dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 2
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 23
  1. #1
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar AskaK
    Zarejestrowany
    Aug 2008
    Posty
    738
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    139

    Domyślnie Poprawki na TYNKACH ZEWNĘTRZNYCH - czy ktoś tak robił?

    Hej,
    ledwie co otynkowali nam dom (jakieś 3 tyg.temu), a już problem - przy zmywaniu fugi na parapetach zewnętrznych zachlapali tynki brudną wodą. Powiedziałam,że ma to zniknąć.
    Zamalowali więc zabrudzone miejsca kolejną cienką warstwą tynku. Wyszło gładko, ale kolor tynku jest jaśniejszy tam gdzie zamalowali.
    Obiecują, że wkrótce tynk w tych miejscach również zciemnieje, tak jak po kilku dniach zciemniał tynk na całej elewacji (z białego zrobił się kremowy ecru, czyli taki jaki ma być docelowo).
    Tylko jakoś od 1,5 tyg.nie widzę poprawy - wciąż są jaśniejsze plamy tam, gdzie zamalowali.

    Czy ktoś z Was miał taki przypadek?
    Czy ten kolor się wyrówna w końcu czy nie?
    Dopóki pogoda pozwala, a ekipa nie uciekła, mogę zlecić im poprawki (czyli malowanie całej ściany..?)
    RANCZO - Nasz Dziennik
    comentatos ranczos

    12 stycznia stał się mały,wielki cud...

  2. #2
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Barbossa
    Zarejestrowany
    Dec 2006
    Skąd
    Allenstein - niestety tylko duszą
    Dzielnica
    a może jeszcze nr buta, co :-/
    Posty
    11.187

    Domyślnie

    jakie to tynki?
    albo c..., albo jesteś c..., nie ma innej możliwości

  3. #3

    Domyślnie

    kolor sie wyrówna ale nie tak od razu , trochę kurzy i po bólu , a kolejne malowanie to do bani bedzie , bo wtedy ta sciana bedzie już dwa razy malowana , przy kolejnym odnawianiu elewacji już 3 i w końcu ta jedna scian bedzie do pożadnego remonciku a 3 pozostała bedzie mozna jeszcze raz pomalować
    zapal opone przed domem wszystko sie wyrówna po jej spaleniu

  4. #4
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar AskaK
    Zarejestrowany
    Aug 2008
    Posty
    738
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    139

    Domyślnie

    Tynk silikatowy, kolor (jeśli to ma znaczenie) jasny kremowy, prawie biały.

    Nie był malowany, bo jest to tynk kolorowy, więc gdyby mieli malować to będzie to pierwsza warstwa farby.
    RANCZO - Nasz Dziennik
    comentatos ranczos

    12 stycznia stał się mały,wielki cud...

  5. #5
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar AskaK
    Zarejestrowany
    Aug 2008
    Posty
    738
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    139

    Domyślnie

    Podnoszę, bo temat dla mnie istotny i pilny.
    RANCZO - Nasz Dziennik
    comentatos ranczos

    12 stycznia stał się mały,wielki cud...

  6. #6

    Domyślnie Re: Poprawki na TYNKACH ZEWNĘTRZNYCH - czy ktoś tak robił?

    Cytat Napisał AskaK
    Czy ktoś z Was miał taki przypadek?
    Czy ten kolor się wyrówna w końcu czy nie?
    u mnie też obiecywali, że się wyrówna, od słońca, deszczu, kurzu... Nie wyrównało się.

  7. #7

    Domyślnie

    U brata przy zdejmowaniu folii po tynkowaniu przykleil sie kawalek tasmy do sciany i zostal slad.
    Zamalowali, ale bylo widac roznice, caly czas.
    Chcielismy to zostawic, zeby nie nakladac kolejnej, nawet cieniutkiej warstwy tynku na to, bo bedzie widac roznice.
    Jednak nasz pan fachowiec przyjechal i nalozyl cieniutko tynk na cala te sciane, czyli wokol drzwi garazowych.
    Sladu nie ma.
    Moral taki, ze jak nakladac, to jednak na calosc.

  8. #8
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar AskaK
    Zarejestrowany
    Aug 2008
    Posty
    738
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    139

    Domyślnie

    No to kicha.
    Tak przeczuwałam, że to się już nie wyrówna.
    Może ktoś jeszcze tak miał i może doradzić, co zrobić?
    Kłaść drugą warstwę tynku?
    RANCZO - Nasz Dziennik
    comentatos ranczos

    12 stycznia stał się mały,wielki cud...

  9. #9
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA OD ENERGOOSZCZĘDZANIAFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar coulignon
    Zarejestrowany
    Sep 2007
    Posty
    6.267
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    26

    Domyślnie

    jeśli struktura tynku jest ok i chodzi tylko o kolor to można pomalować farba silikatową, najlepiej tego samego producenta. Oczywiście całą ścianę. Jesli struktura tynku też wygląda żle to otynkować ponownie.
    Nasz Dziennik

    "Z logiką jest tak, że gdy ktoś jej nie rozumie, to zwykle też nie rozumie że jej nie rozumie"

  10. #10

    Domyślnie

    u mnie sie wyrównało, ale tynk ciemniejszy
    goście nie widzą, ja wiem gdzie to jest i widzę, ale różne są zboczenia na świecie

  11. #11
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Barbossa
    Zarejestrowany
    Dec 2006
    Skąd
    Allenstein - niestety tylko duszą
    Dzielnica
    a może jeszcze nr buta, co :-/
    Posty
    11.187

    Domyślnie

    tylko pomalować całą ścianę
    tacy wirtuozi, co zrobią bez śladu nie istnieją
    bo i matariału takiego nie ma

    kapkę wody mniej lub więcej - szit
    materiał z innej partii -szit
    ściana lekko zakurzona - szit
    to nie lakiery samochodowe

    tylko fugi zabezpieczyć
    bo będzie w kólko Macieju
    albo c..., albo jesteś c..., nie ma innej możliwości

  12. #12

    Domyślnie

    Cytat Napisał AskaK
    Tynk silikatowy, kolor (jeśli to ma znaczenie) jasny kremowy, prawie biały.

    Nie był malowany, bo jest to tynk kolorowy, więc gdyby mieli malować to będzie to pierwsza warstwa farby.
    Witam

    Dlaczego nie umyli tego od razu wodą . Tynk silikatowy można myć po prostu wężem i wodą pod cisnieniem . Myłem swoj wielokrotnie i absolutnie nic sie nie dzieje -sciana zachlapana np. cementem "umyła" się tak jak szyba -bez sladu a myta była na drugi dzien po zachlapaniu więc cement juz troszkę związał - lałem woda na sciane przez kilkanascie sekund aż wszystko sie wymyło .

  13. #13
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar AskaK
    Zarejestrowany
    Aug 2008
    Posty
    738
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    139

    Domyślnie

    Cytat Napisał Darek Rz
    Witam

    Dlaczego nie umyli tego od razu wodą . Tynk silikatowy można myć po prostu wężem i wodą pod cisnieniem . Myłem swoj wielokrotnie i absolutnie nic sie nie dzieje -sciana zachlapana np. cementem "umyła" się tak jak szyba -bez sladu a myta była na drugi dzien po zachlapaniu więc cement juz troszkę związał - lałem woda na sciane przez kilkanascie sekund aż wszystko sie wymyło .
    To jest świetne pytanie!
    Najgorzej mnie wkurza to, że byłam przy tym i powiedziałam, żeby umyli póki świeże. I musiałam się zawijać z budowy, a oni olali sprawę, zostawili i na drugi dzień dopiero zapaćkali.

    Teraz szefu ekipy mówi, że sciany nie pomaluje (bo chcę, żeby to było na jego koszt). W mordę lać tylko!A ma nas w garści, bo robi całą wykończeniówkę i wie, że się spieszsymy aby wprowadzić się do grudnia i nie wywalimy go, bo gdzie ja teraz na chybcika ekipę znajdę co przyjdzie po kimś dokanczać.

    Może nie wygląda to tak tragicznie, jak się patrzy od przodu to prawie nie widać, trzeba się dokładnie przyjrzeć. Ale patrząc z boku pod kątem widać jak diabli. Będę musiała krzaków nasadzić, żeby zasłoniły.

    Nieee noooo, szlag mnie trafi! 35 tysi wydać na elewację i mieć plamy!
    RANCZO - Nasz Dziennik
    comentatos ranczos

    12 stycznia stał się mały,wielki cud...

  14. #14
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar fighter1983
    Zarejestrowany
    Apr 2009
    Skąd
    Poznań
    Kod pocztowy
    60-167
    Posty
    6.901
    Elewacje - forumowy dostawca i wykonawca Od wielu lat forumowiczom dostarczamy materiały na terenie całej Polski i wykonujemy również docieplenia/elewacje budynków (głównie mazowieckie) 661071502 sprzedaz(at)med-bud.pl med-bud.pl Poznań, Warszawa, Cała Polska

    Domyślnie

    35tys to sporo jak na domek.... chyba ze elewacja mierzona w hektarach....
    forumowicze w okolicach 2020 roku praktycznie opuscilem to forum.
    Pomimo braku aktywnosci czesc z Was w sprawach elewacji się odzywa do mnie.

    pisanie PW nie ma sensu - zagladam raz na rok. Jestem na FB a jesli moj platny profil jeszcze dziala (nie odnawiam go) to numer tel znajdziecie wlasnie w nim.

    Dzialam dzialam caly czas w tych moich kochanych elewacjach tylko ze nie tutaj

  15. #15
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Barbossa
    Zarejestrowany
    Dec 2006
    Skąd
    Allenstein - niestety tylko duszą
    Dzielnica
    a może jeszcze nr buta, co :-/
    Posty
    11.187

    Domyślnie

    może to razem z murem liczone
    albo c..., albo jesteś c..., nie ma innej możliwości

  16. #16
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    zbigmor

    Zarejestrowany
    Jun 2006
    Posty
    5.543

    Domyślnie

    Cytat Napisał AskaK
    Cytat Napisał Darek Rz
    Witam

    Dlaczego nie umyli tego od razu wodą . Tynk silikatowy można myć po prostu wężem i wodą pod cisnieniem . Myłem swoj wielokrotnie i absolutnie nic sie nie dzieje -sciana zachlapana np. cementem "umyła" się tak jak szyba -bez sladu a myta była na drugi dzien po zachlapaniu więc cement juz troszkę związał - lałem woda na sciane przez kilkanascie sekund aż wszystko sie wymyło .
    To jest świetne pytanie!
    Najgorzej mnie wkurza to, że byłam przy tym i powiedziałam, żeby umyli póki świeże. I musiałam się zawijać z budowy, a oni olali sprawę, zostawili i na drugi dzień dopiero zapaćkali.

    Teraz szefu ekipy mówi, że sciany nie pomaluje (bo chcę, żeby to było na jego koszt). W mordę lać tylko!A ma nas w garści, bo robi całą wykończeniówkę i wie, że się spieszsymy aby wprowadzić się do grudnia i nie wywalimy go, bo gdzie ja teraz na chybcika ekipę znajdę co przyjdzie po kimś dokanczać.

    Może nie wygląda to tak tragicznie, jak się patrzy od przodu to prawie nie widać, trzeba się dokładnie przyjrzeć. Ale patrząc z boku pod kątem widać jak diabli. Będę musiała krzaków nasadzić, żeby zasłoniły.

    Nieee noooo, szlag mnie trafi! 35 tysi wydać na elewację i mieć plamy!

    Spójrz na to z drugiej strony. Przecież Twojemu wykonawcy też pewnie zależy, aby zrobić całą Twoją wykończeniówkę, skoro już wszystko uzgodnione. Masz jakąś gwarancję, że nic już nie zepsuje?

  17. #17
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar AskaK
    Zarejestrowany
    Aug 2008
    Posty
    738
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    139

    Domyślnie

    Cytat Napisał fighter1983
    35tys to sporo jak na domek.... chyba ze elewacja mierzona w hektarach....
    Cytat Napisał Barbossa
    może to razem z murem liczone
    Fighter, a zapytałbyś chociaż ile mkw tej elewacji, z jakich materiałów?
    Nieee Barbossa, nie z murem liczone - z murem i z tynkami wewnętrznymi! I z tapetą jeszcze...

    Zbigmor, chyba nie zależy aż tak bardzo, żeby chciał ponieść dodatkowe koszty. Pewnie mu się nie kalkuluje.

    Dzięki za rady. Na razie siedzę przeziębiona w domu, mąż był na budowie i podobno rzeczywiście prawie już nie widać różnicy, jak się wykuruję to pojadę zobaczyć.
    RANCZO - Nasz Dziennik
    comentatos ranczos

    12 stycznia stał się mały,wielki cud...

  18. #18

    Domyślnie

    Cytat Napisał AskaK
    Tynk silikatowy, kolor
    Bez szans na poprawki!!!
    Rozumiem tynk silikonowy, akrylowy ale poprawa tynku silikatowego bez różnic kolorystycznych i to jeszcze przy obecnej pogodzie , to graniczy wręcz z cudem!!!
    Trzymajmy się ciepło

  19. #19
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar fighter1983
    Zarejestrowany
    Apr 2009
    Skąd
    Poznań
    Kod pocztowy
    60-167
    Posty
    6.901
    Elewacje - forumowy dostawca i wykonawca Od wielu lat forumowiczom dostarczamy materiały na terenie całej Polski i wykonujemy również docieplenia/elewacje budynków (głównie mazowieckie) 661071502 sprzedaz(at)med-bud.pl med-bud.pl Poznań, Warszawa, Cała Polska

    Domyślnie

    No to o hektarach sugerowalo ze chyba spora elewacja.... cos pod 600m2 chyba ze wełenka...
    No to wal smialo: jaka powierzchnia i jakie materialy ?
    forumowicze w okolicach 2020 roku praktycznie opuscilem to forum.
    Pomimo braku aktywnosci czesc z Was w sprawach elewacji się odzywa do mnie.

    pisanie PW nie ma sensu - zagladam raz na rok. Jestem na FB a jesli moj platny profil jeszcze dziala (nie odnawiam go) to numer tel znajdziecie wlasnie w nim.

    Dzialam dzialam caly czas w tych moich kochanych elewacjach tylko ze nie tutaj

  20. #20
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar AskaK
    Zarejestrowany
    Aug 2008
    Posty
    738
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    139

    Domyślnie

    Fighter1983, ale to nie wątek o kosztach budowy!
    Wełna 20 cm Paroc Fas1, lamelowa, kołków poszło hooo i jeszcze trochę, na klej też sporo bo 3 krotnie kładli, robocizna 45zł/mkw, 200mkw, no i ten tynk nie najtańszy, acha w tej cenie ocieplenie fundamentów ponad 4 tys.

    Leszeq, chyba muszę uwierzyć ten cud, bo na zdjęciach które mąż zrobił nic nie widać.Jutro pojadę i zobaczę.
    RANCZO - Nasz Dziennik
    comentatos ranczos

    12 stycznia stał się mały,wielki cud...

Strona 1 z 2

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony