dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 4 z 214
Pokaż wyniki od 61 do 80 z 4264
  1. #61

    Domyślnie

    Cytat Napisał fruziaczek
    Cytat Napisał swirek100

    - koszt zwiedzania to zaledwie 2.50 od pary z przewodnikiem
    tyle to wysupłam A kawa w cenie?

    Podaj proszę na priva miejscowość gdzie zbudowaliście domek. Sprawdzę jak to wychodzi kilometrowo i być może zawitam któregoś pięknego dnia. Oczywiście po wcześniejszym zarezerwowaniu terminu
    priv poszedł - gorąco zapraszam na zwiedzanie z przewodnikiem

  2. #62

    Domyślnie

    Cytat Napisał swirek100
    Cytat Napisał fruziaczek
    Cytat Napisał swirek100

    - koszt zwiedzania to zaledwie 2.50 od pary z przewodnikiem
    tyle to wysupłam A kawa w cenie?

    Podaj proszę na priva miejscowość gdzie zbudowaliście domek. Sprawdzę jak to wychodzi kilometrowo i być może zawitam któregoś pięknego dnia. Oczywiście po wcześniejszym zarezerwowaniu terminu
    priv poszedł - gorąco zapraszam na zwiedzanie z przewodnikiem
    dostałam. dzięki

  3. #63

    Domyślnie

    Witam zdięcia obiecałam i są, mieszkamy ale cały czas dokładam, nie mam jeszcze rolet ,"fajnych" firanek które się szyją, szafki pod tv, dywanika, stoliczka na kawę i innych "duperelek" wszystko pomalutku.
    Zmiany u mnie
    - daszek zamiast wnęki
    - wejście do gosp. z przedpokoju a nie z mieszkania ( i to jeden z najlepszych pomysłów naszego murarza, już teraz widzę że jak by mi chłop drałował przez salon z ekogrochem to ... )
    - zmniejszenie okna balkonowego (troszkę)
    - powiększyliśmy do max przejście do małego przedpokoiku przed łazienką
    - wywalenie jednego okna dachowego w łazience na piętrze i nad schodami
    - likwidacja schowka na bombki za to w naszej sypialni będzie miejsce na szafę dużąąąą, gdyż z garderoby u nas mąż ma zrobiony mały gabinecik
    - ścianka +25
    Z perspektywy czasu , brak mi bardzo miejsca na suszenie prania , łazienka na parterze za mała, a na piętrze nie zrobiona, suszarka stojąca w salonie mnie drażni, jakoś w lato tego nie odczuwałam bo pranie szło na dwór a teraz ...
    I druga rzecz garaż z gospodarczym (teraz bym wybudowała razem) a tak na wiosnę dostawiamy, bo kosiarka, bo rowery , bo narzędzia, bo ...

    No to jedziemy ze zdięciami , przepraszam za jakość ale ta komórka ma tylko 2 piks ...
    mały na dole - narazie nasza sypialnia



    łazienka


    kuchnia



    ostatnie zdięcie jeszcze bez górnych szafek
    schody jeszcze bez barierki - się robi



    i z barierką
    salon


    pokój syna na piętrze jeszcze bez szafek pod skosem



    to tyle , pozdrawiam

  4. #64

    Domyślnie

    naprawdę fajnie to wszystko wygląda.

    Kasia , powiedz mi , powiększałaś kuchnie kosztem wiatrołapu czy mi się tylko wydaje ze jest większa niż u Irka?

    Nad garażem tez się zastanawiam właśnie z tego samego powodu co Ty piszesz- kosiarki,sprzęt ogrodowy, narzędzia itp,itd. Wtedy w pomieszczeniu gospodarczym miałabym spiżarnio-pralnio-suszarnie a kotłownia byłaby w garażu. Myślę ze to by było dobre rozwiązanie.

    A ile Ciebie wyniosło postawienie domu? Jeśli można wiedzieć.

    Pozdr.[/i]

  5. #65

    Domyślnie

    Cytat Napisał fruziaczek
    naprawdę fajnie to wszystko wygląda.

    Kasia , powiedz mi , powiększałaś kuchnie kosztem wiatrołapu czy mi się tylko wydaje ze jest większa niż u Irka?

    [/i]
    ja nie mam kominka i nie budowałem komina, więc mam kuchnie otwartą czytaj większe "wejście"


    zastosowałem podobnie jak Kasia
    - brak podcienia i dazek
    - powiększyłem przejście do małego przedpokoju
    - wejście do kotłowni mam z ganku
    - brak pomieszczenia na suszenie prania

    co do garażu to dobry pomysł ja miałem za małą działkę o 70 cm by postawić garaż i szkoda zbudowałem wiatę którą po odbiorze zabuduję w części i tam będzie kosiarka rowery i takie tam klamoty

  6. #66

    Domyślnie

    Cytat Napisał swirek100
    Cytat Napisał fruziaczek
    naprawdę fajnie to wszystko wygląda.

    Kasia , powiedz mi , powiększałaś kuchnie kosztem wiatrołapu czy mi się tylko wydaje ze jest większa niż u Irka?

    [/i]
    ja nie mam kominka i nie budowałem komina, więc mam kuchnie otwartą czytaj większe "wejście"
    ahaaa no to teraz wszystko jasne

    Ja sie chyba na ten garaz zdecyduje bo jak teraz patrze to faktycnie nie ma miejsca na ogrodowe klamoty. No i odejdzie problem z kotlownia w domu. Bedzie dobrze

  7. #67

    Domyślnie

    Witam wszystkich budujących Z-34.
    Też będziemy budowali ten projekt. Jesteśmy na etapie uzyskiwania pozwolenia na budowę - sporo czasu zajęło skompletowanie całej dokumentacji budowlanej
    W projekcie wprowadzono zmiany:
    - dach bez wystających okapów (stylizacja na nowoczesną architekturę),
    - likwidacja podcienia,
    - wejście do kotłowni z wiatrołapu,
    - likwidacja obydwu garderób na pietrze,
    - dodatkowe okno na osi w ścianie szczytowej (salon) - w kierunku zachodnim,
    - zmiana kierunku biegu schodów.
    Mamy nadzieję wylać fundamenty jeszcze w tym roku.

  8. #68

    Domyślnie

    Cytat Napisał dacek
    Witam wszystkich budujących Z-34.
    Też będziemy budowali ten projekt. Jesteśmy na etapie uzyskiwania pozwolenia na budowę - sporo czasu zajęło skompletowanie całej dokumentacji budowlanej
    W projekcie wprowadzono zmiany:
    - dach bez wystających okapów (stylizacja na nowoczesną architekturę),
    - likwidacja podcienia,
    - wejście do kotłowni z wiatrołapu,
    - likwidacja obydwu garderób na pietrze,
    - dodatkowe okno na osi w ścianie szczytowej (salon) - w kierunku zachodnim,
    - zmiana kierunku biegu schodów.
    Mamy nadzieję wylać fundamenty jeszcze w tym roku.

    takie zmiany to chyba każdy standardowo wprowadza

    powodzenia i pozdrawiam

  9. #69

    Domyślnie

    Witam, mimo że mam kominek, to dobrze Olu zauważyłaś, rzeczywiście ok 15 cm zmniejszyliśmy wiatrołap od strony kuchni i mniej więcej tyle samo od strony salonu ( tam się życie nie toczy ) a mimo wszystko po prawej stronie zmieściła się dość głęboka szafa

    Co do kosztów do tej chwili wydaliśmy 190tyś (łącznie ze zmywarką, kuchenką , płytą szklaną - czyli prawie całym sprzętem kuchennym), lecz wykończeniówkę naprawdę CAŁĄ robimy sami (trochę to trwa )
    A to na osłodę dla wszystkich , ach te wieczory ...
    I jeszcze jedna rzecz Olu naprawdę pomyśl o garażu, bo my dostawimy na wiosnę ale gosp. tam już nie przeniosę, a Ty jeszcze możesz

  10. #70

    Domyślnie

    ah ten ogień z kominka... już mi się marzy ze zasiądę kolo swojego Nawet mam upatrzony jak będzie wyglądał.

    a ceny które podajecie są naprawdę optymistyczne.'' Nasz domek '' nadaje się do tematu tani dom. Dla mnie rewelacja.

    Co do garażu - to sadze ze będzie. Bo jak mi tak doradzacie to nic innego mi nie pozostaje jak tylko dostosować się do Waszych rad

    A jak sie sprawują płytki na podłodze w salonie? Nie jest nieprzytulnie? Bo podłogówka podłogówka ale czy mimo to nie jest ''chłodno''?

  11. #71

    Domyślnie

    Marzyło mi się drewno w salonie ale nie ukrywajmy że ok 6 mc mieszkając w domku wychodzi się na taras i z tamtąd bardzo ale naprawdę bardzo się wnosi piasek. Jeśli ktoś ma domek wybudowany na jakimś dużym podwyższeniu, nie ma psa i dzieci i to może pomyśleć o drewnie, bo nawet dobrej jakości drewno po takim szorowaniu piaskiem będzie miało ślady. Mój tarasik jest tak samo jak wejście z kostki bo tak mi się podobało i wiadomo kostkę trzeba zasypać piaskiem, a do tego mój pupil ... i piaskownica w domu.



    No i druga sprawa płytki lepiej przewodzą ciepło, ja nie czuję "zimna" , a malutki dywanik przy narożniku kupię , czekam tylko aż u nas w Łodzi otworzą wreszcie największą IKEA

  12. #72

    Domyślnie

    Kasia, bardzo fajnie zrobiony taras. Tez planuje zrobić tak nisko tzn. jak najbardziej równo z gruntem. Mówisz ze płytki nieuniknione . Irek z tego co pamiętam tez ma na dole płytki. Wiec chyba coś w tym jest.

    A zauważyłam ze moje posty wyglądają tak ze pisze ze ja bym chciała, ja planuje , ja myślę ze tak zrobię... No ale tak to jest jak się dopiero startuje ( czyżbym się tłumaczyła? )

    Zazdroszczę ze już jesteście tak daleko. Jak ja bym już chciała wybierać płytki do domu a nie walczyć z papierami

  13. #73

    Domyślnie

    Cytat Napisał fruziaczek
    Kasia, bardzo fajnie zrobiony taras. Tez planuje zrobić tak nisko tzn. jak najbardziej równo z gruntem. Mówisz ze płytki nieuniknione . Irek z tego co pamiętam tez ma na dole płytki. Wiec chyba coś w tym jest.

    A zauważyłam ze moje posty wyglądają tak ze pisze ze ja bym chciała, ja planuje , ja myślę ze tak zrobię... No ale tak to jest jak się dopiero startuje ( czyżbym się tłumaczyła? )

    Zazdroszczę ze już jesteście tak daleko. Jak ja bym już chciała wybierać płytki do domu a nie walczyć z papierami
    - co do tarasu to kwestia ukształtowania teren
    - nam taras wyszedł wysoko
    - płytki będą wszędzie po za pokojami na poddaszu i w pokoju na dole tam będą dywany
    - co do postów - my papiery zrobiliśmy w niecały miesiąc a budowę zaczeliśmy 1 kwietnia 2009 czyli 6 miesięcy temu zleci i Tobie

  14. #74

    Domyślnie

    to trzymam kciuki za dalszy szybki postep prac.

    Ja mam dzialke prosciutka wiec mam nadzieje ze taras wyjdzie tak jak u Kasi.

    Irek, a planujecie jakas barierke na taras?

  15. #75

    Domyślnie

    Cytat Napisał fruziaczek
    to trzymam kciuki za dalszy szybki postep prac.

    Ja mam dzialke prosciutka wiec mam nadzieje ze taras wyjdzie tak jak u Kasi.

    Irek, a planujecie jakas barierke na taras?
    barierkę hmmm chyba kiedyś będzie póki co nie będzie

    dziś przyjechały rolety wewnętrzne na okna

    przepraszam za brudny parapet











  16. #76
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    marcin_80

    Zarejestrowany
    Oct 2009
    Posty
    8

    Domyślnie

    Witam wszystkich!
    Również przymierzamy się z żoną do budowy tego domku. Widzieliśmy go "na żywo" u Irka i zrobił na nas wrażenie także polecam! Póki co jesteśmy na etapie załatwiania warunków technicznych przyłączy... Zmiany jakie chcemy wprowadzić to:
    - brak podcienia (powiększenie sieni) i daszek nad wejściem taki jak

    - schody zabiegowe w odwrotnym kierunku - brak skrytki
    [/img]http://www.zapotocki.pl/GALERIA/sch_1_2_lamane/2/schody_0055.jpg[/img]
    - ewentualnie podwójne drzwi balkonowe przesuwne (2 x 1,5m)

    Pozdrawiam serdecznie i czekam na sugestie.
    Marcin.[/img]

  17. #77
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    marcin_80

    Zarejestrowany
    Oct 2009
    Posty
    8

    Domyślnie

    Jeszcze raz schody:

  18. #78

    Domyślnie

    Cytat Napisał marcin_80
    Witam wszystkich!
    Również przymierzamy się z żoną do budowy tego domku. Widzieliśmy go "na żywo" u Irka i zrobił na nas wrażenie
    Marcin.
    - dom czy Irek zrobił na Was wrażenie

    - cieszę się że Wam się podobało i że zachęciłem was do budowy z34 teraz probuje zwabić do domu Ole i zahipnotyzować ją tak jak Was by bez obaw i zastanowienia budowała z34
    - Marcinie z jakiej miejscowości jesteście ?
    - co do schodów to zapraszam teraz na oględziny moich schodów - myśleliśmy zabiegowe czy z spoczynkiem i mamy z spoczynkiem, znajomi mają zabiegowe i nie chodzi się po nich tak swobodnie jak po naszych







  19. #79
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    marcin_80

    Zarejestrowany
    Oct 2009
    Posty
    8

    Domyślnie

    Cytat Napisał swirek100
    Cytat Napisał marcin_80
    Witam wszystkich!
    Również przymierzamy się z żoną do budowy tego domku. Widzieliśmy go "na żywo" u Irka i zrobił na nas wrażenie
    Marcin.
    - dom czy Irek zrobił na Was wrażenie

    - cieszę się że Wam się podobało i że zachęciłem was do budowy z34 teraz probuje zwabić do domu Ole i zahipnotyzować ją tak jak Was by bez obaw i zastanowienia budowała z34
    - Marcinie z jakiej miejscowości jesteście ?
    - co do schodów to zapraszam teraz na oględziny moich schodów - myśleliśmy zabiegowe czy z spoczynkiem i mamy z spoczynkiem, znajomi mają zabiegowe i nie chodzi się po nich tak swobodnie jak po naszych
    Jedno i drugie

    Irek, jesteśmy z Poznania i widzieliśmy już Twoje piękne schody - zastanawiamy się jednak czy schody ze spoczynkiem nie zabierają więcej miejsca... ale to jeszcze sprawa odległa i do przemyślenia...

    Zastanawiamy się też nad ścianą jednowarstwową 36,5 Ytong ENERGO - kosztowo wychodzi podobnie jak Solbet 24 + styropian 12 + położenie styropianu i tynku tylko czy znajdzie się taki fachura co będzie umiał to dobrze zrobić, hehe...

  20. #80

    Domyślnie

    Jedno i drugie

    Irek, jesteśmy z Poznania i widzieliśmy już Twoje piękne schody - zastanawiamy się jednak czy schody ze spoczynkiem nie zabierają więcej miejsca... ale to jeszcze sprawa odległa i do przemyślenia...

    Zastanawiamy się też nad ścianą jednowarstwową 36,5 Ytong ENERGO - kosztowo wychodzi podobnie jak Solbet 24 + styropian 12 + położenie styropianu i tynku tylko czy znajdzie się taki fachura co będzie umiał to dobrze zrobić, hehe...
    co do schodów to miejsce zabierają podobnie chyba że zrobicie schody tak jak Kasia wtedy miejsca będzie więcej

    co do ścian też nad tym myśleliśmy i doszliśmy do wniosku że jak ktoś słabo położy Ytonga to mogą być szpary i będzie przymarzało, dlatego zbudowaliśmy a solbetu 24 i na dniach lecimy z styropianem frezowanym 15 cm

Strona 4 z 214

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony