dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 14 z 14
  1. #1

    Domyślnie Pęknięcia scian zewnetrznych.

    Witam.
    Przy ogledzinach scian przed tynkami zewnetrznymi zaówazyłem pekniecia w scianach zewnetrznych po zewnetrznych ich stronie.Jak by tego było mało znajduja sie one wyłacznie pod otworami okien i drzwi.
    Przyczyny takiego stanu zeczy szukam:
    ** niezabezpieczone otwory przed zima(brak parapetów ,naciekanie wody i rozsadzanie cegły przez mróz).
    ** zbyt duzo plastyfikatora w zaprawie
    ** osiadanie budynku(tylko ze to juz 2 rok)
    ** standardowa cecha cegły białej dziurawki(pekanie w spoinach-tylko dlaczego pod oknami).

    Zastanawiam sie jak uzupełnic ubytki:
    ** zywica poliuteranowa do iniekcji uszczelniania i scalania rys.
    ** spoiwem cementowym bezskurczowym do iniekcji i uszczelniania rys ubytków,i pekniec w betonie konstrukcjach murowanych kamiennych i ceglastych.
    Moze ktoś miał podobny problem,i rozwiazał go??




  2. #2

    Domyślnie

    Normalny skurcz zaprawy i osiadanie budynku.
    Dzień dobry, cześć i czołem !
    Jestem wesoły Donek, prezydentem zaś jest Bronek. Zdrożała: żywność, prąd i gaz, więc Wam coś obiecam jeszcze raz!

  3. #3

    Domyślnie

    Cytat Napisał mariankossy
    Normalny skurcz zaprawy i osiadanie budynku.
    No nie wiem czy to az tak normalne.Odkopywałem fundament i sa całe.Pekniecia sa powyzej lini fundamentu.

  4. #4

    Domyślnie

    Obciążenia są przekazywane z góry filarami międzyokiennymi, a mur pod oknem jest nieobciążony. Na styku pomiędzy częścią muru mocno obciążoną a nieobciążoną ściana się rysuje. Na etapie murowania zapobiega się wkładając pręty fi 6 lub zbrojenie typu murfor w spoinę poziomą.

  5. #5

    Domyślnie

    Cytat Napisał Fileiro
    Obciążenia są przekazywane z góry filarami międzyokiennymi, a mur pod oknem jest nieobciążony. Na styku pomiędzy częścią muru mocno obciążoną a nieobciążoną ściana się rysuje. Na etapie murowania zapobiega się wkładając pręty fi 6 lub zbrojenie typu murfor w spoinę poziomą.
    Obecnie gdy sa juz wymurowane ściany mozna w jakis sposób wzmocnic te miejsca?

  6. #6

    Domyślnie

    Cytat Napisał P:)apolinek
    Cytat Napisał Fileiro
    Obciążenia są przekazywane z góry filarami międzyokiennymi, a mur pod oknem jest nieobciążony. Na styku pomiędzy częścią muru mocno obciążoną a nieobciążoną ściana się rysuje. Na etapie murowania zapobiega się wkładając pręty fi 6 lub zbrojenie typu murfor w spoinę poziomą.
    Obecnie gdy sa juz wymurowane ściany mozna w jakis sposób wzmocnic te miejsca?
    Odświeżę temat - u mnie jest identycznie - dom budowany z belitu 24 i brak wzmocnień pod oknami co skutkuje rysowaniem ścian tylko pod oknami (szczególnie w garażu). Dom już stoi 2 lata a rysy są dość pokaźne - czy jest się czego obawiać i czy to się zatrzyma????
    Pozdrawiam
    Daniel

  7. #7

    Domyślnie

    Nikt nie wie jak mozna poradzic sobie z tym problemem??.

    Ze swojej strony znalazłem
    http://www.mapei.it/referenze/Multimedia/Stabilcem.jpg
    http://www.mapei.hu/termekeink/images/Stabilce.jpg

    Ekspansywne spoiwo cementowe do przygotowywania zaczynów i zapraw iniekcyjnych.

    Stabilcem służy do przygotowywania bezskurczowych zaczynów i zapraw iniekcyjnych stosowanych do wypełnienia pustek, pęknięć i rys w betonie, konstrukcjach murowych kamiennych i ceglanych.
    Dzięki specjalnym właściwościom na bazie spoiwa Stabilcem można wykonywać samorozlewne mieszanki nadające się do podawania pompą pod wysokim ciśnieniem bez ryzyka segregacji składników.
    Przygotowanie mieszanki polega na wymieszaniu wstępnym suchych składników (Stabilcem i odpowiednio dobrany wypełniacz) i dodaniu wody w ilości odpowiadającej żądanej konsystencji.
    Dla poprawy pielęgnacji zaprawy oraz dla dodatkowego obniżenia skurczu do mieszanki ze spoiwem Stabilcem można dodać preparat pielęgnacyjny Mapecure SRA w ilości 5-8 l/m3.

    Zużycie
    – zaczyn iniekcyjny: 1,6 kg/dm3 wypełnianej przestrzeni;
    – zaprawa: 350-550 kg/m3;
    – beton: 300-400 kg/m3.

    Opakowanie
    Worki 20 kg

  8. #8
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar ja14
    Zarejestrowany
    Mar 2006
    Posty
    2.603
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    143

    Domyślnie

    Na parterze zbroilem spoine pod oknami i nic nie peka. Na poddaszu nie zbroilem i popekalo.
    Zakleilem klejem do plytek i 80% przypadkow pomoglo. W pozostalych peklo ponownie ale na grubosc wlosa. Zaznaczam, ze nie mam jeszcze tynkow.
    Nawet jak zastosujesz super hiper srodek to jak na peknac to peknie- najwyzej w innym miejscu.

  9. #9

    Domyślnie

    Ktoś ma jakis jeszcze pomysł na poradzenie sobie s tym problemem??

  10. #10

    Domyślnie

    odczekać zą przestanie bardziej pękać
    a przestanie
    chyba że fundamenty do kitu - ale to inna bajka
    M. Lenart

  11. #11

    Domyślnie

    Cytat Napisał Lenart
    odczekać zą przestanie bardziej pękać
    a przestanie
    chyba że fundamenty do kitu - ale to inna bajka
    Czyli czekac,narazie nie ocieplac z zewnatrz??.

  12. #12

    Domyślnie

    jak długo mury stoją ?
    jak rok to można rok poczekać,
    jak dwa lata to raczej nic wielkiego juz sie zdarzy (1-2 mm ?)
    tym bardziej pod styropianem to ten mm może se wyskoczyć,
    gdyby tynk bezposrednio na ściane to można by się zastanawiać
    M. Lenart

  13. #13

    Domyślnie

    Cytat Napisał Lenart
    jak długo mury stoją ?
    jak rok to można rok poczekać,jak dwa lata to raczej nic wielkiego juz sie zdarzy
    Budowa zaczeta w maju 2008
    Cytat Napisał Lenart
    (1-2 mm ?)
    w jednum miejscu jest około 3mm w innych 3 max 2mm
    Pekniecia sa wyłacznie od zewnatrz.Dodam ze sciana jest 2 warstwowa,beton komórkowy od srodka i cegła biała od zewnatrz.
    Własnie w spoinach miedzy ta cegła sa pekniecia

  14. #14

    Domyślnie

    u mnie (pustak keramzytowy) takie pęknięcia zrobiły się w pierwszym
    roku, a po nastepnych dwóch (do dziś) - nic, i mniemam że tak zostanie
    M. Lenart

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony