dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 103 z 214
Pokaż wyniki od 2.041 do 2.060 z 4264
  1. #2041
    sipex
    Guest
    sipex

    Domyślnie

    przedewszystkim tani w budowie..metraż minimum te 80m2 pokoje wystarcza m i2-3+salon jedna lazienka brak garazu,brak kominka i to tyle z moich wymagań a i max 200tys z wprowadzeniem siędziałke mam pozwolenia projekt przyłacza zrobie więc 200tys na sama budowę.Sam mogę zrobić plytki,panele,malowanie ,szpachlowanie,regipsy,docieplenie poddasza,elewacje zewnetrzną tj.(styropian+klej+puc).

  2. #2042

    Domyślnie

    Cytat Napisał sipex Zobacz post
    przedewszystkim tani w budowie..metraż minimum te 80m2 pokoje wystarcza m i2-3+salon jedna lazienka brak garazu,brak kominka i to tyle z moich wymagań a i max 200tys z wprowadzeniem siędziałke mam pozwolenia projekt przyłacza zrobie więc 200tys na sama budowę.Sam mogę zrobić plytki,panele,malowanie ,szpachlowanie,regipsy,docieplenie poddasza,elewacje zewnetrzną tj.(styropian+klej+puc).
    witam

    czyli pracy możesz wykonać tyle ile ja wykonałem, mnie z34 wyszedł 197.000 + w tej cenie wiata, ogrodzenie, częściowe umeblowanie, równanie terenu czyli jest szansa że się zmieścisz, jeśli zechcesz z34 budować
    Ostatnio edytowane przez swirek100 ; 25-08-2013 o 09:26

  3. #2043
    sipex
    Guest
    sipex

    Domyślnie

    Brzmi kuszącobardzo chcę, parterówki mi zbytni nie leżą ,że tak powiema ile bez wiaty i ogrodzenia wyszło?to już stan pod klucz z meblami?ja ogrodzenie wykonałem już tego roku zostanie sam przód po budowie i z wiaty chyba zrezygnuję..działka też wyrównna pod ogród trawka rośnie
    Ostatnio edytowane przez sipex ; 25-08-2013 o 10:26

  4. #2044

    Domyślnie

    Cytat Napisał sipex Zobacz post
    ile bez wiaty i ogrodzenia wyszło?to już stan pod klucz z meblami?
    hmmm

    bez ogrodzenia, wiaty, terenu - hmmm z 15.000 trzeba by odjąć

  5. #2045
    sipex
    Guest
    sipex

    Domyślnie

    chce się powiedziec "za piękne żeby było mozliwe" ale wierzę na słowo i zamówie projekt żeby za pare tygodni nie buszowac znowu po forach parterowek w projekcie jest strop terriva,a Pan robil chyba żelbetowy,różnica w kosztach duża?jakieś plusy/minusy między tymi stropami?

  6. #2046

    Domyślnie

    Cytat Napisał sipex Zobacz post
    chce się powiedziec "za piękne żeby było mozliwe" ale wierzę na słowo i zamówie projekt żeby za pare tygodni nie buszowac znowu po forach parterowek w projekcie jest strop terriva,a robil chyba żelbetowy,różnica w kosztach duża?jakieś plusy/minusy między tymi stropami?
    nie mam sensu zmyślać, z resztą mój kosztorys już ktoś potwierdził tak kładłem żerański bo szybciej, i nie pęka jak teriva
    Ostatnio edytowane przez swirek100 ; 25-08-2013 o 20:58

  7. #2047
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Gocha i Krzycho

    Zarejestrowany
    Jan 2013
    Skąd
    Bolesławiec
    Kod pocztowy
    59-700
    Posty
    98

    Domyślnie

    Jeśli mogę to powtórzę co pisałem na prif ( do tej pory wydaliśmy 72 tyś w tym stan zero 14 tyś,sso 58 tyś ( zakupione ocieplenie pod dachy,zaliczka na okna 4 tyś,ściana nad garażem na gotowo z tynkiem,kanalizacja częściowo położona i taras pod kostkę przygotowany) To nie może być prawdziwe ale jest robocizna tylko dachu 9 tyś.A strop mamy filigran Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	DSC00545.jpg
Wyświetleń:	164
Rozmiar:	86,5 KB
ID:	208358
    Ostatnio edytowane przez Gocha i Krzycho ; 25-08-2013 o 13:29

  8. #2048
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Gocha i Krzycho

    Zarejestrowany
    Jan 2013
    Skąd
    Bolesławiec
    Kod pocztowy
    59-700
    Posty
    98

    Domyślnie

    Nasze plany to koszt 200 tyś. może bez ogrodzenia bo garaż też pochłania kasę To co nie zrobimy sami to podłogówka ,posadzka,podłączenie kabli (instalację położymy sami ) i tynk na elewacji.W tych poniesionych kosztach jest jeszcze woda i kanalizacja zewnętrzna

  9. #2049
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Gocha i Krzycho

    Zarejestrowany
    Jan 2013
    Skąd
    Bolesławiec
    Kod pocztowy
    59-700
    Posty
    98

    Domyślnie

    Dla zainteresowanych sso garażu szerokość 3.6 m z kanałem około 15 tyś w tym około 3 tyś robocizna dachu

  10. #2050
    sipex
    Guest
    sipex

    Domyślnie

    Cytat Napisał Gocha i Krzycho Zobacz post
    Jeśli mogę to powtórzę co pisałem na prif ( do tej pory wydaliśmy 72 tyś w tym stan zero 14 tyś,sso 58 tyś ( zakupione ocieplenie pod dachy,zaliczka na okna 4 tyś,ściana nad garażem na gotowo z tynkiem,kanalizacja częściowo położona i taras pod kostkę przygotowany) To nie może być prawdziwe ale jest robocizna tylko dachu 9 tyś.A strop mamy filigran Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	DSC00545.jpg
Wyświetleń:	164
Rozmiar:	86,5 KB
ID:	208358
    ja będe budował bez garażu napewno,czyli koszt garażu mogę zamienić na robociznę za stan surowy bez dachu bo dach osobono9tys tak?
    co do tych stropów to co jest waszym zdaniem najkorzystniej cenowo i jakościowo?
    1filigran
    2zelbetowy
    3terrivva
    Irek pisał że żelbetowy bo nie pęka,a Państwo czemu wybrali filigran?i czym to się różni bo jestem laikiem;P

  11. #2051
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Gocha i Krzycho

    Zarejestrowany
    Jan 2013
    Skąd
    Bolesławiec
    Kod pocztowy
    59-700
    Posty
    98

    Domyślnie

    Ja pracuję przy produkcji tych stropów ale nie tylko z tego powodu go wybrałem koszt żelbetowego jest tańszy gdy robi go firma(ma szalunki,stemple i ludzi do pracy ) Robiąc samemu wybrałem filigran odpadają koszty szalunków,stempli potrzeba 30 szt (metalowych) a nie cały las drewnianych,tynkowanie(około 1700 zł) i robocizny mniej.Koszt na zetke filigranu strop 63 zł m2,stal 450 kg, nadbeton 2tyś i dżwig 250 zł.U mnie koszt był mniejszy strop 50 zł za m2

  12. #2052
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Gocha i Krzycho

    Zarejestrowany
    Jan 2013
    Skąd
    Bolesławiec
    Kod pocztowy
    59-700
    Posty
    98

    Domyślnie

    My przeliczaliśmy według terivy koszt był mniejszy około 1 tyś a pracy nieporównywalnie mniej.Ale nie każdy ma zakład 5km od budowy i w nim pracujeIrek dobrze ci radzi jeśli masz firmę która ma materiał do szalowania to taniej strop żelbetowy.

  13. #2053
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Gocha i Krzycho

    Zarejestrowany
    Jan 2013
    Skąd
    Bolesławiec
    Kod pocztowy
    59-700
    Posty
    98

    Domyślnie

    A etapy wyglądały takKliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	DSC00544.jpg
Wyświetleń:	187
Rozmiar:	91,6 KB
ID:	208407Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	DSC00546.jpg
Wyświetleń:	193
Rozmiar:	96,0 KB
ID:	208408Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	DSC00547.jpg
Wyświetleń:	185
Rozmiar:	89,4 KB
ID:	208409Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	DSC00554.jpg
Wyświetleń:	170
Rozmiar:	97,4 KB
ID:	208410 odpadły belki przy słupie i przy dobrym obliczeniu wytrzymałościowym można było pozbyć się słupa ( tak twierdził nasz projektant zakładowy) Ja słupa wylałem wcześniej mój błąd. Jedno zdjęcie nie weszło lanie nadbetonu
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	DSC00540.jpg
Wyświetleń:	159
Rozmiar:	89,6 KB
ID:	208406  
    Ostatnio edytowane przez Gocha i Krzycho ; 25-08-2013 o 15:45

  14. #2054
    sipex
    Guest
    sipex

    Domyślnie

    no właśnie ja SSZ to na pewno firma/ekipa i tąco mam na oku rozmaiwałem namawiali do terivy,ale jednak zostane przy Waszych radachprzy zakupie projektu to się zmienia jaki strop czy podczas adaptacji?

  15. #2055
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    kloczkowski84

    Zarejestrowany
    Jun 2012
    Skąd
    Częstochowa
    Kod pocztowy
    42-200
    Posty
    149

    Domyślnie

    no i decyzja podjęta, będzie beton komórkowy, najprawdopodobniej Solbet ale w grę wchodzi jeszcze H+H lub Ytong, najbliżej jest Solbet 24 + styropian (na 80%), kwestia czy uda mi się jeszcze cosik wynegocjować na cenach, na solbet 500 dostałem takie ceny brutto z dowozem i rozładunkiem HDS:

    bl.24cm- 7,88zł /szt
    bl.20cm-6,74 zł/szt
    bl12cm-3,94zł/szt
    klej biały do bl.-13,26zł/szt

    Czy to dobre ceny? czy może jest ktoś na forum z okolic Częstochowy kto może załatwić coś taniej

    Pozdrawiam i czekam na info

  16. #2056

    Domyślnie

    Cytat Napisał kloczkowski84 Zobacz post
    Witam, bloczki już stoją, teraz zasypywanie piachem, kanalizacja i wylewka. No i później dylemat: czy zastosować zwykłego maxa, czy bloczek komórkowy czy może mega maxa na szerokość ściany 24 lub 25 cm i za tym jestem najbliżej wyboru, tylko czy 24 lub 25 cm muru nie będzie za mało, dodam, że tak czy tak będzie szło ocieplenie ze styropianu ok 15cm. Co byście doradzili, różnica w kasie to mniej o ok 2500 zł w stosunku do maxa standardowego. Bloczek na razie zostaje na 3 miejscu w mojej "drabince".
    Szkoda, ze nie można na naszym podforum dawać ankiety, wtedy może decyzja była by łatwiejsza co wybrać na ściany

    Pozdrawiam i czekam na info
    Skoro i tak przewidujesz docieplenie to brałbym ceramikę lub silikat. BK jest słabym materiałem

  17. #2057
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    titka

    Zarejestrowany
    Mar 2013
    Skąd
    Zawiercie
    Posty
    130

    Domyślnie

    Cytat Napisał kloczkowski84 Zobacz post
    no i decyzja podjęta, będzie beton komórkowy, najprawdopodobniej Solbet ale w grę wchodzi jeszcze H+H lub Ytong, najbliżej jest Solbet 24 + styropian (na 80%), kwestia czy uda mi się jeszcze cosik wynegocjować na cenach, na solbet 500 dostałem takie ceny brutto z dowozem i rozładunkiem HDS:

    bl.24cm- 7,88zł /szt
    bl.20cm-6,74 zł/szt
    bl12cm-3,94zł/szt
    klej biały do bl.-13,26zł/szt

    Czy to dobre ceny? czy może jest ktoś na forum z okolic Częstochowy kto może załatwić coś taniej

    Pozdrawiam i czekam na info
    Też jestem za ceramiką i tak zdecydowaliśmy.
    W sumie masz niedaleko Kozłowice a i fajną hurtownię w Rudnikach k. Częstochowy.
    Mega-Max 250 wycenili mi 4.5 złocisza z transportem- trochę drogo , ale na ściany nośna nie będę dawał jakiegoś kruchego dziadostwa
    Na działowe jak ktoś napisał na forum -to co najtańsze.

    Powodzenia
    Krzycho

  18. #2058
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    kloczkowski84

    Zarejestrowany
    Jun 2012
    Skąd
    Częstochowa
    Kod pocztowy
    42-200
    Posty
    149

    Domyślnie

    no każdy materiał ma swoje plusy i minusy, ja od początku miałem nadzieję, że znajdę pustaki keramzytowe ale nigdzie w mojej okolicy nie mogłem spotkać, no chyba, że Wy może wiecie gdzie takowe pustaki keramzytobetonowe mogę znaleźć?

  19. #2059

    Domyślnie

    Na ściany konstrukcyjne trzeba brać materiał który jest wytrzymały. Łączenie termoizolacyjności z wytrzymałością jest niepotrzebnym kompromisem, szczególnie gdy zamierzasz docieplać ściany. Do ceramiki dokładasz 5 cm styropianu i otrzymujesz identyczne właściwości przegrody. Czyli np bk +15cm styropianu jest równoważny pc + 20 cm styropianu: http://www.termoorganika.com.pl/kalk.../kalkterm.html

  20. #2060

    Domyślnie

    Cytat Napisał marek&magda1 Zobacz post
    IMPOSSIBLE IS NOTHING !!!!!
    Mamy pozwolenie
    Od momentu zakupu działki, tzn od 30 września załatwiliśmy wszystkie dokumenty, pozwolenia, przyłącza, decyzje, opinie wnioski itp, aby w dniu dzisiejszym odebrać ten najważniejszy świstek
    Idziemy świętować
    No, no .... jak na warunki w Mysłowicach to 3 miesiące tj szybciutko A czy mogę wiedzieć w jakiej dzielnicy Mysłowic budujecie??

Strona 103 z 214

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony