwszym miejscu panna,a przed nią tylko koń

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony